Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
AMD odgovor Na Full maxwel
STRANA 2 OD 2
Gonjavac Re: ... 20.01.2015. 18:10 #579252

status: user
broj poruka: 573
25% u makovima
http://www.techpowerup.com/reviews/Gigabyte/GeForce_GTX_980_G1_Gaming/27.html
Ljudi sracunali na UHD razlika izmedju REFERENTNI GTX980 i R9 290X manja od 10%
karta od 4096 SP i HBM bice bar 50% brza od GTX980 hoce li big maxwell toliko biti brzi od GTX980 ostaje da vidimo .)

:: Pa znas koliko je jaci GTX980 od R9-290X? 25%. A pogledaj sam koliki je cip GM200 prema cipu GM204 (GTX980). Ako AMD izbaci dobru kartu NVIDIA ce prodavati po sledecim cenama 500-700, obogaljen i ceo cip. Ako AMD izbaci losiju kartu NVIDIA ce prodavati za 700e cip sa 6GB i za 1000e sa 12GB. Tako da videcemo sta ce biti.
:: Vi ste videli za koliko je vremena NVIDIA izbacila cip GK210 ponovo u Kepler arhitekturi i spojila ta dva cipa za profesionalnu karticu. Ona veoma brzo do 6 meseci moze izbaciti sasvim novi cip ukoliko performanse nedostaju dok AMDu za to treba mnogo vise vremena. Moj je savet svima samo da ne kupuju NVIDIA dok se ne izbace obe karte da ne bi gubili kes bezveze ako NVIDIA ima u rezervi jos nesto
::
::
::
:: Intel® i7-3770K (4.5GHz + H100
:: EVGA Z77 FTW + Dominator Platinum 1866 2x4G
:: EVGA GTX780Ti K|NGP|N Classifie
:: Force GT 120 - WD500AAKS - Sound Blaster
:: EVGA SuperNOVA 1200 P
:: CORSAIR Obsidian 650D - http://valid.canardpc.com/kyvil
::
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi R9 380X sa 4 GB HBM treba da izadje u Q2 2015 april -jun 20.01.2015. 21:30 #579269

status: user
broj poruka: 7700
Po Hexusu R380 X treba da bude vazna prekretnica ne samo za AMD nego za celu graficku industriju (kao prva kartica koja koristi stack memoriju.Nova AMD GPU karta treba da izadje sa 30 % vise stream procesora i HBM memorijom.Prvi put u istoriji GPU memorija se stavlja na tvz. silikon interpozer gde ce biti zajedno sa GPU.Bandwidth memorije do 640GB/s.

http://hexus.net/tech/news/graphics/79653-amd-radeon-r9-380x-expected-launched-q2-2015/
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 20.01.2015. 21:42 #579271

status: user
broj poruka: 18472
Opet bajke i `Kule i gradovi` , nepostojece karte i vanserijske performanse.

Pre svega koliko vidim ta neka karta nece izadji za narednih 6 meseci.
Do tad ce ih nVidia da sahrani sa prodajom kroz seriju GTX 7xx jer je vec i sad.

O tome treba misliti a ne o HBM kao da je to neko cudo.
Lepo je sto se prelazi na napredniji memorijski interfejs svakako.

Takodje mogu da primetim da ce ta karta najverovatnije da ide u nizi nm proces, mozda cak i u 14nm. Ako tako bude pa ni Nvidia nece izbaciti Maxwell GM200 vec ce da izbaci GM204 koji ce da parira toj karti tj. bice i brzi ako bude koristio isto HBM.

Ja sam mislio da ce se nesto uskoro desiti da ce bar u 28nm da izbace nesto pa da se bar o tome prica i da poguraju malo GTX980, sad sam prosto razocaran.

AMD je galaksijama u zaostatku.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: ... 20.01.2015. 22:05 #579274

status: user
broj poruka: 7700
Predsednice tu memoriju ce koristiti Nvidia sa sledecom generacijom GPU-Pascal nisu to kule i gradovi,radi se o tehnoloskom napretku.


:: Opet bajke i `Kule i gradovi` , nepostojece karte i vanserijske performanse
::
:: Pre svega koliko vidim ta neka karta nece izadji za narednih 6 meseci
:: Do tad ce ih nVidia da sahrani sa prodajom kroz seriju GTX 7xx jer je vec i sad
::
:: O tome treba misliti a ne o HBM kao da je to neko cudo
:: Lepo je sto se prelazi na napredniji memorijski interfejs svakako
::
:: Takodje mogu da primetim da ce ta karta najverovatnije da ide u nizi nm proces, mozda cak i u 14nm. Ako tako bude pa ni Nvidia nece izbaciti Maxwell GM200 vec ce da izbaci GM204 koji ce da parira toj karti tj. bice i brzi ako bude koristio isto HBM
::
:: Ja sam mislio da ce se nesto uskoro desiti da ce bar u 28nm da izbace nesto pa da se bar o tome prica i da poguraju malo GTX980, sad sam prosto razocaran
::
:: AMD je galaksijama u zaostatku
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 20.01.2015. 22:15 #579277

status: user
broj poruka: 18472
Ma sta mi rece. Nije bitno ko ce da koristi vec procitah ovde neke silne procente.
Takodje do sada koliko se secam uvek na papiru izgleda mnogo bolje nego sto se u realnosti dobija bar kod AMD-a tako da ne bi preuranjeno bacao tu neke prognoze u smislu HBM ce ovo, ono. Sve to treba lepo optimizovati, memorijski kontroler, chip koji ce sve to da isprati.


Ja samo o tome pricam, bas zato sto je novo, treba sacekati i videti kako to na delu funkcionise.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Guest re 21.01.2015. 00:00 #579288

status: user
broj poruka: 583
buducim generacijama NVidia bi fino legla HMB, AMD ogranicava chip ,to bi bilo kao da na nekom slabijem dual coru stavis 16gb rama sistemske

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gonjavac Re: re 21.01.2015. 09:16 #579306

status: user
broj poruka: 573
Spominje se 4096 sp to je sila od Gpu-a HBM ce doci ko kec na desetku da isprati tak gpu, glasine su da stize u Q2 koji proizvodni proces to je veliki upitnik.
Moze pricati sta god ko hoce, ali AMD ide korak napred prvi opet uvodi tehnologije inovacije...


:: buducim generacijama NVidia bi fino legla HMB, AMD ogranicava chip ,to bi bilo kao da na nekom slabijem dual coru stavis 16gb rama sistemsk
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bokisd1 Titan II 21.01.2015. 11:04 #579316

status: user
broj poruka: 272
Po meni zavisi samo da li ce AMD izbaciti kartu u nizem procesu. Ako je izbaci bice bas jaka, ali po svim informacijama i sobzirom da su nagurali 4096p i velika potrosnja, nema nista od nizeg procesa.
GTX980 na kloku od 1550|8000mhz je jaca od R9 290X na kloku od 1170|6000Mhz u proseku oprilike za 25%. Dakle, ova nova AMD grafa treba prvo to da nadoknadi. Pravo pitanje je koliko moze biti jaca nova grafa od stare R9 grafe, a pitanje je, kako ce skalirati ta nova memorija.
Po nekim informacijama Titan II ce biti brzi od 980 za minimum 30%. Znaci, kad se sve sabere i oduzme, nova AMD grafa mora biti brza od stare za minimum 55% da bi dostigla Titan II. Ce da vidimo, ja bih voleo da ponovo bude neki rat cenama, pa da nama bude bolje.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Classy ... 21.01.2015. 15:31 #579345

status: user
broj poruka: 546
Ma cekam da se pojavi AMD, a onda samo neka neko od njegovih fanova kaze nesto.
Zbog tog slabica 1500e ce kostati obicna karta. Moramo da se molimo bogu da izbaci to govno iz karte kao sto je uradila kada je napravila GTX780Ti. Ako NVIDIA izbaci kartu 30% jacu od AMDa za 1300e, ma samo neka mi neko kaze nesto od Radeona ima da leti u tri lepe i on i njegov false marketing. Jebala vas memorija nova, napravili kao da je Hynix generacijama ispred Samsunga... Videcete AMD 8GB vs NVIDIA 6GB u 4K razlika 0%, razlika onoliko koliko je cip jaci, videcete, tako je bilo i sa R9-290X sa GTX780, tako ce biti i sada. Pa nisu u NVIDIA blesavi vidite da za 6 meseci naprave cip ni iz cega. Tako mogu i GM210.
Ali ja ih necu napadati kao drugi jer sam NVIDIA fan nego zato sto zbog njih su tolike cene a pricaju kako su dobre Radeon karte a da su dobre cene bi bile slicne. I nece imati pravo da pisnu o jacini Radeona nikada vise za vek vekova. Bice seci usi krpi dupe opcija.
Razlika ce biti 0 kada postave obe na plocu i krene igrica. To kakva je memorija kada testiras GGDR5 zasebno van PCBa karte i HBM isto to je sasvim druga prica od onoga sto ce biti u igrama i benchmark testovima.

Mislim da me neko pogresno ne shvati, ja samo zadrzim 3770K godinu dana prodam moju i i uzmem TITAN X. Ma ne bi osetio moj i7 razliku. Ali ja ne bi mogao da spavam da platim toliko grafiku. U redu je do 700-750e.
I ta fizika, oni kako su objasnili Radeon fanovi to samo jak procesor i radi to fino.
Pa oni bre ne mogu Borderlands 2 da odigraju sa R9-290X sa Physix. Meni ta igra radi na 45C. Ne pali full boost 1071MHz na baznom kloku radi sa VSync 50% usage, ne pomera 60fps, PhysX na maksimalno. Ma nema Radeon je odsvirao 2010 svoju pesmu. Bolje da krene da snabdeva telefoncice i konzole nekim procesorima i grafickim procesorima, nije on vise za desktop. Sta ce biti sada sa ovim novim simulacijama physX gde ce da radi 99% sa grafikom on ce da ima sivo opciju sigurno. Specijalno odeljenje za one koji nisu u mogucnosti da urade neke stvari.


I na kraju da vas pitam koliki je broj igara koje ne mogu lepo AMD vlasnici da igraju zbog raznih razloga, PhysX, losa optimizovanost, a NVIDIA cak i igre koje bolje rade na Radeon on ima vise malo fps jer je jaca. A ove sto je bolja NVIDIA e to bolje ne pali na Radeon uopste. AMD je nas zakopao u ovo. Kada je poceo da prodaje R9-295X za bolje jeftine pare i kada je izbacio R9-290X slican kao Titan NVIDIA je strovalila cene dole.
Titan Z je pala cena za duplo, tako bi i Titan X samo da ima AMDa, ali njega ima samo u glavama fanova inace ovako je to inferiornost koja te kosta 500-600e. opet.




Intel® i7-3770K (4.5GHz + H100)
EVGA Z77 FTW + Dominator Platinum 1866 2x4GB
EVGA GTX780Ti K|NGP|N Classified
Force GT 120 - WD500AAKS - Sound Blaster Z
EVGA SuperNOVA 1200 P2
CORSAIR Obsidian 650D - http://valid.canardpc.com/kyvil9


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gonjavac Re: ... 21.01.2015. 17:44 #579365

status: user
broj poruka: 573
Kakav crni Titan Z duplo skuplji od R9 295X a znatno sporiji.
AMD ima najbrzu kartu na trzistu ti pricas o Nv i o tome kako ljudi koji imaji AMD nemaju fiziku, pa nema ni Nv podrsku za mantle pa sta jedni imaju jedno drugi drugo razlicite tehnologije razlicite mogucnosti....
Sacekajmo nove karte pa ce se vise znati.

:: Ma cekam da se pojavi AMD, a onda samo neka neko od njegovih fanova kaze nesto
:: Zbog tog slabica 1500e ce kostati obicna karta. Moramo da se molimo bogu da izbaci to govno iz karte kao sto je uradila kada je napravila GTX780Ti. Ako NVIDIA izbaci kartu 30% jacu od AMDa za 1300e, ma samo neka mi neko kaze nesto od Radeona ima da leti u tri lepe i on i njegov false marketing. Jebala vas memorija nova, napravili kao da je Hynix generacijama ispred Samsunga... Videcete AMD 8GB vs NVIDIA 6GB u 4K razlika 0%, razlika onoliko koliko je cip jaci, videcete, tako je bilo i sa R9-290X sa GTX780, tako ce biti i sada. Pa nisu u NVIDIA blesavi vidite da za 6 meseci naprave cip ni iz cega. Tako mogu i GM210.
:: Ali ja ih necu napadati kao drugi jer sam NVIDIA fan nego zato sto zbog njih su tolike cene a pricaju kako su dobre Radeon karte a da su dobre cene bi bile slicne. I nece imati pravo da pisnu o jacini Radeona nikada vise za vek vekova. Bice seci usi krpi dupe opcija.
:: Razlika ce biti 0 kada postave obe na plocu i krene igrica. To kakva je memorija kada testiras GGDR5 zasebno van PCBa karte i HBM isto to je sasvim druga prica od onoga sto ce biti u igrama i benchmark testovima
::
:: Mislim da me neko pogresno ne shvati, ja samo zadrzim 3770K godinu dana prodam moju i i uzmem TITAN X. Ma ne bi osetio moj i7 razliku. Ali ja ne bi mogao da spavam da platim toliko grafiku. U redu je do 700-750e
:: I ta fizika, oni kako su objasnili Radeon fanovi to samo jak procesor i radi to fino
:: Pa oni bre ne mogu Borderlands 2 da odigraju sa R9-290X sa Physix. Meni ta igra radi na 45C. Ne pali full boost 1071MHz na baznom kloku radi sa VSync 50% usage, ne pomera 60fps, PhysX na maksimalno. Ma nema Radeon je odsvirao 2010 svoju pesmu. Bolje da krene da snabdeva telefoncice i konzole nekim procesorima i grafickim procesorima, nije on vise za desktop. Sta ce biti sada sa ovim novim simulacijama physX gde ce da radi 99% sa grafikom on ce da ima sivo opciju sigurno. Specijalno odeljenje za one koji nisu u mogucnosti da urade neke stvari.
::
::
:: I na kraju da vas pitam koliki je broj igara koje ne mogu lepo AMD vlasnici da igraju zbog raznih razloga, PhysX, losa optimizovanost, a NVIDIA cak i igre koje bolje rade na Radeon on ima vise malo fps jer je jaca. A ove sto je bolja NVIDIA e to bolje ne pali na Radeon uopste. AMD je nas zakopao u ovo. Kada je poceo da prodaje R9-295X za bolje jeftine pare i kada je izbacio R9-290X slican kao Titan NVIDIA je strovalila cene dole
:: Titan Z je pala cena za duplo, tako bi i Titan X samo da ima AMDa, ali njega ima samo u glavama fanova inace ovako je to inferiornost koja te kosta 500-600e. opet.
::
::
::
::
:: Intel® i7-3770K (4.5GHz + H100
:: EVGA Z77 FTW + Dominator Platinum 1866 2x4G
:: EVGA GTX780Ti K|NGP|N Classifie
:: Force GT 120 - WD500AAKS - Sound Blaster
:: EVGA SuperNOVA 1200 P
:: CORSAIR Obsidian 650D - http://valid.canardpc.com/kyvil
::
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Classy Ej bre ko prica o Titan Z uopste... 21.01.2015. 18:58 #579380

status: user
broj poruka: 546
... i koja je to pa karta oskrnavljeni GK110 na 750MHz dupli, i koja je karta pa R9-295X sa AIO sistemom u nekim igrama jedan cip nece ni da radi kao i kod ove druge. To nisu karte pricam o grafickom procesoru, jer znas sta je to 1 graficki procesor na 1 PC 1 graficka karta.... Zbog AMD ce nam lupiti cenu 1300e jel znaju da njihove karte bolje i ne pali neke igrice. Jer cujes sta kaze covek sa benchmarka u Borderlands 2 on mora da smanjuje physx na medium sa R9-290X, ja u toj igri ne igram vise od 50% usage sa VSync drugi kaze necu ni da igram Assassins Creed, ovaj nece neko drugu, ovaj neku trecu,... Jbt Radeon ne moze da izvuce 60fps u igri gde CPU radi PhysX. Koliko ce biti narednih sada sa ovim novih PhysX algoritmom gde ce i nama mozda trebati malecki neki prcvoljak za PhysX a ne AMD. To je sokantno kako on ne moze da natera NVIDIA da spuste cene jer je gaming nebo i zemlja na jednom i drugom. I dodjes i ti lupis AMD ima najacu kartu. AMD nema najacu kartu ima ona 2 cipa povezana ko pupcanom vrpcom i ona creva dugacka za AIO system a ovi imaju 2 cipa za 320MHz nizi klok od moje. Sada kada izadje graficki procesor na graficki procesor ponovo ce cena biti ista ako AMD ne zadocni kao sa HD7970. NVIDIA ni iz cega je stvorila GK210 za par meseci, niko nije ni znao niko se nije ni nadao. Zato sto imaju sve modernije, brze i zato kostaju vise sto ne valja. I ne pominjite mi vise AMD dok ne natere ove da spuste cenu kao sto je bilo sa R9-290X. Gde je AMD, evo NVIDIA 6 meseci prodaje srednji segment od 500-800e, gde je AMD, gdeeee... Nema ga jer on mora da se napne ko da poradja trojke da izbaci kartu.
Da se ja pitam ja bi voleo da AMD ima 5% slabiju kartu i da im obori cenu.
Ali ce im oboriti djavola, jer gaming iskustvo diktira cenu.



Intel® i7-3770K (4.5GHz + H100)
EVGA Z77 FTW + Dominator Platinum 1866 2x4GB
EVGA GTX780Ti K|NGP|N Classified
Force GT 120 - WD500AAKS - Sound Blaster Z
EVGA SuperNOVA 1200 P2
CORSAIR Obsidian 650D - http://valid.canardpc.com/kyvil9


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gonjavac Re: Ej bre ko prica o Titan Z uopste... 22.01.2015. 13:01 #579528

status: user
broj poruka: 573
Znas li ti koliko ljudi hoce da oproba MANTLE, a ne moze jer imaju Nv grafiku :d

Nego evo ga potvrda ubica maxwela stize u Q2
http://wccftech.com/amd-graphics-refresh-coming-q2/

4096 sa HBM nece ni full maxwel sa ovim na kraj :D


:: ... i koja je to pa karta oskrnavljeni GK110 na 750MHz dupli, i koja je karta pa R9-295X sa AIO sistemom u nekim igrama jedan cip nece ni da radi kao i kod ove druge. To nisu karte pricam o grafickom procesoru, jer znas sta je to 1 graficki procesor na 1 PC 1 graficka karta.... Zbog AMD ce nam lupiti cenu 1300e jel znaju da njihove karte bolje i ne pali neke igrice. Jer cujes sta kaze covek sa benchmarka u Borderlands 2 on mora da smanjuje physx na medium sa R9-290X, ja u toj igri ne igram vise od 50% usage sa VSync drugi kaze necu ni da igram Assassins Creed, ovaj nece neko drugu, ovaj neku trecu,... Jbt Radeon ne moze da izvuce 60fps u igri gde CPU radi PhysX. Koliko ce biti narednih sada sa ovim novih PhysX algoritmom gde ce i nama mozda trebati malecki neki prcvoljak za PhysX a ne AMD. To je sokantno kako on ne moze da natera NVIDIA da spuste cene jer je gaming nebo i zemlja na jednom i drugom. I dodjes i ti lupis AMD ima najacu kartu. AMD nema najacu kartu ima ona 2 cipa povezana ko pupcanom vrpcom i ona creva dugacka za AIO system a ovi imaju 2 cipa za 320MHz nizi klok od moje. Sada kada izadje graficki procesor na graficki procesor ponovo ce cena biti ista ako AMD ne zadocni kao sa HD7970. NVIDIA ni iz cega je stvorila GK210 za par meseci, niko nije ni znao niko se nije ni nadao. Zato sto imaju sve modernije, brze i zato kostaju vise sto ne valja. I ne pominjite mi vise AMD dok ne natere ove da spuste cenu kao sto je bilo sa R9-290X. Gde je AMD, evo NVIDIA 6 meseci prodaje srednji segment od 500-800e, gde je AMD, gdeeee... Nema ga jer on mora da se napne ko da poradja trojke da izbaci kartu
:: Da se ja pitam ja bi voleo da AMD ima 5% slabiju kartu i da im obori cenu
:: Ali ce im oboriti djavola, jer gaming iskustvo diktira cenu
::
::
::
:: Intel® i7-3770K (4.5GHz + H100
:: EVGA Z77 FTW + Dominator Platinum 1866 2x4G
:: EVGA GTX780Ti K|NGP|N Classifie
:: Force GT 120 - WD500AAKS - Sound Blaster
:: EVGA SuperNOVA 1200 P
:: CORSAIR Obsidian 650D - http://valid.canardpc.com/kyvil
::
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Classy ... 22.01.2015. 14:35 #579560

status: user
broj poruka: 546
Mantle, xaxaxa... Pa on ce nestati sa scene high end masina totalno. Mislim ni sada ga tu nema nego kao opcija da slabasni procesori rade bolje tu kada vec ne mogu i DirectX. Najavljen je DX12 ekskluzivno za Windows 10 sada i Mantle ce da bude sahranjen. Ljudi cekaju da vide kako ce izgledati sve to na DX12 a ne Mantle ludaku jedan. Polomise se koliko sve zive zanima Mantle, toliko da ga zele uz operativni sistem da ide. Dobro je da AMD nije zapoceo neku ludoriju u koju bi ulozio gradne pare tipa free OS s Mantle jer bi se sada zakopao u gubitke samo tako.
Ubica Maxwella...ccccc... Narasle cene NVIDIA na 1300e zbog bezanije sa AMDa...
Zato sto je toliko dobar i konkurentan i gledamo ta poskupljenja.



Intel® i7-3770K (4.5GHz + H100)
EVGA Z77 FTW + Dominator Platinum 1866 2x4GB
EVGA GTX780Ti K|NGP|N Classified
Force GT 120 - WD500AAKS - Sound Blaster Z
EVGA SuperNOVA 1200 P2
CORSAIR Obsidian 650D - http://valid.canardpc.com/kyvil9


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bokisd1 Titan II 22.01.2015. 15:03 #579565

status: user
broj poruka: 272
@ Classy,da li ce Titan II biti i High-Performance Computing kartica?
Imam utisak da se sprema Titan vs Gtx 780Ti scenario. Izbace Titan II sa 3072SP, i AMD svoju kartu i onda kasnuje tokom jeseni, Nvidia krece sa GTX980 TI sa recimo 3500SP i karticom samo za gaming, razbije Titan II sa perfomansama i cenom, a nizi proizvodni proces i ova HMB memorija se odlazu za 2016.godinu. Ionako se zna da je Nvidia potpisala ugovor za ovu novu memoriju da je moze koristiti, tek krajem 2015. godine.
Deluje mi kao sasvim moguci scenario.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vodos @ Classy 22.01.2015. 16:43 #579589

status: user
broj poruka: 864
ne razumem toliku halangu koju dizes a pritom demantujes sam sebe ?!?

Lepo ti je Bokisd1 objasnio KLJUCNU razliku izmedju Maxwell-a i tvoje kartice.
Da li ti citas uopste sta drugi ljudi pisu ovde ?
Druga nebuloza je forsiranje `krivice` AMD-a zbog toga sto Nvidia ima takvu politiku poslovanja .
Pa ne moze neko ko je na kolenima u ovom momentu da bude kriv sto je jos uvek kako-tako ziv. Pa ti si lud. Onda bi po toj logici trebalo da sve stane, da prva liga u fudbalu broji samo dva clana, i da se igra samo jedna utakmica, i nakon nje - gotovo.
Ja te odlicno razumem, ali ceo hajp ovde koji dizes je zasnovan samo i jedino na dusevnoj boli koju osecas jer NEMAS poslednje parce NVidia hardwera.
Jer, da imas kojim slucajem GTX980 KNGPN EVGA bolelo bi te uvo za neki Titan tamo, vec bi sve to, kao i do sada, pravdao da si u KLASI u kojoj si, ti vlasnik najboljeg izdanja GTX980.
Sto se Mantlea tice, to baci jednostavno na ignore, previse je bilo diskusije oko toga.
To postoji. Ili ti treba ili ne. Prosto. I to,plus, nema OC, nema `klok iz kutije` parametre, backplate, nema creva za vodeno hladjenje. To je samo SOFTVER.
Mislim....


Zašto grafitnom olovkom ne mogu ponovo da otključavam množioce procesora ??

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Classy ... 23.01.2015. 03:21 #579750

status: user
broj poruka: 546
Ne znam sta se sprema ali znam da ce ih NVIDIA zgaziti kao bube a da izjava AMDa o njihovoj kartici u Q2 uopste nije obecavajuca. U najboljem scenariju moze da iznude izbacivanje iste jeftinije samo za gaming, istih performansi u igricama ili da obori cenu sa 1300$. AMD je prso ko vaska. Ne bi me iznenadilo ni odlaganje od 6 meseci.
Isto se desilo i posle HD7970. Iz onoga sto je su oni rekli meni se cini kao da kazu Boze sta smo mi zatekli ovde. Oni se jos prebiraju. I oni to svaki put rade pred zadnje 4-5 kartica izbacivanje i zadnja 3-4 procesora.

Nemoj da pricas gluposti. Nemoj da seres. Koja 980 KP? Kada znate da su mi cilj premium cipovi koji dele se na profesionalne i GeForce. Kakav GTX980 K|NGP|N. Kakav GM204. Ja sam to imao nameru da uzmem i da prodam za GM200. Ali sam ocekivao GM200 krajem 2015 ili najranije pocetak jeseni. Ja ovde od pamtiveka pricam GF110, GK110, GM210, sada preimenovani u GM200. Zasto ja to pricam. Pa zato sto idi na stranu profesionalnih kartica i pogledaj koje cipove imaju, nacices te.
GM204 je srednja klasa koja NVIDIA prodaje po 350-800$.
Ponavljaa se prica, i ponavlja se isto zasto nisam uzeo GTX680 Classified. Zasto?
Kada ste mudri recite zasto? Zato sto to nije high end, i zato sto isti cip je za dve klase saa razlikom od 450e cene. A performansama 20+ koliko da EVGA overklok znaci jos 15-20%. Razlika mora biti najmanje 40% + OC. Kao sto donosi premium cip u odnosu na medium. Kao sto je bio full GK110 u odnosu na GM104.
i STA VI PRICATE, STA VI PRICATE, HIGH PERFORMANCE COMPUTING KARTICA PA JE ZATO KAO BOLJA OD AMD. KAO TO JE RAZLOG, OGOLITE MU SVE STO NE TREBA ZA GAMING OSTAJE GTX780Ti VS TITAN BLACK. ZNACI ISTO, JOS KARTICA ZIVNE I POSTANE BOLJA ZA KLOKOVANJE JER JE BILO MANJE MEMORIJE. BRZINA ISTA. TO STO ON MOZE DA SE KORISTI KAO PROFESIONALNA KARTICA TO NIJE RAZLOG NJEGOVE JACINE NEGO SAMO CENE, I BEZ TOGA ON DERE AMD KAKO HOCES.
JA SAM REKAO I OVDE I NA EVGA FORUMU MESECIMA U NAZAD, DA MI 980 NIJE CILJ GLAVNI JER KADA SE POJAVI PREMIUM CIP ON MI JE CILJ, AKO NVIDIA SKRATI SAMO ZA 50 CUDA ON ISPADA IZ KOMBINACIJE. ZNACI NAJVAZNIJE STVARI SU MI SLEDECE ICI CU PO REDU

PREMIUM CIP - OBAVEZNA
OTKLJUCAN POTPUNO - IMA PREDNOST REFERENTNA NAD NEREFERENTNOM SA MANJE CUDA
-VISINA FABRICKOG KLOKOVANJA
-KOLICINA MEMORIJE I MOGUCNOST KLOKOVANJA NA ZADNJEM MESTU.

ZNACI UKOLIKO SE POJAVI OTKLJUCANA SAMO REFERENTNA ONA IMA PREDNOST NAD 15% ZAKLJUCANOM CLASSIFIED.
STO NE ZNACI DA CE ASUS TITAN X IMATI PREDNOST NAD EVGA JER ASUS NEMA SUPERCLOCKED MODEL 120MHZ KLOKOVAN I EVGA JE JEDINA NA SVETU KOJA KLOKUJE KARTE KAO TITAN, TITAN BLACK, TITAN Z, STAVLJA VODENA HLADJANJA, DOZVOLJAVA TO I PRODAJE SA NJIMA.

ALI SI ODMAH DALJE GLEDA SUPER CLOCKED VERZIJA, NA TRECEM MESTU MEMORIJA AKO IMA 6GB ZA 200E MANJE UZIMA SE 6GB NE 12GB JER JE DOVOLJNO I ZATO STO JE BOLJI OC.
JA VAS MOLIM DA NAUCITE DA ME NE BI DOGODINE REKLI DA BALAVIM ZA NEKOM KARTICOM. DA JA BI VOLEO DA IMAM GTX980 K|NGP|N I REGISTROVAO BI JE I OTVORIO JE I IGRAO SE NE BI JE PRODAO ODMAH, ALI ONA NE BI BILA PLANIRANA ZA DUZE VREME ZATO JE BOLJE NESTO NA DUZE UZETI. STO NEKOME SMETA, AKO JA KUPIOM OTKLJUCANI GM200 CLASSIFIED? NEBOJTE SE PREKO CENE KOJU SAM PLACAO NEMA TEORETSKE SANSE. TOG KO U OVIM USLOVIMA PLATI TO NIJE MU SE DIVITI NEGO GA SAZALJEVATI. CENA JE GROZOTNA. A PRVO STO CLASSIFIED VERZIJA SE NE VERUJEM DA CE SE PRAVITI OD KARTI SPREMLJENIH I ZA PROFESIONAL KLASU DOK NE BUDE CISTO GAMING KARTA.
ZAMISLITE JA KUPIM RAMPAGE 5 EXTREME A OSVOJIM EVGA TITAN X.
ZNATE STA BI URADIO. NAJISKRENIJE EVO DABOGDA UMRO ISTOG MOMENTA AKO TO NE BI URADIO. MESEC DANA RANIJE BI NAJAVIO KAKO BI STO VISE LJUDI MOGLO DA SE PRIKACI ZA LIVE STREAMING I POLIO BENZINOM I UPALIO POTPUNO ISPRAVNU RAMPAGE 5 EXTREME I ONAJ ZAR UGASIO TAKO STO BI URINIRAO. KADA BI SE TO DESILO. BEZ TOGA NA EVGA FORUM NE SE MOGAO POJAVITI. ZNACI UPALIO BI KOMP DA VIDE DA NIJE FAKE NEISPRVNA POSLATA ZA BACANJE I DOK BI STIZALE PORUKE NEEEE PLEASEEEE, SEND ME, SEND ME, ETC JA BI IZVADIO IZ KOMPA STAVIO NA TERASU I PO NJOJ POPRSKAO SLOVO E VELIKO I PRINEO UPALJAC. BOOM 100.000 PREGLEDA. MISLIM DA BI VEOMA VELIKI BROJ LJUDI IMAO AVATAR TAJ MOMENAT KADA SE PLAMEN SIRI DUZ CELE PLOCE U OBLIKU SLOVA E, KRECU DA CVILE ONI 10K KONDENZATORI ITD. TAKO BI KAZNIO SEBE SA TIME STO KUPUJEM DOK MI LJUDI SALJU NAJBOLJA NAPAJANJA.


Intel® i7-3770K (4.5GHz + H100)
EVGA Z77 FTW + Dominator Platinum 1866 2x4GB
EVGA GTX780Ti K|NGP|N Classified
Force GT 120 - WD500AAKS - Sound Blaster Z
EVGA SuperNOVA 1200 P2
CORSAIR Obsidian 650D - http://valid.canardpc.com/kyvil9


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vodos Re: .... 23.01.2015. 13:03 #579820

status: user
broj poruka: 864
Ovako buraz...
To sti si ti `huge Evga fan` meni licno ne smeta. Ja to cak postujem.
I to sta bi ti uradio sa Rampage 5 - i to je tvoja stvar, i ako bi uradio, opet imam pravo da budem u tih 100.000 koji ce pogledati taj klip, a imam prava i da ga ne pogledam.

Dakle relativa...

Ako si extremme gamer ( no compromise, no gaps), a sam sebe tako deklarises, onda udri forsaz upravo po toj liniji. U suprotnom ispadas smesan, pre svega jer pokusavas da se bavis tehnologijama na `ekonomski` nacin.
A to znaci sledece :
Zamisli situaciju u kojoj su svi NVidia cipovi unapred otkupljeni od strane Evga .
Nema nista od NV kartica, samo Evga. Sta mislis, kakve bi cene onda bile ?
Sta mislis, da li bi onda kleo neke druge sto uopste postoje ?
Pa covece, zivi i pusti druge da zive.
Ti umesto da budes radoznao, da vidis kako ce to sa HBM da radi, ti maltene kunes konkurenciju sto ce ti tvoj omiljeni brand biti skuplji ?
Ne, Wlado, ne boj se...
Seti se pojave 290X.... odmah je 780 pao sa cenom, a 780 ti je takodje pozicioniran da bude jedva skuplji, inace bi 780ti placao referentne 1000 evra.
I da budem jasan, najkorisniji bi bio za zajednicu da konacno uzmes da uradis po neki test, detaljno, za neku igru na primer, sve u sitna crevca.
Ljudi bi te pitali, citali bi nesto poucno, konkretno...
Ovako vodis politiku i navlacis na sebe cak i bes..
Ajd u zdravlje...
Zašto grafitnom olovkom ne mogu ponovo da otključavam množioce procesora ??

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Classy ... 23.01.2015. 23:41 #579940

status: user
broj poruka: 546
Ma nije samo to u pitanju. Ja necu uzeti EVGA plocu jer sa njom je najveca sansa da nesto ne radi. Nije meni problem da zamenim i kada bi mi neko rekao gde hoces pre da menjas, pokvarenu Rampage 5 Extreme ili EVGA X99 Classified, ja bi odabrao da to zavrsim slanjem za Nemacku. Nema poziva, nema cimanja, nema da kazu da ce da se jave pa nejave, nema uopste Videcemo sta ce biti, pa nemaju drugu u radnji, itd.
Ali kazem najmanje sansa je zbog kompatibilnosti hardwara i sve. Graficke karte ne pada mi napamet da placam neke druge jer su inferiorne. EVGA ima klasu koju prodaje iz koje je izbaceno najmanje 75% cipova. Najmanje, ASUS nema. ASUSova najvisa klasa mozda 10-20% najgoreg otpada koji bi svako zamenio ne prodje. Za nize prodje i to.
Znaci ne dolazi u obzir da kupim 970 Strix kojoj je klok 64MHz, kada ima 970 FTW kojoj je klok 166MHz, ili takve situacije u visim klasama, to moze neko drugi.
Ali ja sada polazem nadu u ruke AMDa i svih ovih njegovih fanova da govore istinu. Jer kao oni govore istinu po izlasku Radeona Titan X ce pasti cena, ukoliko ga ne ugrozavaju cena nece pasti i onda oni nema sta vise da se javljaju sem da priznaju da su opcija budget i to je to.
Meni da neko kaze da je EVGA jedina firma koja klokuje NVIDIA najskuplje kartice kao Titan, Titan Black, Titan Z, da ih prodaje i pod vodenim blokom i blok za njih i ACX kuler za njih. Meni bi samo to bilo dovoljno da ja vidim da je to firma koja radi nesto drugacije i bolje od ostalih. Da ne zamarimo sav njihov trud da prevazidju ogranicenja od NVIDIA i te abnormalno visoke klokove za 3 god period.
Neko je rekao da bi voleo da EVGA pravi za AMD, ja mislim da bi to samo unistilo ime kompanije jer to su konstantni problemi kakve ima serija 900 od NVIDIA, oni ne izlaze iz takvih problema. I tu nema mesta takvog kao kod NVIDIA, znaci graficki cip je osnovno pa sve posle. Ja ne bi voleo da EVGA sama prodaje NVIDIA cipove. pa to bi bilo lose, drugo vi imate kod EVGA mnogo karti, tu ima 2-3-4 vrste u kojoj su totalno random cipovi kao kod drugih proizvodjaca, odvaja ih garancija samo dobro, mogucnost step-up i sl... Ako hoces pravo od EVGA moras da se ide na najmanje FTW verzije, e to je njihov Strix, Classified je ROG., ostale opcije ne postoje kod ostalih proizvodjaca, jer oni naprave samo referentno, a EVGA vise verzija referentnog. sa turbinom referentni klok i sa turbinom superclocked, sa ACX coolerom referentni klok i sa ACX kulerom superclocked. To su sve pod referentne karte, referentni PCB, ali je klok mnogo veci, cak veci nekada od najviseg premiuma ASUSa ROG itd.... Da meni neko postavi te stvari sve pred mene, cinjenica ja bi pitao koja je to firma daj reci mi onda hocu njih da uzmem, da ne znam nista, da ih nikad nisam video, a tek bi se iznenadio elegancijom i ozbiljnoscu kojom oni gledaju na hardware i dizajniraju.
Eto sada i moj upgrade zavisi verovatno od AMD snage, pa da vas vidim kako cete se pokazati. Samo lud ce platiti 1300e pre pojave Radeona. Pazite to moze da se tumaci na 2 nacina.
Posto znamo da od kraja jeseni NVIDIA ima gotov GM200, da li je ona pozurila jer zna da AMD ima jaku kartu pa da zgrne pare na pocetku a nece nesto mnogo prodati ali opet hoce. Ili su vodeli da AMD nema totalno nista konkurentno i nista sto moze da iznese konkurentni fps u igrama na bilo kojoj rezoluciji i resili da odrape cenu i da stoji narednih godinu dana tako.
Oba scenarija su moguca i oba ce se znati posle Radeon karte.
Mada ja iskreno mislim a mozda gresim da NVIDIA ima informacije da Radeon ce ponuditi 20% slabiju kartu za oko 600-700e. Bice to surova potrosnja i muke, toplota, slab OC potencijal, jer ne zaboravite ako je jednom uspeo da parira Titanu sa manje CUDA ne znaci da svaki put moze da izbaci takve performanse.

Mislim NVIDIA je tu gde jeste, da NASA koristi grafiku za njihove potrebe u svemiru trazila bi cip od NVIDIA ne od AMD, bez obzira na cenu, svi zivi univerziteti poznati rade sa NVIDIA karticama, jednostavno domninacija koja se oslikava na sve strane kao da imaju na lageru cipove i da samo vade koliko im treba. Jedino sto se moze desiti da u njihovom doziranju performansi neka generacija ostane uskracena kao sto je bilo za 780.



Intel® i7-3770K (4.5GHz + H100)
EVGA Z77 FTW + Dominator Platinum 1866 2x4GB
EVGA GTX780Ti K|NGP|N Classified
Force GT 120 - WD500AAKS - Sound Blaster Z
EVGA SuperNOVA 1200 P2
CORSAIR Obsidian 650D - http://valid.canardpc.com/kyvil9


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 23.01.2015. 23:46 #579942

status: user
broj poruka: 18472
Od svega procitao sam samo poslednji pasus jer mi je NASA zapala za oko.

Vlado za tvoju informaciju nVidia saradjuje sa NASA.
Cisto da ti pojasnim i tu stvar.


Sto se tice teme smesno mi je o tome da bilo sta pricam.
Nezahvalno je za polemiku mada je sve do sad receno i sve je jasno.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 23.01.2015. 23:54 #579944

status: user
broj poruka: 3797
Sky, znas li mozda ovako ofrlje koliko ce taj potpuno otkljucan maksvel cip da bude jak, kolko ce bezati od 980-ice otprilike?


INTEL I7 4790k petarda @ Megahalems red
ASUS Maximus VII Hero
KINGSTON HyperX 2x4 gb 1800
ASUS gtx 970 Strix
SAMSUNG 250gb EVO
CM V700
SAMSUNG 2233rz 3D 120hz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 23.01.2015. 23:58 #579945

status: user
broj poruka: 18472
Pirznacu da nisam ja licno racunao ali sam citao kakve su analize i proracune radili drugi ljudi.
Moje misljenje se slaze sa dobijenim rezultatima. Znaci od 30-50%.
Neki smatraju da ce biti iz mesta jaci 50% sto je veoma moguce + 384 bit-na magistrala sa vecom propusnom moci.

U svakom slucaju takva karta ce biti zver.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 24.01.2015. 00:06 #579946

status: user
broj poruka: 3797
I naravno bice oko soma jevreja, dok ce AMD biti 200-300e jeftiniji, tako bar meni nesto smrdi...


INTEL I7 4790k petarda @ Megahalems red
ASUS Maximus VII Hero
KINGSTON HyperX 2x4 gb 1800
ASUS gtx 970 Strix
SAMSUNG 250gb EVO
CM V700
SAMSUNG 2233rz 3D 120hz

:: Pirznacu da nisam ja licno racunao ali sam citao kakve su analize i proracune radili drugi ljudi
:: Moje misljenje se slaze sa dobijenim rezultatima. Znaci od 30-50%
:: Neki smatraju da ce biti iz mesta jaci 50% sto je veoma moguce + 384 bit-na magistrala sa vecom propusnom moci.
::
:: U svakom slucaju takva karta ce biti zver
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: ... 24.01.2015. 00:19 #579950

status: user
broj poruka: 18472
Mozda Titan serija. Zaboravljas da GTX ima zakljucan DP a imace sigurno i duplo manje memorije.

Za AMD ne mogu da tvrdim nista jer se nista i ne zna. Samo neke smesne glasine.
Mogu da ti iznesem vise scenarija mada sam vec o tome pisao u ovoj temi.


:: I naravno bice oko soma jevreja, dok ce AMD biti 200-300e jeftiniji, tako bar meni nesto smrdi..
::
::
:: INTEL I7 4790k petarda @ Megahalems re
:: ASUS Maximus VII Her
:: KINGSTON HyperX 2x4 gb 180
:: ASUS gtx 970 Stri
:: SAMSUNG 250gb EV
:: CM V70
:: SAMSUNG 2233rz 3D 120h
::
:: :: Pirznacu da nisam ja licno racunao ali sam citao kakve su analize i proracune radili drugi ljudi
:: :: Moje misljenje se slaze sa dobijenim rezultatima. Znaci od 30-50%
:: :: Neki smatraju da ce biti iz mesta jaci 50% sto je veoma moguce + 384 bit-na magistrala sa vecom propusnom moci.
:: ::
:: :: U svakom slucaju takva karta ce biti zver
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Classy ... 24.01.2015. 01:57 #579966

status: user
broj poruka: 546
Pa nije tesko izracunati. Ako ovaj ima 2048 CUDA a ovaj 3072 znaci kolika bi mogla biti razlika na papiru. 1/3 od celog GTX980 jaci. 35-40%. Kazu imace jak boost sto ce mozda ostaviti manje prostora za OC nego Titan Black i veca mozda potrosnja. Sve u svemu trebalo bi da bude oko 50-55% jaci od Titan Black, referentni sa referentnim poredim. Naravno doci ce tu modeli koji su 20% jaci od referentnog ali kada karta postane za gamere. Znaci EVGA ce eventualno da klokuje do 10% brzu od referentne.
Dokaz da NASA i NVIDIA saradjuju i sa ostalim univerzitetima je meni ista kao cinjenica da jedan jedini brand klokuje te naopakije graficke i najskuplje. Tj da znam da je u prednosti nad AMD ili u drugom slucaju nad ostalom konkurencijom.
Kako mislis Mozda GTX Serija, pa sta je Titan, nego Family GeForce GTX Titan Black.
Koristi isti drajvere kao i GTX750Ti... Znaci ista karta samo ima mogucnost da se koristi i u druge svrhe sto daje NVIDIA opravdanje da trazi vece pare.
Nista tu nema carobno sem kolicina memorije, vazno je da bar sadasnje graficke imaju 6GB, To naredne 3 god nema sanse da bude malo za 1440p inace ljudi vise nece moci da se igraju sa kartama ispod 500-600e uopste bukvalno. To bi srusilo citavu generaciju karata medju kojima su i 980 kao najnovija samo za low setovanja teksture, mozda medium. Inace GTX780Ti Superclocked kada se pojavio davao je identican rezultat skoro kao Titan a imao je manje CUDA. Titan Black je bio dobar iz jednog razloga a to je 6GB. Cak obicna verzija Titan Black je sramotno zaostajala po 2500-3000 grafickih poena za klokovanim verzijama GTX780Ti, tako da on je skup i on je dobar ali dok se ne pojavi karta 100% za gamere. Onda je losija opcija. Niti ga pravi profesionalci uzimaju za ozbiljno jer skida GeForce drivere sve losije, niti gameri jer je skupa da bi kao mogli i profesionalci da koriste koji traze podrsku bolju za celu firmu koja to uzima. Oni nemaju vremena da se dopisuju na GeForce forumima nego da dodje neko ko ce to da ispravi ako se desi problem.
AMD ne moze da proda kartu za 800-900e. Oni to ne mogu. Oni su posle 6 meseci oborili cenu R9-295X koji je bio jaci od Titan Z na 900e. Oni za single kartu ne mogu da se pojave preko 700e. To njihov ambijent koji vlada tamo ne dozvoljava. Tu su ljudi koji seci usi krpi dupe, sastavljaju 2 slabije za jace, AMD procesori, nikako... pogotovu sada kada nema rudarenja. R9-290X je isao zbog rudarenja, sada toga nema vise.
A meni je nezamislivo da AMD prodaje za 600e a NVIDIA za 1300e 20% jacu kartu.
Ali moguce. Naci ce oni opravdanje.



Intel® i7-3770K (4.5GHz + H100)
EVGA Z77 FTW + Dominator Platinum 1866 2x4GB
EVGA GTX780Ti K|NGP|N Classified
Force GT 120 - WD500AAKS - Sound Blaster Z
EVGA SuperNOVA 1200 P2
CORSAIR Obsidian 650D - http://valid.canardpc.com/kyvil9


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 2
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs