Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
4890 vs GT260 216 sp
STRANA 2 OD 5  
Daum Re: Re: ... 18.12.2009. 06:36 #171896

status: user
broj poruka: 12785
Zato sam i naveo 90%... Secam se da sam video drivere za Bioshock na Fileplanet-u... Ne kazem da sve ATI karte imaju takve probleme, ali vecina... DA...
__________________
Scourge of PCBerza


:: Gde li si to cuo...Kupio sam ATI 4850 i to prvu seriju koja je usla u Srbiju...I siguran sam da sam prvo instalirao Bio Shock jer mi je burazer rekao da je odlicna igra i to bez ikakvih pecheva i sa drajverima koje sam dobio uz kartu i radila je na 1680x1050 bez ikakvih problema...Tako da za to cujem prvi put u zivotu i cisto sumnjam da je tacno.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dautovic Re: ATI 18.12.2009. 07:03 #171898

status: user
broj poruka: 2855
Poredjenje ti veze nema... .)

Uzeo bi R32 da vidim kako vishe to cudo izgleda : D

P.S. ostatak tvog posta i par drugih je glupo komenatarisati...ko imas vishe konte uzima nV?
Jebe te vi mene malo a? Hocu ja 5970 za male pare, ako neko ima nek se javi, a vi kupujte GTX295, dajte meni ovu kanu za neu sicu

A te cuvene proble sa ati kartama nikad iskusio nisam...al glupo je ponavljati se...

Ovde par ljudi konstantno brani svoj krendibiltete tako sto mora da pomene u svakom drugom postu `1000 1000 delova hardware-a koji im je proshao kroz ruke` ili da su sklapali konfe dok su drugi sklapali lego kocke itd itd...`

Samo skapirajte sto manje lupetate na ovakvim temama i dokazujete koliko poima necete morati pisati da ste mnooogo zajebani hardware-ashi i da ste imali komponenti kao mala fabrika...

Al R32 bi uzeo pre svakog M3...u M3 sam sedeo a ovu zverku sam samo na slici video : )

:: Dokazano je da ATI kupuju ljudi sa plicim dzepom to nije nista novo..Ima vecu ponudu,jeftinije proizvode i to je to.Onaj ko ima para kupuje NV jasna stvar.
:: NV je uvek bila za entuzijaste,ljude koji su trazili vrhunske performanse i kvalitet.To je kao kada imas izbor imedju BMW M3 i GOLF GTI-a ,sta ces pre uzeti da imas pare?Sta je tu cudno?Jede se i ljute uglavnom oni sa plicim dzepom upravo iz razloga sto nemaju osnovu da kupe nesto bolje pa im je to sto imaju najbolje.Ali onda se tako i izrazite,MOJE STO IMAM MENI JE NAJBOLjE a ne globalizujete kako je ATI vrh a NV sranje,to potencirate vec duze vremena jer nema Fermija pa likujete ko da je ne znam sta se desilo..Vratite se malo realnom zivotu
::
:: http://www.benchmark.rs/forum/showthread.php?t=18012
:: Green Green Grass Of Home
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ishmerish LOL legende ste! 18.12.2009. 07:32 #171899

status: user
broj poruka: 7286


Ajd da se i ja javim pre nego sto pocne :))
Doduse moram vam odati priznanje,jer obicno na ovakvim temama se do druge strane vec potezu:babe,tetke iz NS,uzaludni linkovi,tone hardwar-a,zilion FPS na parcetu crvenog/zelenog neba,brojevi telefona,street fight sastanci...:)))

A ja mudro cekam Larabi,pa kad turim meter karte u moj frontier M3 TDI i nalepim sticker BLUE IS WAY OF LIFE-bice vas malko sramota :)))

Ebes mi morsko prase,ni meni nije dobro-kada se sprdam u 7 ujutru.No necudi me,koji me znaju tvrde da ja kada bi se udavio na Tisi,isplivao bi kod Segedina :)))



Lala 4ever!

`Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran`



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ivica72 P-ATI 18.12.2009. 08:47 #171905

status: user
broj poruka: 131
sto rece onaj - ko legne s dupetom koje svrbi ujutru ustaje s prstom koji smrdi
ma dobri su i crveni izeleni samo koji kako i kad, a svi mi smo malo s....ni u glavu,
ALI SAMO MALO
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: ATI 18.12.2009. 09:15 #171909

status: user
broj poruka: 7761
Postavka zadatka:
Jedna nVidia gtx285 kosta 27k dinara, jedan hd5850 kosta 21k dinara razlika u brzini je 25% u korist hd5850.
Koliko bi trebalo da kosta nVidia kad bi bila jednako brza kao hd5850 ?
(uz pretpostavku da kupac istih nije entuzijasta)

Miki Mouse idi teraj onaj parobrod i ne truj vise ove klince po forumu koje svojim komentarima navodis u debelu zabludu i usadjujes im strahovite predrasude o raznim robnim markama.
Link koji si postavio za resenje skoro svih mogucih problema vezanih za Ati kartice je dobra stvar i mnogo korisnika nVidije bi ti bilo zahvalno kad bi postavio link slican tome za sve one probleme iskusene sa nVidija karticama (ja sam ih imao bar petnestak) kao i resenje za crkavanje grafike koja je radila na fabrickim podesavanjima posle nepune dve godine rada.

A sad odgovor na pitanje iz posta:
ne razmisljaj ako je dilama izmedju hd4890 i gtx260, uzmi onaj Ati sa sve losim vozacima koje ces poslati na godisnji odmor tako sto ces instalirati samo display driver bez konrol panela, ako pozelis da klokujes imas par proframa koji to bolje odradjuju nego CCC.

No kao i uvek ako imas mogucnosti ti se stisni pa dodaj cca 40E i uzmi noviju generaciju graficke karte posto HD5850 nikako nece biti overkil za tvoj racunar, a zasto?
Pa zato sto ce u buducnosti dolaziti GRAFICKI (a ne cpu) sve zahtevnije igrice pa bi taj HD5850 bio pravo resenje za nastupajucih par godina.

Tomato Republic Of Serbia !!!

:: Dokazano je da ATI kupuju ljudi sa plicim dzepom to nije nista novo..Ima vecu ponudu,jeftinije proizvode i to je to.Onaj ko ima para kupuje NV jasna stvar.
:: NV je uvek bila za entuzijaste,ljude koji su trazili vrhunske performanse i kvalitet.To je kao kada imas izbor imedju BMW M3 i GOLF GTI-a ,sta ces pre uzeti da imas pare?Sta je tu cudno?Jede se i ljute uglavnom oni sa plicim dzepom upravo iz razloga sto nemaju osnovu da kupe nesto bolje pa im je to sto imaju najbolje.Ali onda se tako i izrazite,MOJE STO IMAM MENI JE NAJBOLjE a ne globalizujete kako je ATI vrh a NV sranje,to potencirate vec duze vremena jer nema Fermija pa likujete ko da je ne znam sta se desilo..Vratite se malo realnom zivotu
::
:: http://www.benchmark.rs/forum/showthread.php?t=18012
:: Green Green Grass Of Home
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Entuzijasti 18.12.2009. 09:19 #171910

status: user
broj poruka: 6088
Ponovo ova dvojica `Entuzijasta`, što koriste superioran hardver, prde do besvesti. Koriste nVidiju, a pričaju o problemima sa ATi-jem koje nikada nisu iskusili na svojoj koži. I obavezno moraju da umešaju automobile u temu, koja nema veze sa njima. Čini mi se da se Kodmasters zajebao što je nazvao igru po Kolinu Mekreu. Trebalo je da se zove SkyFire Tirt 2. A, tek ova nebuloza o tome kako ljudi sa dubokim čepom kupuju neVidiju - ha-ha-ha. Hajde Skaj da idemo u kupovinu dva 5970 i nekog boljeg napajanja od mog Čifteka. Uzeo bih lično i treću, ali imam samo dva PCI-E 16x slota na ploči. Međutim, kad bolje razmislim, za moj trenutno duboki džep i 4870 radi posao.

I, na kraju, jedna molba. Nemojte ljudi ko boga vas molim, da prdite više. Pogušićete nas sve.


Phenom II X3 720BE, Gigabyte GA-MA790X-UD3P, Kingston HyperX 4GB DDR2 1066, WD5000AAKS, Gigabyte GV-R487D5-1GD, Samsung 2232BW, Antec Three Hundred, Chieftec CFT-650-14CS

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
skar Re: Re: 18.12.2009. 09:29 #171913

status: user
broj poruka: 3995
po tvome izlaganju 4890 i gt260 bi trebale biti 9000-11000,jer 5850 je oko 22000 a za te pare najjaca karta...da je precenjena nije...
@medo
posto ati kupuju ljdi sa plicim dzepom,ja odo po 5870,il pak 5970,ne znam koliko dzep treba da mi je plitak,ko dzak za krompir:))))
IZA UGLA CIGLA U VUGLA:)

::
:: Ajde i ja da dam skromni doprinos.
::
:: 5850 je ala ziva, cenovno vec mnogo jeftinija od svake iole jake nvidie, a i 40nm proces cini svoje. DX11 je osetno bolji, ali iskreno malo je za sada skupa. Ko voli nek izvoli. Iskreno mislim da svaka gtx260 ili 4890 koje su 10k jeftinije haraju po svim naslovima. Posebno sto imas 19 inch monitor. Moja preporuka bez 5850 za sada,samo zbog kesa
::
:: Kada se dovodi u pitanje gtx260 ili 4890 , zavisi koja 4890. Ove dve karte su uglavnom u rangu,ali recimo sapphire vapor-x serija je osetno bolja. Pogredaj testove na overclockersclub.com i videces sve.. Dakle 4890 vapor x i na default taktovima bije gtx260 a klokovana i 260 i 275. Problem je sto ih skoro i nema.. Ja sam kupio 4890 vapor-x 2GB juce, i kartica je jedan ozbiljan komad hardvera. Uvek sam imao nvidiu,ali ekonomska kriza, ko *ebe nvidiu kad za te pare ne nude nista specijalno. Moraju se malo urazumiti
::
:: Napajanje imam chieftec 550w, a deklarisano je da kartica zahteva barem 500. Naravno to su laboratorijski uslovi,po meni da jestavis i na slabij,radice bez problema.
::
:: Pozz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Re: Re: 18.12.2009. 10:01 #171926

status: user
broj poruka: 7761
Neka bude dovoljno plitak i mali da u njega stanu dve kartice jedna kreditna i jedna platna to je dovoljno plitko i malo...

Inace oni koji imaju plitak dzep ne moraju po definiciji da imaju i plitak mozak pa da skuplje placaju nekvalitetnije proizvode...

Tomato Republic Of Serbia !!!

:: po tvome izlaganju 4890 i gt260 bi trebale biti 9000-11000,jer 5850 je oko 22000 a za te pare najjaca karta...da je precenjena nije..
:: @med
:: posto ati kupuju ljdi sa plicim dzepom,ja odo po 5870,il pak 5970,ne znam koliko dzep treba da mi je plitak,ko dzak za krompir:)))
:: IZA UGLA CIGLA U VUGLA:)
::
:: ::
:: :: Ajde i ja da dam skromni doprinos.
:: ::
:: :: 5850 je ala ziva, cenovno vec mnogo jeftinija od svake iole jake nvidie, a i 40nm proces cini svoje. DX11 je osetno bolji, ali iskreno malo je za sada skupa. Ko voli nek izvoli. Iskreno mislim da svaka gtx260 ili 4890 koje su 10k jeftinije haraju po svim naslovima. Posebno sto imas 19 inch monitor. Moja preporuka bez 5850 za sada,samo zbog kesa
:: ::
:: :: Kada se dovodi u pitanje gtx260 ili 4890 , zavisi koja 4890. Ove dve karte su uglavnom u rangu,ali recimo sapphire vapor-x serija je osetno bolja. Pogredaj testove na overclockersclub.com i videces sve.. Dakle 4890 vapor x i na default taktovima bije gtx260 a klokovana i 260 i 275. Problem je sto ih skoro i nema.. Ja sam kupio 4890 vapor-x 2GB juce, i kartica je jedan ozbiljan komad hardvera. Uvek sam imao nvidiu,ali ekonomska kriza, ko *ebe nvidiu kad za te pare ne nude nista specijalno. Moraju se malo urazumiti
:: ::
:: :: Napajanje imam chieftec 550w, a deklarisano je da kartica zahteva barem 500. Naravno to su laboratorijski uslovi,po meni da jestavis i na slabij,radice bez problema.
:: ::
:: :: Pozz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
skar Re: Re: Re: Re: 18.12.2009. 10:03 #171929

status: user
broj poruka: 3995
haha ma da,plitak da plici nemoze biti.....
sta ces brale sirotinja

IZA UGLA CIGLA U VUGLA:)

:: Neka bude dovoljno plitak i mali da u njega stanu dve kartice jedna kreditna i jedna platna i to je to...
::
:: Tomato Republic Of Serbia !!!
::
:: :: po tvome izlaganju 4890 i gt260 bi trebale biti 9000-11000,jer 5850 je oko 22000 a za te pare najjaca karta...da je precenjena nije..
:: :: @med
:: :: posto ati kupuju ljdi sa plicim dzepom,ja odo po 5870,il pak 5970,ne znam koliko dzep treba da mi je plitak,ko dzak za krompir:)))
:: :: IZA UGLA CIGLA U VUGLA:)
:: ::
:: :: ::
:: :: :: Ajde i ja da dam skromni doprinos.
:: :: ::
:: :: :: 5850 je ala ziva, cenovno vec mnogo jeftinija od svake iole jake nvidie, a i 40nm proces cini svoje. DX11 je osetno bolji, ali iskreno malo je za sada skupa. Ko voli nek izvoli. Iskreno mislim da svaka gtx260 ili 4890 koje su 10k jeftinije haraju po svim naslovima. Posebno sto imas 19 inch monitor. Moja preporuka bez 5850 za sada,samo zbog kesa
:: :: ::
:: :: :: Kada se dovodi u pitanje gtx260 ili 4890 , zavisi koja 4890. Ove dve karte su uglavnom u rangu,ali recimo sapphire vapor-x serija je osetno bolja. Pogredaj testove na overclockersclub.com i videces sve.. Dakle 4890 vapor x i na default taktovima bije gtx260 a klokovana i 260 i 275. Problem je sto ih skoro i nema.. Ja sam kupio 4890 vapor-x 2GB juce, i kartica je jedan ozbiljan komad hardvera. Uvek sam imao nvidiu,ali ekonomska kriza, ko *ebe nvidiu kad za te pare ne nude nista specijalno. Moraju se malo urazumiti
:: :: ::
:: :: :: Napajanje imam chieftec 550w, a deklarisano je da kartica zahteva barem 500. Naravno to su laboratorijski uslovi,po meni da jestavis i na slabij,radice bez problema.
:: :: ::
:: :: :: Pozz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ivica72 predrasude 18.12.2009. 10:04 #171930

status: user
broj poruka: 131

nije mi jasno zasto neki ovde imaju tako glupe predrasude zaboleme da li je ati ili nvidia
kad kupujem kupim sto u tom trenutku bolje vari vodu
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
skar Re: predrasude 18.12.2009. 10:07 #171932

status: user
broj poruka: 3995
nisu to predrasude bre kolega,jasno je ko dan da je ATI bolja kupovina
a ja se ne bih premisljao oko dve karte jer je 4890 jaca,pa cak i sa `LOSIM` vozacima
@Abner
plitak dzep nikako ne ide sa plitkim mozgom,mozak uglavnom otupi od viska kesa,

IZA UGLA CIGLA U VUGLA:)

::
:: nije mi jasno zasto neki ovde imaju tako glupe predrasude zaboleme da li je ati ili nvidia
:: kad kupujem kupim sto u tom trenutku bolje vari vodu
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ivica72 ok 18.12.2009. 10:10 #171934

status: user
broj poruka: 131
ma imam sapphirea 4890 toxic mogu reci da vozi ko Sumaher sada je bolji ati i kvanti i kvali isto ko sto bease 8800 kad se pojavi u korist nvidie a da ne pricam unazad kako su se odvijale stvari

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pufi re 18.12.2009. 10:15 #171937

status: user
broj poruka: 2196
GTX 260 bi pre uzeo kad bi bio na XP-u jer novoji ati-hi dosta bolje rade sa Windowsom 7,tako da 4890 ne bi pazario jer je po meni i dalje odlican XP

http://img690.imageshack.us/img690/6158/i741ghz8800gt.png

Intel i7 920 OC 4.0GHz-TITAN FENRIR
GIGABYTE EX58-UD4P
3x1GB DDR3 Patriot 1600MHz
1TB
SLI 2xASUS 8800GT TOP
CHIEFTEC 650W
GIGABYTE Clear Case
226BW

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ivica72 qwerty 18.12.2009. 10:23 #171942

status: user
broj poruka: 131


imao sam 4870 1 gb i ta karta radi ko zmaj po meni to je najbola kupovina trnutno jos ako nade na staro od nekog pouzdanog
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic @GameMaster 18.12.2009. 10:47 #171947

status: user
broj poruka: 18941
evo malo pre mi Milance rece da te nadjem i roknem macolom, kako bi smanjio stres

::Imarkovicu ako imas nesto protiv mene mozes da se zalis Tarotu, hahahaahahaha



::GTX 260 bi pre uzeo kad bi bio na XP-u jer novoji ati-hi dosta bolje rade sa Windowsom 7,tako da 4890 ne bi pazario ::jer je po meni i dalje odlican XP



pufi, svaka ti dala..
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nikolape80 Re: 18.12.2009. 12:07 #171970

status: user
broj poruka: 453



rekose ljudi kojima je avatar Nvidin logo. Lepo rece covek gore, dajte nesto konstruktivno,vi keseri sto imate pare za nvidiu,a mi slepci sto nemamo da cutimo malo..

Opet ponavljam, imao sam nvidiu,nema sta da se kaze lose. 8800ULTRA nema sta mi nije otvorila... ali crkla jbg. Kada krenes da kupujes nesto novo razmislis malo.

I stvarno je neverovatno koliko dece pise po ovim forumima..

OPET< DAJTE KONTSTRUKTIVAN ODGOVOR.

4890 sa gtx 260 na crtu na referentnu kofiguraciju. Da pomognemo coveku da napravi izbor a ne da se prepucavamo. Nudim svoj primerak 4890 vapor x na test.
Hajde, pa da vidimo koja je bolja,sto je covek i pitao ovde. Da je znao kakvo je ovde prepucavanje,ne bi ni pitao uopste.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 ... 18.12.2009. 12:27 #171978

status: user
broj poruka: 9122
Je li u kakvom ste vi tripu poredite 4890 koja je brza od tog GTX-a za minimum 10% razlika u ceni je 300 dinara! Ja tebi kazem da se otvoris za 5850, jer je mnogo brza od te 4890 i mnogo kvalitetnije odradjena kartica, +DX11 koji ima koji ce joj dati odredjeno ubrzanje. @Sky ako ti mislis da je GTX285 bolji od 5850, a sporiji je sa novim driverima oko 15% i jos sto je sporiji treba da ima cenu od 18k max nego njemu zacepili cenu 5000 visu od 5850. Ovo moram da kazem ko sad kupi nVidia u cenovnom rangu preko 20k taj nije normalan. A to da je nVidia za entuzijaste je super kada je taj GTX295 sporiji od 5970, a Fermija ni na vidiku. Hteli vi to ili ne ATI rules trenutno, nVidia mu nista ne moze. A taj Larrabee je otkazan, Intel moze da udje na GPU polje jedino ako kupi nVidia ili zapocne neki projekat koji ce biti 2 generacije iznad sadasnjih grafickih kartica, jer dok ga odrade celog trebace im dosta vremena da bi bili konkurenti na trzistu. A to da su ATI driveri sranje moze odmah da padne u vodu, ja imam Gainward 4850 sa single slot kulerom, e sad imao sam problem samo u Crysis-u i Crysis Warhead, mada se kasnije ispostavilo da mi je problem do sistema, a ne do graficke. ATI ima odlicne drivere, meni se 4850 odlicno slaze sa AutoCad-om 2007 i Pro Engineerom. Mozda su pre ATI-ju bili losi drajveri sada nisu uopste losi. A to da li je problem do igre mozes da zakljucis tek kada kupis original jer crack moze da napravi kurslus. Kajmak ja ti preporucujem da uzmes 5850, ako je nadjes, posto je trenutno best buy karta, a ako hoces neku sporiju 5770 nije losa jer je sad dobila 10% ubrzanje sa novim driverima, pre toga je bila u rangu sa 4870, sada je negde oko GTX260 216P, sporija je od nje ali je bliza njoj nego 4870 (moje misljenje :)).

Pozdrav!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
TheBear S novim drajverima 18.12.2009. 12:34 #171980

status: user
broj poruka: 6502
je bolja nego 4870 ova 5770,sad joj je i cena ok... Ja preporucujem 5850 isto. Ako mozes da izdvojis toliko para, vredi svaki dinar.


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nikolape80 Re: 18.12.2009. 13:22 #172004

status: user
broj poruka: 453



gile, tacno je to sto mi ti kazes, ali ne znam koliko pratis situaciju sa zalihama. 5850 nema trenutno, koliko ja znam nigde. Najavljuju posle NG da ce stici kolicina. Meni je 8800 ultra crkla,i morao sam da premostim malo to. Buduci da se sprema nvidia gtx300 serija, atisprema odgovor sa 30nm cipovima, u narednoj godini, tako da ovo sto sam ustedeo 10k, a opet kupio odlicnu karticu, smatram fer savetom. A onda cu da puknem kes za novi cip u toku naredne godine.
Nisam nijednom rekao da je 5850 los izbor,jednostano nema konkurenciju trenutno.

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 Re: Re: 18.12.2009. 13:41 #172010

status: user
broj poruka: 9122
Upoznat sam sa tim :), mada bi verovatno bilo dobro sacekati fermi ne izletati se sad, ali cene ce tek pasti na leto posto kako se prica Fermi nece pre marta :).

Pozdrav!


::
::
::
:: gile, tacno je to sto mi ti kazes, ali ne znam koliko pratis situaciju sa zalihama. 5850 nema trenutno, koliko ja znam nigde. Najavljuju posle NG da ce stici kolicina. Meni je 8800 ultra crkla,i morao sam da premostim malo to. Buduci da se sprema nvidia gtx300 serija, atisprema odgovor sa 30nm cipovima, u narednoj godini, tako da ovo sto sam ustedeo 10k, a opet kupio odlicnu karticu, smatram fer savetom. A onda cu da puknem kes za novi cip u toku naredne godine.
:: Nisam nijednom rekao da je 5850 los izbor,jednostano nema konkurenciju trenutno.
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
GameMaster 5850 svakako 18.12.2009. 15:21 #172033

status: user
broj poruka: 250
neka se strpi i uzme jednom za svagda:) 5850...

a nije ovo prvo potcenjivanje vecine ljudi ovde u stilu`` nvidiu kupuju ljudi koji imaju vise kesha`` a iz toga sledi ljudi koji imaju ati su kloshari i sirotinja...

ja bih pre rekao: ljudi koji kupuju bilo koju nvidiu iznad 50 e u poslednjih godinu dana nisu bogati vec su ludi i neupuceni !!


ASUS P5KPL/1600, INTEL E 5200 OC 3200 GHZ, ATI 4770, 2X2 GB KINGSTON T1 SERIES, WD 640GB CAVIAR BLACK 32MB CACHE

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
TheBear Re: 5850 svakako 18.12.2009. 15:48 #172039

status: user
broj poruka: 6502
Nije bas tako, ali TRENUTNO, u segmentu preko 200 evra Ati dominira, i tu nema sta da se razmislja.


:: neka se strpi i uzme jednom za svagda:) 5850..
::
:: a nije ovo prvo potcenjivanje vecine ljudi ovde u stilu`` nvidiu kupuju ljudi koji imaju vise kesha`` a iz toga sledi ljudi koji imaju ati su kloshari i sirotinja..
::
:: ja bih pre rekao: ljudi koji kupuju bilo koju nvidiu iznad 50 e u poslednjih godinu dana nisu bogati vec su ludi i neupuceni !
::
::
:: ASUS P5KPL/1600, INTEL E 5200 OC 3200 GHZ, ATI 4770, 2X2 GB KINGSTON T1 SERIES, WD 640GB CAVIAR BLACK 32MB CACHE
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dautovic ..... 18.12.2009. 15:56 #172040

status: user
broj poruka: 2855
Realno ATI dominira u svim segmentima i u svim segmentima ima best buy kartu trenutno...cekam nVidiju...ja je prvi cekam...

Ako bude odlican odnos cena-performanse ja je prvi uzimam, sto je malo verovatno, ako ne bar ce pasti cena predobrih kartica ati 5xxx serije.

Al sva je prilika da ce ATI izbaciti jos jednu seriju do sledece nVidijine.

Botovi iz nVidije izbacuju GT220 WTF? tu haraju 4770 i 4750...botovi su se kasno setili...


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pufi Re: Re: ATI 18.12.2009. 16:04 #172042

status: user
broj poruka: 2196
Sta kao je 5850 bolja od GTX 285

HAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHHA


http://img690.imageshack.us/img690/6158/i741ghz8800gt.png

Intel i7 920 OC 4.0GHz-TITAN FENRIR
GIGABYTE EX58-UD4P
3x1GB DDR3 Patriot 1600MHz
1TB
SLI 2xASUS 8800GT TOP
CHIEFTEC 650W
GIGABYTE Clear Case
226BW

:: Postavka zadatka
:: Jedna nVidia gtx285 kosta 27k dinara, jedan hd5850 kosta 21k dinara razlika u brzini je 25% u korist hd5850
:: Koliko bi trebalo da kosta nVidia kad bi bila jednako brza kao hd5850
:: (uz pretpostavku da kupac istih nije entuzijasta
::
:: Miki Mouse idi teraj onaj parobrod i ne truj vise ove klince po forumu koje svojim komentarima navodis u debelu zabludu i usadjujes im strahovite predrasude o raznim robnim markama
:: Link koji si postavio za resenje skoro svih mogucih problema vezanih za Ati kartice je dobra stvar i mnogo korisnika nVidije bi ti bilo zahvalno kad bi postavio link slican tome za sve one probleme iskusene sa nVidija karticama (ja sam ih imao bar petnestak) kao i resenje za crkavanje grafike koja je radila na fabrickim podesavanjima posle nepune dve godine rada
::
:: A sad odgovor na pitanje iz posta
:: ne razmisljaj ako je dilama izmedju hd4890 i gtx260, uzmi onaj Ati sa sve losim vozacima koje ces poslati na godisnji odmor tako sto ces instalirati samo display driver bez konrol panela, ako pozelis da klokujes imas par proframa koji to bolje odradjuju nego CCC
::
:: No kao i uvek ako imas mogucnosti ti se stisni pa dodaj cca 40E i uzmi noviju generaciju graficke karte posto HD5850 nikako nece biti overkil za tvoj racunar, a zasto
:: Pa zato sto ce u buducnosti dolaziti GRAFICKI (a ne cpu) sve zahtevnije igrice pa bi taj HD5850 bio pravo resenje za nastupajucih par godina
::
:: Tomato Republic Of Serbia !!!
::
:: :: Dokazano je da ATI kupuju ljudi sa plicim dzepom to nije nista novo..Ima vecu ponudu,jeftinije proizvode i to je to.Onaj ko ima para kupuje NV jasna stvar.
:: :: NV je uvek bila za entuzijaste,ljude koji su trazili vrhunske performanse i kvalitet.To je kao kada imas izbor imedju BMW M3 i GOLF GTI-a ,sta ces pre uzeti da imas pare?Sta je tu cudno?Jede se i ljute uglavnom oni sa plicim dzepom upravo iz razloga sto nemaju osnovu da kupe nesto bolje pa im je to sto imaju najbolje.Ali onda se tako i izrazite,MOJE STO IMAM MENI JE NAJBOLjE a ne globalizujete kako je ATI vrh a NV sranje,to potencirate vec duze vremena jer nema Fermija pa likujete ko da je ne znam sta se desilo..Vratite se malo realnom zivotu
:: ::
:: :: http://www.benchmark.rs/forum/showthread.php?t=18012
:: :: Green Green Grass Of Home
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst Re: Re: Re: ATI 18.12.2009. 16:40 #172053

status: user
broj poruka: 2909
:: Sta kao je 5850 bolja od GTX 28
::
:: HAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHH

Genijalno...Jos jedan dokaz da ljudska glupost nema granica.:)

5850 je oko 30% brza od 285.
Test koji je radio Zajbani bas zbog gluposti koje su se mogle cuti na ovom forumu kako je 285 brza od 5850:
http://www.hwgurus.com/forum/showthread.php?p=6372#post6372
http://pcberza.rs/forum/topic.php?pg=1&topid=21428&forid=12&katid=2


DaSickSystem
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 5  
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs