Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
Gigabyte GTX 280 vs Asus GTX 280!
STRANA 2 OD 2
bmaxa Re: ... 13.09.2008. 21:29 #70539

status: user
broj poruka: 3



::
::
:: Sto se tice Crysis-a to vidis i sam kako ga karta guta...Iiz prve ruke AA 16Q,Vertical Sync ON,AF 16X znaci detalji sve na Max rezolucija 1280x1024 neki prosecni FPS se krece oko 60 pa mozda cak i vise...Morao bih da vadim statistiku da bi ti rekao preciznije..U vecoj rezoluciji cu tek da testiram kad mi bude stigao View Sonic 28` ...Inace u rezolucijama 1900x1200 karta u odnosu na 1280x1024 ne gubi nesto specijalno performanse vec minimalno ,skoro da je identican broj FPS-A

Izvinjavam se na upadu u thread ali moram da dam komentar.
Vertical Sync On opcija forsira karticu da frame rate sinhronizuje sa
monitorom, sto ce reci kartica nece nikad isporuciti monitoru vise nego
sto moze da primi, a to je njegov refresh rate.
No mislim da je na lcd taj limit uvek 60 frejmova zato sto je to limit
za nase oci. Preko toga oko ne moze da vidi razliku.
E sad cemu ta opcija. Pa zato sto ako kartica isporuci vise frejmova nego
sto monitor moze da prikaze, moze doci do pojave artefakata na ekranu.
Dakle za benchmark ova opcija treba da bude iskljucena, a za samo
igranje ukljucena. Medjutim danas kako skoro sve kartice glatko
isporucuju preko 60fps za znacajnu cifru treba uzeti *minimalni* fps
zato sato to ima uticaja na vidljivost.

Pozdrav, nadam se da sam pomogao.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
OCz Re: ... 13.09.2008. 21:36 #70540

status: user
broj poruka: 2900
:: @OCz@ Pojasni mi samo na koji nacin si ispratio temperature u toku Full Load-a u igrama i ostalim 3D aplikacijama
::

Ukljuci u Rivi statistic server i u gornjem levom uglu ces imati temp. dok si u igri.
Ili HWMonitor pa ti pokaze koja je max zabelezena temp.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
FSamir Trebalo je da odmoriš još koju nedelju. 13.09.2008. 23:31 #70548

status: user
broj poruka: 777
Iz svega što si napucao ovde izvukao sam dva zaključka:

Prvi zaključak:
Nemaš ti pojma šta je thermalthrotling a posebno ne kad se javlja i kako se manifestuje kod GTX280.

``Thermalthrotling vec pocinje na 80c a vec od 90c obara FPS i onemogucava igrivost i ispravno funkcionisanje.``
- Na ovakvu izjavu niko ne reaguje. Izgleda da ovih kartica ima zaista malo u narodu, ljudi neznaju. To što si rekao nije tačno, ma nije tačno, nije tačno bre...
GTX280 trotluje tek na 105 stepeni. U leru radi na nekih 50-ak stepeni, do 80 polako diže broj obtaja, preko 80 se već čuje iznad svih zvukova koje odaje PC, na 90 je fan 100% i eto ti ga fen za kosu. Sve ćeš ovo najbolje da vidiš u FurMarku, test nije veliki i besplatan je. Na jednoj strani prikazuje frejmrejt a na drugoj temperaturu. Proveri da li broj frejmova pada kako temperatura dolazi i prelazi tih tvojih 90 stepeni. Proveri pa nam se opet javi.

Prava istina je da ako tu karticu maltretiraš ceo dan sa testovima, 3D markovima, furmarkovima i ostalim, zaista ćeš steći utisak da se pregreva.
ALI, znači ALI, uzmi pa se igraj normalno, temperatura je oko 75 stepeni +/- 5 a galama je sasvim podnošljiva. Moj primerak Gigabyta je do 102 stepena u furmarku stigao posle nekih pola sata, u normalnom igranju jedino je Crysis u speo da je dotera preko 80 (82,83) i to ne konstantno. Sve ovo ovog leta u prostoriji koja je sa klimom u onim najtoplijim danima imala oko 25 stepeni. Jedan ventilator od 12 cm ubacuje vazduh a dva izbacuju. Sva tri ventilatorima rade na oborenom naponu - 7 volti.


Drugi zaključak, ustvari više razjašnjenje situacije:
Znači zbog tebe i sličnih Magacionera je svako ekskluzivno parče hardvera prepipano i zamašćeno, puno otisaka prstiju. Svaku, ali svaku karticu sam platio debelo i svaka je bila otpkovana i prepipana vašim malim prstima. Ma nabijem vas baš...plati pa se onda zajebavaj i trotluj.


I ova priča o brendovima...mislim dokle više. Shvatite ljudi da sve te kartice izlaze iz iste fabrike (Foxconn) i potpuni su blizanci. Oko ovoga nema rasprave jednostavno je tako.

peace (pis!)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Kakva ironija sudbine... 14.09.2008. 15:54 #70577

status: user
broj poruka: 7760
ATI Tool za klokovanje nVidije !!!

Tomato Republic Of Serbia !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: re 15.09.2008. 15:15 #70753

status: user
broj poruka: 18472
@OCz@
Ma ja sam mislio da ti koristis neki drugi tool za temp pa rekoh da proverim...Ok je ako si gledao temperature iz Rive...Inace max GPU/SHADER/MEMORY zavisi od samog primerka ali kao i kod CPU-a sto je hladniji GPU stabilnija je karta i to je ono cega se treba drzati kao primarno...Eto postovao sam na 740/1257 testirano sa ATI tool sve ok 30 min a performanse ce biti jos bolje kada stavim Thermalright HR-03 GTX.

I Want to believe - The truth is out there
OC House
@PCBeast@

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=298049

:: Kad stigne monitor ili sta god vec sad imas, aj uradi 3dm karta na def. i CPU na 4.x GHz u 1280x1024 i ~1600 ili 1900 rezolucji isto
::
:: A sta kazes dokle ide max a da nema artifekta u ATITool-u ? Core/Shader/Mem
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 2
Broj postavljenih tema: 60283. Broj poslatih odgovora: 646192.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs