Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
putovanje kroz vreme
STRANA 2 OD 2
hecate nije me ubedio 04.11.2013. 22:10 #524515

status: user
broj poruka: 472
ne trebaju ti bolja predviđanja:

http://bit.ly/13h3cZh

samo delić => sigurne budućnosti => a tome sličnih tema je mali milion => i sve imaju istorijsta uporiša u realnosti

ovi kvazi proroci => samo prepevavaju iste
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gliga79 Re: @ByteBite 04.11.2013. 23:07 #524522

status: user
broj poruka: 4641
Takvi su mi najsmesnij. Jos imaju hrabrosti da kazu kako znaju o tome nesto. Samim tim razvijaju teorije na svoju ruku ?
hahahahahaah, kad bi samo znali koliko ne znaju .....

@Alrad
Jedinu cinjenicu sam ti ja naveo ovde, a to je da je covek iz pecine otisao na mesec, sve ostalo je baljezgarija. To sto havok ima moc edukativnog zakljucivanja necu da komentarisem, jer je budalastina ne vidjena. Pa ko je on da zakljucuje nesto sto je nepoznanica za citavo covecanstvo ?




Intel i5 2500k, Noctua NH-D14, Asus Maximus IV Gene - Z, MSI Gtx 660 OC , 4x2Gb Hyper X 1600mhz Genesis (gray), HDD WD 640 gb, Samsung F3 1tb, Seasonic S12D 850w, Thermaltake Element G

::
:: Nikako se ne slazem sa ovim, naprotiv. Covek ocigledno poseduje odredjeno poznavanje fizike i astronomije, kombinovano sa razvijenom moci deduktivnog zakljucivanja. Dok je sve sto mu je receno prazna prica bez mrvice naucnog utemeljenja
::
:: Takodje, kod njega nisam primetio slabiji fond reci niti psovke
::
:: Tako da mislim da se ovde radi o nekom licnom nesporazumu sa doticnim clanom usled necega sto nema veze sa ovom temom
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud proveravanje u temi se svodi na... 04.11.2013. 23:10 #524523

status: user
broj poruka: 3737
Čelična ptica nikada neće poleteti!!! Dakle suviše smo nerazvijeni da bi smo razumeli...

support normality

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ByteBite @alrad 04.11.2013. 23:18 #524525

status: user
broj poruka: 33
Alrade, cini mi se da se ti malo pravis neupucen. Imas 2,5k postova, i verujem da dobro poznajes stalne clanove foruma.

:: Nikako se ne slazem sa ovim, naprotiv. Covek ocigledno poseduje odredjeno poznavanje fizike i astronomije, kombinovano sa razvijenom moci deduktivnog zakljucivanja. Dok je sve sto mu je receno prazna prica bez mrvice naucnog utemeljenja

Ok, ako smatras da nekoliko odgledanih emisija na Discovery-ju istovremeno znace poznavanje fizike i kvantne mehanike.. postujem.

:: Takodje, kod njega nisam primetio slabiji fond reci niti psovke

Mora da se salis kad kazes da nisi primetio. Ovaj indijanac je izvredjao i kleo toliko clanova foruma da ni on sam ne zna broj. Ne verujem da nikad nisi procitao nijedan njegov `argument` iz teme Nepovoljni oglasi. Npr od stranice 34: http://goo.gl/jTWrEG

evo nekih:
- Opet te pitam, smr*du licemerni: KOJI TO PRODAVAC testira toliko dugo i toliko temeljno, koliko ja testiram?
- Puca tebi mozak na 4 minuta, šupčino provincijalna klinačka.
- ...ili opcija dva - da mi se nasisate k*rčine, i da Bog da da vi izgubite desetostruko više para, to jest, da te pare date na lečenje sebi i sopstvenim porodicama - desetostruko vise nego što meni želite da ja izgubim para ili budem oštećen.
- Ne zameram ti, jer kapiram da je u pitanju samo tipična ljudska greška: permutovao si u glavi cenu tvoje mame - sa cenom mog procesora.
Ovde, naravno, mislim na cenu koju tvoja mama traži za spremanje stanova, a ne za nešto drugo...
A možda sam i ja permutovao njene cene? Hmm...
- Govnaru trolovski i besposličarski...
- Dođite pa kenjajte na Kup. Prodajem, da vidite koliko brzo se dobija ban za ono što vi radite, pseta govnava besposličarska i zavidna.

:: Tako da mislim da se ovde radi o nekom licnom nesporazumu sa doticnim clanom usled necega sto nema veze sa ovom temom

Kao sto vidis, nema tu licnog nesporazuma. Nijedan komentar nije bio upucen meni. Isto tako verujem da doticni pati od nekog oblika manije gonjenja, jer konstantno potencira da dva iili tri clana multipliciraju naloge kako bi ga omalozavali.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 04.11.2013. 23:28 #524526

status: user
broj poruka: 4747

@Gliga
Ne edukativno nego deduktivno. To je logika. On time barata bez obzira bio u pravu ili ne. Naravno da niko ne moze da zakljuci nista izvesno, ali nacin na koji je on dosao do svog zakljucka je logicki ispravan. O tome se radi.

@ByteBite
Ja imam ovoliko postova jer kad vidim da pocinje neko pljuvanje ne citam, a i zasto bih? Ako su to njegove psovke ok, jeste ruzno. Mozda ste ga nervirali, mozda niste, ne znam. Ali u OVOJ temi nisam primetio da psuje. Za vise naloga ne znam, ali koliko vidim ovde ga jeste napalo nekoliko vas. A ja idem na stranu slabijeg.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
h4v0kk @DickBite 04.11.2013. 23:31 #524527

status: user
broj poruka: 326
KOLIKO treba da budeš GLUP, kao što jesi očigledno imbecilan - pa da sam pokopaš sopstvene `argumente` protiv mene koje si izneo na ovoj temi - tako što si lepo i jasno otkrio da je tvoj jedini motiv za to što si registrovao novi nick (broj tvojih postova govori o tome) da me juriš po temama na kojima se oglasim i očajnički, bilo kako pokušavao da me osporiš, omalovažiš, uvrediš, troluješ i slično?

KOLIKO čovek treba da bude glup, pa da sebe tako lako ofira, da pokaže sopstvene karte, kao što si ti pokazao koji je tvoj motiv? Sve ono što si u prethodnim postovima na ovoj temi zbrda-zdola nabacao, nasrao i nagroktao na moj račun, pokušavajući da `potopiš` moju logiku, rezonovanje i argumente - sada je, nakon što si sam priznao da ovo ima veze sa temom `Nepov. oglasi` - sada je palo u vodu, i potpuno je providno: ti realno NEMAŠ ništa da kažeš - osim da troluješ i zagađuješ TUĐE teme, jer si glup kao k*rac, dometi tvog intelekta su kreiranje lažnih/dodatnih profila, i kenjanje po ljudima od čijeg intelekta se tebi testisi povuku nazad u stomak, rektum ti ispuca, dobiješ intermitentne grčeve sfinktera, a uz sve to - još ti i mama skuva čaj od kamilice, da se smiriš.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hecate Re: proveravanje u temi se svodi na... 04.11.2013. 23:33 #524528

status: user
broj poruka: 472
kako ko, neko pre svati, drugi kad ih zvekne po nosu => mada svi zaslužuju jednke šanse

:: Čelična ptica nikada neće poleteti!!! Dakle suviše smo nerazvijeni da bi smo razumeli..
::
:: support normalit
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst 04.11.2013. 23:33 #524530

status: user
broj poruka: 2909
@Klempa
Sad li si se u BajtBajt maskirao??? Koji ti je ovo NalogNalog po ReduRedu?



DaSickSystem

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gliga79 Re: 04.11.2013. 23:34 #524532

status: user
broj poruka: 4641
To cime on barata meni je smesno, jer nema smisla. Ako je tebi to logika svaka ti cast.
Jos kad bih ulazio u takvu logiku, bio bih klasicna budala :D

Bez uvrede obojici.

Intel i5 2500k, Noctua NH-D14, Asus Maximus IV Gene - Z, MSI Gtx 660 OC , 4x2Gb Hyper X 1600mhz Genesis (gray), HDD WD 640 gb, Samsung F3 1tb, Seasonic S12D 850w, Thermaltake Element G

::
:: @Glig
:: Ne edukativno nego deduktivno. To je logika. On time barata bez obzira bio u pravu ili ne. Naravno da niko ne moze da zakljuci nista izvesno, ali nacin na koji je on dosao do svog zakljucka je logicki ispravan. O tome se radi
::
:: @ByteBit
:: Ja imam ovoliko postova jer kad vidim da pocinje neko pljuvanje ne citam, a i zasto bih? Ako su to njegove psovke ok, jeste ruzno. Mozda ste ga nervirali, mozda niste, ne znam. Ali u OVOJ temi nisam primetio da psuje
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 04.11.2013. 23:35 #524533

status: user
broj poruka: 4747

Jbg, sad me malo demantovao u smislu psovki :p

@Gliga
Ja bih bio budala kad bih imao tvoju logiku. Bez uvrede tebi.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Cudim se cudom 04.11.2013. 23:37 #524535

status: user
broj poruka: 5696
Al` ste zabrstili oko gluposti :DDD

Ne zovu se tema i link dzaba `naucna fantastika` .)

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
h4v0kk Laku noć everybody 04.11.2013. 23:42 #524536

status: user
broj poruka: 326
Kao što je oduvek i bilo u Srbiji, kad čovek koji NIJE PRVI ikoga napao ili ugrozio - bude napadnut - pa onda odabere da na neisprovociran i nepotreban napad odgovori tako što će napadača pokopati što grublje, dublje i nasilnije u zemlju iz koje je izmileo - OPET bude na kraju `kriv` onaj koji se branio, a za napadača se `nađe razumevanje`. Od čoveka koji se brani se očekuje da odmerava svoj kontra-napad, svoju odbranu - a od g*vna koje neisprovocirano napada to se ne očekuje. On ima potpunu slobodu da `opali` kad i koliko god želi.

Ali, to je Srbija, prosperitetna zemlja pametnog naroda koji sav vrca od `zdravog razuma`. Zato danas gledaju `Sulju Veličanstvenog`, jer im nije bilo dosta 300 godina nabijanja na kočeve i otimanja dece... Uvek treba oprostiti napadačima, i što pre, što pre zaboraviti :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 04.11.2013. 23:46 #524537

status: user
broj poruka: 4747

Ma znam Machine da je smesno, ali ljudi pricaju kako je neko budala i barata ne znam cime i nema smisla, samo nikako da objasne kako i zasto je to tako, tj. da daju argumente za te uvrede.

Gligo, logicki postupak ne zavisi od sredstava. Moze da se barata bilo cime, ali ako je konstrukcija misli ispravna, onda se takav smatra postupak uspelim. Nije bitno da li je galaksija, put kroz vreme, ili bajati lebac. Ja onoliko koliko procitah sta je rekao nisam nasao neke rupetine, barem ne vise nego sto ih ima kod ostalih u ovako egzaktnoj temi.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever Re: I ostaće samo naučna fantastika 04.11.2013. 23:47 #524538

status: user
broj poruka: 4866
Nije tacno!!!
EVeGA Wlada se vratio u proslost (nasu sadasnjost) kako bi nam ukazao na nase kupovne greske i svetlu buducnost, a to je kupovina EVeGA.
Ali jbga...u ovom nasem vremenu mi smo jos uvek primitivan narod pa smo ga banovali i proglasili ludakom ovog foruma...

:: Indikacija da mašina za putovanje kroz vreme nikada nije izumljena (ni u budućnosti) je to što se niko iz budućnosti do sada nije pojavio - ni da spreči kugu, ni da spreči I svetski rat, ni da spreči drugi svetski rat... A to bi sigurno bile dovoljno velike motivacije da neko to uradi, s` obzirom na količinu razaranja koja se desila, s` obzirom na broj izgubljenih nevinih života - a nema naroda na svetu koji do sada nije bio pogođen nekom katastrofom. Na primer, da je neki jevrej ikada izumeo takvu mašinu, sigurno bi poželeo da se vrati unazad i da spreči Holokaust, ili invaziju Vavilonaca, ili pogrome Rimskog Carstva, itd, itd...
::
:: Osim toga, da se iko iz budućnosti vratio - automatski, istog trena bi prestali da postoje svi oni koji žive u toj budućnosti iz koje bi on `doputovao`, jer bi čitava ljudska istorija, ljudski kontakti tokom istorije - bila izmenjena. (da li bi Pera imao decu sa Milicom, ili sa Zoricom - i da li bi njihovo dete bilo rođeno normalno - ili možda retardirano, ili čak i fizički deformisano
::
:: Ni njegovi savremenici mu ne bi dozvolili da se vrati nazad, jer bi svi oni automatski prestali da postoje.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ByteBite Re: 04.11.2013. 23:48 #524540

status: user
broj poruka: 33

::
:: Jbg, sad me malo demantovao u smislu psovki :
::

Hahaha... pa prosto ne verujem da nisi to ranije primetio.

Nisam psihijatar, al izgleda da nisam pogresio u vezi manije gonjenja. Opet je neko kreirao novi nalog. Hehe...

@h4v0kk
Znam da te je zabolelo citiranje tvojih postova, ali nisam ocekivao toliku eskalaciju mrznje i besa prema ljudima. Iskreno, nije mi vise ni smesno.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BassivitY Dobra tema 04.11.2013. 23:53 #524541

status: user
broj poruka: 911
Nego, vezano za citat havoka :
`I tad bi mogli nastati paradoksi: recimo da neko savije prostor između Zemlje i neke galaksije 4 milijarde svetlosnih godina odavde - i da u trenutku otputuje (teleportuje se) tamo. On bi, gledajući na Zemlju sa te tačke, video Zemlju kakva je bila pre 4 milijarde godina...`

Ako bi to uradili i savili prostor da napravimo neku vrstu prečice od zemlje do druge galaksije na toj udaljenosti, ne bi videli zemlju kakva je bila pre 4 milijarde godina, već je od tog momenta (kada bismo završili putovanje i zatvorili taj `portal`) ne bi videli uopšte sve dok ne prođe tih 4 milijardi godina jer će svetlosti trebati toliko vremena da od Zemlje stigne do nas ali to je samo vezano za to šta mi možemo da posmatramo. Mi smo samo promenili poziciju, negde u Prostoru, dok je Zemlja i dalje na istom mestu i Zemlja i mi postojimo u istom trenutku, samo su u pitanju različite lokacije. Opet ,to nije putovnje kroz vreme.

Putovanje kroz vreme je pipavo i previše zahtevno, najviše zbog količine energije koja je potrebna da bi se to postiglo. Jedina stvar za sada za koju se smatra da moze da zakrivi vreme i prostor do te mere da dve tačke postanu jedna je crna rupa a to je nešto što ostaje nakon jednog od energetski najmoćnijih događaja u univerzumu do sada poznatih, supernova i to pod uslovom da je zvezda dovoljno velika, tj dovoljno masivna.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
CARPE DIEM

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hecate uf vratišmo se na temu 04.11.2013. 23:58 #524542

status: user
broj poruka: 472
dobro je, valjda će i prepucavanja prestati...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
h4v0kk @bassivity (još samo ova korekcija) 05.11.2013. 00:06 #524544

status: user
broj poruka: 326
:: Ako bi to uradili i savili prostor da napravimo neku vrstu prečice od zemlje do druge galaksije na toj udaljenosti, ne bi videli zemlju kakva je bila pre 4 milijarde godina, već je od tog momenta (kada bismo završili putovanje i zatvorili taj `portal`) ne bi videli uopšte sve dok ne prođe tih 4 milijardi godina jer će svetlosti trebati toliko vremena da od Zemlje stigne do nas

Tačno tako. Ali svetlost je sa tog mesta, gde bi se Zemlja formirala (Zemlja je stara 4.5 mlrd. godina) već putovala ka našoj trenutnoj destinaciji (gde smo se teleportovali, da tako kažem), tako da bismo videli to mesto (gde je SADA Zemlja) u onakvom stanju u kakvom je bilo pre 4 mlrd. godina (naše oči bi na našoj destinaciji sustigle tu svetlost, taj ONDAŠNJI prizor mesta gde je Zemlja SADA). Bila bi to samo gomila gasa, asteroida, usijanog kamenja, prašine u procesu akrecije... Na to sam mislio kad sam to napisao. `Gledajući u tačku gde je sada Zemlja, videli bismo taj prostor onakvim kakav je bio pre 4 mlrd. godina`, tako je trebalo da se izrazim

:: ali to je samo vezano za to šta mi možemo da posmatramo
Samim posmatranjem (opservacijom) bilo čega, samom činjenicom da mi, koji posedujemo SVEST, svesnost, posmatramo nešto, da to, preko naših čula registrujemo u našoj svesnosti - mi MENJAMO to što posmatramo.

http://www.telegraph.co.uk/science/science-news/4792478/Mankind-shortening-the-universes-life.html

`Forget about the threat that mankind poses to the Earth: our very ability to study the heavens may have shortened the inferred lifetime of the cosmos.`

` In a nutshell, the theory suggests that quantum systems can exist in many different physical configurations at the same time. By observing the system, however, we may pick out one single `quantum state`, and force the system to change its configuration.` (prostim posmatranjem/merenjima/registrovanjem - mi, kao da smo `Bogom dani`, određujemo `ovo kvantno stanje će biti naša realnost, a ostalo se odbacuje - postojaće samo u paralelnim univerzumima`. Zato što smo svesna, inteligentna bića - mi smo arbitri, sudije, koji biraju šta će postati stvarnost. To je kao u `mislenom eksperimentu` o Šredingerovoj mački: dok se kutija u kojoj je mačka ne otvori i ne pogleda se unutra - mačka može biti i živa i mrtva/otrovana. Tek kada pogledamo, mi forsiramo da jedna od te dve alternative postane naša realnost.)

`cosmologists claim that astronomers may have provided evidence that the universe may ultimately decay by observing dark energy, a mysterious anti gravity force which is thought to be speeding up the expansion of the cosmos.`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gliga79 Re: Dobra tema 05.11.2013. 00:13 #524549

status: user
broj poruka: 4641
+1
Opet kazem da je to toliko slozena materija i nauka da je prosto bezobrazluk izvoditi sopstvene `Logicke` zakljucke i stavljati u poziciju sebe kao nekoga ko razmislja logicki u takvoj jednoj tematici.
Alo bre..... kakva sredstva i kakvi bakraci, nije to pravo, politika i filozofija pa moze i ovako i onako, to je teorema, priroda i nauka i tacno se zna sta je sta.


Intel i5 2500k, Noctua NH-D14, Asus Maximus IV Gene - Z, MSI Gtx 660 OC , 4x2Gb Hyper X 1600mhz Genesis (gray), HDD WD 640 gb, Samsung F3 1tb, Seasonic S12D 850w, Thermaltake Element G

:: Nego, vezano za citat havoka
:: `I tad bi mogli nastati paradoksi: recimo da neko savije prostor između Zemlje i neke galaksije 4 milijarde svetlosnih godina odavde - i da u trenutku otputuje (teleportuje se) tamo. On bi, gledajući na Zemlju sa te tačke, video Zemlju kakva je bila pre 4 milijarde godina...`
::
:: Ako bi to uradili i savili prostor da napravimo neku vrstu prečice od zemlje do druge galaksije na toj udaljenosti, ne bi videli zemlju kakva je bila pre 4 milijarde godina, već je od tog momenta (kada bismo završili putovanje i zatvorili taj `portal`) ne bi videli uopšte sve dok ne prođe tih 4 milijardi godina jer će svetlosti trebati toliko vremena da od Zemlje stigne do nas ali to je samo vezano za to šta mi možemo da posmatramo. Mi smo samo promenili poziciju, negde u Prostoru, dok je Zemlja i dalje na istom mestu i Zemlja i mi postojimo u istom trenutku, samo su u pitanju različite lokacije. Opet ,to nije putovnje kroz vreme
::
:: Putovanje kroz vreme je pipavo i previše zahtevno, najviše zbog količine energije koja je potrebna da bi se to postiglo. Jedina stvar za sada za koju se smatra da moze da zakrivi vreme i prostor do te mere da dve tačke postanu jedna je crna rupa a to je nešto što ostaje nakon jednog od energetski najmoćnijih događaja u univerzumu do sada poznatih, supernova i to pod uslovom da je zvezda dovoljno velika, tj dovoljno masivna.
::
::
:: - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
:: CARPE DIEM
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 05.11.2013. 00:27 #524554

status: user
broj poruka: 4747

Uopste ne razumes o cemu pricam. Nebitno. Forget it.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
H-nitro re 05.11.2013. 12:16 #524606

status: user
broj poruka: 1959
ehhehe cekaj cekja, dobro, vidim ja zabuinu, ja ti nemogu tvrditi tako nesto, jer nemam iq da to i napravim ali da ti citiram reci boga tj nikole tesle `putovanje kroz vreme je moguce samo u jednom smeru` tj u buducnost nemozes se vratiti u proslost jer je to vreme proslo,
evo koliko deluje naizgled prosto, zamisli da se kreces przinom svetlosti, `vreme` ne tece isto tebi i nama ovde, tj za nasih 30 god lupam, tebi ce proci jedna i po. i nisi li samim tim otisao u buducnost?

cek da parafraziram, kada bi izmislili masinu kojom vi se kretao krzinom svetlosti ili vecom mogao bi da ides u buducnost jer tebi netece isto vreme kao na zemlji
a to su ti isto zakoni fizike:)

a teorija struna i relativiteta crne rupu koja rusi te zakone .... cek.... e pa i ona je znaci tu i moguca je samo sto mi nemozemo da shvatimo,, a upamti ovo TO STO JA I TI NEMOZEMO DA SHVATIMO I STO NE VIDIMO NEZNACI DA NEPOSTOJI!

T.S.A.R. Nuclear fire power

My childhood http://www.youtube.com/watch?v=jn0EviOBWp0



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 2
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646138.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs