Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Foto i video oprema
Foto aparat jednostavn za koriscenje do 500e...
STRANA 2 OD 2
quna Re: Canon-i serije ``G`` su odlicni - ni ovaj model nije izuzetak. Uzmi. 14.12.2014. 13:17 #575012

status: user
broj poruka: 1637
Ne vidim sta tu senzor pomaze, pola stopa ISO i pola stopa dimnamickog opsega, to je toliiko neprimetna razlika cak i u ekstremnim uslovima fotografisanja na samoj granici upotrebljivosti fotografije, ko jos kupuje dslr da bi slikao na granici upotrebljivosti fotografije?

Za ekran se slazem, postoje ljudi koji bi platili razliku jer im je koristan.
D5xxx nikako ne moze da bude osiromasena verijanta D7xxx, jer ponavljam, senzor je tu najmanje bitan u ovom trenutku kada su vec odavno zrela tehnologija. Sa druge strane samo ako tela uporedimo i na prvi pogled je to isti form factor kao D3xxx, a ako prokopamo po opcijama takodje, D3xxx sa par sumnjivo upotrebljivih stvari kao sto je exposure stacking.

@vladapsd Slazem se za Sony, vazda je imao agresivan noise reduction u kompaktima i konsekventno razmrljane detalje.




http://tiny.cc/My500px
i5 750 : cm 212+ : ga-p55-usb3 : 2x2gb geil black dragon : powercolor 7850 1GB : samsung f3 500gb : creative audigy : corsair tx650 : xigmatek asgard : benq g2750 a4tech x7

:: @Quna: nepravedno potcenjujes seriju D5xxx. Ne zaboravi da 5100, 5200 i 5300 imaju isti senzor kao i serija D7xxx (7000, 7100), kao i cinjenicu da (p)okretni displej ume da bude izuzetno korisna stvarcica (zablja/pticja perspektiva, macro itd.). Imajuci ovo u vidu, moglo bi se zakljuciti da serija D5xxx pretstavlja unekoiko osiromasenu varijantu serije D7xxx, s tim sto ima i prednost u odnosu na obe serije (D3xxx i D7xxx) - pokretni displej
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zajebani76 ... 14.12.2014. 13:50 #575014

status: user
broj poruka: 538
Meni je velicina i jednostavnost koriscenja presudna stvar za sada. Iz tog ralozoga izbor se sveo na RX100 III ili G7 X, oba aparata su za mene odlicna, stim da bih radije G7 X ali ga nema kod nas trenutno dok RX100 III verovatno mogu u ponedeljak da kupim.

Panasonic DMC-LX100 nije po mojoj meri, previse je sirok iz profila u odnosu na ova dva, 5.5cm, RX100 III 4.1cm.

@vladapsd
Skonatao sam da razlika u ceni nije opravdana, samo ja sam takav ne volim da pravim kompromis ako ne moram :P


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zajebani76 ... 15.12.2014. 10:06 #575078

status: user
broj poruka: 538
Stize oko podne Canon PowerShot G7 X, kupujem ga od Ljube vlasnika http://pcfoto.biz Steko sam utisak da covek zna sta rad. Garancija 2god ostvariva u Canon servisu :)

Nema nigde RX100 III na stanju, a stize tek za dve nedelje. Po testovima nesto je bolji od G7 X kada je video u pitanju, ali moje subjektivno misljenje je da to nije tolika razlika, dok je slika nesto bolja kod G7 X, a dosta je jeftiniji 600e, RX100 III 800e.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
putnik1 re... 01.01.2015. 19:21 #576871

status: user
broj poruka: 99
Dobri ljudi , pre svega da vam cestitam Novu godinu i pozelim sve najlepse !
Da ne bih otvarao novu temu , samo da pitam sta je pametnija kupovina ...
Imam priliku da kupim D5100 sa vr 18-55 za 375e nov , a za 390e imam D3200 takodje nov sa 18-55 vr2 objektivom ... Sta mi je ciniti za neko normalno bavljenje fotografijom ... Nista profi ...
Hvala unapred !

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladapsd Re: 01.01.2015. 20:04 #576875

status: user
broj poruka: 1005
d5100

I5 4670+CM 212Evo/Asus H87-pro/Asus GTX760 DirectCU II/4x2GB Kingston HyperX 1600MHz/120GB Kingston V300 + WD black 750GB + 1.5Tb ext/OCZ 600W ModXtream PRO/Chieftec LCX-03/Dell U2311H/Altec Lansing 4100/Xonar D1

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imbaqq u4/3 01.01.2015. 20:30 #576876

status: user
broj poruka: 84
S obzirom da je 500e vec ozbiljna suma ja ne bih razmisljao o bilo cemu ispod nikona d5200. Razlozi: kvalitet snimka i dodatne mogucnosti koje dslr sam po sebi pruza dodavanjem novih objektiva. Imaj na umu ovo: kamere (fotoaparati) koje imaju iskljucivo automatiku obicno su nizeg ranga, mali senzor sto je najbitnije za kvalitet slike i ogranicenih mogucnosti. dSLR dolaze sa APS-C senzorom pa na dalje sto se tice velicine. Velicina senzora je bitna zbog kolicine svetlosti koja na njega pada, broj MPx ne treba da te zavarava jer sve preko 10 u svetu dSLR je manje vise nepotrebno ali nije i nepozeljno. Ima razlike ali ne neke koja ce te oduvati. Jedino sto bih jos mogao da te posavetujem je da pogledas tzv micro four thirds aparate, kao sto je Panasonic G5. Manji su od dSLR pandana, imaju uglavom APS-C senzor i izmenjive objektive. Spadaju u tzv. mirrorless kategoriju sto znaci da nemaju OVF nego EVF posto nemaju ogledalo koje reflektuje svetlo na OVF vec se slika iscitava direktno iz senzora i ono sto vidis kroz EVF je ono sto ces imati kao krajnji rezultat kad `okines`. To samo iz razloga ako zelis da imas manji aparat koji ne zaostaje previse u odnosu na dSLR. Canon EOS 600D ti ne bih preporucio jer kosta previse u odnosu na ono sto nudi. Moj licni stav je da Nikon serije x200 (3200/5200 itd) pa na ovamo nekako daju prirodnije fotografije, boje blize onome sto oko vidi. Jos nesto, pogledaj Sony a modele: a6000 npr. Kit objektiv je za osnovne stvari sasvim dovoljan, kvalitet fotografija je vrhunski, automatika odradjuje sve ako nemas pojma/neces da se cimas a opet imas mogucnost manuelnog podesavanja svega. I drugi proizvodjaci imaju ovakve modele (fuji x1, nikon 1 v2...). Ako mislis da ces praviti slike po noci/losim svetlosnim uslovima onda bez APS-C senzora ne gledaj nista. I trazi aparat koji ne pravi previse suma na ISO 3200.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 2
Broj postavljenih tema: 60283. Broj poslatih odgovora: 646163.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs