Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
Eyefinity Dirt 2
STRANA 2 OD 3  
Scyter Re: 25.04.2010. 08:38 #208026

status: user
broj poruka: 8139
Ne svidja mi se Eyefinity. Za igre je previse lose. Kad igram neku pucacinu, a imam 3 monitora, morao bih da krivim vrat ko indijanac da bi sve stigao da vidim. Jednostavno, previse je blizu za razdaljinu od nekih metar i manje. A i taj okvir monitora bi me strasno nerviralo. Jos bi i previse bilo u Wide formatu. Mozda je dobar za rad, ali za igrice je i dalje 1 monitor od 26``+ najbolja stvar.

The Way It`s Meant To Be Played

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
TheBear Meni ovo bas super izgleda 25.04.2010. 10:05 #208042

status: user
broj poruka: 6502
bolje nego jedan monitor sigurno:
http://www.youtube.com/watch?v=DaI2FRKSXwc&feature=related

_____________________________
ATI HD5750 CrossfireX
Vantage Score OC:
http://ultraphoto.org/images/l5haovgeaue6on2xi4z.jpg


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Aluzija re 25.04.2010. 11:20 #208055

status: user
broj poruka: 119

Sky najbolje ti je za kicmu ti je da visis naglavacke oko 2 min u 7-8 serija dnevno .
Nitro zgibovi su extra kicma ne boli uopste ali ne moze puno ljudi da radi 150 zgibova dnevno
zato treba da koriste neki overcloc u vidu ekstazi tableta da pojacaju naponsku jedinicu.
Ja licno najvise volim Mornarske sklekove ( kada se okrenes uz zid naglavacke i dizes celo telo )
ali najludja stvar za kicmu ti je policiski pendrek sto to moze da ispravi krivu kicmu ljudi moji.
za te monitore da ne bude offtopic to mora de se neko posrao na zapadu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
2m4Y re: 25.04.2010. 12:21 #208064

status: user
broj poruka: 2351
...mogao si pribliziti onaj manji monitor sebi da me bi imao toliku razliku u velicini...

Bilo bi super kad bi posotjali monitori, naravno za nas smrtnike, bez tih (ili barem tolikih) crnih ivica sa strane, pa bi to i imalo smisla... ovako mi nekako ruzno gledati...

Mada postoji resenje, jednostavno koriscenje Projektora, ali je cena drasticno uvecana tad...

Pozz...

___________________________

...I sense you young padawan...

AMD Phenom II 955 BE
DFI LP DK 790FXB-M2RS
AMD 4870 512MB ToP
2x 2GB DDRII 1066MHz
2x 320GB SATA II RAID0
1x 750GB SATA II
SB Live 5.1 Digital
Corsair 750TX

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 ... 25.04.2010. 13:01 #208067

status: user
broj poruka: 9122
Eyefinity = nista narocito, jedina dobra stvar u igrama je kada imas 3 monitora, pa to lepo izgleda. Eyefinity je najbolji za posao, kupis 5450, imas eyefinity, 3 monitora, za neki program u Adobe paketu (sad ce i CS5) ili neki 3d program prostora nikad dosta, tako da se tu slazem 100% sa baxom. Inace igrica za koju je najbitniji veliki monitor je WoW, ali Eyefinity strasno lose izgleda, zato je mnogo bolji izbor LCD TV. Inace najavljeni su monitori sa izrazito smanjenim ivicama samo zbog Eyefinity-a.

Komp od 1000+ evra za igrice, je klasicno bacanje para, kupis komp do 800 evra max, taj ce da tera sve u full-u naredne 2-3 godine. Ko zaradjuje za njega je komp od 5000+ evra isplativ, ali samo za onoga kome je racunar glavno sredstvo rada i zaradjuje preko njega ogromne pare.

Sto se tice kicme, radim 2-3 godine vezbe za kicmu (veoma malo sam kriv ali moram da radim) i znam skoro sve o tome :). Ako si okostao, vezbe mozes samo da radis da te ne boli kicma, inace tu nista ne mozes da ucinis, ako prestanes da radis vezbe, opet ce da te boli itd itd.

Najbolja stvar i veoma OPASNA je kiropraktika (jedan tretman 20-30 evra) ali zato, posle tog tretmana kicma ce biti prava 100%, ali ubrzo se sve vrati kako je pre bilo. Kiropraktika je jedan od najboljih savremenih nacina lecenja, jer skoro bilo koji bol moze da resi. Coveka je bolela kicma i vrat svaki dan, i otisao kod kiroprakticara, posle 5 tretmana je covek bio kao nov. Imao je kao neku skramu kako da je nazovem pored kicme koju je kiroprakticar masazom i raznim vezbama preko znoja izbacio iz tela. Naravno kiropraktika ne moze sve da resi, ali u vecini slucajeva se pokazala kao odlicna.

Zasto je OPASNA, jer ko ne ume to da radi, moze da vas povredi i to veoma dobro i ostace vam veoma teske i trajne posledice, zato ko ide na tretmane treba to da radi kod poznatih ljudi iako je malo skuplje, ali je zato 100% sigurno.

Druga po redu stvar je plivanje pogotovu kraul, ledjno i delfin, najvise ispravljaju kicmu, jer kada pliva covek ne moze da bude iskrivljen nego prav ko strela. I na kraju treca stvar su vezbe i zgibovi, koji najmanje ispravljaju kicmu, evo paralela 1 dan plivanja = 7 dana vezbi.

Pozdrav!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Jeste eyefinity pogodnost za igrice 25.04.2010. 13:40 #208078

status: user
broj poruka: 7700
konkretno simulacije letenja ,pogled iza ,pogled sa strane .. ,ali ne zaboravite da se multidisplay tehnologija koristi dosta u TV studijima ,takodje ce biti podrska i u novom Adobe CS5.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst Eyefinity 25.04.2010. 14:27 #208090

status: user
broj poruka: 2909
Ovde se potpuno slazem sa Baxom....Ne moze se sve gledati kroz igrice...Eyefinity je pravljen za ozbiljnije stvari i tu se vidi njegova prava primena...Svako kome je racunar ikada posluzio za bilo sta osim za igre i filmove zna da ova opcija ima mnoooogo siru prumenu u radu nego u igranju.

Sam 3D studio kada se otvori po difoltu podeli ekran na 4 dela i kada modelujete nesto gledace te 4 manja prozorcica...Dok radite u perspektivi odmah cete videti pogled odozgo,sa strane i spreda,ali u manjim prozorima koji ce vas naterati da naprezete oci...Ali ako imate nekoliko monitora i podrsku za eyefinity to ce biti mnogo opustenije za rad.
I nije samo u pitanju MAX vec i masa drugih programa.
Ja na primer u CADu vrlo cesto delim monitor na 2,3,4 dela da bi sagledao osnovu,front,bok ili perspekrivu u isto vreme i ovo je mnogo korisna funkcija koja postoji jos od AutoCADa 12 koji je radio iz DOSa.
Zamislite koliko bi ovim slucajevima vise monitora+eyefinity povecalo radnu povrsinu:

Za 2 monitora:
http://img535.imageshack.us/img535/6760/capture01hy.jpg
http://img535.imageshack.us/img535/6131/capture02j.jpg

za 3 monitora:
http://img535.imageshack.us/img535/9882/capture03n.jpg

Za 6:
http://img535.imageshack.us/img535/9232/capture04.jpg

U principu moze se podeliti na kolioko god radnih povrisana vam padne na pamet i to mnogo olaksava sagledavanje objekta/crteza....Ali da se ne bi naprezale oci potreban je ili ogroman monitor ili vise njih na koje ce se rasporediti radne povrsine,a to je ono sto eyefinity omogucuje.

Glupo je sve gledati kroz igre...Mada mnogi ovde ne mogu da shvate to nije jedina namena racunara vec postoje mnoge druge.

ATI je pravio prezentaciju eyefinity na igrama zato da bi pokazao:`Gledajte koliko smo jaku karticu napravili ona moze da tera DX11 igru na 2,3,6,10 monitora.`
A ako moze da tera na zahtevnu igru na 10 monitora svako normalan ce zakljuciti da moze to raditi i sa programima koji od grafike traze neki minimum...Ili svako ko vidi iole dalje od gejminga i 3d marka.


DaSickSystem

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe @DaSickSyst 25.04.2010. 14:37 #208092

status: user
broj poruka: 12057

Jesi očekivao nešto pametnije od paljevine & company ?
Ne znaju oni ni za šta su te aplikacije, a kamoli kako da grupisanje i orgnizovanje eyefinity-a iskoriste za bilo šta drugo osim za igranje.

To samo onome ko nema tri blage kako to da iskoristi može da kaže da je marketingški trik.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
raic Šta si ti pojeo juče, bax 25.04.2010. 14:49 #208096

status: user
broj poruka: 9008
Smaraš i dalje a lepo ti napisah već da se podrazumeva da će neko da kupi multi-monitor set ako mu baš treba za posao, to nema loših strana, može samo da ti koristi i savršeno je opravdano, nema tu o mnogo čemu da se priča i raspravlja. Ovakve teme su da se vidi ima li ikakvog smisla nabavljati tako nešto za igre, pod uslovom naravno da ne znaš šta ćeš s parama.

Ima dosta ljudi koji koriste cad, proinženjer, catiu i slično a ne viri im iz bulje da svi vide i dive se.

Les certitudes rendent les hommes aveugles et fous.
Elles peuvent dévorer leur coeur et les changer en bête.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 ... 25.04.2010. 14:59 #208099

status: user
broj poruka: 9122
@dasick i @bax da li ste mozda videli kako se ponasa recimo Solidworks ili Pro Engineer na vise monitora, posto nema nikakvog deljenja ekrana, nego samo jedan 3d model i on se modelira ?

Pozdrav!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst @raic 25.04.2010. 15:20 #208103

status: user
broj poruka: 2909
Mislis da je hvaljenje ako se pokaze da postoji jos neka funkcija u za Eyefinity osim za igre?
A nije hvaljenje svakodnevno postavljanje 3D markova i svakavih vec 100000 puta vidjenjih gluposti po forumu?
Svaka ti cast za izjavu.


DaSickSystem

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
raic re 25.04.2010. 15:29 #208106

status: user
broj poruka: 9008
Naravno da nije ni jedno ni drugo, sve dok se ne preteruje. Što ne odgovoriš čoveku umesto što ćitaš moja sranja

Les certitudes rendent les hommes aveugles et fous.
Elles peuvent dévorer leur coeur et les changer en bête.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst Re: ... 25.04.2010. 15:33 #208107

status: user
broj poruka: 2909
:: @dasick i @bax da li ste mozda videli kako se ponasa recimo Solidworks ili Pro Engineer na vise monitora, posto nema nikakvog deljenja ekrana, nego samo jedan 3d model i on se modelira
Gile,moguca je podela na vise pogleda/monitora u SW kao i u svakoj 3D aplikaciji:
http://help.solidworks.com/2010/English/SolidWorks/sldworks/UI/Viewports.htm?id=64415f1ff3e74ef3ba930b70c4bf4bd3

@Raic:
Nemam pojma sta pokusavas da kazes/dokazes,ali nije ni bitno.


DaSickSystem
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 Re: Re: ... 25.04.2010. 15:42 #208109

status: user
broj poruka: 9122
Ok, je to, ali koliko je to korisno u praksi, jer se ja relativno dobro snalazim sa 1 monitorom i 17-icom, da je 22`` situacija bi bila taman, ali 2 i vise monitora ?

Pozdrav!


::
:: :: @dasick i @bax da li ste mozda videli kako se ponasa recimo Solidworks ili Pro Engineer na vise monitora, posto nema nikakvog deljenja ekrana, nego samo jedan 3d model i on se modelira
:: Gile,ima podele na vise pogleda/monitora kao i u svakoj 3D aplikaciji
:: http://help.solidworks.com/2010/English/SolidWorks/sldworks/UI/Viewports.htm?id=64415f1ff3e74ef3ba930b70c4bf4bd
::
::
:: DaSickSystem
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst Re: Re: Re: ... 25.04.2010. 15:46 #208111

status: user
broj poruka: 2909

:: Ok, je to, ali koliko je to korisno u praksi, jer se ja relativno dobro snalazim sa 1 monitorom i 17-icom, da je 22`` situacija bi bila taman, ali 2 i vise monitora
Kad budes poceo da radis kompleksnije stvari shvatices koliko ti znaci veca radna povrsina.


DaSickSystem
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: Šta si ti pojeo juče, bax 25.04.2010. 16:23 #208122

status: user
broj poruka: 12057

Nisam te uzeo u usta, ne brini, a nisam ni mislio na tebe. Znaju svi `matorci` sa PCBerze ko su ovde dežurne paljevine. Nisi jedan od njih.

:: Smaraš i dalje a lepo ti napisah već da se podrazumeva da će neko da kupi multi-monitor set ako mu baš treba za posao, to nema loših strana, može samo da ti koristi i savršeno je opravdano, nema tu o mnogo čemu da se priča i raspravlja. Ovakve teme su da se vidi ima li ikakvog smisla nabavljati tako nešto za igre, pod uslovom naravno da ne znaš šta ćeš s parama
::
:: Ima dosta ljudi koji koriste cad, proinženjer, catiu i slično a ne viri im iz bulje da svi vide i dive se
::
:: Les certitudes rendent les hommes aveugles et fous
:: Elles peuvent dévorer leur coeur et les changer en bête.

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
H-nitro re 25.04.2010. 18:51 #208143

status: user
broj poruka: 1959
ja o5 ne razumem moja sestra radi vec 6 god u 3d studiu i cad-u i projektovala je x zgrada po beogradu racunajuci i imtel, i nikad nije rekla da joj treba veca povrsina od 24 ili 26`

ne kazem da ne bi bilo bolje sa 3 monitora naravno da bi, ja to gledam kroz ae ali nije ni tacno da ko ima para netreba da kupuje 3 ili 6 monitora da uziva dok igra, ne razumem sta je tu nejasno nekima..

ja bi imao 5 kola u garazi kad bih ima para i svaki bi vozio kako sam kad raspolozen ali nemam isto tako i za eyefinity ko ima radi sa tim sta `oce, samo sto neki misle da su popili svu pamet sveta i nemozes da dokazes neke stvari koje bi se obistinile kad bi imali para da neosecamo tako neke `sitne` stvaricice u zivotu

Eternity has cried for a legend, and with it the curse of time was born By Warcraft `Curse of time`

My childhood http://www.youtube.com/watch?v=ArQap_viOS8



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
raic Sori, baxonja 25.04.2010. 19:10 #208149

status: user
broj poruka: 9008
Nešto nemam takta ovih dana, bolje da ne svraćam na forum dok me ne prođe.

Les certitudes rendent les hommes aveugles et fous.
Elles peuvent dévorer leur coeur et les changer en bête.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst @H-nitro 25.04.2010. 20:18 #208159

status: user
broj poruka: 2909
:: ja o5 ne razumem moja sestra radi vec 6 god u 3d studiu i cad-u i projektovala je x zgrada po beogradu racunajuci i imtel, i nikad nije rekla da joj treba veca povrsina od 24 ili 26`
Pitaj sestru da li dok iscrtava preseke i detalje objekta/konstrukcije drzi pored sebe papir na kome su iscrtane osnove objekta...Taj papir bi predstavljao monitor,samo sto je mnogo lakse pomerati i uklopiti vektorske linije od skice.
Kad sam presao sa 15 na 17 incni monitor rekao sam od ovog mi nista vise ne treba...Onda sam presao na 19 pa na 22 i opet je bila ista prica...Tehnologija napreduje i tu je da olaksa rad novim idejama ma koliko one abstraktno delovale u pocetku...Ali mozda ce to biti nesto najnormalnije u buducnosti.

Offtopic:
Moj sestric ima tri godine i par puta je video u nekom tvom postu tvog avatara i kad god je video i uvek ali uvek me je pitao `sta je to?`...Par puta sam morao da mu trazim tvoje postove po forumu,jer hoce da vidi avatara.
Jbg, nisam znao detetu da objasnim sta je,ali je to jedna stvar pored track manie koja mu je zanimljiva na mom racunaru...Klinac svrati kod mene 1-2 puta nedeljno i cim dodje ja prvo trazim H-nitro na forumu...Verovatno je ovo suvisna informacija,ali rekoh da podelim to sa tobom.


DaSickSystem
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: Sori, baxonja 25.04.2010. 21:46 #208176

status: user
broj poruka: 12057

Ma uživaj, normalna stvar.

Mene ovde samo dva člana iritiraju, i ne mogu da se ne javim kad, vidim da (sve češće) treskaju gluposti (zbog kojih me i iritiraju).

:: Nešto nemam takta ovih dana, bolje da ne svraćam na forum dok me ne prođe
::
:: Les certitudes rendent les hommes aveugles et fous
:: Elles peuvent dévorer leur coeur et les changer en bête.

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum Re: @H-nitro 25.04.2010. 22:15 #208200

status: user
broj poruka: 12785
Pa pise ti u avataru sta je u pitanju. Twisted Metal 2 igra...
__________________
Scourge of PCBerza

:: Offtopic
:: Moj sestric ima tri godine i par puta je video u nekom tvom postu tvog avatara i kad god je video i uvek ali uvek me je pitao `sta je to?`...Par puta sam morao da mu trazim tvoje postove po forumu,jer hoce da vidi avatara.
:: Jbg, nisam znao detetu da objasnim sta je,ali je to jedna stvar pored track manie koja mu je zanimljiva na mom racunaru...Klinac svrati kod mene 1-2 puta nedeljno i cim dodje ja prvo trazim H-nitro na forumu...Verovatno je ovo suvisna informacija,ali rekoh da podelim to sa tobom.
::
::
:: DaSickSystem
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst Re: Re: @H-nitro 25.04.2010. 22:23 #208207

status: user
broj poruka: 2909
:: Pa pise ti u avataru sta je u pitanju. Twisted Metal 2 igra..
Pokusaj da kazes detetu od tri godine:`To je tvisted metal dva` i spremi se da odgovaras naredna 3 sata na niz pitanja na koja ne postoji odgovor.

To je jedna od onih caka kad dete pocne da proverava tvoje znanje:
Jel znas sta kaze kuca?
-Av av.
Sta kaze maca?
-Mjau.
Sta kaze vanzemaljac?
-E jbg sad...

Upecao sam se vise puta na te fore...


DaSickSystem
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
raic Deca su velika radost 25.04.2010. 23:00 #208219

status: user
broj poruka: 9008
Pa izmisli nešto tipa: To je zli klovn Grdoje ili nešto slično pa se posle nadogradi na priču.

Les certitudes rendent les hommes aveugles et fous.
Elles peuvent dévorer leur coeur et les changer en bête.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gliga79 Vanzemaljac 25.04.2010. 23:17 #208222

status: user
broj poruka: 4641
kaze : We are the Borg. Lower your shields, and surrender your ship. We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to service ours. Resistance is futile.:)))))))

A4Tech, XL-740K,Oscar. A4Tech X7, G800
Thermaltake Soprano RS 200
Intel Q6600. CM - TX3
Asus P5QL-E
Kingston Hyper X - 4x1 gb.,1066Mhz
WD Caviar 640 Gb, AAKS
ATI Sapphire HD 5770, 1Gb, DDR5

:: :: Pa pise ti u avataru sta je u pitanju. Twisted Metal 2 igra..
:: Pokusaj da kazes detetu od tri godine:`To je tvisted metal dva` i spremi se da odgovaras naredna 3 sata na niz pitanja na koja ne postoji odgovor
::
:: To je jedna od onih caka kad dete pocne da proverava tvoje znanje
:: Jel znas sta kaze kuca
:: -Av av
:: Sta kaze maca
:: -Mjau
:: Sta kaze vanzemaljac
:: -E jbg sad..
::
:: Upecao sam se vise puta na te fore..
::
::
:: DaSickSystem
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
H-nitro Re: Re: Re: @H-nitro 26.04.2010. 00:33 #208239

status: user
broj poruka: 1959
hahahah e sad sam se vratio u proslost, zato sto je i meni bila primamljiva slika tm2, pa evo saveta kad ti sledeci put dodje ti mu pusti tm4 intro ovo http://www.youtube.com/watch?v=cbEbV-Gw4EI

@bax slobodno reci nemoj tako podmuklo nece se niko naljutiti zivo me zanima ko je drugi////

Eternity has cried for a legend, and with it the curse of time was born By Warcraft `Curse of time`

My childhood http://www.youtube.com/watch?v=ArQap_viOS8



:: :: Pa pise ti u avataru sta je u pitanju. Twisted Metal 2 igra..
:: Pokusaj da kazes detetu od tri godine:`To je tvisted metal dva` i spremi se da odgovaras naredna 3 sata na niz pitanja na koja ne postoji odgovor
::
:: To je jedna od onih caka kad dete pocne da proverava tvoje znanje
:: Jel znas sta kaze kuca
:: -Av av
:: Sta kaze maca
:: -Mjau
:: Sta kaze vanzemaljac
:: -E jbg sad..
::
:: Upecao sam se vise puta na te fore..
::
::
:: DaSickSystem
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 3  
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646138.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs