Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Zvuk
2.1 zvucnici
STRANA 1 OD 1
dovla5 2.1 zvucnici 01.08.2014. 00:27 T58270

status: user
broj poruka: 295
Ljudi, zanima me sta biste mi preporucili od 2.1 sistema za komp?
Gledao sam nesto Logitech z623 ali se ne razumem bas najbolje u to pa bi mi dobro dosla pomoc ili neki savet pri kupovini. Znam da je Logitech skup, ali, da li cena u njhiovom slucaju opravdava kvalitet sto se tice zvuka ili bi mozda trebao da potrazim neke Microlab ili Altec modele?
Zvucnike bih kacio na Xonar DX
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MadCatz ...... 01.08.2014. 08:46 #558830

status: user
broj poruka: 608
ja imam microlab solo7c zakacene na xonar dx i mogu ti reci da extra rade i da je zvuk jako kvalitetan a za kucu ti ne treba vise od tih 110w rms...


ASUS P8Z77V-DELUXE
INTEL I7 3770K 4.9ghz & CORSAIR H100
4x4gb KINGSTON PREDATOR 4X4GB 2400 MHZ
GTX770 LIGHTNING
INTEL SSD 330 60GB
NZXT PHANTOM NEON MODDED
MAD CATZ R.A.T. 7
CORSAIR HX850
ASUS MX279

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever Trenutna ponuda je kilava. 01.08.2014. 09:12 #558831

status: user
broj poruka: 4866
Sto se tice zvucnika.

Do koliko € bi dao za sistem?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 01.08.2014. 09:43 #558832

status: user
broj poruka: 18945
podseti me ova tema, iz dosade pogledah Opus seriju Wharfedale i podje mi voda na usta:)
ima doduse jeftinija serija isto mocna CR²-40, 31k, lepa cena. Za pojacalo nije bas tako lepa


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dovla5 Re: Trenutna ponuda je kilava. 01.08.2014. 13:11 #558836

status: user
broj poruka: 295
Dao bih do 80eur jer ne trazim sad nesto previse extra. Tek sad videh da z623 kostaju oko 25k... Inace, imam ponudu za njih, 85eur ih ceni lik, kaze da ih je kupio polovne ali da rade super. Kontam da moram da ih cujem uzivo da bih se uverio da dobro rade ili ima jos nekih `caka` pri kupovini polovnih zvucnika?

:: Sto se tice zvucnika
::
:: Do koliko € bi dao za sistem?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Re: Trenutna ponuda je kilava. 01.08.2014. 13:38 #558837

status: user
broj poruka: 18945
Nema caka nego uvo:) Ponesi neke kvalitetne snimke pesama u .flac formatu pa nek ti pojaca preko pola, oslusni dobro satelite i woofer

:: Dao bih do 80eur jer ne trazim sad nesto previse extra. Tek sad videh da z623 kostaju oko 25k... Inace, imam ponudu za njih, 85eur ih ceni lik, kaze da ih je kupio polovne ali da rade super. Kontam da moram da ih cujem uzivo da bih se uverio da dobro rade ili ima jos nekih `caka` pri kupovini polovnih zvucnika
::
:: :: Sto se tice zvucnika
:: ::
:: :: Do koliko € bi dao za sistem?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 01.08.2014. 14:23 #558838

status: user
broj poruka: 12785
FLAC na Z623? Usrećiće se samo tako pošto pola neće ni čuti...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever Logi inace ima zalosne srednje tonove. 01.08.2014. 14:29 #558839

status: user
broj poruka: 4866
A opet FLAC ne dolazi toliko do izrazaja bez neke kvalitetnije audio karte.

Nek poslusa pa nek vidi. Nas ni ne mora da slusa posto smo mi malo specificni po pitanju audio kvaliteta. Njemu kao prosecnom korisniku ce zvucati verovatno super.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum Re: Logi inace ima zalosne srednje tonove. 01.08.2014. 15:42 #558842

status: user
broj poruka: 12785

Ne može tim zvučnicima da pomogne ni zvučna karta od 1000 evra. Imaju jedan driver za srednje i visoke tonove, čuju se šuplje. Isto sranje kao Z-2300, Z-5500 itd...

:: A opet FLAC ne dolazi toliko do izrazaja bez neke kvalitetnije audio karte
::
:: Nek poslusa pa nek vidi. Nas ni ne mora da slusa posto smo mi malo specificni po pitanju audio kvaliteta. Njemu kao prosecnom korisniku ce zvucati verovatno super.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever Re: Re: Logi inace ima zalosne srednje tonove. 01.08.2014. 15:58 #558846

status: user
broj poruka: 4866
Znam da ne moze, rekoh specificno za FLAC na bilo kojim zvucnicima. Dzabe mu FLAC ako pusta na integrusi.
Logi realno nije sjajan izbor za slusanje muzike ali do 100€ generalno kod nas nema neki izbor.

::
:: Ne može tim zvučnicima da pomogne ni zvučna karta od 1000 evra. Imaju jedan driver za srednje i visoke tonove, čuju se šuplje. Isto sranje kao Z-2300, Z-5500 itd..
::
:: :: A opet FLAC ne dolazi toliko do izrazaja bez neke kvalitetnije audio karte
:: ::
:: :: Nek poslusa pa nek vidi. Nas ni ne mora da slusa posto smo mi malo specificni po pitanju audio kvaliteta. Njemu kao prosecnom korisniku ce zvucati verovatno super.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gang1978 Re: 2.1 zvucnici 01.08.2014. 21:34 #558865

status: user
broj poruka: 1661
Zaboravi za Z 623 i Z 2300 posto vidim da ne planiras preko 80 evra da das za zvucnike.

Jedino polovne da kupis.


:: Ljudi, zanima me sta biste mi preporucili od 2.1 sistema za komp
:: Gledao sam nesto Logitech z623 ali se ne razumem bas najbolje u to pa bi mi dobro dosla pomoc ili neki savet pri kupovini. Znam da je Logitech skup, ali, da li cena u njhiovom slucaju opravdava kvalitet sto se tice zvuka ili bi mozda trebao da potrazim neke Microlab ili Altec modele
:: Zvucnike bih kacio na Xonar D
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dovla5 Re: Re: 2.1 zvucnici 02.08.2014. 00:51 #558890

status: user
broj poruka: 295
Kao sto rekoh, covek mi nudi polovne z 623 za 85 eur koje je on ranije kupio od nekoga pa sam zato pitao da li postoje neke `cake` ili jednostavno samo da ih poslusam kako rade.

Kao sto rece Boki4ever, verovatno ce mi zvucati super posto sam prosecan korisnik i ne verujem da mogu da primetim te neke sitne razlike.

Citao sam jos ranije po forumima da su Altec zvucnici dobri, mada ne vidim da ih ima kod nas u prodaji...


:: Zaboravi za Z 623 i Z 2300 posto vidim da ne planiras preko 80 evra da das za zvucnike
::
:: Jedino polovne da kupis
::
::
:: :: Ljudi, zanima me sta biste mi preporucili od 2.1 sistema za komp
:: :: Gledao sam nesto Logitech z623 ali se ne razumem bas najbolje u to pa bi mi dobro dosla pomoc ili neki savet pri kupovini. Znam da je Logitech skup, ali, da li cena u njhiovom slucaju opravdava kvalitet sto se tice zvuka ili bi mozda trebao da potrazim neke Microlab ili Altec modele
:: :: Zvucnike bih kacio na Xonar D
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum Re: Re: Re: 2.1 zvucnici 02.08.2014. 02:53 #558899

status: user
broj poruka: 12785
Nažalost nisu sitne razlike. Zvučnici imaju šupalj i tup zvuk. Za neke osnovne potrebe će biti ok ali generalno gledano bi bilo bolje da uzmeš nešto što ima odvojene drivere za srednje tonove i tweetere posebno. Microlab Solo 7C su bolji izbor po meni sem ako se ne ložiš nešto na gruvanje bass-a, onda idi na lošiji izbor zbog woofera...


:: Kao sto rekoh, covek mi nudi polovne z 623 za 85 eur koje je on ranije kupio od nekoga pa sam zato pitao da li postoje neke `cake` ili jednostavno samo da ih poslusam kako rade
::
:: Kao sto rece Boki4ever, verovatno ce mi zvucati super posto sam prosecan korisnik i ne verujem da mogu da primetim te neke sitne razlike
::
:: Citao sam jos ranije po forumima da su Altec zvucnici dobri, mada ne vidim da ih ima kod nas u prodaji..
::
::
:: :: Zaboravi za Z 623 i Z 2300 posto vidim da ne planiras preko 80 evra da das za zvucnike
:: ::
:: :: Jedino polovne da kupis
:: ::
:: ::
:: :: :: Ljudi, zanima me sta biste mi preporucili od 2.1 sistema za komp
:: :: :: Gledao sam nesto Logitech z623 ali se ne razumem bas najbolje u to pa bi mi dobro dosla pomoc ili neki savet pri kupovini. Znam da je Logitech skup, ali, da li cena u njhiovom slucaju opravdava kvalitet sto se tice zvuka ili bi mozda trebao da potrazim neke Microlab ili Altec modele
:: :: :: Zvucnike bih kacio na Xonar D
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dovla5 Re: Re: Re: Re: 2.1 zvucnici 02.08.2014. 17:41 #558932

status: user
broj poruka: 295
Verujem ja da su ti Microlab Solo 7C bolji od ovih ali premasuju moj budzet.
Sto se tice muzike, slusam sve ali u zadnje vreme najvise deep house tako da dobar bas nece skoditi


:: Nažalost nisu sitne razlike. Zvučnici imaju šupalj i tup zvuk. Za neke osnovne potrebe će biti ok ali generalno gledano bi bilo bolje da uzmeš nešto što ima odvojene drivere za srednje tonove i tweetere posebno. Microlab Solo 7C su bolji izbor po meni sem ako se ne ložiš nešto na gruvanje bass-a, onda idi na lošiji izbor zbog woofera..
::
::
:: :: Kao sto rekoh, covek mi nudi polovne z 623 za 85 eur koje je on ranije kupio od nekoga pa sam zato pitao da li postoje neke `cake` ili jednostavno samo da ih poslusam kako rade
:: ::
:: :: Kao sto rece Boki4ever, verovatno ce mi zvucati super posto sam prosecan korisnik i ne verujem da mogu da primetim te neke sitne razlike
:: ::
:: :: Citao sam jos ranije po forumima da su Altec zvucnici dobri, mada ne vidim da ih ima kod nas u prodaji..
:: ::
:: ::
:: :: :: Zaboravi za Z 623 i Z 2300 posto vidim da ne planiras preko 80 evra da das za zvucnike
:: :: ::
:: :: :: Jedino polovne da kupis
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: :: Ljudi, zanima me sta biste mi preporucili od 2.1 sistema za komp
:: :: :: :: Gledao sam nesto Logitech z623 ali se ne razumem bas najbolje u to pa bi mi dobro dosla pomoc ili neki savet pri kupovini. Znam da je Logitech skup, ali, da li cena u njhiovom slucaju opravdava kvalitet sto se tice zvuka ili bi mozda trebao da potrazim neke Microlab ili Altec modele
:: :: :: :: Zvucnike bih kacio na Xonar D
:: :: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dovla5 Re: 07.08.2014. 15:31 #559372

status: user
broj poruka: 295
Da li mi neko moze reci u cemu je razlika u 2.0 i 2.1 sistemu?
Gledam po oglasima ove JBL Control one, polovni su oko 70eur dok novi kostaju duplo vise.
Da li mi je to mozda bolji izbor ili uopste ne?

Takodje videh i ove zvucnike: http://www.bgbstudio.com/proizvod/creatures-3
Da li mi neko iz iskustva moze reci kakvi su u odnosu na Logitech Z523 posto im je cena slicna?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zdebeli 07.08.2014. 16:50 #559376

status: user
broj poruka: 1372
2.0 znači da imaš dva satelita, 2.1 - dva satelita i jedan vufer.
Satelit u sebi ima zvučnik koji proizvodi srednje tonove, a može da ima i dodatni zvučnik za visoke tonove. Vufer (bas) proizvodi niske tonove.
Control one mi deluje znatno bolje od ovog Creatures, a ima i visokotonac.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tomap85 Da ne otvaram novu temu 25.08.2014. 22:14 #560809

status: user
broj poruka: 42
Isto pitanje ,samo manji budzet :) Znaci preporuka 2.1 ,nisam nesto zahtevan,cisto da budu pristojni.Dao bih do neke 3000din,moze eventualno i neki 2.0 .Svidjaju mi se recimo sam Logitech Ls210 ali vidim da neki kazu da su slabi.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60289. Broj poslatih odgovora: 646288.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs