Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
Sta se desilo sa GIGABYTE-om?
STRANA 2 OD 2
MilosNBG ... 26.12.2014. 13:30 #576212

status: user
broj poruka: 1586
Svaki proizovjdac ima pravo promena na ploci bez ikakve prethodne najave jer mu je i cilju da sto vise proda i zaradi, da ima sto manje reklamacija na proizvod i da mu zivotni vek prozivoda bude adekvatan jer se on tako nosi sa konkurencijom.

Slozicu se sa codeusom, isto kao elektronicar. Neke stvari na ploci stoje tu gde stoje sa razlogom. I to sto je ustedeo na skidanu komponenti, mora da nadokandi troskove revizije maticne ploce, palo mozda to na pamet? Jer da je tako kako kazes, cena bi bila niza, ali posto nije niza, nesto je uzeto a nesto je dato, ne moze i jare i pare.

SVI do jednog su radili u nekom trenutku isto, ne moze konglomerat poput asusa, gigabajta ili bilo koje druge fabrike da cim nesto maaalo izmeni, a on to na sva zvona i usta, to sve burazeru kosta i opet se vracamo na to da je svakom od njih cilj da ostane u poslu i bude sto bolji u tome.

Ovde o promeni kvaliteta nema ni govora, skidanje jednog bios chipa je ustvari apsolutno nebitna stavka jer jedino sto si izgubio je da ako nesto krene lose sa cipom, ostajes bez ploce a u vreme potrosacki orjentisanog trista, to je sve normalno i dozvoljeno, mora da ima rok trajanja i tacka i svi koji su ozbiljni igraci se ponasaju u skladu s tim kao i to da je jaaaako bitan i segment kome odredjeni proizvod pripada.

U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Ima i obrnutih primera 27.12.2014. 09:43 #576284

status: user
broj poruka: 1329
Moja ga-870a-ud3 v2.1 a sa istim brojem v3.2 ima UEFI i to je cela razlika fizički, ništa nije uskraćeno.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nomans Re: Sta se desilo sa GIGABYTE-om? 29.12.2014. 13:11 #576528

status: user
broj poruka: 1
E hvala dobri ljudi,
bas ste me spasili upravo sam vratio jednu ovako osakacenu plocu. Zvao sam telefonom i trazio da li imaju GA-B85M-HD3. Kaze imaju. S obzirom da je cale isao po neku garderobu u Immo centar zamolim ga da mi pokupi. (Znam, znam nisam bas najuzorniji sin, al igra na sme da trpi zbog kupovine :))). Elem otvorim kesu - odusevim se, otvorim kutiju - smorim se. Naponska jedinica manja...a cena ko za celu GA-B85M-HD3 . Lepo odem tamo vratim, ljudi uvaze reklamaciju i vrate mi lovu. Pisem ovo kao upozorenje za druge kupce, moze da se desi da prodavci ne budu voljni da vrate pare ili zamene proizvod, a matori mi rece da je ovo u sustini prevara, tj prilicno razlicit proizvod. Tako da savetujem da ih izbegavata jer ako rade sve ovo sto citam ovih dana onda bi trebalo pazljivo da razmotrimo sta nam to prodaju? Tj kad poredite cene od nekoliko porizvodjaca, dobro pogledajte sta sve imaju navodno isti modeli...moze da vas kosta skulje nevljego sto mislite. Da ne bude zabune, mislim da cu ovaj post i na druge forume.

aj u zdravlje

Slike

http://s16.postimg.org/p4blcsflx/IMG_0198.jpg
http://s16.postimg.org/tl8jp7j7p/IMG_0197.jpg
http://s16.postimg.org/tjylvshdx/IMG_0194_a.jpg

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ivan1993 Tuzno je zato sto je ralno... 05.01.2015. 10:59 #577207

status: user
broj poruka: 16
Kolega Milose, realno stanje je da ako prepolovis naponsku jedinicu, da ce i opterecene iste biti vece. Dijagrami stanja pada napona, i sumova pri punom opterecenju nikad nece biti isti na ploci sa 8 faza i lupicu 32 mosfeta, kao i na ploci sa 2 faze i 4 mosfeta, ponovicu ako je sve ostalo isto na ploci. Razlika mora da postoji u testovima!

Medjutim ako se ovo uzme kao ozbiljan podatak, onda DOC dokument i testovi na osnovu kojih nastaje EAN broj treba da budu razliciti, e tu je najveci problem, GB to ne manja i predstavlja obe revizije ploce kao jednu te istu sa istim DOC-om, i istim EAN-om, iako to ne bi smeo. Na taj nacin troskove uvoza smanjuju, troskove proizvodne itd.

Ko zna ko je Guru3D, i koliko su oybiljan medij neka procita ovaj clanak: http://www.guru3d.com/news-story/gigabyte-pushing-it-a-motherboard-revision-too-far.html

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ivan1993 Sta sad? 16.01.2015. 11:04 #578723

status: user
broj poruka: 16
Evo i updejta, ali ovaj put ovo je pravo lice problema.

http://forum.benchmark.rs/showthread.php?342650-Sta-se-desilo-sa-GIGABYTE-om&p=4065336&viewfull=1#post4065336


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion strasno. 16.01.2015. 11:08 #578724

status: user
broj poruka: 2480
Sedeo bih im u radnji dok im se ne smucim i daju mi drugu plocu.

Revizija 2 maltene nema nikakav heatsink na VRM, nije ni cudo da se vise greje. Samo to da je, pa vec bih im pravio picvajz.

i5-4690k @4.5Ghz on Cryorig R1 ultimate | Z97 Sabertooth mk.2 | Asus 280X DC2T | 8gb Crucial Ballistix@1600mhz CL8 | Samsung Evo 840 240gb | WD black 1tb | 750W cft-750-14cs | Cm Storm Stryker

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Classy ... 16.01.2015. 15:17 #578740

status: user
broj poruka: 546
Nema danas svi zajebavaju i tako rade. Pogledaj sta su proizvodjaci napravili sa GTX970. Evo musterije koje su kupile EVGA GTX970 SSC zadovoljne, sada ne znas sta je gore da li saznanje da nema bolje ili da si uzeo prvu seriju koja je problematicna a oni izbace dobru. OK bolje je ovo drugo tu postoji mogucnost da ti zamene ako ima coil whine dace ti novu seriju logicno. Ali zar im se nije vise isplatilo da naprave lepo te kartice i da se ne cuju. Pazite tu je nesto drugo problem. Nije NVIDIA pravila sve modele. ASUS je napravio ceo Strix od PCB do VRM i sve, EVGA takodje, drugi takodje. Da li je tu namerno odabrana neka skart serija tih elektronskih delova, da li su vodovi na PCB uradjeni lose, ali je simptomaticno kako se odrazilo samo na GTX970, u redu ima i GTX980 ali mozda malo vise nego ostale serije, GTX970 je uzas. Ja samo razmisljam koji je to gubitak za kompanije nemoguce da su namerno zeznuli.

Pazi CORSAIR sta radi isto, zamisli da on je ubacio u seriju napajanja multi rail. Nije ni promenio ime ni naziv ni nista, samo jednostavno citao si neki review svidelo ti se i posle 5 meseci odes i kupis i ne dobijes to i CORSAIR daje izjavu da nece da zameni. To je obmana cista. Ljudi neki striktno traze single rail, zbog vise grafickih, zbog toga sto nece da razmisljaju gde je koja grana. OK ja ne mogu da kazem pricaju da je multi rail sigurnije napajanje. I meni je multi rail napajanje kada je crklo spaslo sve ostale delove ali oni nisu rekli nikome, ni proizvodjacima ploca na ciji BIOS to moze uticati.
Zato sto nas tretiraju kao poslednja govna, kompijuterski entuzijasti pokazuju dosta simptoma od simptoma zavisnika i proizvodjaci znaju da sa njima mogu da rade sta hoce. Pa zasto ne dolaze kod nas i nismo im toliko zanimljivo trziste. Jer ovde narod nema para da se odusevljava i baca na sve zive sitnice sto oni izbace i daje staro u oglase momentalno kada se novo pojavi. Oni ciljaju na tu zavisnost u tebi.
Kada pogledas ovo sto se pojavilo od 2008 pa nadalje pokazivanje otpakivanja proizvoda, pa to je marketing samo takav, to donosi milione. Oni bukvalno imaju besplatnu reklamu otvorenu, pre su morali da placaju za to, sada svaki proizvod ti pokazu u detalje i ti se izgubis. Pa koliko je samo ljudi poletelo da kupi AX1200i.
Ja garantujem da je AX1200 prva serija pouzdanija a da komponente nece osetiti nikakvu razliku i da je bilo bolje da su ostali na staroj seriji.



Intel® i7-3770K (4.5GHz + H100)
EVGA Z77 FTW + Dominator Platinum 1866 2x4GB
EVGA GTX780Ti K|NGP|N Classified
Force GT 120 - WD500AAKS - Sound Blaster Z
EVGA SuperNOVA 1200 P2
CORSAIR Obsidian 650D - http://valid.canardpc.com/kyvil9


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 @Wlada 16.01.2015. 15:48 #578744

status: user
broj poruka: 17084
Kakav god da je gigabyte opet je mnogo bolji od EVGA.

Cpu: FX 6300 + CM v8 GTS
GPU:GTX 970 Gigabyte G1
Ram:10 Gb Kingston
SSD: Pyro 120 gb + HDD 500 gb
MBO:Asus M5A97
Case:Storm Enforcer
PSU:Chieftec 650w
Keyboard: Logi iluminated
Mouse:Mx 518+v7 bloody
Screen: ViewSonic 27


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Classy ... 16.01.2015. 16:14 #578749

status: user
broj poruka: 546
Bolji je ali u snovima vlasnika kojima je to crkveno i mrtveno...
O tome mozes da sanjas, vidim cesto ga ima na Futuremark listi sa najvise poena u grafickim kartama i cesto ga ima kao izbor musterija. Ima ga, ali tamo gde nema EVGA, gde nema sredjeno zakonodavstvo i trziste, gde se mulja, gde se presipa iz supljeg u prazno i gde nema para. E tu je GIGABYTE ispred EVGA. U stranim casopisima, OC dometima, izboru onih kojima radi uplata, isplata preko Pay Pal, sredjenim trzistima, gde je musterija na prvom mestu e tamo ga nema, tamo je daleko iza EVGA. Tamo gde musterija zove advokata odmah i za 500$ e tu vazi ASUS, GIGABYTE, MSI i posebno ostali izbegavati zbog odnosa prema kupcima, inferiornim klokovima, nebinovanim klasama, uskracivanju opcija da svojoj karti menjas hladjenja u okviru garancije, itd....
Znaci graficka karta, kinez, losa tehnicka podrska, desavalise pehovi nevidjeni, nikakva specijalna binovanja za 3DMark i LN2, karta obicnjak. EVGA ima drugaciji status, to je ekskluzivni samo NVIDIA specijalizovani partner iz Amerike sa njihovim nacinom razmisljanja i poslovanja. Kada je NVIDIA neka je EVGA. To je zlatno pravilo.

http://imgur.com/JnyP9tU


Intel® i7-3770K (4.5GHz + H100)
EVGA Z77 FTW + Dominator Platinum 1866 2x4GB
EVGA GTX780Ti K|NGP|N Classified
Force GT 120 - WD500AAKS - Sound Blaster Z
EVGA SuperNOVA 1200 P2
CORSAIR Obsidian 650D - http://valid.canardpc.com/kyvil9


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 @Wlada 16.01.2015. 17:26 #578762

status: user
broj poruka: 17084
Ma sve je to lepo sto ti pricas ali MSI Gigabyte i Asus su daleko isped EVGA, uvek bili i ostali...

Cpu: FX 6300 + CM v8 GTS
GPU:GTX 970 Gigabyte G1
Ram:10 Gb Kingston
SSD: Pyro 120 gb + HDD 500 gb
MBO:Asus M5A97
Case:Storm Enforcer
PSU:Chieftec 650w
Keyboard: Logi iluminated
Mouse:Mx 518+v7 bloody
Screen: ViewSonic 27


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gonjavac Re: @Wlada 17.01.2015. 09:55 #578848

status: user
broj poruka: 573
Nije tacno evga je bolja od asus-a :D
DAUM=TRAUM=CRVENO=BIK

:: Ma sve je to lepo sto ti pricas ali MSI Gigabyte i Asus su daleko isped EVGA, uvek bili i ostali..
::
:: Cpu: FX 6300 + CM v8 GTS
:: GPU:GTX 970 Gigabyte G
:: Ram:10 Gb Kingsto
:: SSD: Pyro 120 gb + HDD 500 g
:: MBO:Asus M5A9
:: Case:Storm Enforce
:: PSU:Chieftec 650
:: Keyboard: Logi iluminate
:: Mouse:Mx 518+v7 blood
:: Screen: ViewSonic 27
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ivan1993 Znači VRH vrhova 03.02.2015. 15:04 #581642

status: user
broj poruka: 16
Nemam pojma kako mi je promaklo ali i Benchmark i PCAXE upozoravaju kupce, koji su ovi Gigaba šit prevaranti, znači ne verujem:

http://www.benchmark.rs/vesti/gigabyte_pomesao_oznake-54121

http://www.pcaxe.com/vesti/hardver/drama-oko-gigabyte-ovih-revizija

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ivan1993 ... 11.02.2015. 10:51 #582730

status: user
broj poruka: 16
Saga se nastavlja, Gigybte prevare ne jenjavavaju, a poslednji reporter u nizu i svetski poznat Hawdare Zone, objavio je po meni najbolji članak `upozorenja` od ovih Gigabyte prevaranata: http://www.hardwarezone.com.sg/feature-shopping-online-are-you-really-getting-what-you-paid


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 2
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646130.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs