Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
nVIDIA je neutralisala LAG na Monitorima!
STRANA 2 OD 2
Bobi4ever Slazem se sa tobom. 22.10.2013. 12:55 #521650

status: user
broj poruka: 4866
Samo mislim da IPS, PVA monitori sa G-sync-om nece biti nimalo jeftini ako pogledamo da Asusov TN sa 24` kosta 400$.
Slazem se da su potrebe kod svih nas drugacije, ja ne bih mogao ispod 32` da idem. Dok sam se na 16:9 odnos stranica navikao ri ativno brzo, pre toga sam imao 22` sa 16:10 i TN panelom, ali SPVA A klase ubija bilo koji TN u pojam. Inace picim ja jos uvek CS. :-)
br>http://tinyurl.com/ch3mu7j

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever Slazem se sa tobom. 22.10.2013. 12:55 #521651

status: user
broj poruka: 4866
Samo mislim da IPS, PVA monitori sa G-sync-om nece biti nimalo jeftini ako pogledamo da Asusov TN sa 24` kosta 400$.
Slazem se da su potrebe kod svih nas drugacije, ja ne bih mogao ispod 32` da idem. Dok sam se na 16:9 odnos stranica navikao ri ativno brzo, pre toga sam imao 22` sa 16:10 i TN panelom, ali SPVA A klase ubija bilo koji TN u pojam. Inace picim ja jos uvek CS. :-)
br>http://tinyurl.com/ch3mu7j

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 22.10.2013. 12:58 #521652

status: user
broj poruka: 18472
Ma nek zgrcu pare koliko hoce samo da to u praksi ima potporu.
Ako to radi i ako je koliko toliko dostupno i `pristupacno` zasto da ne.

Pa recimo i AMD je patentirao svoj API , Mantle sa kojim bukvalno postavlja Ultimatum.
nVidia-ine karte nece raditi pod ovim API-em jer je i logicno jer je on prilagodjen AMD arhitekturi.
Jedina solucija je OpenGL ili neki novi API koji bi razvila nV..

Itd..Poenta je tu..

Meni licno se vise svidja kada postoji vise razlicitih tehnologija koje u praksi mogu da opravdaju svoje postojanje.Kao takve tehnolgije i brendovi koji ih razvijaju sebe i pozicioniraju na odredjena mesta pa je i odabir samim tim laksi .

@Bobi

Nisi morao tri puta da pises.Cuo sam te jos prvi put :)

Superior Technology
Intel 3930K@4.8 Ghz/Asus Rampage IV Extreme/Corsair Dominator GT 32GB/Asus GTX 780 DCUII OC/Samsung 830 256GB/Creative Titanium HD/Enermax Revolution 1050w/Dell 2709w/CM Stacker 832 i ostala cuda<

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Milos22 ... 22.10.2013. 13:56 #521656

status: user
broj poruka: 1720
Ja koristim adaptive vsync odradjuje odlican posao nema naglih padova fps-a ali u svakom slucaju nije ni ovo lose jedina mana sto mora da se kupuje nov monitor i naravno vecina ljudi su skepticni i pitaju se zasto nisu taj modul stavi u graficku al ajde mora i kompanije preko monitora da dobiju neki deo para :) prvo je bio potreban 3d monitor a sad treba g sync monitor

HAF 912 Plus
I5 3570k
Z77A-GD55
2x4GB DDR3 Kingston Hyperx 1600mhz
Corsair H60
Seasonic 620GM
2TB WD Green
500GB WD Blue
Intel 520 180GB
MSI GTX 770 Lightning
Dell U2312hm
Cm storm recon
Cm storm trigger
Pioneer M2

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 22.10.2013. 14:01 #521658

status: user
broj poruka: 18472
Da su integrisali na graficku kartu to podiglo cenu drasticno i sa tog aspekta ne bi bilo isplativo kranjem kupcu.
Ovako su dali mogucnost da se opredelis a nisu postavili ultimatum da moras da kupis po svaku cenu!
Na kraju krajeva karta bi morala da bude dosta kompleksnije izradjena a opet to ne utice na same performanse dok bi na cenu uticalo dosta tako da to ne bi odgovaralo kupcima a ni nvidia-i jer bi sa te strane AMD bio isplativiji i imao bi vise simpatizera - odnos cena/performanse.
Uvek bi bilo onih koji bi rekli koji ce mi to,gledali bi performanse najvise a ne ostalu tehnologiju..

Superior Technology
Intel 3930K@4.8 Ghz/Asus Rampage IV Extreme/Corsair Dominator GT 32GB/Asus GTX 780 DCUII OC/Samsung 830 256GB/Creative Titanium HD/Enermax Revolution 1050w/Dell 2709w/CM Stacker 832 i ostala cuda<

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Milos22 ... 22.10.2013. 14:10 #521659

status: user
broj poruka: 1720
Ali nesto su lukavo odradili sad zamisli eto na primer ljudi na nasim prostorima,kupi g sync monitor koji kosta tipa 400e i naravno kod nas ljudi kad daju pa cak i 200e to je INVESTICIJA i ima da iskoriste koju god tehniku dok ne bude pocelo da nesto brljavi ili ostari al to se menja tek posle 4-5 godina e sad posto sa g sync monitorom mozes da koristis nvidija kartice sad zamisli koliko bi to ljude navelo samo da uzimaju nvidija kartice samo zato sto taj monitor ne podrzava amd kartice sto znaci da bi opet koristio amd karticu mora da se vrati na stari monitor i opet nazad stuter,lag :))

HAF 912 Plus
I5 3570k
Z77A-GD55
2x4GB DDR3 Kingston Hyperx 1600mhz
Corsair H60
Seasonic 620GM
2TB WD Green
500GB WD Blue
Intel 520 180GB
MSI GTX 770 Lightning
Dell U2312hm
Cm storm recon
Cm storm trigger
Pioneer M2

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Pa ja ti o tome i pricam.. 22.10.2013. 14:29 #521662

status: user
broj poruka: 18472
Oni su ostavili mogucnost da plasiraju svoju tehnologiju i naravno da ce ovo kupovati oni koji preferiraju nVidia karte a i oni koji ce zeleti da se opredele.
Po meni je ovo odlicna poslovna strategija i sa te strane jeste lukavo .
Koliko ce da zazivi videcemo..
Meni je drago da dolaze neke inovacije a od nVidia-e se realno to i ocekuje mada sto se tice ovog interfejsa nije mi ni na kraj pameti bilo da ce oni da ga urade.
Ocekivao sam ovako nesto u sklopu samog monitora u nekim narednim generacijama kod popularnih brendova,bas sam pricao Adzemu ali eto desilo se i pre nego sto sam pomislio da hoce i to je bas nVidia uradila!

Superior Technology
Intel 3930K@4.8 Ghz/Asus Rampage IV Extreme/Corsair Dominator GT 32GB/Asus GTX 780 DCUII OC/Samsung 830 256GB/Creative Titanium HD/Enermax Revolution 1050w/Dell 2709w/CM Stacker 832 i ostala cuda<

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cokla ja mislim... 22.10.2013. 17:07 #521688

status: user
broj poruka: 756
...da je najbolje kad ima puno frejmova i malo lagova!
to je najbolje za igranje igrica i za neke ozbiljne stvari. najbolje je što se tehnika kreće ka što boljem u tome što nam treba. a treba nam da što bolje idu igrice sa puno frejmova i malo laga. kad budem išao sutra u prodavnicu, kupiću to što mi treba.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 22.10.2013. 23:10 #521742

status: user
broj poruka: 3797
+1
Potpuno se slazem, moralo je ovako da se odradi. Da su uradili drugacije to ne bi uticalo na mene kao krajnjeg korisnika, ali na 80% mase itekako. Na velika vrata bi se pricalo kako crveni imaju kartu od 500e koja je iste snage kao i ona u zelenom taboru, koja kosta recimo 700e.

Imate malo predrasude oko pomenutog ASUS monitora, naravno sa razlogom. Takodje sam mislio da je previse novca za tn panel, ali ne sumnjajuci u njegove karakteristike i samu tecnost prilikom igranja...
U celoj toj prici me je zapravo iznenadio kvalitet slike na ovom monitoru, znaci da zanemarimo zasta je zapravo napravljen, nego da se okrenemo ka poredjenju sa nekim ips monitorima koji su aktuelni kod nas!
Verujte da ovaj monitor ima dosta kvalitetniju sliku nego neki klasican tn full hd od 100-120e!


Jedina stvar koja se ne oprasta je jedino to sto se u nasoj zemlji neko ugradio za celih 8-9 crvenih novcanica!!!
Prava cena za ovog asusovica je nekih 200e, i neka sa tim cipom bude 270e recimo.
Sve preko toga je uzimanje novca nama koji ne pravimo kompromise, koji znamo sta znaci potpuno tecan gejming i koji ulazemo solidnu svotu novca, kao i vreme na celu tu pricu.


Sky, ja takodje volim odnos stranica 16:10, samo sto ja ne mogu da se igram na 27 ili 30 inca kao sto ti recimo obozavas.
Ako uopste takvi vrhunski ips gejming monitori(1440p) budu ugledali svetlost dana i tebi i meni je jasno da to nece kostati ispod 1500e. Bar kada se radi o dijagonali koju ti obozavas...
Prema meni ce biti blagonakloni, pa ce mi napraviti 24 inca po ceni od 1000jevreja.

Stvarno lepo od njih...

ahahahahahaha :DDD



:: Da su integrisali na graficku kartu to podiglo cenu drasticno i sa tog aspekta ne bi bilo isplativo kranjem kupcu
:: Ovako su dali mogucnost da se opredelis a nisu postavili ultimatum da moras da kupis po svaku cenu
:: Na kraju krajeva karta bi morala da bude dosta kompleksnije izradjena a opet to ne utice na same performanse dok bi na cenu uticalo dosta tako da to ne bi odgovaralo kupcima a ni nvidia-i jer bi sa te strane AMD bio isplativiji i imao bi vise simpatizera - odnos cena/performanse
:: Uvek bi bilo onih koji bi rekli koji ce mi to,gledali bi performanse najvise a ne ostalu tehnologiju.
::
:: Superior Technology
:: Intel 3930K@4.8 Ghz/Asus Rampage IV Extreme/Corsair Dominator GT 32GB/Asus GTX 780 DCUII OC/Samsung 830 256GB/Creative Titanium HD/Enermax Revolution 1050w/Dell 2709w/CM Stacker 832 i ostala cuda
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 23.10.2013. 00:15 #521754

status: user
broj poruka: 18472
Sad cemo biti kao slozna braca :D
No salu na stranu cinjenice na videlo.
Slazem se sa tobom,i TN tehnologija je dozivela svoju evoluciju i nije isti kvalitet prikaza i saturacija !
Kako je vreme odmicalo tako je i TN film bio sve bolji mada da se ne lazemo napredak nije nesto preterano velik ali je prisutan.
Mnogo toga zavisi i od samog interfejsa,grafickog procesora tako da zavisno od brenda i tehnologije koje nudi dobices i krajnji ishod u vizuelnom efektu odnosno kvalitetu prikaza!

Inace IPS tehnologija je isto stara verovao ili ne patentirana je 90-tih godina ali se vremenom unapredjivalo da bi danas dosli do panela sa AH-IPS (Advanced High Performance IPS) tehnologijom koji po meni imaju skoro pa savrsenu sliku.

Sto se tice TN-a veruj mi da ne moze kakav god da je da se poredi sa IPS.
Dace Bog doci ces kod mene pa ces videti kakvu sliku ima moj monitor.
Evo nek ti kaze Dragan profesor aka tortojed , neki dan smo se druzili , odusevio se covek u svakom pogledu!

Sto se tice teme u prvom naletu su planirani monitori sa TN panelom , IPS je vec planiran za drugu generaciju a kolika ce biti cena ne znam ali ono sto bi meni a mozda i tebi odgovaralo 2560x1600 , IPS + G-Sync nece biti ispod 1000 eur jer su sad `obicni` monitori toliko!


Superior Technology
Intel 3930K@4.8 Ghz/Asus Rampage IV Extreme/Corsair Dominator GT 32GB/Asus GTX 780 DCUII OC/Samsung 830 256GB/Creative Titanium HD/Enermax Revolution 1050w/Dell 2709w/CM Stacker 832 i ostala cuda<

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Koliko je to para... 23.10.2013. 14:50 #521845

status: user
broj poruka: 7760
Koliko kosta ova `tehnologija`tj. koliko ce poskupeti monitore...

Elelm moze doci do blentave situacije da pojedini korisnici ne zele da kupe monitore sa ovom `svemirskom`tehnologijom zato sto im ne treba ili koriste neke druge proizvode...

Citat:
`Rodbinsko-partijsko-naslednicki odnosi su nam stvorili tragicnu
i intelektualno slabo razvijenu klasu ljudi koji vode drzavu, zato smo...`

Tomato Republic Of Serbia, BRE !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 Ok 23.10.2013. 14:53 #521847

status: user
broj poruka: 17086
A realno sto ovo nje gratis?
AMD i Nvidija imaju taj problem sa proizvodjacima monitora
nek ga rese oni medjusobno, ali ne preko nasih novcanika :)
(preko mog sigurno nece)

Cpu:AMD FX 6300 @ 4Ghz
Cooler:TitanVanesa-S
GPU:GTX 670 Gigabyte Windforce x3 OC
Ram:10 Gb KingstonHyperX@1600MHz
MBO:Asus M5A97
Case:CM Storm Enforcer
PSU:Chieftec 650w a85
Mouse:Mx 518
Screen: Dell


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Koliko je to para... 23.10.2013. 15:40 #521866

status: user
broj poruka: 18472
Nije na odmet pre postavljanja komentara malo procuciti tematiku :)
Ta ``svemirska`` tehnologija neutralise lag,sttuterr,tearing i sl sto je posledica danasnje tehnologije tj ``mane`` koje poseduju monitori.
Postoji mogucnost da ako vec imas monitor ubacis uvaj interfejs i cena je negde oko 100$ !
Naravno ima spisak podrzanih monitora.
A u buduce ce postojati modeli sa vec implementiranim interfejsom itd..

Pa svako ko ne zeli da kupi monitor sa ovim dodatnim interfejsom moze da kupi obican model kao i do sad.
Ne vidim u cemu je problem?!

Superior Technology
Intel 3930K@4.8 Ghz/Asus Rampage IV Extreme/Corsair Dominator GT 32GB/Asus GTX 780 DCUII OC/Samsung 830 256GB/Creative Titanium HD/Enermax Revolution 1050w/Dell 2709w/CM Stacker 832 i ostala cuda<

:: Koliko kosta ova `tehnologija`tj. koliko ce poskupeti monitore..
::
:: Elelm moze doci do blentave situacije da pojedini korisnici ne zele da kupe monitore sa ovom `svemirskom`tehnologijom zato sto im ne treba ili koriste neke druge proizvode..
::
:: Citat:
:: `Rodbinsko-partijsko-naslednicki odnosi su nam stvorili tragicn
:: i intelektualno slabo razvijenu klasu ljudi koji vode drzavu, zato smo...`
:: Tomato Republic Of Serbia, BRE !!!
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 2
Broj postavljenih tema: 60286. Broj poslatih odgovora: 646207.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs