Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Tržište
PDV na računare ponovo 18%
STRANA 2 OD 2
Snoopy- - - 17.12.2010. 21:36 #273637

status: user
broj poruka: 6083
Debili klasicni

LG 42LD420, Athlon II x4 630, Asus M4A87TD/USB3, Kingston HyperX 2x2Gb DDR3 1600 cl9 Black Limited Edition, Gigabyte HD6870, SpinPoint F3 1tb, WD5000AAKS 500gb, Chieftec GPS-550AB-A 550W, NZXT Apollo

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
muff 1 januar 17.12.2010. 22:15 #273654

status: user
broj poruka: 440

bi trebalo
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
desha66 smradovi... 17.12.2010. 22:39 #273662

status: user
broj poruka: 400
...ma oni vise ne znaju gde udaraju,ko bokser kad mu zatvore oba oka,haoticna smo mi drzava...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Snoopy- - - 17.12.2010. 23:18 #273682

status: user
broj poruka: 6083
Ma, videli da lazar kupio gtx580 i misle se kako smo puni para, pa zato da nam udare na 18%

LG 42LD420, Athlon II x4 630, Asus M4A87TD/USB3, Kingston HyperX 2x2Gb DDR3 1600 cl9 Black Limited Edition, Gigabyte HD6870, SpinPoint F3 1tb, WD5000AAKS 500gb, Chieftec GPS-550AB-A 550W, NZXT Apollo

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Shomiman Sve je to u dogovoru sa Ljubisom! 17.12.2010. 23:33 #273690

status: user
broj poruka: 1187
Uskoro ce i ovo postati Ljubisina berza, a najaktivniji, Ljubisini volonteri!

`There`s someone in my head, but it`s not me!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IceCream celog zivota govorim 18.12.2010. 00:41 #273722

status: user
broj poruka: 791
TEBEZI CODE AKO TEIMA I LOMA METIPA U VIGLA


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mortificat Re 18.12.2010. 00:47 #273725

status: user
broj poruka: 3519
Nama se sprema PDV od 22%, ovo je samo priprema, govnari čekaju samo povoljan(najpovoljniji trenutak) da nam to saopšte...U Hrvatskoj je PDV odavno 23%, pa će se braniti tim argumetnom, kako i mi moramo na 22%...Eh, da mi je samo da sretnem jedan dan onog manekena na ulici, pa makar i robijao, bar da znam zbog čega ga odrobijao!

Crosshair IV Formula/X6 1055T + Prolimatech Super Mega/2x2GB Geil Ultra Plus/XFX GTX 260/Barracuda 1TB 32MB/Corsair 600T+ CFT-600-14CS

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1516270


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mixer93 re 18.12.2010. 01:30 #273736

status: user
broj poruka: 4187
dok se malo ne nakupe para ponovo...i tako u krug...to samo znaci da se sve vise kupuju racunari...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Snoopy- Re: Re 18.12.2010. 01:48 #273740

status: user
broj poruka: 6083
Ne bi bilo lose da se malo ugledaju na hrvatsku i po pitanju drugih stvari. Sta sve mi tek imamo da kazemo `to u hrvatskoj odavno ima a kod nas ne`. Samo gledaju sta im odgovara, goveda. Znaci sere mi se.

LG 42LD420, Athlon II x4 630, Asus M4A87TD/USB3, Kingston HyperX 2x2Gb DDR3 1600 cl9 Black Limited Edition, Gigabyte HD6870, SpinPoint F3 1tb, WD5000AAKS 500gb, Chieftec GPS-550AB-A 550W, NZXT Apollo

:: Nama se sprema PDV od 22%, ovo je samo priprema, govnari čekaju samo povoljan(najpovoljniji trenutak) da nam to saopšte...U Hrvatskoj je PDV odavno 23%, pa će se braniti tim argumetnom, kako i mi moramo na 22%...Eh, da mi je samo da sretnem jedan dan onog manekena na ulici, pa makar i robijao, bar da znam zbog čega ga odrobijao
::
:: Crosshair IV Formula/X6 1055T + Prolimatech Super Mega/2x2GB Geil Ultra Plus/XFX GTX 260/Barracuda 1TB 32MB/Corsair 600T+ CFT-600-14CS
::
:: http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1516270
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
repsi re 18.12.2010. 01:56 #273741

status: user
broj poruka: 1276
druze snupi nije bas tako al i nije da nije... ista su u Hrvatskoj govna kao i u Srbiji.. ja se evo u Hrvatskoj obrazujem vec par godina pa vidim sve sto sam video i kuci.. onaj Sanader, Kosor pa to ti je sve isti sljam kao i kod nas... eno danas bas gledam na vestima, potukli su se u HNS-u (hrvtaski nogometni savez) ali bukvalno potukli, jebali nane jedni drugima i te spike oko toga ko ce biti predsednik hns-a.. gde to ima.. a kao 2012te god trebaju da udju u EU.. pusti ti to..
p.s. ja bas gledo da pocnem neki svercing preko grane.. al sad me i ovaj pdv malo jebava ali opet se debelo isplati, i pored 23% u hrvatskoj su brutalno velike cene hw-a..neobjasnjivo..

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gliga79 Re: re 18.12.2010. 02:10 #273745

status: user
broj poruka: 4641
Koliki su licni dohodci i plate u HR ?
Kolika je nezaposlenost u odnosu na nas?
Koliki je stepen korupcije i kriminala?
Pa mi trenutno prolazimo kroz period kroz koji je Amerika prosla pre 200god.
Bukvalno smo toliko zaostali u vremenu i civilizacijskim tokovima.
Moze da prica ko sta hoce , ali ako neko misli da ce se neki tokovi preskociti taj je zestoko pogresio.
Necemo mi preskociti nista, vec je taj put postepen i tezak, nazalost vecina nas starijih necemo boljitak ni osetiti a ne docekati nesto drasticno bolje.
Deluje pesimisticno, ali je tako.
Samo se plasim da ne iskomplikuju jos vise ovi nasi.
Onda ce biti zlo.

Thermaltake Soprano RS 200
Seasonic S12D, 850w Super Silent
Intel Q6600. CM - TX3
Asus P5QL-E
Kingston Hyper X - 4x1 gb.,1066Mhz
WD Caviar 640 Gb, Samsung F3, 1Tb
Gigabyte 6850 1Gb, Windforce

:: druze snupi nije bas tako al i nije da nije... ista su u Hrvatskoj govna kao i u Srbiji.. ja se evo u Hrvatskoj obrazujem vec par godina pa vidim sve sto sam video i kuci.. onaj Sanader, Kosor pa to ti je sve isti sljam kao i kod nas... eno danas bas gledam na vestima, potukli su se u HNS-u (hrvtaski nogometni savez) ali bukvalno potukli, jebali nane jedni drugima i te spike oko toga ko ce biti predsednik hns-a.. gde to ima.. a kao 2012te god trebaju da udju u EU.. pusti ti to.
:: p.s. ja bas gledo da pocnem neki svercing preko grane.. al sad me i ovaj pdv malo jebava ali opet se debelo isplati, i pored 23% u hrvatskoj su brutalno velike cene hw-a..neobjasnjivo.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
repsi re 18.12.2010. 02:21 #273747

status: user
broj poruka: 1276
ja govorim za govna od ljudi u samom vrhu drzave sto je po meni sve isto kao i u Srbiji... a sto se tice dohotka i toga mislim da je ipak bolja situacija u Hr, bas sam nedavno gledao prosecne plate za Zagreb i ako se dobro secam variraju od 6200 do 6400 kn sto ti dodje oko 850-900e, ali tu treba naravno to sve uzeti sa rezervom zbog cena kakve vladaju u Zg.. tipa mleko ~90 din (jbg u Srbiji kolko sam cuo ga ni nema :P ), `kila` hleba (citaj 600g ako je i toliko... shkljashteno maximalno) se tesko nalazi ispod 100 dinara - 120din je ok cena.. i tako, te osnovne namirnice deru bas bas... uzmes neki namaz, kilu hleba, i 20 deka salame i ode ti 500 dinara >_<
naravno i Bg je sigurno visok po pitanju primanja i cena... tako da je tu negde slicno rekao bih dok moram priznati nemam toliko iskustva sa Bg-om.. mislim da je prosek za celu Hr oko 5kila zecheva, sto dodje nekih 670e ali opet kazem diskutabilno je sve to... naravno bolje je za nijansu... ali za nijansu.. :s

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Re: Kakva divota... 18.12.2010. 05:40 #273761

status: user
broj poruka: 7761
Mleko i pivo su skuplji nego u BGD a sve ostalo je tu negde ili jeftinije...
Samo sto je kvalitet onoga sto se poredi nebo i zemlja...

Jesu zeleni ali ovde ima svakakve rakije i non halal klope a cena ko sto rekoh sem piva sve kao u BGD ili jeftinije...

U Paradajz Republiki covek ima samo dve opcije ili da uzme oruzije u ruke ili da ode... ja sam izabrao da odem necu da prljam dusu sa bagrom na vlasti i da ih nosim na dusi k`o ljudska bica posto su to bukvalno barabe i lumpen proleteri kojima i 60 godina na vlasti njihovih predaka nije pomoglo da postanu suptilniji.

Tomato Republic Of Serbia !!!

:: Vidiš ti bato de je Malezija a de smo mi
:: Kakva je rakija tamo, ne reče mi?
::
:: Nema veze što je ovde loše sve dok imam u čemu tugu da utopim.
::
:: i5 750 - TRUE Black - P7P55D - 2x2GB Kingston HyperX - 5850 Toxic - Silverstone ST50F-230 - JugoDrvo `8
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Antilohije deda mraz nam je to sredio... 18.12.2010. 06:34 #273765

status: user
broj poruka: 684

....zato sto smo bili i suvise dobri ove godine i nije bilo govnjivih motki preko ledja, paljenja raznih institucija, bastilja i sl...

Drzava trosi najvise na gradjane kaze deda mraz Cvetkovic. Gradjani se lece - to je javna potrosnja. Gradjani salju decu u skolu - i to je javna potrosnja. Eto tu drzava trosi. Na koga? Na gradjane! Masne plate politicara od 2500 evra su beznacajne! Ne daj boze da se gradjani stvarno razbole, tesko da bi se izlecili u nasim ustanovama, samo bi ih provozali kod nekoliko lekara i na kraju bi odustali i otisli kod privatnika da spasavaju zivu glavu. A po skolama su nam pijani nastavnici i drogirana deca...

Ja cenim da ce ovi nasi vlastodrsci zbog svoje demagogije proci gore nego Causeskovi....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Cro Srb 18.12.2010. 09:28 #273774

status: user
broj poruka: 6643
Po pitanju lopovluka, slični smo, SAMO je kod njih malo manje džiberski, a mi smo navikli na mnogo gore stvari. Oni se zimus polomiše oko toga što su likovi pokrali pare preko farbanja tunela (80€ je koštao metar farbanja), ali, kod nas bi pokrali CEO tunel, sve sa projektima, kao što je nestao autoput, odnosno, cela trasa za koju smo dobili pare nakon Miloševića, a one se volšebno pojavile u privatizaciji. A privatizacija je odrađena od istih džibera - koji - sve što dohvate to im uvene. Kao i mi, venemo brojčano, ekonomski, kulturološki.
U Hrvatskoj miševi pojeli nekoliko stotina tona pšenice iz silosa - seljaci u leto ubacivali i ubacivali na čuvanje, a u jesen žita nema i niko ne zna gde je - miševi.
Kod nas bi naravno, nestao i silos i seljaci - bili bi etnički očišćeni u još jednoj pobedi verovatno.

Pa i ovde - od foruma je nastala PC Farma..

I, Hrvatska ima more i turizam, a to donosi pare u državu svake godine, pa zato postoji razlika u primanjima, plus, mora se priznati, u delu te zemlje radna kultura je malo veća... no, ako se makne ta prednost, kulturološki i vrednosno su se vratili u vremena NDH (jer ih je komunizam nasilno prekinuo u toj fazi razvoja) da to `odžive i odrade`, a to se baš ne slaže sa EU i upitnim novokosmopolitizimom....
Ali, ali,..... šta mi imamo od virenja u dvorišta kad to radimo tek kada nam gowna dođu do grla, a čim se spuste ispod brade, mi opet - najpametniji.


Next - Next - Next - Accept - Ok ...? Eh? Jbt!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
raic re 18.12.2010. 10:49 #273788

status: user
broj poruka: 9008
Ma koji vam je, ostatak sveta je 50 godina iza nas - kod njih je još uvek dobro.

Les certitudes rendent les hommes aveugles et fous.
Elles peuvent dévorer leur coeur et les changer en bête.


i5 750 - TRUE Black - P7P55D - 2x2GB Kingston HyperX - 5850 Toxic - Silverstone ST50F-230 - JugoDrvo `89

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dragonover Re: Kakva divota... 18.12.2010. 11:10 #273797

status: user
broj poruka: 68
jeIoes Maleziju kad Bosne nema!

:: Ovde u Maleziji su pre neki dan ukinuli namete na IT robu narucenu preko interneta a koja je iz inostranstva

::
:: Tomato Republic Of Serbia !!!
::
::


vIRUS cOMPUTERS kad ja tamo a ono medjutim, premda iako ali mozda svakako ko je poznavao XP ni 7-ica mu nece tesko pasti

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 Ljudi, pa ne moze... 18.12.2010. 12:21 #273818

status: user
broj poruka: 1588
...drzava da bude u dugovima 30 MILIJARDI evra, a da nama bude dobro i da nas greje `svetlo na kraju tunela`.

Kad je Sloba odlazio, nije bilo para u kasi, ali je drzava imala kompletnu svojinu. Sve je bilo njeno. Sada niti ima svojinu, niti ima pare u budzetu, a ima ogromne dugove. + Vrsljaju belosvetska gamad, kako hoce, po celoj Srbiji.

Pravo pitanje je ko je dozvolio maloumnicima na vlasti da odrade ovaj posao (ocito po zadatku)? I ono sto je pitanje, koje se tice manje-vise svake drzave u svetu, je: zasto je cilj politikantima (koji inace ne znaju posteno da zarade ni jedan jedini dinar, a upravljaju milijardama) da pokazu da su drzave nesposobne da funkcionisu i opstanu, u ovom vremenskom trenutku (svi su manje vise prezaduzeni - ukljucujuci spomenutu Nemacku)?

Pozdrav.

-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilivojeS замешатељство 18.12.2010. 14:07 #273861

status: user
broj poruka: 439
Ма, ово је договор државе, тј. Дулића и Владе да се повећа ПДВ. Сад кад крене гужва у радњама, свако ће да гледа да купи ИТ пре поскупљења.
Уа, Влада и министар Дулић!

ПАЛИ НАРОДЕ - ВИСТА И СЕДМИЦА СУ ЗАКОН!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pure Mozda i ne usvoje povecanje pdv... 23.12.2010. 18:16 #275737

status: user
broj poruka: 92

http://spedr.com/yh820

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
CrowBgd Ja koliko vidim 23.12.2010. 18:28 #275740

status: user
broj poruka: 1376
u veleprodaji gde uzimam delove i dalje je na komponente u racunaru 8%. Lager je bio prazan 3 dana sad je opet pun.
http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1459376

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rasha44 Amandman na povećanje PDV-a 23.12.2010. 18:56 #275748

status: user
broj poruka: 1492
Danas je Nada Kulundžija izjavila da će DS tražiti da se ne poveća PDV na računarsku opremu. Budući da to traže Vladari (Demokratska stranka) velike su šanse da će tako i biti.

Nightbird
ISKUSTVO - Proporcionalno količini uništene opreme.
HOBI - Način umaranja tokom slobodnog vremena.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 2
Broj postavljenih tema: 60281. Broj poslatih odgovora: 646188.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs