Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
ATI Radeon HD 4870 X2 vs ASUS GeForce GTX 280 TOP!!!
STRANA 2 OD 2
mihro My two cents... 10.08.2008. 14:18 #65743

status: user
broj poruka: 143
Nije ovo nacin da se ozbiljno diskutuje. Ni o jednoj temi, a kamo li o jednoj `gospodskoj` i `intelektualnoj` kao sto su IT. Termini poput `sije`, `ubija`, `owned`, `pwned` i ostalih internet-retardiranih izraza samo pokusavaju da dramatizuju i preuvelicaju stanje. A realno obe karte su montsruozno jake. Na testovima je nekad bolja jedna nekad druga. 70 VS 100 frejmova pa onda, 100 VS 70 frejmova. Da li neko ozbiljno misli da ce onaj sa 70 frejmova da place i da li ce uopste i primetiti da li ima 70 ili 100 frejmova u igri ako ne ukljuci neki frame counter ? Meni je licno zanimljivo kad vidim da se obaraju rekordi, kad se montira tecni azot da bi se dobilo jos par stotina megaherca i tome slicno, jer cenim tu vrstu entuzijazma i ljubavi prema tehnologiji, ali realno vecini je danas najbolje uzeti 4850/9800 ili onim zahtevnijim 4870/260. Ko ima para i voli da uvek ima top stvari nek uzme 4870x2/280 i neka uziva. Sve te karte su dobre i sa svima ce se dobro zabaviti. Cemu pljuvanje `samo ovo je najbolje svi vi ostali ste glupi` i `e nije to nego ono sta ja kazem ti si glup`.
Live and let live narode...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Saske Re: My two cents... 10.08.2008. 14:53 #65748

status: user
broj poruka: 1117
covek je potpuno u pravu...svaka cast mihro...
ali sta ces kad je ljudima u prirodi da uvek budu podeljeni oko necega...

Overclocking is the way of life!!!

:: Nije ovo nacin da se ozbiljno diskutuje. Ni o jednoj temi, a kamo li o jednoj `gospodskoj` i `intelektualnoj` kao sto su IT. Termini poput `sije`, `ubija`, `owned`, `pwned` i ostalih internet-retardiranih izraza samo pokusavaju da dramatizuju i preuvelicaju stanje. A realno obe karte su montsruozno jake. Na testovima je nekad bolja jedna nekad druga. 70 VS 100 frejmova pa onda, 100 VS 70 frejmova. Da li neko ozbiljno misli da ce onaj sa 70 frejmova da place i da li ce uopste i primetiti da li ima 70 ili 100 frejmova u igri ako ne ukljuci neki frame counter ? Meni je licno zanimljivo kad vidim da se obaraju rekordi, kad se montira tecni azot da bi se dobilo jos par stotina megaherca i tome slicno, jer cenim tu vrstu entuzijazma i ljubavi prema tehnologiji, ali realno vecini je danas najbolje uzeti 4850/9800 ili onim zahtevnijim 4870/260. Ko ima para i voli da uvek ima top stvari nek uzme 4870x2/280 i neka uziva. Sve te karte su dobre i sa svima ce se dobro zabaviti. Cemu pljuvanje `samo ovo je najbolje svi vi ostali ste glupi` i `e nije to nego ono sta ja kazem ti si glup`
:: Live and let live narode...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum Re: BOJE!!!!!! 10.08.2008. 14:57 #65749

status: user
broj poruka: 12785
Pa naravno da su isprane boje kad koristi tu katastrofu od monitora sa najgorim TN panelom koji sam video...

::
:: Vidim svi pricate o rezoluciji i brzini.Odem kod kolege i ubacim mu Psi.Ops.The.Mindgate.Conspiracy.FullDVD.PC i sve super radi al pitam ja golegu gde su tu boje, sve nesto tamno, graficka je ASUSOVA 9800,MONITOR SAMSUNG 931BF.Reko ja njemu dodji kod mene da vidis kako ta igra izgleda kod mene na Safirovu 1650XT graficku.Doso, video, slozio se samnom reko bacaj je i nikad vise nVIDIJU.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 ... 10.08.2008. 18:57 #65762

status: user
broj poruka: 9121
Cim izadje nova graficka svi ce zaboraviti ove dve kartice, pa ce se pricati o nekom drugom Radeonu ili nekoj drugoj nVidia!!!

Pozdrav!


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 ... 10.08.2008. 19:03 #65764

status: user
broj poruka: 9121
I jos jedna stvar, na ovom i vecini drugih foruma se prica samo o hardveru, pustite hardver, hajdemo malo da pricamo o programiranju. Cene programa su neuporedivo vise od cene hardvera. Pogledajte AutoCad, ProEngineer ili Photoshopm za AutoCad i ProeEgineer koji kostaju po 4000 evra mozemo da kupimo 2-3 jaca servera. PhotoShop je 800-1000 evra, za njega mozemo da kupimo neki jaci kucni komp sa monitorom. Nije hardver sve u zivotu, kad videh sta sve softver moze sve da uradi, bacio sam se na njegovo proucavanje!!!

Pozdrav!!!

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Dalje... 10.08.2008. 19:12 #65765

status: user
broj poruka: 18472
@OCz@

I jos pricas da si od nekog pocetka u pravu za ne znam ni ja sta a u pocetku si pricao da ce 9800GTX da pojede 4870 i da ne ocekujes da ta karta bude ni blizu 8800GTS pa onda da je 8800GT jaci od 4850 pa oni 3dmark-ovi idt idt ..
Pa si posle i sam promenio stav i rekao pa dobro ok su i da ok 9800GTX je tu sa 4850 a 4870 je jaci - a ti si isprva ismevao ..


Ovo sto si napisao nadji mi negde gde sam postovao samo da vidim please!!!Ja sam rekao da je 8800 GTS brzi od 4850 u igrama sto se i ispostavilo kad sam probao ali ti to recimo ne znas jer se oslanjas ne net review ili ti neke tamo smesne testove...I jos jedna stvar,sve yavisi od igre do igre...Vidi ovako...Volis hardware,povezi se sa nekim,nek ti posudi par razlicitih kartica pa sam probaj,istestiraj,svedi zakljucak!Ovako samo pametujes,citas nesto po netu i mislis da si otkrio Ameriku tj da si samo ti u pravu!Covece ja ne pricam na pamet samo mi nije jasno kako si dosao na tu ideju!Jos jedna mi stvar nije jasna...Visis tamo po benchu i imas pred nosom svaki user test review i ovde sad nesto kenjas!Ja cu lepo zbog tebe sve te rezultate da pohvatam i da postujem na pc berzi jer su to realni rezultati iz prve ruke!Dobices priliku da gledas kako to ja radim posto treba da mi stigne GTX280 iz Amerike itd i samo zbiog toga sam sprecen da dokazem suprotno tvojoj prici...


Next...


Inace,sta sad treba da ladim m. ATI-ju koji sa DVA GPU-a ne moze da parira kako treba jednom GTX280 sa single GPU!Negde je bolji,negde losiji...Treba realno da ga proguta...Steta sto nemaju PRO karticu u HI segmentu e kako bi se onda duvali da mi je znati...To jedan prosecan user treba da shvati i napravi podelu u i razliku!!!Zbunjujete ljude sa tim koja je kartica isplatljivija...Nekog jednostavno boli ona stvar i hoce ciste performanse makar bile i duplo skuplje..To je pravi entuzijast!!!Jeste apsurd i ludost,cak ni ja se nebi bas toliko zaleteo ali recimo da cu opusteno dati 400 Eur za GTX 280 ako ne uspem da zavrsim ovo from America!!!Samo je jedna boja prava!Napred ZELENI!!!...Malo sale nije na odmet...

I Want to believe - The truth is out there
OC House
@PCBeast@

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=298049

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
OCz re 10.08.2008. 19:52 #65768

status: user
broj poruka: 2900
Vidi prva stvar je.

Zasto je test sa tech-industry koji si ti linkovo realan a ostali nisu ? na osnovu cega ? jel si ti radio test ili poznajes coveka koji je radio ili ..? - ozbiljno pitam

Drugo je to sto 280 se ovde uopste nije pokazao toliko bolji koliko rec `sije` opisuje - isto me ne shvati pogresno.

A i ako je do vremena - kao sto sam pricas.

Pa sacekaj onda malo, tu 4870X2 nigde ne mozes da kupis ajde da prodje 2-3 nedelje pa da izbace i neke druge drivere da se to malo slegne pa da vidimo onda da li je nesto drugacije ? zar se ne slazes sa time ?

Ne-ne-ne i ne.

Nisam ATI fanboy, nije mi cilj da branim ATI jer ja ne radim za njih.
Ali ti 2-3 puta nedeljno bacis po jedan test-link gde je takva i takva situacija i proglasis ga
`eto nVidia izula ATI` - u nekom smislu ..

I kako ja i drugi da sad kazemo `pa majku mu ovaj ATI je shit` kad drugih 20 testova-review-ova ne govori tako ? i ne pozivam samo na to, vidim i ja sta po drugim forumima postuju ljudi koji imaju te kartice ... - cenu zanemarujem ovde.

I dobro stoji to da je single kartica jaca ili slicne jacine kao i ATI-jevo dual resenje.
Ali, fizicki sta bilo koga briga da li je ovakva ili onakva, vec koliko i sta nudi - ajde da pustimo sad da je single kartica bolja iz tih i tih razloga, kapiras ?
S tim da ako joj je cena..550$ sad valjda ne znam ..onda i nije toliko isplativa pored 280 koji se nalazi za 450$ ( tamo ) pa cak i manje.
Eto, vidis ako ostane takva situacija taj ATI je promasaj onda ..

Sto se tice tvog pitanja.
Ne, izvini moja greska nigde nisi napisao da ce 9800GTX da `pojede 4870` ali ima postova gde si je stavljao sa 9800GTX u istu kategoriju - to su oni neki rani koje ne mogu da trazim i nemam zivaca da listam sve to.

I potpisao si da ce 260 da bude dosta jaci od 4870 - jel dosta jaci sada kad se sve slegno reci iskreno ?

Toliko ..


::Ja potpisujem da 4870 ce biti dosta slabiji od GTX260 a to cete i videti i sami...Ne govorim ovo uzaludnio,svaki dan vrtim hardware znam tacno sta se desava...Testove ne radim tako cesto jer sam se vise smorio a i toplo je vreme ali sad za koji mesec ponovo pocinje novi talas!:



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 ... 10.08.2008. 20:50 #65770

status: user
broj poruka: 9121
Jedino se sad ceka 4870 BlackEdition, 1Gb GDDR5, single kartica, ali to ne da ce da oduva GTX280 (top), nego...

Pozdrav!!!


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Goran8407 Re: ... 10.08.2008. 23:10 #65780

status: user
broj poruka: 134

Pa oni koji nemaju dukate za razbacivanje ce uvek gledati odnos FPS/eur.

:: Sad ce svi da te napadnu kako 4870 je jeftiniji ko zna koliko, bla bla bla..
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
FSamir The way it`s ment to be played 10.08.2008. 23:34 #65788

status: user
broj poruka: 777
Priznajem, ja sam nVIDIA fan.
GTX280 je baš dobra kartica, prava nVIDIA, čista sirova

Deinstalirao sam drajver, izvadio 8800GTX, ubacio GTX280, instalirao drajver i jednostavno nastavo sa igrom...kao što rekoh prava nVIDIA.
Pretpostavljam da je tako jednostavno i kod ATi kartica..samo što ja to neželim da proveravam, neinteresujeme.

Dva GTX280 u SLI-ju je ono čemu ja težim uz uslov da ga ploče sa ovi najavljenim X58 intel čipsetom podrže. Još ako Thermalright ili neko drugi sastavi neki alternativni kuler...ihaj

Što se cena tiče nije me briga...stotinak eura gore dole neće u mom životima promeniti ništa bitno...ko god se bavio hardverom, a posebno najjačim, svestan je da će svaki put izgubiti gomilu para...štaću nemogu protiv sebe, moram da imam najjače i moram to da imam odmah (ovo najjače i odmah važi samo za PC hardver pošto sam u svemu ostalom prilično skroman - plata 500 eura).

Onaj Digita! (ATi bilten) mi se gadi a kad se setim Benchmarka onda i povratim...kao imamo nekog našeg u ATi-ju ili u AMD-u, pa on nam daje kartice a mi samo ATi AMD ATi AMD...ma zabole me patka i za njega i za AMTi

...čak me nerviraju i ova slova što su ovako crvena dok ovo pišem

Jedino verujem HardOCP-u i možda malo Guru3D-u ovi ostali sve prodani računajući i AnandTech (AnandTech o AMD-u nešto kao ova mala kompanija se bori na dva fonta pa kao svaka im čast...ma šta čast zamisli da su uspešni na oba fronta koji bi to monopol bio...i ja kao da stanemna stranu nekog ko je u najavi toliko alav...potpuno sam ravnodušan na lošu finansijsku situaciju AiMt (IMT-a)

Dobra stvar je što oba načina rade dobru stvar za PC igranje koje je realno slabije od konzola. nVIDIA gura snagu a AMD dovoljnu snagu za male pare.

A možda je sva ova rasprava nepotrebana pošto nVIDIA i AMD rade zajedno na uzimanju naših para.

Laku Noć
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zmajko ... 11.08.2008. 00:24 #65791

status: user
broj poruka: 1228
AU! Ladno i u svetu zaljubljenika u racunare postoje huligani XD
Jos samo da pocnu da se osvajaju neki kupovi PCEUFA i PCUSAFA i bice lepo znas kako...

E, a `ladno kad ima ljudi koji ulazu u decu, stan/kucu, opremanje istog ili menjanje enterijera, auto, na izlazke sa drugarima, putovanja... Pa cak i zene. Smorovi...
Kako je divno kad covek pronadje svoje mesto pod suncem gde moze da se qrchi sa jednim delicem onoga sto cini zivot... PC... Lebem ti `ebac.
Nema veze sto on cuci na tepihu debelom 3mm i starom vise od 10 godina ili na radnom stolu velicine 2 posluzavnika, sto mu je primarna funkcija da glumi racun u banci kad neko svrne u goste, a jbga, jos mozes i da upucas ili iskasapis nesto vrlo realisticno kad hoces da se opustis malo.

Nema, lepo je meni govorio Spasoje Gvozdenovic `...ljudi...`
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum Re: Re: ... 11.08.2008. 00:52 #65794

status: user
broj poruka: 12785
Nisam uopste na to mislio...


::
:: Pa oni koji nemaju dukate za razbacivanje ce uvek gledati odnos FPS/eur
::
:: :: Sad ce svi da te napadnu kako 4870 je jeftiniji ko zna koliko, bla bla bla..
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire E vala sam se smorio vise sa vama... 11.08.2008. 02:07 #65806

status: user
broj poruka: 18472
Meni samo nije jasno zar vi ne vidite sebe kako igrate igru koju vam serviraju razni sajtovi i forumi...Kako ko izbaci test tako se i vi menjate...Okrecete se kao suncokret..Danas jednu pricu pricate a sutra drugu...Ja sam ostao pri svom od samog starta i istina se prema meni polako ali sigurno okrece kako vreme odmice...Ma sve cu ja da sacekam i nove driver-e i sve nek se slegne ali se cudo nece dogoditi...Jao kako vam neke stvari nisu jasne?Kako me neko do sad nije skapirao sta non stop tupim nebi li ko shvatio sta se desava...Ljudi sta vam je?Ne ide to tako kako ste vi zamislili,jednostvano nije tako u zivotu...Lepo je navijati ali treba biti realan...

@ OCz@ Ali ti 2-3 puta nedeljno bacis po jedan test-link

Nadam se da ovo nisi mislio ozbilno jer nije bas tako...Iskrivio si istinu u svoju korist i preformulisao kako se tebi svidja...
Reci cu ti samo jedno...Bices pozvan!
P.S.Od kud sada je od jednom brzi GTX?Zar i ti nisi tvrdio da je 4870 X2 brzi 40/50% sad se tacno i ne secam u procentima,uglavnom je bila prica i tvoja i svih vas kako 4870 X2 razvaljuje GTX...

Evo a tradicija vase stalne teorije se vec nastavlja...Cekate 4870 X2 Black Edition da oduva GTX 280...Iz aviona se vidi kakva ovde atmosfera vlada...Jednostavno se niko od vas ne miri da je nVidia i bolja i brza vec se non stop hvatate za slamcicu i ocekujete cudo jer ste toliko zaludjeni AMD/ATI Fanovi da ja to postalo opsesija...Onaj sad ko to cita ovo sto ja pisem shvata da govorim istinu ma koliko se to vama ne svidja...Ja sam jedan i to vredan koji govori na osnovu licnih iskustava i znanja a vas je deset,nije ni bitan broj i pokusavate da mi odgovorite spekulacijama i nekim tamo placenim testovima sa interneta...
Ostali mudro cute jer su shvatili da je apsurd ulaziti u diskusiju a i nisu ni sami sigurni sta se sve tu zapravo desava i sta ce se desiti...
Ja nekako ne mogu da cutim...Ono sto mi lezi na srcu to i kazem...Ono sto znam to i prenesem...Mozemo se natezati 10 narednih dana ali mene ne moze niko da ubedi u ono sto znam,sto sam doziveo,iskusio,osetio,upoznao...Ja sve ovo shvatam profesionalno i veliki sam entuzijast ma kako se nekom cinilo da ispadam neozbiljan sto u opste ulazim u diskusiju ovakve prirode...Jednostavno zelim da vam prenesem istinu i da se ne zaludjujete vise glupostima sa neta...Ako to nije moguce,ja se zaista povlacim i nemam vise sta da kazem..


I Want to believe - The truth is out there
OC House
@PCBeast@

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=298049

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: E vala sam se smorio vise sa vama... 11.08.2008. 09:32 #65811

status: user
broj poruka: 7760
nVidija je samo skuplja i nista vise, toliko skartova od tako ozbiljnog prozivodjaca niko pa ni ti dragi nas Nebeski nije ocekivao, zar ne?

Koliko je reklamacija na proizvod koji pri svemu tome kosta x2 vise od konkurencije ipak je to previse cak i za tvoj ukus.

Jos jednom ponavljam ATi treba da izbaci karticu sa 1gb memorije i 396bit magistralom a onda cao kosooki zeleni.

Tomato Republic Of Serbia !!!

:: Meni samo nije jasno zar vi ne vidite sebe kako igrate igru koju vam serviraju razni sajtovi i forumi...Kako ko izbaci test tako se i vi menjate...Okrecete se kao suncokret..Danas jednu pricu pricate a sutra drugu...Ja sam ostao pri svom od samog starta i istina se prema meni polako ali sigurno okrece kako vreme odmice...Ma sve cu ja da sacekam i nove driver-e i sve nek se slegne ali se cudo nece dogoditi...Jao kako vam neke stvari nisu jasne?Kako me neko do sad nije skapirao sta non stop tupim nebi li ko shvatio sta se desava...Ljudi sta vam je?Ne ide to tako kako ste vi zamislili,jednostvano nije tako u zivotu...Lepo je navijati ali treba biti realan..
::
:: @ OCz@ Ali ti 2-3 puta nedeljno bacis po jedan test-link
::
:: Nadam se da ovo nisi mislio ozbilno jer nije bas tako...Iskrivio si istinu u svoju korist i preformulisao kako se tebi svidja..
:: Reci cu ti samo jedno...Bices pozvan
:: P.S.Od kud sada je od jednom brzi GTX?Zar i ti nisi tvrdio da je 4870 X2 brzi 40/50% sad se tacno i ne secam u procentima,uglavnom je bila prica i tvoja i svih vas kako 4870 X2 razvaljuje GTX..
::
:: Evo a tradicija vase stalne teorije se vec nastavlja...Cekate 4870 X2 Black Edition da oduva GTX 280...Iz aviona se vidi kakva ovde atmosfera vlada...Jednostavno se niko od vas ne miri da je nVidia i bolja i brza vec se non stop hvatate za slamcicu i ocekujete cudo jer ste toliko zaludjeni AMD/ATI Fanovi da ja to postalo opsesija...Onaj sad ko to cita ovo sto ja pisem shvata da govorim istinu ma koliko se to vama ne svidja...Ja sam jedan i to vredan koji govori na osnovu licnih iskustava i znanja a vas je deset,nije ni bitan broj i pokusavate da mi odgovorite spekulacijama i nekim tamo placenim testovima sa interneta..
:: Ostali mudro cute jer su shvatili da je apsurd ulaziti u diskusiju a i nisu ni sami sigurni sta se sve tu zapravo desava i sta ce se desiti..
:: Ja nekako ne mogu da cutim...Ono sto mi lezi na srcu to i kazem...Ono sto znam to i prenesem...Mozemo se natezati 10 narednih dana ali mene ne moze niko da ubedi u ono sto znam,sto sam doziveo,iskusio,osetio,upoznao...Ja sve ovo shvatam profesionalno i veliki sam entuzijast ma kako se nekom cinilo da ispadam neozbiljan sto u opste ulazim u diskusiju ovakve prirode...Jednostavno zelim da vam prenesem istinu i da se ne zaludjujete vise glupostima sa neta...Ako to nije moguce,ja se zaista povlacim i nemam vise sta da kazem.
::
::
:: I Want to believe - The truth is out there
:: OC House
:: @PCBeast@
::
:: http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=298049
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
OCz re 11.08.2008. 09:37 #65813

status: user
broj poruka: 2900
Mesas me sa nekim drugim, nigde nisam uopste ni pricao o 4870X2, a kamoli neke procente koliko je jaca slabija ili sta god kad koliko se secam nije ni jedan review nekoga ni postojao, a ako mislis na neko skorije vreme tek tu nista nisam ni pricao jer nisam ni ulazio u takve teme, ako te ne mrzi prelistaj podforume za kartice i tehnologije i teme o X2 pa ces i sam da vidis da mene tamo nema .


Licno me ne i zanima poredjenje X2 i 280 jer 280 mi je preskupa ( a pre cu reci kod nas na trzistu, napolju mi i nije toliko skupa )

4870 mi je ok ali bi preferirao 260 ( sad da ne bude jaoo nece sad ATI, nije nego necu da reinstaliram win. da se cimam za driver za to ako nece da radi idt. lakse mi je sa nVidie da samo skinem novi driver i stavim novu kartu )

A 260 necu da uzmem pored cene 4870.
A ti ako si ima prilike ili iskustva da probas ili licno vidis 4870 i 260 reci mi da li mi vredi da dam ~40e vise za 260-ku ako je jaca od 4870, to bi mi licno pomoglo, ovako samo cekam da padnu cene ..
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 ... 11.08.2008. 11:32 #65815

status: user
broj poruka: 9121
GTX 280 i 4870X2 je overkill. Cist ko suza da bi imao dobar procesor moraces da das oko 300-500 evra, ali bolja kombinacija nesto kao Q9650 koji kosta 1000 evra i 2-4GB DDR3 memorije. Jedino sto sad spasava nVidiju je jak GPU, zato razvijaju CUDA tehnologiju (vidi http://www.nvidia.com/object/cuda_home.html), to prebacuje deo podataka koje obradjuje CPU na GPU, koji je mnogo mocniji. Medjutim ATI im je pomrsio racune, kad je izbacio Radeon 4850/4870 ciji GPU-ovi mogu da obrade 1/1.2 teraflopsa, brzina od 1 teraflopsa je dostignuta 1996 godine na kompu koji trosi 500KW, a ovaj radeon trosi 110W!!! (Izvor dela podataka Svet Kompjutera, nije reklama)

Pozdrav


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: re 11.08.2008. 16:13 #65847

status: user
broj poruka: 18472
@OCz@

Ma brate moj sve ti je to sistem dobavljaca...Jednostavne nece da naprave nov uvoz nego nas cede da bi ove grafulje prodali po ovim cenama....Kad bi napravili nov uvoz bile bi nove cene i mogao bi mozda i GTX 280 da uzmes ali da se malo stisnes...Inace na ebay-u mozes novu eVGA da uzmes od 200-350 Eur sto se svakako isplati bas za tu kartu jer ako si upoznat eVga je prvi prtner nVidi-e i ima extremno dobre,probrane chipsetove i clockuju se najbolje od svih...Imas jednu kartu ASUS GTX 260 TOP...
http://www.overclock3d.net/reviews.php?/gpu_displays/asus_engtx260_top_896mb_nvidia_gtx260/1
Pogledaj testove,u vecini slucajeva je brza od ATI 4870 i tu je negde oko 300 eur...Od prilike je kao GTX 280 na def...Sad ti vidi sta ti se isplati...Procesljaj malo berzu...Mozes za te pare da uzmes i 9800 GX2 sto ni malo nije promasaj....!Pozdrav!

I Want to believe - The truth is out there
OC House
@PCBeast@

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=298049

:: Mesas me sa nekim drugim, nigde nisam uopste ni pricao o 4870X2, a kamoli neke procente koliko je jaca slabija ili sta god kad koliko se secam nije ni jedan review nekoga ni postojao, a ako mislis na neko skorije vreme tek tu nista nisam ni pricao jer nisam ni ulazio u takve teme, ako te ne mrzi prelistaj podforume za kartice i tehnologije i teme o X2 pa ces i sam da vidis da mene tamo nema
::
::
:: Licno me ne i zanima poredjenje X2 i 280 jer 280 mi je preskupa ( a pre cu reci kod nas na trzistu, napolju mi i nije toliko skupa
::
:: 4870 mi je ok ali bi preferirao 260 ( sad da ne bude jaoo nece sad ATI, nije nego necu da reinstaliram win. da se cimam za driver za to ako nece da radi idt. lakse mi je sa nVidie da samo skinem novi driver i stavim novu kartu
::
:: A 260 necu da uzmem pored cene 4870
:: A ti ako si ima prilike ili iskustva da probas ili licno vidis 4870 i 260 reci mi da li mi vredi da dam ~40e vise za 260-ku ako je jaca od 4870, to bi mi licno pomoglo, ovako samo cekam da padnu cene .
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 ... 11.08.2008. 20:11 #65867

status: user
broj poruka: 9121
Kao prvo, nema na testu Radeona 4870 nego 4850 i druga stvar, 9800GX2 ni u jednom drugom testu nije toliko brza. Radeon 4870 je malo brzi od 3870X2. I da li postoji 4850X2 i kakva je graficka!!!

Pozdrav!!


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
OCz re 11.08.2008. 20:14 #65869

status: user
broj poruka: 2900
Zadnja 2 puta sam se za***o sto sam uzeo top-end kartice jer skupljam kesa za njih svuda gde stignem nemam para da izadjem negde u grad sa drustvom maltene zbog toga i na kraju ih prodam za smesne pare - takvo je trziste ..

Ovaj put gledam da dam ~230-250e a cim izadje nesto ko sto je izasao onda 8800GT a da sam recimo imao 8800GTS 320Mb e onda prodam pa dodam 50e i uzmem novije i jace.

Trazim 260-ku ali za ispod 250e i neku koja je dobar OC-er pa taman ako bas hocu i ako smatram da mi se isplati stavim joj HR-03 ili slicno ..

Znam kako stoje cene u US, ali sada nemam nikog tamo jer mi se neka rodbina trenutno vratila ovde na par meseci inace bi od njih trazio verovatno 3x280 pa dve prodam a jedna meni i jos i zaradim :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: ... 11.08.2008. 20:52 #65870

status: user
broj poruka: 18472
Nisi dobro razumeo...Ja sam njemu dao link da pogleda GTX 260 TOP a da sam nadje na netu testove gde se uporedjuje sa 4870...!

I Want to believe - The truth is out there
OC House
@PCBeast@

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=298049

:: Kao prvo, nema na testu Radeona 4870 nego 4850 i druga stvar, 9800GX2 ni u jednom drugom testu nije toliko brza. Radeon 4870 je malo brzi od 3870X2. I da li postoji 4850X2 i kakva je graficka!!
::
:: Pozdrav!
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zmajko Re: ... 11.08.2008. 21:23 #65872

status: user
broj poruka: 1228
Link vise nije aktivan i preusmerava na stranu http://www.tech-industry.co.rs/articles/ tako da... Ne znam sta da ti kazem osim da su pisali o 4870 X2 i GTX 280 TOP. Verujem da ih je potreslo svo ovo raspravljanje pa su resili da izbace taj test i puste ljude da plate 10ak frejmova vise 100ak eura vise.

Pozdrav!


:: Kao prvo, nema na testu Radeona 4870 nego 4850 i druga stvar, 9800GX2 ni u jednom drugom testu nije toliko brza. Radeon 4870 je malo brzi od 3870X2. I da li postoji 4850X2 i kakva je graficka!!
::
:: Pozdrav!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst Ovo nije bench forum. 12.08.2008. 03:58 #65903

status: user
broj poruka: 2909
Ljudi ne vidim vise razlog da odgovarate na ovakve teme.

Svako normalan zna da je ATI trenutno bez premca najbolja kupovina za gejmerske kofiguracije.Imao sam prilike da testiram 4850 i 4870 i ko god moze da pljuje po ovim karticama je jednostavno neupucen ili nema sta drugo da radi u zivotu nego da provocira normalne ljude...Klasican bench sindrom...Nemojte da se primate i da pravite od berze bench forum ovakvim glupim temama.

Ne vidim razlog zasto bilo kome pokusavate da dokazete da nije u pravu,covek uprno zeli da veruje u nesto...pa sta...pustite ga neka veruje u sta god zeli...Negde mozda prodje ta zvaka i super za njega,ima ovcu za sisanje kojoj ce da proda slabiju kartu za mnogo vise para.

Ovo me podeca na nesto sto je rekao Adolf Hitler:`Sto puta izgovorena laz postaje istina.`
Samo razlikujete istinu od po ko zna koji put izgovorene lazi i nema potrebe da gubite zivce.


DaSickSystem

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zmajko Bilo mi dosadno 12.08.2008. 05:03 #65906

status: user
broj poruka: 1228
Ovo je samo mala zjbancija i nadam se da se Nebeski ili bilo ko drugi nece uvrediti.
Moje reci su obojene crnom bojom. Crnjak.


GTX sije ATI u igrama...Koliko jos tema da postavim da bi ljudima bilo jasnije?!
http://www.tech-industry.co.rs/articles/review/234/

Meni samo nije jasno zar vi ne vidite sebe kako igrate igru koju vam serviraju razni sajtovi i forumi
Pokusavate da mi odgovorite spekulacijama i nekim tamo placenim testovima sa interneta...


Ovo je review ljudi iz prve ruke koji su totalno objektivni
Na netu testovima ne verujem jer se 100x dokazalo da nisu kompetentni i realni
Opet tvrdim: Jednostavno zelim da vam prenesem istinu i da se ne zaludjujete vise glupostima sa neta...

Mozemo se natezati 10 narednih dana ali mene ne moze niko da ubedi u ono sto znam,sto sam doziveo,iskusio,osetio,upoznao
Zar ne treba tek da mi/vam stigne GTX280 iz Amerike?

Jao kako vam neke stvari nisu jasne?Kako me neko do sad nije skapirao sta non stop tupim nebi li ko shvatio sta se desava...Ljudi sta vam je?
Ne ide to tako kako ste vi zamislili,jednostvano nije tako u zivotu...
Lepo je navijati ali treba biti realan


ja pisem a onaj ko ovo cita shvata da govorim istinu ma koliko se to vama ne svidja...
Ja sam jedan i to vredan koji govori na osnovu licnih iskustava i znanja a vas je deset,nije ni bitan broj
Ja nekako ne mogu da cutim...Ono sto mi lezi na srcu to i kazem...Ono sto znam to i prenesem...
Ja sve ovo shvatam profesionalno i veliki sam entuzijast ma kako se nekom cinilo da ispadam neozbiljan sto u opste ulazim u diskusiju ovakve prirode...
Ja sam ostao pri svom od samog starta i istina se prema meni polako ali sigurno okrece kako vreme odmice

Ostali mudro cute jer su shvatili da je apsurd ulaziti u diskusiju a i nisu ni sami sigurni sta se sve tu zapravo desava i sta ce se desiti...


nVidia Is The Law/GeForce is The Power! I Want to believe - The truth is out there
Okrecete se kao suncokret..Danas jednu pricu pricate a sutra drugu

The End
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Jebivetar Re: The way it`s ment to be played 13.08.2008. 04:00 #66013

status: user
broj poruka: 2386
Shta znachi, `prava nVIDIA`?


:: Priznajem, ja sam nVIDIA fan
:: GTX280 je baš dobra kartica, prava nVIDIA, čista sirov
::
:: Deinstalirao sam drajver, izvadio 8800GTX, ubacio GTX280, instalirao drajver i jednostavno nastavo sa igrom...kao što rekoh prava nVIDIA
:: Pretpostavljam da je tako jednostavno i kod ATi kartica..samo što ja to neželim da proveravam, neinteresujeme
::
:: Dva GTX280 u SLI-ju je ono čemu ja težim uz uslov da ga ploče sa ovi najavljenim X58 intel čipsetom podrže. Još ako Thermalright ili neko drugi sastavi neki alternativni kuler...iha
::
:: Što se cena tiče nije me briga...stotinak eura gore dole neće u mom životima promeniti ništa bitno...ko god se bavio hardverom, a posebno najjačim, svestan je da će svaki put izgubiti gomilu para...štaću nemogu protiv sebe, moram da imam najjače i moram to da imam odmah (ovo najjače i odmah važi samo za PC hardver pošto sam u svemu ostalom prilično skroman - plata 500 eura)
::
:: Onaj Digita! (ATi bilten) mi se gadi a kad se setim Benchmarka onda i povratim...kao imamo nekog našeg u ATi-ju ili u AMD-u, pa on nam daje kartice a mi samo ATi AMD ATi AMD...ma zabole me patka i za njega i za AMT
::
:: ...čak me nerviraju i ova slova što su ovako crvena dok ovo piše
::
:: Jedino verujem HardOCP-u i možda malo Guru3D-u ovi ostali sve prodani računajući i AnandTech (AnandTech o AMD-u nešto kao ova mala kompanija se bori na dva fonta pa kao svaka im čast...ma šta čast zamisli da su uspešni na oba fronta koji bi to monopol bio...i ja kao da stanemna stranu nekog ko je u najavi toliko alav...potpuno sam ravnodušan na lošu finansijsku situaciju AiMt (IMT-a
::
:: Dobra stvar je što oba načina rade dobru stvar za PC igranje koje je realno slabije od konzola. nVIDIA gura snagu a AMD dovoljnu snagu za male pare
::
:: A možda je sva ova rasprava nepotrebana pošto nVIDIA i AMD rade zajedno na uzimanju naših para
::
:: Laku No
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 2
Broj postavljenih tema: 60283. Broj poslatih odgovora: 646187.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs