Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Zvuk
Gaming Headset
STRANA 1 OD 1
iMaksa Gaming Headset 16.02.2014. 19:39 T56755

status: user
broj poruka: 56
Pozdrav svima...

Hteo bih da uzmem neke sluske za igrice, filmove, muziku, znaci all around. Hteo bih budu sto kvalitetnije i da imaju dobar zvuk. Sto se tice budzeta, do 100e.

Zapao mi je za oko Razer Kraken Pro, crni model.

Hvala. :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp ne znam za razer 16.02.2014. 23:54 #542350

status: user
broj poruka: 3466
ja sam uzimao sve iz steelseries i zadovoljan sam zvukom, jeste mnjak baseva ali kvalitet i pozicioniranje u igrama je super. ali plastika i kvalitet izrade mi je toliko jadan da imam osecaj da sam kupio nesto na pijaci za 130 din :)
Ako ti ne treba mic, pogledaj neke akg ili sony ili sennheiser za taj novac. A mic uzmi ili na stipaljku pa na duks ili stoni neki (ovo je moj neki plan)
Nisam pratio cene za g35 logitech valjda se tako zovu, njih sam probao u uscu i odusevio se.

Javice ti se jos neki kolega pa razmotri.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alexi re: 17.02.2014. 08:14 #542361

status: user
broj poruka: 677
Trenutno radim sa Syberia V2, odličan headset po mom mišljenju. Udobne, lagane, zvuk savršen, mikrofon odličan.


Wait in here small rune.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 17.02.2014. 15:39 #542418

status: user
broj poruka: 3974
Kraken Pro ti je dobar, Syberia takodje.. Pogledaj i neki Logitech u tom cenovnom rangu..
Prelistaj testove po netu i odi do radnji, pogledaj uzivo i odluci.. Za taj novac bilo koje da uzmes bice dobre, sad zavisi sta ti se vise svidja, udobnost itd..

Intel I5 4670 + Arctic Cooling Freezer I30 Co
Gigabyte G.1 Sniper B5
Kingston Hyper X Beast 2x4gb 1600mhz
Seagate Baracuda 1Tb
Seasonic G550 550W Gold
Fractal Design Define R4 Black Pearl with Side Window
Dell P2414H...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dejzan Re: ... 17.02.2014. 16:06 #542424

status: user
broj poruka: 3730
@ Zoo Lender
Da ljudi imaju tvoj mozak uzeli bi prve iz izloga.... Srecom nisu na tvom nivou...

Slusalice ces naci i dobiti preporuku od ljudi koji se bave zvukom(obrada,montaza itd) Sto se tice igranja Razer je sasvim ok (jeste izvikan )
Idi po stranim sajtovima baci pogled sta se nudi podvuci crtu i pazari.....


Intel I5 4670K +CoolerMaster Evo 212
Motherboard Asus Maximus Hero 6
GPU 770 GTX Asus Direct CU II OC
SSD 128 Samsung Evo Pro
Memory Kingston HyperX 2400 Mhz
LC power Archangle 850 W


:: Kraken Pro ti je dobar, Syberia takodje.. Pogledaj i neki Logitech u tom cenovnom rangu.
:: Prelistaj testove po netu i odi do radnji, pogledaj uzivo i odluci.. Za taj novac bilo koje da uzmes bice dobre, sad zavisi sta ti se vise svidja, udobnost itd.
::
:: Intel I5 4670 + Arctic Cooling Freezer I30 C
:: Gigabyte G.1 Sniper B
:: Kingston Hyper X Beast 2x4gb 1600mh
:: Seagate Baracuda 1T
:: Seasonic G550 550W Gol
:: Fractal Design Define R4 Black Pearl with Side Windo
:: Dell P2414H..
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem Najbolje slusalice, 17.02.2014. 16:09 #542425

status: user
broj poruka: 3797
kada pricamo o gejmingu su CM Storm syrus 5.1, za nekih 95e kada su bile u ponudi.
Za tu cenu slusalice bez konkurencije, probao sve moguce Razer i SS varijante i ne mogu da im pridju ni pomenuti modeli od 150e.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dautovic ... 17.02.2014. 16:26 #542426

status: user
broj poruka: 2855
- SENNHEISER PC 350 - najbolje gaming sluske koje mozes kupiti, ali su skupe i nema ih kod nas.

- SteelSeries 5HV2 - Najbolji odnos cena/performanse/udobnost/kvalitet, ali nazalost ne prave se vise, izasao je 5H V3 model i pitanje je kakve ce biti...

Inace SS sluske imaju los kvalitet izrade, npr ja imam kuci 7H USB koje kostaju 18 000din i to je toliko lose da je to jezivo, kontakt se gubi na nekoliko mesta u kablu i na samim sluskama...jeza!!! Ali od skoro sam uzpeo da napavim 5H V2 i to je prosto neoverovatno sta se dobije za 6000din - uzeo sam poslednji promerak sluski u Srbiji.

@Adzem, daleko su CM skuske od najbolji sto se tice gaminga...ima tu mnogo drugih proizvodjaca koji su ispred CM-a...



Skyfire: ...frekfencija...
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem Kontas da je tako? 17.02.2014. 16:43 #542430

status: user
broj poruka: 3797
Sve sto je ova zemlja uvezla od SS-a, Razer-a i Roccat-a, ja sam probao/imao.
Tako da ono, u pravu sam. Znacu za 90 i kusur evra su najbolje, bez daljeg polemisanja.

Trenutno sam na SS v2 usb. Ne bih rekao da je kvalitet plastike los kod SS sluski. Precenjeni proizvodi naravno, ali nisu generalno losi. Sem pojedinih felericnih miseva.





:: @Adzem, daleko su CM skuske od najbolji sto se tice gaminga...ima tu mnogo drugih proizvodjaca koji su ispred CM-a..
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dautovic ... 17.02.2014. 17:00 #542433

status: user
broj poruka: 2855
Svaka tebi cast kad si uspeo sve da probas, bas imas vremena i novca.

Ja sam rekao sta sam imao i to je to, niti imam potrebu tebi ili nekom ovde nesto da dokazujem niti to zelim. - nezainteresovan sam...

SS 7H USB imam kuci i stoje u kutiji...istekla je garancija, a slusalice prekidaju na toliko mesta da ja ne mogu ni da izbrojim...Plastika? JEZIVA!!! Slusalice 18000din! Oni kontakti na spojevima(slusalice se mogu rasklopiti u 3 dela) su fush samo takav, cesto ako pomeris glavu sluske zakrce...

Tih problema sa SS 5H V2 nemam...

CM slusalice su prosek, ali se ne mogu nikako ubrajati u najbolje u nekoj od cenovnih klasa... Najbolji drug igra cs profesionalno jako jako dugo, CM STORM im je spoznor i imaju svu njihovu opremu. Trenutno koristi Sirus i nije zadovoljan. Mnogo je taj opreme promenio, njemu verujem vise nego ikom sto se toga gaming opreme tice.

Rezer treba izbegavati u sirokom luku. Jedino sto valja iz njihove kuhinje je mis DeathAdder.






Skyfire: ...frekfencija...

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
iMaksa Re: 17.02.2014. 17:07 #542436

status: user
broj poruka: 56
Adzem ove mislis: http://www.itsvet.com/proizvod/cooler-master-storm-sirus-sgh-6000-kk5r1/comp_comp_headphones/54/1746




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dragot re 17.02.2014. 17:09 #542437

status: user
broj poruka: 1149
Ja sam uzeo pre par nedelja Plantronics GameCom 780.
Bas sam zadovoljan slusalicama.


INTEL I5 2500K & TT FRIO = 4.5 GHZ
ASUS P8Z68 DELUXE/GEN3
MSI GTX 770 TF 4GD5
KINGSTON 2X4GB 1600MHZ HYPERX
SAMSUNG F1 750GB,F2 1.5TB,830 SSD 64GB
TT OVERSEER RX-I & CHIEFTEC CFT 750W
LOGITECH X-540 & X-FI TITANIUM
DELL U2312HM

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem @IMaksa 17.02.2014. 17:18 #542438

status: user
broj poruka: 3797
Da, bas na taj model.

@Dautovic

Znam za tu CM ekipu, ne znam sta da ti kazem. Vise od pola tih cs igraca(a znam ih mnogo) ne zna oko hardvera nista, cak ni program za periferije da instaliraju i nasteluju. Znaju samo da bulje u ekran i pucaju. Generalno su svi ti etiketirani gejmeri polu izgubljene osobe, ne znaju sem igrica nista drugo u zivotu. Kad ih cujem onako mutave preko mikrofona, imam osecaj da ce da me ispljuje u cufa onako preko zice...

ahahahaha


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dautovic ... 17.02.2014. 17:23 #542441

status: user
broj poruka: 2855
Ne znam koga ti znas i sto si i tom nekom tripu dokazivanja da poznajes neku materiju bolje od nekog...Lozis se bez ikakve potrebe i nazivas nekog koga ne poznajes polu izgubljenim osobama.

Jel moram da se slozim sa tvojim samaranjem i pausalnim ocenjivanjem nekog HW na osnovu `nicega` da ti ne bi krenuo sa vredjanjem i tvojim iskrivljenim pogledom na svet i ljude oko sebe?

Rekao sam ti indirektno da veze nemas i da lupas gluposti cisto da bi nesto napisao na forumu i kontam da te pogodilo...jbg.

Drugar mi je inzenjer elektrotehnike, radi u institutu Mihajlo Pupin...tebi o HW moze da predaje, ali to kosta...

Nisam siguran da poznajes njega i njegovu ekipu...da znas momke ne bi samarao tako...

Vidim da si lozana ona najgora tako da prekidamo raspravu, nemam vremena ni zivaca...


Skyfire: ...frekfencija...

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem juju 17.02.2014. 17:32 #542443

status: user
broj poruka: 3797
ko ti drma kavez druze? Sta si se uznemirio, e si mi dobar ovako inace?

Jel citas ti pazljivo sta ja pisem ili ne? Ko se obratio direktno protiv doticnog, jel sam ga uvredio? I jos jednom, da znam ljude o kojima pricas. Imam vecinu na stimu, ali se ne zna da sam to zapravo ja. :)
Moras da se slozis oko mog misljenja? Ne moras, naprotiv. Ali cu ti jos jednom ponoviti, CM model koji sam naveo je najbolja igracka slusalica na svetu za taj novac.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
iMaksa Re: 17.02.2014. 17:34 #542445

status: user
broj poruka: 56
Malo mi smrdi cena, u prvoj radnji je 90+ evra a u ostalim skoro 150.. :/ Nemoguce da su toliko jeftiniji...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dejzan Re: Re: 17.02.2014. 17:42 #542450

status: user
broj poruka: 3730

Jesu jer sam ja svoju celu masinu pazario kod njih osim napajanja....

Intel I5 4670K +CoolerMaster Evo 212
Motherboard Asus Maximus Hero 6
GPU 770 GTX Asus Direct CU II OC
SSD 128 Samsung Evo Pro
Memory Kingston HyperX 2400 Mhz
LC power Archangle 850 W


:: Malo mi smrdi cena, u prvoj radnji je 90+ evra a u ostalim skoro 150.. :/ Nemoguce da su toliko jeftiniji..
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
iMaksa Re: 17.02.2014. 18:05 #542456

status: user
broj poruka: 56
Provericu, strah me da mi ne uvale polovno ili tako nesto...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dovla5 Re 17.02.2014. 18:26 #542461

status: user
broj poruka: 295
Uzmi ti lepo AKG GHS-1 i uzivaj
Garantovano su bolje od svih tih `gaming` sranja.
http://www.studiog.rs/akg-ghs1-bk-737
Ili uzmi neke krstene Sennheiser i kupi mic posebno i zakaci ga na kabl od sluski
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
iMaksa Re: 17.02.2014. 19:23 #542472

status: user
broj poruka: 56
Pa recite mi da li su onda bolje sluske koje su namenjene za muziku i za gaming? Nemam iskustva sa nijednim, zato sam se i obratio za pomoc. A uzeo bih dobre i kvalitetne da ih ne menjam bar par godina.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Miskonius Re: Re: 17.02.2014. 19:38 #542474

status: user
broj poruka: 4420

Gledaj da uzmes neke poluprofesionalne audio sluske, recimo ja imam Superlux HD 668b i za te apra ~50 evra nema bolje, sta vise ove sluske pariraju i neima mnogo skupljim. Ja sam ih kupio u lyrastyles.rs vidi da li ih imaju jos na stanju. mana kod takvih sluski je sto nemaju mikrofon ali opet to je lako resivo...
Ove `gejmerske` nabildovane sluske zaobilazi u sirokom luku

:: Pa recite mi da li su onda bolje sluske koje su namenjene za muziku i za gaming? Nemam iskustva sa nijednim, zato sam se i obratio za pomoc. A uzeo bih dobre i kvalitetne da ih ne menjam bar par godina
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dautovic Re: Re: 17.02.2014. 19:52 #542478

status: user
broj poruka: 2855
Pa zavisi, gejming su bolje za gejming, a ove za muziku su dobre za muziku...

Nije isto, tj nije uporedivo, s tim da imas gejming sluske koje su dobre i za muziku.

Jako bitna stavka je i zvucna kartica, neke dobre sluske jednostavno ne mogu da naprave razliku u odnosu na jeftine, ako su povezane na neku integrusu...uz mnoge dobre gejming sluske dobijas i usb zvucnu kartu...

Ovde(pcberza) svako ima neke svoje bubice i nepogresivo vlada pravilo da svako hvali svoga konja, jako tesko ces doci do nekih objektivnoh informacija i odgovora, tako da ti zelim srecu pri kupovini...




Skyfire: ...frekfencija...

:: Pa recite mi da li su onda bolje sluske koje su namenjene za muziku i za gaming? Nemam iskustva sa nijednim, zato sam se i obratio za pomoc. A uzeo bih dobre i kvalitetne da ih ne menjam bar par godina
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Re: Re: 17.02.2014. 20:19 #542484

status: user
broj poruka: 18945
`Gaming` je, svi znamo najvise marketing, te slusalice ne mogu da se porede sa nekim `profi` za studio/ dj itd., kada cujes, odnosno osetis dobar zvuk preko kvalitetnih slusalica, apsolutno ces tako isto i u igrici da cujes/ uzivas, u stvari jos ces imati kvalitetniji dozivljaj, koji je sigurno bolji nego na bilo kojim gaming slusalicama, naravno, u neke se ugradjuju kvalitetne membrane, zvucne, ali te ce uvek kostati vise nego klasicne slusalice, samo zbog tog `gaming` . Uvek mozes kupiti 10x kvalitetniju zvucnu od one koju spakuju u slusalice. Mnogi se loze na 5.1, 7.1 surroud, tako se uglavnom i prodaje marketing, probaj neke kvalitetne sluske, pa onda uzmi `gaming`, ali ne bilo koje, vec dobro odabrane, naravno ne neke od 300 i kusur eu, to je vec neuporedivo.


:: Pa zavisi, gejming su bolje za gejming, a ove za muziku su dobre za muziku..
::
:: Nije isto, tj nije uporedivo, s tim da imas gejming sluske koje su dobre i za muziku.
::
:: Jako bitna stavka je i zvucna kartica, neke dobre sluske jednostavno ne mogu da naprave razliku u odnosu na jeftine, ako su povezane na neku integrusu...uz mnoge dobre gejming sluske dobijas i usb zvucnu kartu..
::
:: Ovde(pcberza) svako ima neke svoje bubice i nepogresivo vlada pravilo da svako hvali svoga konja, jako tesko ces doci do nekih objektivnoh informacija i odgovora, tako da ti zelim srecu pri kupovini..
::
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DarkDawn Gejming sluske su... 17.02.2014. 20:21 #542485

status: user
broj poruka: 697
Preskupe za to sto pruzaju, predlazem da pogledas vise review-a na http://www.hardwarecanucks.com/ i
https://teksyndicate.com/
Ako oces stereo sluske, uzimati ta gejmerska govna je cisto bacanje para...mnogo bolji zvuk ces dobiti na hi-fi ili studijskim slusalicama za te pare. E sad nekim ljudima jednostavno nije bitno sta cuju, samo hoce da gruva i sisti, ako je tebi to ok onda uzmi gejmerske sluske.
Ako oces 5.1, 7,1 zajebancije onda je izbor jasan, ali nemoj ocekivati da ces uzivati u muzici na takvim slusalicama.
review za kraken...
http://www.youtube.com/watch?v=D3yE5fv_wgY
PS. +1 za imarkovic-a.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
iMaksa Re: 17.02.2014. 21:25 #542497

status: user
broj poruka: 56
Imarkovic - ima istine u tvojim recima, i meni zdrav razum govori da dobre sluske za muziku, dace dobar zvuk i za gaming. Ja nisam neki music manijak, slusam trance uglavnom. :)

Sta bi mi preporucio onda sto se tice nekih dobrih sluski za muziku, a da budu dobre i za gaming? Da dajem neke silne novce ne bih stvarno, niti sam pro gamer niti dj, znaci imao sam na umu do 100e jer mislim da za te pare stvarno moze da se uzme nesto da vredi na duze staze.

P.S. Kakve su sluske koje idu samo u uvo, one najobicnije ali da su neke kvalitetne? Recimo primer za takve Razer Hammerhead Pro, cisto iz radoznalosti?
Trenutno koristim sluske od iPhona 5, i vrse mi posao za sve, ali zelim da uzmem nesto bolje.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Re: 17.02.2014. 23:18 #542518

status: user
broj poruka: 18945
Procitaj ovu temu, mozda nadjes nesto korisno za sebe:
http://pcberza.rs/forum/topic.php?topid=56728&forid=10&katid=4


:: Imarkovic - ima istine u tvojim recima, i meni zdrav razum govori da dobre sluske za muziku, dace dobar zvuk i za gaming. Ja nisam neki music manijak, slusam trance uglavnom. :)
::
:: Sta bi mi preporucio onda sto se tice nekih dobrih sluski za muziku, a da budu dobre i za gaming? Da dajem neke silne novce ne bih stvarno, niti sam pro gamer niti dj, znaci imao sam na umu do 100e jer mislim da za te pare stvarno moze da se uzme nesto da vredi na duze staze.
::
:: P.S. Kakve su sluske koje idu samo u uvo, one najobicnije ali da su neke kvalitetne? Recimo primer za takve Razer Hammerhead Pro, cisto iz radoznalosti
:: Trenutno koristim sluske od iPhona 5, i vrse mi posao za sve, ali zelim da uzmem nesto bolje
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60290. Broj poslatih odgovora: 646297.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs