Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
Da li se isplati menjati Phenom II X2 550 za Athlon II X4 645?
STRANA 2 OD 3  
Scyter Re: Re: Re: 09.01.2011. 12:16 #280875

status: user
broj poruka: 8139
Sve te psovke mozes slobodno svom tati da porucis.

Ja cu sad lepo da ti odgovorim, jer nisam toliko nisko pao da bih se koristio uvredama.

Taj isti Athlon II ima moj ortak u kombinaciji sa HD 5770. Drugi ortak ima istu graficku sa procesorom Q6600. Sve je na default u oba slucaja, a pefomanse su u korist Intela, i to ne za malo, vec ga sije dosta.

Posto se OC-uje lagano, baci nam neki screenshot, cisto da vidimo kako ide na 3.7 GHz?

Naravno da za tebe taj Athlon razvaljuje, kad bolje nisi ni video. Upali GTA 4 sa MAX podesavanjima da vidimo kako ce se snaci tu.

Ne ocekujem od tebe da procitas celu temu, ali procitaj barem pazljivo prvi post, pa se tek onda javi.

Mi ovde pricamo o tome kako ne vredi prelaziti sa Phenom II X2 na Athlon II X4, a ti se javis sa izjavom kako ne treba uzimati danas Dual Core. BRAVO.

Tacno, koriste igre 4 jezgra, ali ne osakacenih sa 2 MB cashe-a.

Sledeci put kad se budes dizao u nebesa, barem budi kulturan i mani se psovanja.


::
::
:: :: Definitvno NE. Taj Phenom II je mozda i malo brzi u igrama, zbog svoje cache memorije i kloka koji moze da postigne. Taj Athlon jeste da ima 4 jezgra, ali je spor ko puz
:: ::
::
:: KOJI MORON... Preko 35 GFlops-a u LinX-u, skor bolji od Intela QX 3.0GHz u AIDI/Everestu, procesor koji se lagano overklokuje i vrlo malo greje - i debil ga oceni kao `sporog kao puz`
::
:: Ja imam Athlon II X4 620, koji se BEZ DIZANJA NAPONA overklokuje na 3.53GHz (HTT radi na skoro 2.5 GHz, na isto toliko i CPU Northbridge), i procesor RAZVALJUJE u bilo kojoj multi-thread igrici (a sve ih je više takvih, svakoga dana - n.pr. DiRT, BattleForge, Unreal Tournament najnoviji, itd)... A kosta vrlo malo..
::
:: Sa dizanjem napona dostiže oko 3.7GHz na vazduhu..
::
:: ZA INICIJATORA OVE TEME: ČUVAJ SE BESPLATNIH SAVETA OD KLINACA KOJI SU SE DO JUČE BRČKALI U ĆALETU, A OD JUTROS `ZNAJU SVE` O KOMPJUTERIMA... Njihovi saveti vrede onoliko koliko i koštaju - ništa
::
:: Athlon II X4 620 ili brži je MUNJA procesor, kada se uzme u obzir da je vreme multi-thread/multi-core igrica već došlo, i SAMO MORON, vođen savetima iz review-ova starih 2 godine, bi danas kupio NOV Dual Core, misleći da je to bolja varijanta
::
:: Sve više igrica, svakoga dana, koristi po 4 core-a... Sa druge strane, Phenom X6 JESTE za sada overkill.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
PhatPhuck ... 09.01.2011. 12:20 #280876

status: user
broj poruka: 1886
Koliko god da je cache bitan - kada jedno jezgro/core `fali` igrici koja je `gladna` quad core procesora, nikakav keš to ne može nadoknaditi.

Cache jeste `dodatak ishrani`, koji poboljšava performanse, ali nije `live-forever` pilula.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd re: 09.01.2011. 12:20 #280877

status: user
broj poruka: 2155



Zasto bi menjao procesor koji ima l3 chace za procesor koji ga nema?

Inace taj PII moze da se otkljuca pa da dobijes procesor sa 4 jezgra.

Athlon je za sad ok. ali sve vise i vise igara ce da korisi L3 chace(kes) i vise jezgra tako da ce athlon polako da se povuce u low budget klasu.Za sad on ima smo sirov snagu (brzina jezgra) i nista vise.

Inace neces neku razliku da primetis izmedju procesora sa 2 jezgra ili 4 jezgra, ako igra nije pisana da radi sa 4 jezgra radice samo sa 2 jezgra mozes da imas i sa 128 jezgra radice sa 2.

@phataPhuck
Ovo je za intel i ne kaze da podrzavaju 4 jezgra nego se kaze da se dobijaju vece performanse kada se koristi INTEL Core 2 Quad procesori, cist marketing nista vise, cod waw, Medal of Honor Airborne, Prince of Persia, su igre koje ne podrzavaju vise od 2 jezgra i to sam licno isprobao.

Citiram sajt:
`Note:It is important to note that these games offer a serious performance increase when upgrading to a quad core from a dual core,and not from a triple core.`
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dautovic ... 09.01.2011. 12:20 #280878

status: user
broj poruka: 2855
@PhatPhuck, mene licno nisi prozvao niti neko kao ti mene moze uvrediti, nsiam niciji advokat ali preter`o si sinovac.

Prvo ako nekome pricas da se ponasa kao klinac koji se do juce brckao u caletu ne moze onda da svoje izlaganja nastavis recima `da je on debil`, `moron` i da u isto vreme TI pokazujes sve te osobine.

Ti patis od sindroma ok kog smo svi mi zarazeni, neki manje neki extremno kao ti... `HVALIS SVOGA KONJA`

Taj procesor je best buy zatos to je prvi procesor za cetiri jezgra u istoriji koj ie je u donjem cenovnom segmentu, pre njega je bilo nezamislivo da QUAD cpu kosta nov ~80e.
Drugo zna se kod AMD-a za oznacacva ime Athlon a sta Phenom i tu se svaka prica zavrsava.

E sad porediti procesore sa vise odnosno manje cashe-a, tj vise tj manje jezgara je malo nezahvalno i treba gledati potrebe.

Ali sve se svodi na to da sto se tice ovg sluacaj konkretno - 35e mnogo novca da se predje sa odlicnog procesora na bestbuy procesor radi igranja igrica.

EDIT: @PhatPhuck, ti si operisan...sad sam procirao tvoju poslednju poruku u ovoj temi(i editovao ovaj post) i moram ti reci da si operisan i lose za tebe sto tripujes da nesto znas.

EDIT: @ICEsd, Athlon X4 za 80e vec i jeste low budzet quad...


Na ovom forumu toliko je konfliktnih kompexasa da ne moze nista da se prokometarise a da ti neko ne j*be majku i proziva te da si klinac koji veze nemaa da pritom on ispoljava te osobine...tuga.
A uzivo kad bi mi neko reko nesto tako izuo bi ga iz patika...
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Scyter Re: ... 09.01.2011. 12:25 #280881

status: user
broj poruka: 8139
Jbg brate, tako je to kad se neko zalece i hvali svog konja. Ne znam stvarno sta mu je trebalo da se onako ponasa, ko da sam mu prozvao kevu, a ne jebeni procesor.


:: @PhatPhuck, mene licno nisi prozvao niti neko kao ti mene moze uvrediti, nsiam niciji advokat ali preter`o si sinovac
::
:: Prvo ako nekome pricas da se ponasa kao klinac koji se do juce brckao u caletu ne moze onda da svoje izlaganja nastavis recima `da je on debil`, `moron` i da u isto vreme TI pokazujes sve te osobine
::
:: Ti patis od sindroma ok kog smo svi mi zarazeni, neki manje neki extremno kao ti... `HVALIS SVOGA KONJA
::
:: Taj procesor je best buy zatos to je prvi procesor za cetiri jezgra u istoriji koj ie je u donjem cenovnom segmentu, pre njega je bilo nezamislivo da QUAD cpu kosta nov ~80e
:: Drugo zna se kod AMD-a za oznacacva ime Athlon a sta Phenom i tu se svaka prica zavrsava.
::
:: E sad porediti procesore sa vise odnosno manje cashe-a, tj vise tj manje jezgara je malo nezahvalno i treba gledati potrebe
::
:: Ali sve se svodi na to da sto se tice ovg sluacaj konkretno - 35e mnogo novca da se predje sa odlicnog procesora na bestbuy procesor radi igranja igrica
::
:: EDIT: @PhatPhuck, ti si operisan...sad sam procirao tvoju poslednju poruku u ovoj temi(i editovao ovaj post) i moram ti reci da si operisan i lose za tebe sto tripujes da nesto znas
::
::
::
:: Na ovom forumu toliko je konfliktnih kompexasa da ne moze nista da se prokometarise a da ti neko ne j*be majku i proziva te da si klinac koji veze nemaa da pritom on ispoljava te osobine...tuga
:: A uzivo kad bi mi neko reko nesto tako izuo bi ga iz patika..
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
PhatPhuck Re: Re: Re: Re: 09.01.2011. 12:25 #280882

status: user
broj poruka: 1886

Debilu, psovao te nisam - jer nisam upotrebio ništa što sadrži string `jeb*` u sebi.
Sledeći put, kada OMALOVAŽAVAŠ OLAKO tuđe izbore, znaj da je TEŠKO da je taj tvoj friend, sa KO ZNA KAKO (NE)OPTIMIZOVANIM KOMPOM, merilo performansi.
Nekako mi je Anad Lai Schimpi ili Tom Pabst veći autoritet od tvog frienda.

Jedna lasta ne čini proleće. A jedna reč debil ne čini psovku.
A ovaj ćale te je ovde napravio, a može i da te prepravi, ako hoćeš.

Kada tako olako lupetaš, smanjuješ ljudima šanse da sutradan prodaju, radi nadogradnje, ono što `VELIKI I ISKUSNI TI` misliš da je sporo.



:: Sve te psovke mozes slobodno svom tati da porucis
::
:: Ja cu sad lepo da ti odgovorim, jer nisam toliko nisko pao da bih se koristio uvredama
::
:: Taj isti Athlon II ima moj ortak u kombinaciji sa HD 5770. Drugi ortak ima istu graficku sa procesorom Q6600. Sve je na default u oba slucaja, a pefomanse su u korist Intela, i to ne za malo, vec ga sije dosta
::
:: Posto se OC-uje lagano, baci nam neki screenshot, cisto da vidimo kako ide na 3.7 GHz
::
:: Naravno da za tebe taj Athlon razvaljuje, kad bolje nisi ni video. Upali GTA 4 sa MAX podesavanjima da vidimo kako ce se snaci tu
::
:: Ne ocekujem od tebe da procitas celu temu, ali procitaj barem pazljivo prvi post, pa se tek onda javi
::
:: Mi ovde pricamo o tome kako ne vredi prelaziti sa Phenom II X2 na Athlon II X4, a ti se javis sa izjavom kako ne treba uzimati danas Dual Core. BRAVO
::
:: Tacno, koriste igre 4 jezgra, ali ne osakacenih sa 2 MB cashe-a
::
:: Sledeci put kad se budes dizao u nebesa, barem budi kulturan i mani se psovanja
::
::
:: ::
:: ::
:: :: :: Definitvno NE. Taj Phenom II je mozda i malo brzi u igrama, zbog svoje cache memorije i kloka koji moze da postigne. Taj Athlon jeste da ima 4 jezgra, ali je spor ko puz
:: :: ::
:: ::
:: :: KOJI MORON... Preko 35 GFlops-a u LinX-u, skor bolji od Intela QX 3.0GHz u AIDI/Everestu, procesor koji se lagano overklokuje i vrlo malo greje - i debil ga oceni kao `sporog kao puz`
:: ::
:: :: Ja imam Athlon II X4 620, koji se BEZ DIZANJA NAPONA overklokuje na 3.53GHz (HTT radi na skoro 2.5 GHz, na isto toliko i CPU Northbridge), i procesor RAZVALJUJE u bilo kojoj multi-thread igrici (a sve ih je više takvih, svakoga dana - n.pr. DiRT, BattleForge, Unreal Tournament najnoviji, itd)... A kosta vrlo malo..
:: ::
:: :: Sa dizanjem napona dostiže oko 3.7GHz na vazduhu..
:: ::
:: :: ZA INICIJATORA OVE TEME: ČUVAJ SE BESPLATNIH SAVETA OD KLINACA KOJI SU SE DO JUČE BRČKALI U ĆALETU, A OD JUTROS `ZNAJU SVE` O KOMPJUTERIMA... Njihovi saveti vrede onoliko koliko i koštaju - ništa
:: ::
:: :: Athlon II X4 620 ili brži je MUNJA procesor, kada se uzme u obzir da je vreme multi-thread/multi-core igrica već došlo, i SAMO MORON, vođen savetima iz review-ova starih 2 godine, bi danas kupio NOV Dual Core, misleći da je to bolja varijanta
:: ::
:: :: Sve više igrica, svakoga dana, koristi po 4 core-a... Sa druge strane, Phenom X6 JESTE za sada overkill.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Scyter Re: Re: Re: Re: Re: 09.01.2011. 12:33 #280885

status: user
broj poruka: 8139
Hahahahahahahahaha, ja omalazavao neciji izbor? Svaka tebi cast.

Nego, reci ti nama, ko ti je danas drmao kavez?

Sto mrzim takve opake preko tastature. Bas bih voleo da vidim da li bi mi smeo u lice da mi kazes da sam debil?

Aj` sad paljba, mrzi me da se raspravljam sa ogranicenim ljudima.


::
:: Debilu, psovao te nisam - jer nisam upotrebio ništa što sadrži string `jeb*` u sebi.
:: Sledeći put, kada OMALOVAŽAVAŠ OLAKO tuđe izbore, znaj da je TEŠKO da je taj tvoj friend, sa KO ZNA KAKO (NE)OPTIMIZOVANIM KOMPOM, merilo performansi
:: Nekako mi je Anad Lai Schimpi ili Tom Pabst veći autoritet od tvog frienda
::
:: Jedna lasta ne čini proleće. A jedna reč debil ne čini psovku
:: A ovaj ćale te je ovde napravio, a može i da te prepravi, ako hoćeš
::
:: Kada tako olako lupetaš, smanjuješ ljudima šanse da sutradan prodaju, radi nadogradnje, ono što `VELIKI I ISKUSNI TI` misliš da je sporo.
::
::
::
:: :: Sve te psovke mozes slobodno svom tati da porucis
:: ::
:: :: Ja cu sad lepo da ti odgovorim, jer nisam toliko nisko pao da bih se koristio uvredama
:: ::
:: :: Taj isti Athlon II ima moj ortak u kombinaciji sa HD 5770. Drugi ortak ima istu graficku sa procesorom Q6600. Sve je na default u oba slucaja, a pefomanse su u korist Intela, i to ne za malo, vec ga sije dosta
:: ::
:: :: Posto se OC-uje lagano, baci nam neki screenshot, cisto da vidimo kako ide na 3.7 GHz
:: ::
:: :: Naravno da za tebe taj Athlon razvaljuje, kad bolje nisi ni video. Upali GTA 4 sa MAX podesavanjima da vidimo kako ce se snaci tu
:: ::
:: :: Ne ocekujem od tebe da procitas celu temu, ali procitaj barem pazljivo prvi post, pa se tek onda javi
:: ::
:: :: Mi ovde pricamo o tome kako ne vredi prelaziti sa Phenom II X2 na Athlon II X4, a ti se javis sa izjavom kako ne treba uzimati danas Dual Core. BRAVO
:: ::
:: :: Tacno, koriste igre 4 jezgra, ali ne osakacenih sa 2 MB cashe-a
:: ::
:: :: Sledeci put kad se budes dizao u nebesa, barem budi kulturan i mani se psovanja
:: ::
:: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: :: Definitvno NE. Taj Phenom II je mozda i malo brzi u igrama, zbog svoje cache memorije i kloka koji moze da postigne. Taj Athlon jeste da ima 4 jezgra, ali je spor ko puz
:: :: :: ::
:: :: ::
:: :: :: KOJI MORON... Preko 35 GFlops-a u LinX-u, skor bolji od Intela QX 3.0GHz u AIDI/Everestu, procesor koji se lagano overklokuje i vrlo malo greje - i debil ga oceni kao `sporog kao puz`
:: :: ::
:: :: :: Ja imam Athlon II X4 620, koji se BEZ DIZANJA NAPONA overklokuje na 3.53GHz (HTT radi na skoro 2.5 GHz, na isto toliko i CPU Northbridge), i procesor RAZVALJUJE u bilo kojoj multi-thread igrici (a sve ih je više takvih, svakoga dana - n.pr. DiRT, BattleForge, Unreal Tournament najnoviji, itd)... A kosta vrlo malo..
:: :: ::
:: :: :: Sa dizanjem napona dostiže oko 3.7GHz na vazduhu..
:: :: ::
:: :: :: ZA INICIJATORA OVE TEME: ČUVAJ SE BESPLATNIH SAVETA OD KLINACA KOJI SU SE DO JUČE BRČKALI U ĆALETU, A OD JUTROS `ZNAJU SVE` O KOMPJUTERIMA... Njihovi saveti vrede onoliko koliko i koštaju - ništa
:: :: ::
:: :: :: Athlon II X4 620 ili brži je MUNJA procesor, kada se uzme u obzir da je vreme multi-thread/multi-core igrica već došlo, i SAMO MORON, vođen savetima iz review-ova starih 2 godine, bi danas kupio NOV Dual Core, misleći da je to bolja varijanta
:: :: ::
:: :: :: Sve više igrica, svakoga dana, koristi po 4 core-a... Sa druge strane, Phenom X6 JESTE za sada overkill.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd Re: ... 09.01.2011. 12:33 #280886

status: user
broj poruka: 2155
Kad dodje do psovki pustis psa da laje ti se okrenes i odes, iskuliras celu pricu a na tvorcu topica je da odluci sta da radi rasprava sa takvim ljudima ne ide, jer su pod 1 tvrdoglavi , pod 2 nikad ne priznaju da nisu upravu , pod 3 radice sve da ti dokazu da su upravu.
Zato iskuliras i nastavis dalje da ne gubis nerve i vreme za dzabe.

A poredjenje Intel i AMD procesora na temu broja jezgra ili samoj arhitekturi mi ne ide u glavu, da je neko poredio jacinu procesora to mogu da razumem ali neko poredi dve RAZLICITE ahitekture i u proivodnji i u radu sad sam prvi put cuo.Davno su se AMD i Intel procesori razisli po arhitekturi i razilazice se sve vise i vise.

Inace da se vratim na temu OTKLJUCAJ 2 DODATNA JEZGRA NA PII 550 i pevaj, dobices Pii sa 4 jezgra koji je eksra na duze staze.



::
:: EDIT: @ICEsd, Athlon X4 za 80e vec i jeste low budzet quad..
::
::
:: Na ovom forumu toliko je konfliktnih kompexasa da ne moze nista da se prokometarise a da ti neko ne j*be majku i proziva te da si klinac koji veze nemaa da pritom on ispoljava te osobine...tuga
:: A uzivo kad bi mi neko reko nesto tako izuo bi ga iz patika..
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
veljchy PhatPhuck nisi psovao to je tacno 09.01.2011. 12:36 #280888

status: user
broj poruka: 476
ali si vredjao coveka(klinac,moron)samo zato sto je izneo svoje misljenje??????CIME JE ON TO ZASLUZIO??? Flynn-a niko ne bije po usima da poslusa ni njega a ni tebe...niti je ko koga vredjao dok ne upade ti u pricu - - bez veze su takva sranja,stvarno,i... bespotrebna su DAJTE LJUDI MALO LJUDSKOSTI U POSTOVIMA!!!!STVARNO SMO KO CIGANI....

CHIEFTEC BX-01B-B-B ch 550w
ASUS P5K-E
CORE 2 DUO E8400 (OC 3,8GHZ - CM tx3)
KINGSTON 2x2gb ddr2 800mhz cl5
ASUS 5770 1gb ddr5 CU CORE(OC 950/1250mhz)
WD 500GB BLACK
SAMSUNG2233BW

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
PhatPhuck Re: ... 09.01.2011. 12:39 #280889

status: user
broj poruka: 1886
@Dautovic, kratko i jasno, na*ijem te.
Ja za svaku svoju tezu pružim argumente u vidu RELEVANTNIH review-ova, a ne učestvujem u cemetiranju i malterisanju uvreženih mitova i legendi, bapskih priča, koje neko počne da širi, pa onda, nakon nekog vremena, postanu uvreženo mišljenje.

Jedan od takvih mitova, koji i ti perpetuiraš, je da cache može da zameni nedostatak jednog core-a - u igricama koje su sve više i više multithreadovane.... Nisi to explicitno rekao, ali to, onim što iznosiš, sugerišeš onima koji razmatraju opcije, a nisu dovoljno iskusni. Phenom II Dual core NIKADA nije bio bolji iybor u odnosu na quad Athlon. Mo\da jedino ako može da se otključa u quad core - jedino u toj varijanti.

Nemam više vremena za vas. Raspalite kako hoćete.


:: @PhatPhuck, mene licno nisi prozvao niti neko kao ti mene moze uvrediti, nsiam niciji advokat ali preter`o si sinovac
::
:: Prvo ako nekome pricas da se ponasa kao klinac koji se do juce brckao u caletu ne moze onda da svoje izlaganja nastavis recima `da je on debil`, `moron` i da u isto vreme TI pokazujes sve te osobine

:: EDIT: @PhatPhuck, ti si operisan...sad sam procirao tvoju poslednju poruku u ovoj temi(i editovao ovaj post) i moram ti reci da si operisan i lose za tebe sto tripujes da nesto znas
::
:: EDIT: @ICEsd, Athlon X4 za 80e vec i jeste low budzet quad..
::
::
:: Na ovom forumu toliko je konfliktnih kompexasa da ne moze nista da se prokometarise a da ti neko ne j*be majku i proziva te da si klinac koji veze nemaa da pritom on ispoljava te osobine...tuga
:: A uzivo kad bi mi neko reko nesto tako izuo bi ga iz patika..
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi .... 09.01.2011. 12:47 #280890

status: user
broj poruka: 7700
AMD Phenom II X4 955, 3.2GHz/8MB 64...

Cena: 13.760 din. atom.rs

Ovaj Phenom je 3 K skuplji od AII X4, a jaci je od njega u igricama.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
raic Idolatrija bato 09.01.2011. 12:49 #280892

status: user
broj poruka: 9008
Taman kad sam pomislio da je ono s Avirom bio vrhunac kad eto njega opet.

Les certitudes rendent les hommes aveugles et fous.
Elles peuvent dévorer leur coeur et les changer en bête.


i5 750 - TRUE Black - P7P55D - 2x2GB Kingston HyperX - 5850 Toxic - Silverstone ST50F-230 - JugoDrvo `89

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dautovic Re: Re: ... 09.01.2011. 12:52 #280893

status: user
broj poruka: 2855
Sine tebe su svi sa ove tebe nabili kako ne vidis?

bolje lepo ko i svaki komplex sa ovog foruma napravi novi accaunt i nick i kreni iz pocetka, ali sa tavkvim mozgom punim komplexa samo je pitanje vremena kad cemo posumnjati na nekog retarda sa duplim nalogom...

O kakvim bre ti meni `rivjuovima` pricas? Ti komplex naucio da guglas pa meni kacis linkove? Postaces merodavan tek kada istinu za koji smaratas da je istina prvo proveris - da prevedem na tvoj nemusti jezik: kada sam iskusis neke stvari i utvrdis zasto je ovo ovako a ono onako, a ne da sklepas jedna neke pare za nasjlabiji `quad` u istoriji i da branis svoju i njegovu `cast` vredjanjem drugih na forumu...

Decace sam ugradio 2-3 ta ista Athlona i 4-5 Phenoma(znaju ljudi s foruma)...znam o cemu pricam.


P.S. Pali ti ovdavde upravu si, niko te nije ni zvao, vec imamo takvih klovnova mnogo.



:: @Dautovic, kratko i jasno, na*ijem te
:: Ja za svaku svoju tezu pružim argumente u vidu RELEVANTNIH review-ova, a ne učestvujem u cemetiranju i malterisanju uvreženih mitova i legendi, bapskih priča, koje neko počne da širi, pa onda, nakon nekog vremena, postanu uvreženo mišljenje.
::
:: Jedan od takvih mitova, koji i ti perpetuiraš, je da cache može da zameni nedostatak jednog core-a - u igricama koje su sve više i više multithreadovane.... Nisi to explicitno rekao, ali to, onim što iznosiš, sugerišeš onima koji razmatraju opcije, a nisu dovoljno iskusni. Phenom II Dual core NIKADA nije bio bolji iybor u odnosu na quad Athlon. Mo\da jedino ako može da se otključa u quad core - jedino u toj varijanti
::
:: Nemam više vremena za vas. Raspalite kako hoćete
::
::
:: :: @PhatPhuck, mene licno nisi prozvao niti neko kao ti mene moze uvrediti, nsiam niciji advokat ali preter`o si sinovac
:: ::
:: :: Prvo ako nekome pricas da se ponasa kao klinac koji se do juce brckao u caletu ne moze onda da svoje izlaganja nastavis recima `da je on debil`, `moron` i da u isto vreme TI pokazujes sve te osobine
::
:: :: EDIT: @PhatPhuck, ti si operisan...sad sam procirao tvoju poslednju poruku u ovoj temi(i editovao ovaj post) i moram ti reci da si operisan i lose za tebe sto tripujes da nesto znas
:: ::
:: :: EDIT: @ICEsd, Athlon X4 za 80e vec i jeste low budzet quad..
:: ::
:: ::
:: :: Na ovom forumu toliko je konfliktnih kompexasa da ne moze nista da se prokometarise a da ti neko ne j*be majku i proziva te da si klinac koji veze nemaa da pritom on ispoljava te osobine...tuga
:: :: A uzivo kad bi mi neko reko nesto tako izuo bi ga iz patika..
:: ::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mixx ... 09.01.2011. 13:38 #280900

status: user
broj poruka: 2937
da skratimo pricu.
vecina aktuelnih igara, izuzev par shootera koje ionako vecina `gaymera` ne igra ozbiljno, NE zahteva top performance masinu.
tih par igara za koje vredi odvojiti kintu zahteva azdaju od grafike od 300 ili vise evra.
empirijski mozete da utvrdite, takodje mozete da pronadjete na netu komilu testova koji ce vam pokazati sledece:
RAZLIKA IZMEDJU 2 I 4 JEZGRA, KAO I RAZLIKA IZMEDJU L3 I no-L3 U IGRAMA JE ZANEMARLJIVA!!!
naravno, u odnosu na razliku koja se dobija ulaganjem razlike u novcu u bolju grafiku.
odgovorno tvrdim da ce athlonIIx2 (da, dobro str procitali) overklokovan na 3.6 u kombinaciji sa napr 6850 imati drasticno bolji skor od PhenomaIIx4 +graficka za razliku u ceni.
isto vazi i za intel.
ljudi, manite se gomile jezgara, u IGRAMA za sve ispod napr 470gtx dva jezgra NISU usko grlo.
voleo bih da vidim neke cpu gaming testove u rezolucijama 1650 i vecim koje ce da pobiju ovu moju tvrdnju
___________________________________________________________________
http://sr.wikipedia.org/sr/%D0%A4%D0%B5%D1%98%D1%88%D0%BB

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 ... 09.01.2011. 14:36 #280920

status: user
broj poruka: 9122
Evo vam prava razlika :

http://www.tomshardware.com/reviews/athlon-l3-cache,2416.html

O cemu se sve ovde prica samo da covek ne veruje ! Inace na tom Athlonu moze da se otkljuca L3 cache koliko vidim to niko nije pomenuo, i licno mislim da ce mnogo lakse da se otkljuca taj L3 Cache nego cela 2 jezgra :), ali ja licno to otkljucavanje ne bih uopste shvatao za ozbiljno, nego bih ga uzimao sa debelom rezervom.

Ako hoces neki upgrade idi na Phenom II X4 mada je ovaj x2 550 sasvim dovoljan za tvoje potrebe, bolje kupi bolju grafiku :).

Upgrade procesora ima smisla samo ako hoces necim ozbiljnijim da se bavis :), a u tvom slucaju te pare ulozi u bolju grafu tu ces dobiti mnogo veci boost :).

Pozdrav!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dragg re 09.01.2011. 14:45 #280927

status: user
broj poruka: 2270
Evo još jednog testa:
http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/cpu-benchmark-mainstream_6.html#sect0

Koliko vidim, athlon X4 rastura tog phenoma X2 u svim igrama.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Plamen re 09.01.2011. 15:08 #280938

status: user
broj poruka: 2836
Nikako se ne isplati... Taj Athon X4 je mzd samo jaci u video obradi, arhitekturi i tako to... inace za igrice je taj X2 super procesor... Jos mozes dosta da se OC ... Bolje ustekaj tih 45e i za jedno godinu dana dodaj jos toliko i imaces sigurno neki X4 ako ne i i X6 (neki slabiji)...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mixx Re: re 09.01.2011. 15:12 #280941

status: user
broj poruka: 2937
lepo ti kaze na pocetku teksta:
Therefore, we do our best to make sure that the graphics card is not loaded too heavily during the test session: all tests are performed without antialiasing and in far not the highest screen resolutions. In other words, obtained results allow us to analyze not that much the fps rate that can be achieved in systems equipped with contemporary graphics accelerators, but rather how well contemporary processors can cope with gaming workload. Therefore, the results help us determine how the tested CPUs will behave in the nearest future, when new graphics card generations will be widely available.

znaci, trudili su se da istaknu razlike medju procesorima sto su vise mogli.

dalje, koristili su 5870, brzu kartu, daleko iznad razreda o kom ovde diskutujemo. turi neku 100-150e grafiku pa da vidis kako se topi razlika
___________________________________________________________________
http://sr.wikipedia.org/sr/%D0%A4%D0%B5%D1%98%D1%88%D0%BB

:: Evo još jednog testa
:: http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/cpu-benchmark-mainstream_6.html#sect
::
:: Koliko vidim, athlon X4 rastura tog phenoma X2 u svim igrama
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dragg Re: Re: re 09.01.2011. 15:32 #280948

status: user
broj poruka: 2270
Tačno, baš kao što se uobičajeno radi na testovima CPUa. Kad bi stavili slabiju grafu i/ili povećali rezoluciju, razlika bi bila manja. Ipak, jasno je da je X4 jači čisto u svetlu prepirke koje se vodi na ovim stranama. Što se tiče upgradea, vredelo bi ako je npr. za 20-25e, za više ne vredi.
Inače nisi u pravu da je X2 dobar za sve ige danas. Imam 4200 X2@2600GHz i ima par igrica gde se jasno guši i ne skida sa 100% zauzetosti (npr Masseffect, neke strategije, itd). Rekao bih da je Athlon X3 možda optimalan procesor za igre danas.

:: lepo ti kaze na pocetku teksta
:: Therefore, we do our best to make sure that the graphics card is not loaded too heavily during the test session: all tests are performed without antialiasing and in far not the highest screen resolutions. In other words, obtained results allow us to analyze not that much the fps rate that can be achieved in systems equipped with contemporary graphics accelerators, but rather how well contemporary processors can cope with gaming workload. Therefore, the results help us determine how the tested CPUs will behave in the nearest future, when new graphics card generations will be widely available.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Jebivetar Re: Re: Re: re 09.01.2011. 16:38 #280968

status: user
broj poruka: 2386
Mixx je spominjao a verujem da i ostali diskutuju sa Athlon II x2, taj x2 4200 je sa starim brisbane i josh starijim windsorom koji sam imao do pre sedam dana dok nisam sam namontirao x2 245 i overklokovao ga na 3.6Ghz opushteno bez podizanja voltaze. Taj x2 4200 ima i za socket 939 ali se ne secam kako se zove jezgro.
Moj Windsor x2 4200 EE nije mogao stabilno bez dizanja voltaze preko 2.5Ghz.

Pokretach teme za sada treba da ostavi tog Phenoma 550 i da ga overklokuje ako treba.
Bice vremena za x4.
Pa pre vishe od tri godine sam imao x2 4200 a sada imam x2 245, kada ga overklokujem ima 50% vecu frekvenciju i duplo vishe kesha od starog x2 4200. Eto i sada je dovoljan za nove igre i grafichke kartice.


e, drz` da ti ga nabijem!


:: Tačno, baš kao što se uobičajeno radi na testovima CPUa. Kad bi stavili slabiju grafu i/ili povećali rezoluciju, razlika bi bila manja. Ipak, jasno je da je X4 jači čisto u svetlu prepirke koje se vodi na ovim stranama. Što se tiče upgradea, vredelo bi ako je npr. za 20-25e, za više ne vredi
:: Inače nisi u pravu da je X2 dobar za sve ige danas. Imam 4200 X2@2600GHz i ima par igrica gde se jasno guši i ne skida sa 100% zauzetosti (npr Masseffect, neke strategije, itd). Rekao bih da je Athlon X3 možda optimalan procesor za igre danas
::
:: :: lepo ti kaze na pocetku teksta
:: :: Therefore, we do our best to make sure that the graphics card is not loaded too heavily during the test session: all tests are performed without antialiasing and in far not the highest screen resolutions. In other words, obtained results allow us to analyze not that much the fps rate that can be achieved in systems equipped with contemporary graphics accelerators, but rather how well contemporary processors can cope with gaming workload. Therefore, the results help us determine how the tested CPUs will behave in the nearest future, when new graphics card generations will be widely available.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mixx ... 09.01.2011. 17:32 #280989

status: user
broj poruka: 2937
isto. AIIx2@3.7 bice u masini na kojoj se igram jos duuuuugo vremena
___________________________________________________________________
http://sr.wikipedia.org/sr/%D0%A4%D0%B5%D1%98%D1%88%D0%BB

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
andrejnp LOL 09.01.2011. 18:10 #280997

status: user
broj poruka: 486
Sve igrcie koje su prevenstveno radjene za Windows 7 koriste sva 4 procsora to mozes i sam da vidis. Instaliraj Wow, Need for Speed Hot Pursuit, Aliens Vs Predator jos jedno min 50 naslova koje je izaslo ove godine ukljucujuci i Call of Duty Balck Ops, Metro,Medal Of Honorr. pokreni Resusrce Monitor pa ces videt!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cicija Re: nemoj da 09.01.2011. 18:23 #281014

status: user
broj poruka: 411
Ovo oko INTEL-a podseća na Apple. Ako INTEL izda neki novi CPU bez obzira na stvarne mogućnosti i odnosa cena/performanse neko ga uvek pod default predlaže kao ultumativni model?!?
DA SA JA RECIMO BIO VEVERICA i slušao ovakve savete pa pre 2.5god. kupio Intel 775 podnožje, pa onda 1156, pa red bi bio i da se prešlo na 1366 ... i sada 1155 ... potrošio bih part HILJADA € bez ikakvog razloga.
Eto, to je INTEL.
Ako već savetujete čoveku, savetujte nešto jeftino i dobro, nemojte sa Athlon II X4 645 skakati na ono što još i ne postoji ... jer tom logikom, ja mu mogu preporučiti da šteka lovu i sačeka Intel 10x core na 15GHz ... jeli, pa pojavio se za 5 godina ...
Njemu treba sada, jeftina alternativa a ne da menja PLOČU i sve ostalo da bi poslušao nekog intel fanboy-a
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Za neupucene: C2Duo 8500 i 8400 su baba-roge za bilo koji 2-jezgreni Phenom 09.01.2011. 18:59 #281029

status: user
broj poruka: 10988
kada se radi o efikasnosti u 3D igrama.
- - - - - - -
Uzmi ovaj sa 4 jezgra (opsti boljitak u odnosu na 2 jezgra).


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Snoopy- - - 09.01.2011. 19:09 #281032

status: user
broj poruka: 6083
Ala se razvuklo ovde.. a i svasta ima da se procita. Napljuvase mi athlona ko da ne vredi ni 30 evra :)
Scyter se malo izblamirao kada je rekao da je spor ko puz. Lako njemu kad ima 12 jezgara 48Mb L5 al dobro, svako ima trenutak slabosti pa vredja nase jadne low budget procesore.
Poenta je ovde da se ne isplati dodati ko sto rece 45-35 evra, samo ne znam odakle mu racunica da ga proda za 60 i doplati 45 za AII, za te pare ima phenom II.
ICE naravno nije citao temu i onda je Lupio da moze da se otkljuca dotican cpu, iako je decko jos u prvom postu rekao da ne moze i da ga zato prodaje. Ja sam kupio 550, probao, nije hteo, isti dan prodao 13evra manje, i kupio quad ko covek. I obradmi se ovde malo zapleo sa matematikom, zanima me koji to atII kosta 10764. x4 635 kosta oko 8500 din, tako da doplatiti preko 5000 za 955, mislim da nema svrhe. Pre bih onda isao ko covek na i5 i cao.
Ja kolko sam citao o L3 na istom kloku je razlika bila mizerna, gotovo da je nije i bilo, sve dok su brzine bile do 3.2Ghz. Tako nesto.

LG 42LD420, Athlon II x4 630, Asus M4A87TD/USB3, Kingston HyperX 2x2Gb DDR3 1600 cl9 Black Limited Edition, Gigabyte HD6870, SpinPoint F3 1tb, WD5000AAKS 500gb, Chieftec GPS-550AB-A 550W, NZXT Apollo

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 3  
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646138.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs