Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
razlika izmedju amd procesora i intelovog
STRANA 1 OD 1
mirkomirko razlika izmedju amd procesora i intelovog 28.01.2006. 10:00 T1351

status: user
broj poruka: 115
ovih dana treba da kupim kompjuter pa sam u dilemi koju konfiguraciju da kupim. jedan od problema koji mi se namece je izbor procesora. ne mogu da se odlucim izmedju amd i intela. pa mi recite koji je bolji (primer:amd sempron 64 3000+ box ili intel celeron 2.66 GHz box uzimam taj primer jer su cene priblizno jednake) amd ili intel i zbog cega i koja je razlika izmedju intel celerona i intel pentium4 to sto meni treba je univerzalna konfiguracija


unapred hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djmilos ćao 28.01.2006. 11:29 #4096

status: user
broj poruka: 35
U principu stvar stoji ovako ako ih upoređuješ po ceni idi kupi AMD za iste novce dobijaš brži procesor. Ako se imaš nameru da se baviš ozbiljno video obradom, CAD/CAM progrmima(catia,proE i sl.) kupi INTEL pentium. Za igice i kućnu upotebu ti je ubedljivo u prednosti AMD. Pentium provesori imaju veću magistralu neko celeron i više keš memorije na samom procesoru što ga čeni bržim, isti je odnos i kod AMD athlon i sempron. Moj savet je AMD SEMPTON 2800+ 64bit sa DFI NF4X Infinity matičnom pločom i nekom 6600 gt(pci-e) grafičkom i 1 gb rama.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko razlika 28.01.2006. 12:26 #4097

status: user
broj poruka: 6643
trenutno (taj "trenutak" traje već 2-3 godine), AMD je za 80% stvari bolja kupovina. Jedino se prednost uniformnosti platforme polako gubi, ali je još uvek bolja od Intela koji besomučno pravi nove čipsetove.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dragg AMD 28.01.2006. 18:12 #4099

status: user
broj poruka: 2270
AMD je bolja kupovina sem ako se poluprofesionalno/ profesionalno bavis video kompresijom. Ali Sempron ima pravu vrednost tek ako se overklokuje. Ne prpusti da uzmes neku dobru plocu za overklok i sve ispod 2.5 ghz smatraj za neuspeh.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mirkomirko hvala 29.01.2006. 12:10 #4109

status: user
broj poruka: 115


hvala vam puno

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tomma razlike skoro i da nema 29.01.2006. 16:33 #4114

status: user
broj poruka: 172
Razlika je samo što jedni viču bolji je INTEL drugi viču AMD. Vidim da su gore navedeni odgovori pominjali video kompresiju CAD i tako to. CAD-om tj. 3D MAX-om i postprodukcijom Premier i sl. se bavim više godina unazad profesionalno 100% na AMD računarima i ne vidim da je INTEL bolji osim što je skuplji. Desi se da neke stvari INTEL odradi malo brže ali to je vrlo mala razlika u vremenu da bi opravdala visoku cenu i temperaturu. Moje mišljenje - uzmi AMD Athlon64 koji možeš sebi da priuštiš, stavi barem 1 GB kvalitetne memorije, stabilnu ploču i brzu grafiku 6600GT ili 6800GT i nema glava da te boli oko profesionalnog rada. Kod mene je situacija sledeća
AMD Barton 3200+
1 GB Corsair TwinX PRO
2x160 GB 8 MB HDD
ASUS 6600 GT Top Limited
izuzetno brzo rade MAX 8 i PremierPRO 1.5 o AutoCAD-u neću ni da pričam
FAR CRY 1.33 1280x1024 Very High AA 4x, AF 8x 38-44 fps
F.E.A.R. 1152x864 MAX setovanja 39-47 fps
NFS Most Wanted BlackEdition 1280x1024 MAX setovanja 47-52 fps
mašina kupljena tj. sklopljena u AVGUSTU 2004

SNAGA BEZ KONTROLE JE NIŠTA
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Fencer Re: AMD 29.01.2006. 16:56 #4116

status: user
broj poruka: 217
:: Ali Sempron ima pravu vrednost tek ako se overklokuje. Ne prpusti da uzmes neku dobru plocu za overklok i sve ispod 2.5 ghz smatraj za neuspeh.
::
::
Ne preteruj.
Za svakodnevni rad je sasvim dovoljan default clock (office, internet, filmovi, muzika...), a overclock po potrebi (igre eventualno i kompresija).
I nece bas svaki Sempron 2800+(1.6GHz) na 2.5. Za to je potrebna odlicna ploca, odlicno napajanje i odlicna memorija. Zaista ne vidim potrebu da se cedi poslednji atom snage iz komponenti, a da posle taj kompjuter sluzi 90% vremena za slusanje muzike.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko He - he 29.01.2006. 18:34 #4120

status: user
broj poruka: 6643
Ne kudim ja AMD, naprooooootiv, samo kažem da ako je neko baš zapeo da spiska pare na Intel-a, onda ne mora da žali za performansama/količinom para u odnosu na AMD jedino ako se prvenstveno bavi video kompresijom... a u svemu ostalom, u jednom će se trenutku osetiti isto kao buldog kad mu mačak Tom baci drvce... kad uporedi svoj procesor sa defakto, 1GHz sporijim AMD-om.
Inače, poštujem iskustvo sa video obradom, ali mislim da kvariša Intel ulaže ogromne pare u optimizaciju softvera samo za sebe. Tj. plaća vodećim proizvođačima softvera za renderovanje da koriste njegove optimizacije. Nikako drugačije ne mogu da objasnim sam sebi da procesor koji po taktu biva skenjan do nogu u računskim operacijama, opet nekako bude tu negde ili čak brži od Athlon-a, nego da je softver "podešen" da tako koristi procesor. (Uostalom, u tužbi AMD-a protiv Intela, upravo se ovo tvrdi, za x86 kompajler koji Intel razvija i koji svi programeri koriste). E sad, što je AMD pustio Intelovce da forsiraju memorijski protok čiju su prednost imali do pojave A64 i memorijskog kontrolera na čipu, da bi upravo iskoristio te optimizacije da skenja Intel-a, to je već veština...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60283. Broj poslatih odgovora: 646185.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs