Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
problem sa MB MSI K8N NEO2 PLATINUM
STRANA 1 OD 1
-ShonE- problem sa MB MSI K8N NEO2 PLATINUM 04.09.2005. 20:21 T859

status: user
broj poruka: 3529
Ljudi imam veoma cudan problem, ili je to sasvim normalno kod ove ploce! Naime nedavno sam kupio ovu plocu i AMD64 3200 venice, imam dva HDD-a MAXTOR 120gb, problem mi je taj sto kada instaliram Nvidia NForce drajvere za IDE kontroler, pored sata(u traju) mi se pojavi zelene strelica i HDD-ovi mi se tu prijavljuju kao da su povezani preko USB-a a ne SerialAta kontrolera. Naime to i nije toliko strasno, ali sistem mi se katastrofa sporo podize, cim skinem pomenuti drajver sistem leti kako se podize. To sam prevazisao samo tako sto sam stavio u biosu da mi FIRST BOOT DEVICE bude HDD a ne CD_ROM. Naime kada instaliram drajver i stavim da mi first boot bude cd-rom dizanje sistema se uspori uzasno, bez drajvera sve sljaka kako treba!!!! Da li je neko resio problem oko ovoga-da mu se ne pojavljuju diskovi u traju!!???!!!
-ShonE-
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Jarisha The same problem! 04.09.2005. 23:02 #2286

status: user
broj poruka: 70
Isti problem imam i ja, samo sto me mrzi da se sad nesto trudim da ga ispravim. To i nije neki PROBLEM milsim sistem radi jeste da se malo sporije podize i za neke stvari mu treba malo vise vremena.
Sta ja milsim da je problem!!??

U nVidia drajverima postoji GART drajver koji, da sad ne pisem cemu sluzi, pri instalaciji pita da li zelite da instalirate jer mozda ce biti problema u kasnijem radu znaci upozorenje pred inst.
Kad obrises drajvere skroz za nVidijin cipset probaj pri sledecoj inst. da NE inst. taj jebeni GART.
I ako to uspe molim te javi da si resio problem jer imam to na vise kompova pa da skratim vreme.
Nadam se da ce da uspe. Pozdrav!

P.S. ZA SENKUGOD
Voleo bi da vidim sta ima imenovani da kaze na ovaj problem
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re: The same problem! 05.09.2005. 09:29 #2291

status: user
broj poruka: 3529
Pazi ovako, probao sam i sa fucking GART-om, i nista, naime kada ga ne instaliram ne radi mi overlay kako treba, nece da pusta ni jedan video fajl!!!!
-ShonE-

:: Isti problem imam i ja, samo sto me mrzi da se sad nesto trudim da ga ispravim. To i nije neki PROBLEM milsim sistem radi jeste da se malo sporije podize i za neke stvari mu treba malo vise vremena.
:: Sta ja milsim da je problem!!?
::
:: U nVidia drajverima postoji GART drajver koji, da sad ne pisem cemu sluzi, pri instalaciji pita da li zelite da instalirate jer mozda ce biti problema u kasnijem radu znaci upozorenje pred inst
:: Kad obrises drajvere skroz za nVidijin cipset probaj pri sledecoj inst. da NE inst. taj jebeni GART
:: I ako to uspe molim te javi da si resio problem jer imam to na vise kompova pa da skratim vreme
:: Nadam se da ce da uspe. Pozdrav
::
:: P.S. ZA SENKUGO
:: Voleo bi da vidim sta ima imenovani da kaze na ovaj problem
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Senkagod Re: The same problem! 05.09.2005. 15:59 #2295

status: user
broj poruka: 87
Da, da... To se i meni desava. Meni se ne podize sporo ali se pojavljuje u trayu...
Nazalost nemam resenja za ovo :(
GART nije kriv... probao sam.

--------------------
Moj PC:
MSI K8N SLI Platinum
AMD Athlon 64 3500+ MHz S939 Venice @ 2300Mhz
GF 7800GTX 256bit 256MB VRAM PCI-E 16x (4901310)
2x Kingmax 512MB DDR RAM 400MHz CL 2.5
Seagate SATA 200GB 7200 RPM 8MB Cache
ATX Chieftec 550W
LG DVD-RW
LG Flatron L1730S TFT LCD 17" 12ms

:: Isti problem imam i ja, samo sto me mrzi da se sad nesto trudim da ga ispravim. To i nije neki PROBLEM milsim sistem radi jeste da se malo sporije podize i za neke stvari mu treba malo vise vremena.
:: Sta ja milsim da je problem!!?
::
:: U nVidia drajverima postoji GART drajver koji, da sad ne pisem cemu sluzi, pri instalaciji pita da li zelite da instalirate jer mozda ce biti problema u kasnijem radu znaci upozorenje pred inst
:: Kad obrises drajvere skroz za nVidijin cipset probaj pri sledecoj inst. da NE inst. taj jebeni GART
:: I ako to uspe molim te javi da si resio problem jer imam to na vise kompova pa da skratim vreme
:: Nadam se da ce da uspe. Pozdrav
::
:: P.S. ZA SENKUGO
:: Voleo bi da vidim sta ima imenovani da kaze na ovaj problem
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Fencer ... 06.09.2005. 02:30 #2302

status: user
broj poruka: 217



Sata diskovi treba da se pojavljuju u tray-u.

Sata standard podrazumeva -hot plug- znaci da prikljucujes i iskljucujes diskove na zivo, bas kao i USB flash diskove.

Ne znam sta bi se desilo kada bi pokusao da diskonektujes hdd na kojem ti je operativni sistem, zato ne pokusavaj.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Jarisha SATA Hot Plug 06.09.2005. 11:02 #2308

status: user
broj poruka: 70
Da podrzava SATA II i ako to ploca podrzava, ali problem je u sledecem.
Pre instalacije ForceWare drajvera sve je OK znaci nema ih u listi Safely Remove Hardware a posle inst. se pojave i to svaka particija posebno.

Kako to objasnjavas?


Jel probao neko sa drugim drajverima?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Fencer ... 07.09.2005. 01:44 #2318

status: user
broj poruka: 217



Hm, sada te bas ne razumem. Pa logicno je da punu funkcionalnost nekog hardvera dobijes tek posle instalacije drajvera ( u ovom slucaju SATA kontrolera ). Do tada Windows koristi neke svoje genericke drajvere.

Slicno je i sa grafickom kartom. Po instalaciji windowsa imaces sliku na monitoru, ali tek kada instaliras drajvere dobices opcije za TV-out, Direct3D, OpenGL, AA i AF, overlay...odnosno sve ono sto graficka hardverski i zaista nudi i podrzava.

Ako ti smeta ta ikonica u trayu idi u Taskbar and Start Menu Properties/Taskbar/Hide Inactive Icons i to je to.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60283. Broj poslatih odgovora: 646185.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs