Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
nVidia je preuzela trziste sa ubedljivom dominacijom od 70%
STRANA 2 OD 3  
Classy ... 10.12.2014. 23:49 #574512

status: user
broj poruka: 546
Pa kako da AMDu ne ide lose kada je u Srbiji R9-295X i dalje skuplji nego Titan Z.
Verujem da ima ljudi koji bi u prodavnici uzeli R9-295X za 700-800e. Ali sto bi placali duplo ili sto bi placali uopste kada GTX970 FTW SLI kosta 720e a pravi 23.000 graficki skor.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Miskonius Re: Re: Re: Re: ... 11.12.2014. 08:43 #574526

status: user
broj poruka: 4420
Da je lako ne bi ovi naplacivali 2.5k za takav izvestaj zato ne lupaj mnogo.
I batali me Steam survey statistika koje za ovu diskusiju nisu relavantne.


::
:: Lako je zato što postoje zvanični finansijski izveštaji samih kompanija na kvartalnom nivou koji moraju biti javni zbog poreske uprave, da ne pominjem 3rd party dokumenta počev od berzanskih izveštaja pa sve do Steam survey statistika
:: Ako te mrzi sam da guglaš možeš da pretražiš forum, jer smo u poslednje vreme pisali baš o ovim stvarima uzduž i popreko, tako da ćeš lako naći sve potrebne linkove
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever ... 11.12.2014. 08:47 #574528

status: user
broj poruka: 4866
Ja vec par godina citam ovde kako jedni te isti ljudi pricaju da AMD propada, dok u aktuelnim konzolama stoji njihov HW, Mac ima njihove graficke, dok se rudarilo bila je nestasica njihovih karata itd. Bas su propali. .-)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 Re: ... 11.12.2014. 09:59 #574534

status: user
broj poruka: 3347
Fazon je, sto ljudi i dalje veruju nekim stvarima, koje su drugi rekli ili napisali.
Napisase i za mnoge stvari (IT sektor), da su nesto najbolje na svetu, da su odlicne, a ono uzmes u ruke....pa puni forumi prijava o defektima, bagovima........

Placena reklama je placena reklama. Nista sto vec nije radjeno.

_____________________________
P8P67 Pro v.3.1/i7 2600K/16GB RAM/MSI Lightning 770/SSD HyperX 120 3K/ 1TB/3TB SATA/X-Fi xtremeGamer Fatality Pro/CM 690 II Advanced/Toughpower 775W/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/CM TX3 EVO

:: Ja vec par godina citam ovde kako jedni te isti ljudi pricaju da AMD propada, dok u aktuelnim konzolama stoji njihov HW, Mac ima njihove graficke, dok se rudarilo bila je nestasica njihovih karata itd. Bas su propali. .-
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
maxxio Re: Re: Re: Re: Re: ... 11.12.2014. 10:20 #574535

status: user
broj poruka: 666
Ma u pravu si ti - svi lažu, uključujući i finansijske kvartalne izveštaje samog AMD-a koji se mogu naći na njihovom sajtu, a statistike koje pokazuju tržišnu zastupljenost su obična glupost. :)
Evo, i ovi lažu:

http://www.fudzilla.com/home/item/36312-jpr-nvidia-grabs-market-share-from-amd

Na sve strane plaćenici i akcionari nVidije:

http://www.anandtech.com/show/8625/amd-q3-fy-2014-quarterly-earnings-analysis

http://www.bloomberg.com/news/2014-10-16/amd-sales-may-miss-estimates-as-intel-gains-pc-orders.html

http://www.kotaku.com.au/2014/10/amd-cuts-over-700-jobs-in-the-face-of-declining-revenue/

http://www.businessweek.com/articles/2014-11-06/amd-falls-further-behind-chip-rivals-intel-qualcomm

JPR koji već godinama važi za relevantan izvor kada je ispitivanje IT tržišta u pitanju se takođe prodao zlikovcima:

http://hexus.net/media/uploaded/2014/12/594bdf0a-e25d-4161-bb96-5b89dfda28ed.png

Ako rasprodaja fabrika, kancelarija i poslovnog prostora, gubitak tržišnog udela, hronično kašnjenje za konkurencijom, otpuštanje radnika i pravljenje gubitaka iz kvartala u kvartal nisu propadanje, onda stvarno ne znam šta jeste.
Po toj `logici` ni Srbija ne propada, jer i dalje postoji na mapi...

:: Da je lako ne bi ovi naplacivali 2.5k za takav izvestaj zato ne lupaj mnogo
:: I batali me Steam survey statistika koje za ovu diskusiju nisu relavantne
::
::
:: ::
:: :: Lako je zato što postoje zvanični finansijski izveštaji samih kompanija na kvartalnom nivou koji moraju biti javni zbog poreske uprave, da ne pominjem 3rd party dokumenta počev od berzanskih izveštaja pa sve do Steam survey statistika
:: :: Ako te mrzi sam da guglaš možeš da pretražiš forum, jer smo u poslednje vreme pisali baš o ovim stvarima uzduž i popreko, tako da ćeš lako naći sve potrebne linkove
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Nema razloga da Nvidia ceka AMD 11.12.2014. 13:36 #574556

status: user
broj poruka: 7700
Ako ima nove arhikteture,koliko znam AMD najavljuje novu arhikteturu`tek
na prolece 2015 ,znaci preskacu najjaci kvartal uoci nove godine ,tako im I treba.
Mada je pitanje koliki je ovo uspeh Nvidia kada je u pitanju PC trziste koje se rapidno smanjuje.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Refresh 11.12.2014. 16:18 #574582

status: user
broj poruka: 18472
Mislis najavljuju tranziciju Hawaii u nizi nm proces? Nemaju oni nikakvu novu arhitekturu.
Prosiruju chip, nista vise.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dejzan Re: Nema razloga da Nvidia ceka AMD 11.12.2014. 16:58 #574586

status: user
broj poruka: 3730
AMD ima 100% trziste konzola dok Nvidia ima 70% trzista PC e sad pogadjajte de se vise zaradjuje ? Da ne pricam da Apple turio AMD u Mac Pro ...
Po meni je ovo raspodela kolaca da svi budu zadovoljni i da imaju love.Napredak je nebitan iz prostog razloga sto ti pontecijali ne mogu da se iskoriste zahvaljujuci cika Biliju....
Nvidia radi posao vise nego korektno ali kapiram da bi izbacili nesto sto ce mo svi da odlepimo ali nece moci da se iskorisiti..Recimo njihov tablet je bruka ali dzabe kad nema tih naslova da prikazu...
AMD moze komotno da obustavi proizvodnju karata na 3 godine jer zive od konzola licno to ne bi voleo jer ce Nvidia da odvaljuje po usima.



Intel I5 4670K +CoolerMaster Evo 212
Motherboard Asus Maximus Hero 6
GPU 770 GTX Asus Direct CU II OC
SSD 128 Samsung Evo Pro
Memory Kingston HyperX 2400 Mhz
LC power Archangle 850 W


:: Ako ima nove arhikteture,koliko znam AMD najavljuje novu arhikteturu`te
:: na prolece 2015 ,znaci preskacu najjaci kvartal uoci nove godine ,tako im I treba
:: Mada je pitanje koliki je ovo uspeh Nvidia kada je u pitanju PC trziste koje se rapidno smanjuje.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever Re: Nema razloga da Nvidia ceka AMD 11.12.2014. 17:08 #574589

status: user
broj poruka: 4866
Pominje se avgust, septembar 2015, kao i da ce neki GPU-ovi biti u 16/14nm izradjeni. Koliko je to tacno, videcemo kad vreme dodje. Do tad ce NV zaraditi poprilicno sa Maxwell arhitekturom ako ostanu sa normalnim cenama.
Btw GTX760 bi vec trebalo u januaru da izadje, bice zanimljivo videti performanse za najavljenu cenu od 250$.

:: Ako ima nove arhikteture,koliko znam AMD najavljuje novu arhikteturu`te
:: na prolece 2015 ,znaci preskacu najjaci kvartal uoci nove godine ,tako im I treba
:: Mada je pitanje koliki je ovo uspeh Nvidia kada je u pitanju PC trziste koje se rapidno smanjuje.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Vremenski putnik 11.12.2014. 17:54 #574596

status: user
broj poruka: 18472
GTX 760 je izasao u junu mesecu 2013-te godine. :)


@Dejzan

Nazalost nisi u pravu. Zarada na konzolama nije ni blizu tolika koliko ti to zamisljas.
Kada bi se odrekli GPU odseka mogli bi firmu odmah da stave pod katanac.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dejzan Re: Vremenski putnik 11.12.2014. 18:01 #574600

status: user
broj poruka: 3730
Uradi statistiku koliko je prodato konzola za GPU pa za CPU i doci ces do cifre od koje ce te zaboleti glava gore nego da te je nokautirao Tajson....
PS3 se prodavao solidno a Nvidia se usrala od para samo tako.....



Intel I5 4670K +CoolerMaster Evo 212
Motherboard Asus Maximus Hero 6
GPU 770 GTX Asus Direct CU II OC
SSD 128 Samsung Evo Pro
Memory Kingston HyperX 2400 Mhz
LC power Archangle 850 W


:: GTX 760 je izasao u junu mesecu 2013-te godine. :)
::
::
:: @Dejza
::
:: Nazalost nisi u pravu. Zarada na konzolama nije ni blizu tolika koliko ti to zamisljas
:: Kada bi se odrekli GPU odseka mogli bi firmu odmah da stave pod katanac
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 11.12.2014. 18:12 #574603

status: user
broj poruka: 18472
Oko koznola je podignut hype. Nema veze da li je AMD hardver unutra ili ne.
Sony je nekoliko puta izrazio do sad zadovoljstvo na losu prodaju.
Takodje i vise puta do sad sam pomenuo hardver koji se nalazi u koznolama i dalje nije dovoljan za next gen igre vec igre moraju da se skrnave, obara rezolucija, obara fps da bi uspeli da ih optimizuju za onoliko koliko taj isti hardver nudi.

Seti se sta su obecavali kao standard. 1080p minimum i 60 fps.
To je realno i vise nego normalno za danasnje uslove ali neprihvatljivo je da u vreme kada je i 1080p rez prevazidjena da dobijes 720p i 30 fps recimo. Itd..

Obzirom da Sony vec sad javno govori o Sony Playstation 5 to ti vec samo nagovestava da je Sony 4 fakticki usao u domen `prelaznog resenja` a i sama firma je bila u finansijskom problemu tako da su im uslovi koje im je AMD ponudio svakako znacili.
Razlog zasto su se opredelili za AMD dok je prvobitni plan bio sa nVidia.

Kako vreme prolazi videces da nesto ne stima bas najbolje sa konzolama i da ce `uskoro` svi da traze resenje. Da li nove revizije ili sasvim nove platforme ne znam ali nesto ce se desiti. Za sigurno da nece ni blizu toliko da traju kao prethodna generacija.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever Re: Vremenski putnik 11.12.2014. 18:58 #574612

status: user
broj poruka: 4866
Mislio sam na GTX 960! :D

:: GTX 760 je izasao u junu mesecu 2013-te godine. :)
::
::
:: @Dejza
::
:: Nazalost nisi u pravu. Zarada na konzolama nije ni blizu tolika koliko ti to zamisljas
:: Kada bi se odrekli GPU odseka mogli bi firmu odmah da stave pod katanac
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
maxxio AMD i konzole - potez očajnika 11.12.2014. 20:55 #574623

status: user
broj poruka: 666
Konzole su sa hardverske strane donele ukupan gubitak Soniju i Majkrosoftu od oko 8 milijardi dolara:

http://www.vg247.com/2013/01/07/xbox-360-and-ps3-losses-total-8-billion-ex-sony-employee-paints-grim-future/

Iako je to samo delimično kompenzovano prodajom igara, ni Soni ni Majkrosoft ne smeju da se odreknu konzola, jer je to bitan deo marketinga koji potpomaže da se ti brendovi bolje pozicioniraju na svetskom tržištu. Primera radi, evo kako je prošao Sonijev sektor za gejming u periodu koji pokriva životni vek PS3:

http://www.extremetech.com/wp-content/uploads/2013/03/Sony-Losses.png

Ovde dolazimo do nove generacije konzola i logične odluke da se smanje startni troškovi time što će se angažovati jeftinije kompanije kao što je AMD, jer su gubici u trenutku lansiranja prethodne generacije samo za Sony iznosili neverovatnih 300$ po komadu:

https://www.techdirt.com/articles/20061116/085020.shtml

AMD nije u prilici da diktira cene i postavlja uslove jer je u situaciji daj šta daš, pa zato i mora da ulazi u poslove koji daju jako slabe profite, za razliku od nVidije koja je svoje resurse preusmerila na razvijanje tehnologija koje će im u dogledno vreme doneti nedostižnu prednost sa Pascal arhitekturom:

http://www.extremetech.com/gaming/150892-nvidia-gave-amd-ps4-because-console-margins-are-terrible

Na kraju krajeva, AMD je na kraju prošle godine imao ukupne gubitke od 83 mil. $, dok je nVidija imala oko 500 mil. $ čiste zarade:

http://ir.amd.com/phoenix.zhtml?c=74093&p=irol-newsArticle&ID=1892414&highlight=

http://www.sec.gov/Archives/edgar/data/1045810/000104581014000030/0001045810-14-000030-index.htm

Toliko o tome.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Pa Sony se upravo zalio da im je Nvidia grafika najskuplji deo PS3 konzole 11.12.2014. 21:15 #574628

status: user
broj poruka: 7700
i da su zato morali da budu skuplji od drugih.PS3 uopste nije bio losa konzola i dan danas medjutim imao je pregrevanja posle duzeg igranja.
PS4 je najbrze prodavana konzola u istoriji ,da bi Sony dosao do profitabilnosti sigurno treba vreme.To vazi za obe konzole.Ne verujem da ce Nvidia uspeti da parira AMD-u po pitanju cene.
Drugo ako AMD izadje na Samsungovom finfet procesu koji je jaci od TMSC finfet procesa ,Nvidia bi trebala da se zabrine.Jer se jos lome koplja da li ce biti 20 nm planar ili 16 nm finfet (Samsung proces koji je licencirao GLo FO)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dejzan Re: Pa Sony se upravo zalio da im je Nvidia grafika najskuplji deo PS3 konzole 11.12.2014. 21:29 #574631

status: user
broj poruka: 3730
Upravo tako Nvidia umalo ne ubi Sony 3 srecom izugrase na kraju kako su izgurali.
Sto se tice prodaje PS4 i Xbone ide odlicno neki cak kazu da su nadmasili i PS2...
Stvar je jasna Nvidia placa ceh sto nije spustila cene i to je to...Osta im PC trziste a kako vidim 70% imaju a AMD 30% stim sto konzole drzi 100% AMD.... 70%VS 130% case closed...


Intel I5 4670K +CoolerMaster Evo 212
Motherboard Asus Maximus Hero 6
GPU 770 GTX Asus Direct CU II OC
SSD 128 Samsung Evo Pro
Memory Kingston HyperX 2400 Mhz
LC power Archangle 850 W


:: i da su zato morali da budu skuplji od drugih.PS3 uopste nije bio losa konzola i dan danas medjutim imao je pregrevanja posle duzeg igranja
:: PS4 je najbrze prodavana konzola u istoriji ,da bi Sony dosao do profitabilnosti sigurno treba vreme.To vazi za obe konzole.Ne verujem da ce Nvidia uspeti da parira AMD-u po pitanju cene
:: Drugo ako AMD izadje na Samsungovom finfet procesu koji je jaci od TMSC procesa ,Nvidia bi trebala da se zabrine
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
maxxio Re: Pa Sony se upravo zalio da im je Nvidia grafika najskuplji deo PS3 konzole 11.12.2014. 21:35 #574633

status: user
broj poruka: 666
Upravo o tome ja pričam. nVidia je odustala od konzola jer nisu bili zadovoljni slabim profitima koje to tržište nudi, dok AMD mora da se zadovolji bilo kakvom ponudom:

http://www.gamespot.com/articles/ps4-not-worth-the-cost-says-nvidia/1100-6405300/

A drugo, smešno je očekivati da će Samsung magičnim štapićem omogućiti GloFo-u da preko noći pređe na niži proces, a i kad se to bude desilo jednog lepog dana, Pascal će već uveliko biti aktuelan...

p.s. `70%VS 130% case closed...`

ahahahahahahaha

:: i da su zato morali da budu skuplji od drugih.PS3 uopste nije bio losa konzola i dan danas medjutim imao je pregrevanja posle duzeg igranja
:: PS4 je najbrze prodavana konzola u istoriji ,da bi Sony dosao do profitabilnosti sigurno treba vreme.To vazi za obe konzole.Ne verujem da ce Nvidia uspeti da parira AMD-u po pitanju cene
:: Drugo ako AMD izadje na Samsungovom finfet procesu koji je jaci od TMSC procesa ,Nvidia bi trebala da se zabrine
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Re: Pa Sony se upravo zalio da im je Nvidia grafika najskuplji deo PS3 konzole 11.12.2014. 21:43 #574634

status: user
broj poruka: 7700


:: Upravo o tome ja pričam. nVidia je odustala od konzola jer nisu bili zadovoljni slabim profitima koje to tržište nudi, dok AMD mora da se zadovolji bilo kakvom ponudom
::
:: http://www.gamespot.com/articles/ps4-not-worth-the-cost-says-nvidia/1100-6405300
::
Ne omogucava Samsung nista Glo Fo to je alijansa zajedno sa IBM koja deli tehnoloska dostignuca.Nije se AMD zadovoljio ponudom nego su Sony i MS prihvatili AMD ponudu ,
ti sve izvrces :)

:: A drugo, smešno je očekivati da će Samsung magičnim štapićem omogućiti GloFo-u da preko noći pređe na niži proces, a i kad se to bude desilo jednog lepog dana, Pascal će već uveliko biti aktuelan...
::
:: p.s. `70%VS 130% case closed...
::
:: ahahahahahahah
::
:: :: i da su zato morali da budu skuplji od drugih.PS3 uopste nije bio losa konzola i dan danas medjutim imao je pregrevanja posle duzeg igranja
:: :: PS4 je najbrze prodavana konzola u istoriji ,da bi Sony dosao do profitabilnosti sigurno treba vreme.To vazi za obe konzole.Ne verujem da ce Nvidia uspeti da parira AMD-u po pitanju cene
:: :: Drugo ako AMD izadje na Samsungovom finfet procesu koji je jaci od TMSC procesa ,Nvidia bi trebala da se zabrine
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peki22 Re... 11.12.2014. 21:46 #574636

status: user
broj poruka: 2936
maxxio druze mozda je nesto tacno od toga sto pise ,ali koliko sam ja upoznat zapadne firme bi se jeb.le za 1$ bilo kakvog profita.


M Power-3770k-Beast 16GB-Hyper X 120GB-7970 BE-Nitro 850W-H 100


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
maxxio Re: Re: Re: Pa Sony se upravo zalio da im je Nvidia grafika najskuplji deo PS3 konzole 11.12.2014. 22:14 #574639

status: user
broj poruka: 666
Ma naravno, gigant zvani AMD je taj koji postavlja uslove patuljcima Soniju i Majkrosoftu. :)
Činjenice su jasne, ali se ti po svom starom običaju igraš rečima i šupljim frazama da bi zabašurio suštinu:

`Samsung expects to be in production late this year with a 14 nm FinFET process it has developed. GlobalFoundries has licensed the process and will have it in production early next year.`

http://www.eetimes.com/document.asp?doc_id=1321974

@peki

Sve kompanije raspolažu određenim budžetom koji je ograničen, pa se zato trude da sredstva preraspodele u one oblasti koje će im doneti najveći profit. Veće kompanije propuštaju lošije poslove i fokusiraju se na profitabilnije, dok gubitaši kao što je AMD nisu u prilici da biraju. Na duže staze to dovodi do sledećih posledica:

http://g.foolcdn.com/editorial/images/117031/nvda-rd_large.png



::
::
:: Ne omogucava Samsung nista Glo Fo to je alijansa zajedno sa IBM koja deli tehnoloska dostignuca.Nije se AMD zadovoljio ponudom nego su Sony i MS prihvatili AMD ponudu
:: ti sve izvrces :
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Ne znam sta sam zabasurio 11.12.2014. 22:30 #574642

status: user
broj poruka: 7700
Co-opetition: IBM, Samsung, and GlobalFoundries together
The Alliance member firms banded together over a decade ago in the face of growing challenges in the quest to achieve ever-higher densities in semiconductor production.
http://techreport.com/review/24343/ibm-globalfoundries-and-samsung-offer-a-glimpse-of-chipmaking-future

Nema sta AMD da postavlja uslove to je ponuda i tender :).I ja sam napisao da je Glo Fo
licencirao Samsung finfet ,ali to samo imaju pravo clanice alijanse.Znam samo da je Nvidia (firma koji isto cenim kao AMD) kada je izgubila tender za konzole u oba slucaja kukala ko ranjeni orao.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
maxxio Re: Ne znam sta sam zabasurio 11.12.2014. 23:11 #574655

status: user
broj poruka: 666
Na moju rečenicu:

`smešno je očekivati da će Samsung magičnim štapićem omogućiti GloFo-u da preko noći pređe na niži proces, a i kad se to bude desilo jednog lepog dana, Pascal će već uveliko biti aktuelan...`

ti si napisao sledeće:

`Ne omogucava Samsung nista Glo Fo to je alijansa zajedno sa IBM koja deli tehnoloska dostignuca.`

da bi se na kraju vratili na početak i prostu činjenicu da je Samsung zaslužan za niži proces, koji GloFo mora da licencira. Ovakvo igranje rečima samo razvodnjava vrlo konkretnu diskusiju, ali to je tvoja stara taktika u temama gde se AMD pominje u kontekstu koji ti ne prija.

Uzgred, IBM nema veze sa ovom konkretnom pričom, baš kao ni pominjanje alijanse:

`Missing from the race is IBM, a former partner in the Common Platform with GlobalFoundries and Samsung. It is now reportedly looking to sell off at least part of its semiconductor group.`

U istom stilu se vrti i zabašurivanje vrlo konkretne priče oko konzola ispraznim igranjem rečima, a jedini motiv jeste da se očajnički potezi koje vuče AMD predstave kao nekakve izmišljene `pobede` nad nVidijom, iako su stvari odavno jasne i uveliko ispričane:

http://www.gamespot.com/articles/ps4-not-worth-the-cost-says-nvidia/1100-6405300/

:: Co-opetition: IBM, Samsung, and GlobalFoundries togethe
:: The Alliance member firms banded together over a decade ago in the face of growing challenges in the quest to achieve ever-higher densities in semiconductor production.
:: http://techreport.com/review/24343/ibm-globalfoundries-and-samsung-offer-a-glimpse-of-chipmaking-futur
::
:: Nema sta AMD da postavlja uslove to je ponuda i tender :).I ja sam napisao da je Glo F
:: licencirao Samsung finfet ,ali to samo imaju pravo clanice alijanse.Znam samo da je Nvidia (firma koji isto cenim kao AMD) kada je izgubila tender za konzole u oba slucaja kukala ko ranjeni orao
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Ja ne znam jel ti ne umes da citas ovaj link sto sam ti dao ? 11.12.2014. 23:29 #574666

status: user
broj poruka: 7700
IBM`s role in the Alliance is a bit different from the other two firms`. It takes the lead in the research and development of new fabrication techniques.

http://techreport.com/review/24343/ibm-globalfoundries-and-samsung-offer-a-glimpse-of-chipmaking-future
Ti jednostavno tumacis stvari kako tebi odgovaraju ,a ne kakve one jesu.Inace meni je stalo do AMD-a koliko i tebi.Sto Nvidia sada tvrdi da konzole nisu profitabilne za AMD ,svako se cese gde ga svrbi :)


Evo da te podsetim sta sam napisao :
ako AMD izadje na Samsungovom finfet procesu koji je jaci od TMSC finfet procesa ,Nvidia bi trebala da se zabrine.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
maxxio Re: Ja ne znam jel ti ne umes da citas ovaj link sto sam ti dao ? 11.12.2014. 23:57 #574674

status: user
broj poruka: 666
Stvari su takve da AMD pravi gubitke iz kvartala u kvartal i gubi tržišni udeo, dok nVidija dobro zarađuje, širi tržišni udeo, osvaja nove tehnologije i ulazi na velika vrata u projekte kao što je ovaj:

http://www.anandtech.com/show/8727/nvidia-ibm-supercomputers

I kakve veze uopšte ima mlaćenje prazne slame oko IBM-a i alijanse sa činjenicom da GloFo niži proizvodni proces mora da licencira od onog koji ga razvija, a to je Samsung?
Ti si taj koji ne čita:

`Missing from the race is IBM, a former partner in the Common Platform with GlobalFoundries and Samsung. It is now reportedly looking to sell off at least part of its semiconductor group.`

http://www.eetimes.com/document.asp?doc_id=1321974

Evo ti još literature:

http://www.eetimes.com/author.asp?section_id=36&doc_id=1320918

nVidia nigde nije pomenula da `konzole nisu profitabilne za AMD`, već da oni kao kompanija imaju druge, krupnije prioritete u odnosu na konzolno tržište koje daje slabe profite. To je rečeno početkom 2013., a razvoj situacije tj. Tegra, Maxwell i Pascal potvrđuju njihove reči.
Prosto i jednostavno, nVidia i AMD nisu u istoj ligi da bi ono što je dobro za jedne bilo automatski dobro i za druge, a na to što citiraš si već dobio odgovor:
`A drugo, smešno je očekivati da će Samsung magičnim štapićem omogućiti GloFo-u da preko noći pređe na niži proces, a i kad se to bude desilo jednog lepog dana, Pascal će već uveliko biti aktuelan... `

http://blogs.nvidia.com/blog/2014/03/25/gpu-roadmap-pascal/

:: IBM`s role in the Alliance is a bit different from the other two firms`. It takes the lead in the research and development of new fabrication techniques
::
:: http://techreport.com/review/24343/ibm-globalfoundries-and-samsung-offer-a-glimpse-of-chipmaking-futur
:: Ti jednostavno tumacis stvari kako tebi odgovaraju ,a ne kakve one jesu.Inace meni je stalo do AMD-a koliko i tebi.Sto Nvidia sada tvrdi da konzole nisu profitabilne za AMD ,svako se cese gde ga svrbi :
::
::
:: Evo da te podsetim sta sam napisao
:: ako AMD izadje na Samsungovom finfet procesu koji je jaci od TMSC finfet procesa ,Nvidia bi trebala da se zabrine
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Classy ... 12.12.2014. 00:09 #574678

status: user
broj poruka: 546
Videcemo sada sta ce se desiti kada se pojave karte. Izgleda da AMDu treba sada trenutno i do godinu ipo dana da bi izbacio novu jacu platformu i zavrsio sve. To daje NVIDIA mesta da kalkulise i da naplacuje srednju klasu kao visu. Neki modeli 980 kostaju 700-800$.
Kod nas je to budjavi referentni ASUS u svetu je to cela klokovana karta sa sve HydroCopper full cover vodenim blokom ali opet NVIDIA je obecala 400-450$ za 980.



Intel® i7-3770K (4.5GHz + H100) - EVGA Z77 FTW - Dominator Platinum 1866 2x4 - EVGA GTX780Ti K|NGP|N Classified - Force GT 120/WD500AAKS - Sound Blaster Z -EVGA 1200 P2 -Obsidian 650D - Logitech G510/G700

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 3  
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs