Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Tržište
Zeljko
STRANA 2 OD 3  
alrad 23.01.2015. 15:26 #579873

status: user
broj poruka: 4747

Meni ima smisla. To je stvar licne percepcije. Pardon, poimanja.

Gramatika sluzi kao osnova a ne kao cilj. Kad bi svi prepisivali gramatiku bez nadogradnje sve bi knjige bile gramaticki udzbenici.

Sto se stranih izraza tice, u srpskom jeziku je ogroman broj turzicama pa ih moras koristiti hteo - ne hteo.
Ako ne pijes ti, viski i kofi, pices čaj, rakiju i kafu. :/


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zdebeli Re: 23.01.2015. 15:33 #579874

status: user
broj poruka: 1372
To je istina ali ne moramo dalje da degradiramo jezik.
Diže mi se kosa na glavi u poslednje vreme kad ljudi pominju ,,gejming``, a dešava se sve češće.

::
:: Sto se stranih izraza tice, u srpskom jeziku je ogroman broj turzicama pa ih moras koristiti hteo - ne hteo
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 23.01.2015. 15:44 #579875

status: user
broj poruka: 4747

Slazem se ja potpuno. Sad, ima ta stvar da je jezik ziv i da ne mozes da ga stavis pod stakleno zvono. Ali neki spojevi stvarno zvuce kao devolucija a ne evolucija. Mozda gejming i ne toliko, ali kad vidim w umesto v...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dantes gramaticka policija 23.01.2015. 15:53 #579877

status: user
broj poruka: 492
ako krenemo jedni druge da kudimo za jezik i izrazavanje ima da bude haos na forumu. pa svi smo mi valjda prvo ljudi,pa evropljani,pa balkanci,pa srbi. razumem da neki od vas imaju hardkor patriotska i religiozna ubedjenja pa im mozda smeta taj prljavi anglosaksnoski jezik al to ce samo dovesti do jos veceg razdora izmedju nas. ako ne moze niko od nas da prica slobodno(naravno engleskim tekstom koji nije izvadjen iz konteksta) i da na sve strane arlja gramaticka policija pa sve ovo ce jako brzo postati sprdnja od foruma.

GPU History:
NvidiaMX440
Club 3D9250
Foxconn7600GT
MSI9600GT
MSI GTX660Ti PE OC
GPU Future:
MSI GTX970 Gaming OC - > Coming soon very soon :D
https://www.youtube.com/watch?v=He9-p7f3DEA<

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cokla slazem se sa korisnikom zdebeli 23.01.2015. 18:20 #579899

status: user
broj poruka: 756
govor kao nacin komunikacije je jedna od najvaznijih stvari medju svim ljudskim dostignucima
potrebno je da se govor menja, ali ga sigurno nece menjati nepismeni
ko god da se opire kvalitetnom izrazavanju, ne vredi mnogo
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 Recnik? 23.01.2015. 18:22 #579900

status: user
broj poruka: 3346

Ionako nam je recnik prepun turskih, fancuskih, nemackih reci i modifikacija, ne razumem u cemu je problem sa engleskim?

_____________________________
P8P67 Pro v.3.1/i7 2600K/16GB RAM/MSI Lightning 770/SSD HyperX 120 3K/ 1TB/3TB SATA/X-Fi xtremeGamer Fatality Pro/CM 690 II Advanced/Toughpower 775W/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/CM TX3 EVO

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cokla nema problema 23.01.2015. 22:00 #579922

status: user
broj poruka: 756
Jednostavno neke reči hoćemo da ubacimo u naš govor, a neke nećemo. A da micika ispiše dva pasusa tuđih misli na stranom jeziku smatram neukusnim. Siguran sam da ljudi koji ne barataju sjajno engleskim jezikom smatraju takvo pisanije uvredljivim.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion hah pa... 23.01.2015. 22:06 #579923

status: user
broj poruka: 2480
I ja smatram da je uvredljivo da neko ko je na IT forumu ne zna engleski :-)


i5-4690k @4.5Ghz on Cryorig R1 ultimate | Z97 Sabertooth mk.2 | Asus 280X DC2T | 8gb Crucial Ballistix@1600mhz CL8 | Samsung Evo 840 240gb | WD black 1tb | 750W cft-750-14cs | Cm Storm Stryker

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zdebeli 23.01.2015. 22:46 #579929

status: user
broj poruka: 1372
Jeste nam jezik pun raznih stranih izraza, ali to ne znači da ako se grešilo i manje obraćalo pažnje u prošlosti, takvo ponašanje treba i sada nastaviti. Nisam ja protiv engleskih izraza, ja sam protiv svih stranih kada ih nema potrebe koristiti, ali je činjenica da su uglavnom izrazi na engleskom jeziku.

Zašto moram da imam ,,hardkor’’ patriotska i religiozna ubeđenja ako smatram da trebamo da poštujemo svoj jezik i kulturu. Zašto misliš da bi se podeli u tabore što se gramatike tiče, zar ne može jednostavno da neko da svoju zamerku, primedbu ili predlog a da se ne svrsta u neku grupu?

Ja ne smatram pisanje na stranom jeziku uvredljivim i mislim da sam samo jednom ili dva puta za sve ove godine nekome na forumu rekao nešto na tu temu, ali me prilično nervira da čitam tekstove domaćih polupismenih ,,novinara’’ koji onako na svoju ruku uvedu neki izraz koji uopšte nije u duhu našeg jezika i mora da se polomi jezik prilikom izgovora, a uz sve to postoji i naš izraz.

Pa tako onda čitam kako je neko bio u ,, šopingu’’, pa je onda otvorio svoj ,,brauzer’’ i video da je neka tamo devojka ,,singl’’.
Toga naravno ima i na višem nivou pošto se to veoma brzo širi, pa je tako profesor na fakultetu rekao ,,...svakoj ,,valoizaciji’’ prethodi... ’’. Uopšte nisam shvatao smisao rečenice dok nije objasnio da je ,,valoizacija’’ ustvari vrednovanje. Em što izraz zvuči užasno, em što nije ni dobro izgovoren, em što imamo svoj izraz.

Jel ove stvari samo nama dvojici-trojici smetaju?



:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 23.01.2015. 22:54 #579931

status: user
broj poruka: 3797
To pitanje sam ja prvi pokrenuo, kada sam dobacio ovde nekome da nema potrebe toliko da odbacuje nase pismo i jezik, ali koliko vidim ovom drustvu je strano sve ``in`` i oberucke prihvatamo sve tudje, tako da smesan u stvari ispadas kada govoris ovim lepim slovenskim jezikom. Ako jos kazes da si patriota, mada imamo mnogo lepsu rec i za to(rodoljub) onda budes sigurno lincovan i ismevan. Jer to su oni besposlicari sto lupaju izloge i grad na raznim protestima i utakmicama...


INTEL I7 4790k petarda @ Megahalems red
ASUS Maximus VII Hero
KINGSTON HyperX 2x4 gb 1800
ASUS gtx 970 Strix
SAMSUNG 250gb EVO
CM V700
SAMSUNG 2233rz 3D 120hz

:: Jeste nam jezik pun raznih stranih izraza, ali to ne znači da ako se grešilo i manje obraćalo pažnje u prošlosti, takvo ponašanje treba i sada nastaviti. Nisam ja protiv engleskih izraza, ja sam protiv svih stranih kada ih nema potrebe koristiti, ali je činjenica da su uglavnom izrazi na engleskom jeziku
::
:: Zašto moram da imam ,,hardkor’’ patriotska i religiozna ubeđenja ako smatram da trebamo da poštujemo svoj jezik i kulturu. Zašto misliš da bi se podeli u tabore što se gramatike tiče, zar ne može jednostavno da neko da svoju zamerku, primedbu ili predlog a da se ne svrsta u neku grupu?
::
:: Ja ne smatram pisanje na stranom jeziku uvredljivim i mislim da sam samo jednom ili dva puta za sve ove godine nekome na forumu rekao nešto na tu temu, ali me prilično nervira da čitam tekstove domaćih polupismenih ,,novinara’’ koji onako na svoju ruku uvedu neki izraz koji uopšte nije u duhu našeg jezika i mora da se polomi jezik prilikom izgovora, a uz sve to postoji i naš izraz
::
:: Pa tako onda čitam kako je neko bio u ,, šopingu’’, pa je onda otvorio svoj ,,brauzer’’ i video da je neka tamo devojka ,,singl’’.
:: Toga naravno ima i na višem nivou pošto se to veoma brzo širi, pa je tako profesor na fakultetu rekao ,,...svakoj ,,valoizaciji’’ prethodi... ’’. Uopšte nisam shvatao smisao rečenice dok nije objasnio da je ,,valoizacija’’ ustvari vrednovanje. Em što izraz zvuči užasno, em što nije ni dobro izgovoren, em imamo naš izraz
::
:: Jel ove stvari samo nama dvojici-trojici smetaju
::

::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zdebeli Re: ... 23.01.2015. 23:15 #579934

status: user
broj poruka: 1372
Da, odgovorio si miciki pošto je kačio tekstove na engleskom, kao da ne može samo da postavi link.

Nemačke izraze su doneli naši ljudi koji su radili preko, pa su njih koristili kad se vrate da bi ispali obrazovaniji i pametniji jer je beli svet uvek bolji, pa tako retko ko više koristi izraze kao recimo ,,vijak`` ,,odvijač`` itd. Pa meni je tek pre godinu-dve palo na pamet da je ,,notes`` ustvari beleznica, a taj izraz su doneli ljudi koji su ga pročitali tako po Vuku, pa ovde prodavali kao nešto drugačije kao da mi beleznice nikada nismo videli.

U skorije vreme je u pitanju engleski jezik čiji su se izrazi odomaćili u našem jeziku zahvaljujući filmovima, serijama, internetom itd. A pošto je kod nas većini tuđe uvek bolje, oni to brže bolje prihvataju. Mislim, mora da se prati taj lajfstajl, inače ćemo biti skroz aut.

Hvala ti za ovo rodoljub, brzo se zaboravi jezik ako se ne koristi.

:: To pitanje sam ja prvi pokrenuo, kada sam dobacio ovde nekome da nema potrebe toliko da odbacuje nase pismo i jezik, ali koliko vidim ovom drustvu je strano sve ``in`` i oberucke prihvatamo sve tudje, tako da smesan u stvari ispadas kada govoris ovim lepim slovenskim jezikom. Ako jos kazes da si patriota, mada imamo mnogo lepsu rec i za to(rodoljub) onda budes sigurno lincovan i ismevan. Jer to su oni besposlicari sto lupaju izloge i grad na raznim protestima i utakmicama...
::
::
:: INTEL I7 4790k petarda @ Megahalems re
:: ASUS Maximus VII Her
:: KINGSTON HyperX 2x4 gb 180
:: ASUS gtx 970 Stri
:: SAMSUNG 250gb EV
:: CM V70
:: SAMSUNG 2233rz 3D 120h
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
quna Re: 23.01.2015. 23:27 #579936

status: user
broj poruka: 1636
Ne bih da ulazim sad u polemiku ali kad bih sad krenuo da ucim php trazio bih uputstva (ustvari trazio bih `tutorials`) za `patterns` i verujem da bih mnogo brze, lakse i vise informacija nasao nego da trazim obrasce.
Engleski je primarni i univerzalni jezik u IT i srodnim oblastima, smatram krajnje kontra produktivnim da se ogranicavamo na srpski jezik jer onda sebe tvrdoglavo suzavamo na govorno podrucje koje je u IT tehnologijama jako slabasno i sa velikim deficitom informacija na tu temu. A koriscenje oba jezika (kada su u pitanju strucni pojmovi) vrlo lako moze da dovede do nesporazuma.
Primera radi, ako zelim da proucavam rakiju, definitivno cu koristiti pojmove na srpskom jeziku sto je vise moguce jer cu time sebi povecati mogucnosti da razumem najbolje strucnjake i resurse te tematike i necu sebe da dovodim u situaciju da mi se bespotrebno mesaju pojmovi iz jezika kojim govore nacije koje i ne znaju bas puno o rakiji.

Pisati kompletne postove na stranom jeziku, bilo kao citate bez objasnjenja ili kao obicne odgovore na temu je, slazem se, suludo i pretenciozno (u smislu da niko nije duzan da savrseno zna strani jezik).


http://tiny.cc/My500px
i5 750 : cm 212+ : ga-p55-usb3 : 2x2gb geil black dragon : powercolor 7850 1GB : samsung f3 500gb : creative audigy : corsair tx650 : xigmatek asgard : benq g2750 a4tech x7

:: Mene takođe nervira engleski i upropašćavanje našeg jezika
:: Nije patern nego obrazac
::
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion Re: Re: 23.01.2015. 23:35 #579937

status: user
broj poruka: 2480
Upravo tako. Voleo bih da vidim kako cu da programiram bez engleskog. Samim time sto mi je minimalno 8h dnevno rad iskljucivo na engleskom, sto programiranje, sto administracija, normalno je da cu koristiti engleske fraze.

Ja sebe smatram i patriotom, a vala sam i nacionalista. Ali kao IT-evac jednostavno ne mogu da zaobidjem masovno koriscenje engleskog jezika.

Kad bude trebalo da preko-satujem juzni most na 2800 velikih srca, pohranim podatke na tvrdi disk ili potrazim kucko-mach sa + 10 na snagu i 3 na okretnost, je dan kada cu dici ruke i otici da se bavim ratarstvom.

i5-4690k @4.5Ghz on Cryorig R1 ultimate | Z97 Sabertooth mk.2 | Asus 280X DC2T | 8gb Crucial Ballistix@1600mhz CL8 | Samsung Evo 840 240gb | WD black 1tb | 750W cft-750-14cs | Cm Storm Stryker

:: Ne bih da ulazim sad u polemiku ali kad bih sad krenuo da ucim php trazio bih uputstva (ustvari trazio bih `tutorials`) za `patterns` i verujem da bih mnogo brze, lakse i vise informacija nasao nego da trazim obrasce
:: Engleski je primarni i univerzalni jezik u IT i srodnim oblastima, smatram krajnje kontra produktivnim da se ogranicavamo na srpski jezik jer onda sebe tvrdoglavo suzavamo na govorno podrucje koje je u IT tehnologijama jako slabasno i sa velikim deficitom informacija na tu temu. A koriscenje oba jezika (kada su u pitanju strucni pojmovi) vrlo lako moze da dovede do nesporazuma.
:: Primera radi, ako zelim da proucavam rakiju, definitivno cu koristiti pojmove na srpskom jeziku sto je vise moguce jer cu time sebi povecati mogucnosti da razumem najbolje strucnjake i resurse te tematike i necu sebe da dovodim u situaciju da mi se bespotrebno mesaju pojmovi iz jezika kojim govore nacije koje i ne znaju bas puno o rakiji.
::
:: Pisati kompletne postove na stranom jeziku, bilo kao citate bez objasnjenja ili kao obicne odgovore na temu je, slazem se, suludo i pretenciozno (u smislu da niko nije duzan da savrseno zna strani jezik).
::
::
:: http://tiny.cc/My500p
:: i5 750 : cm 212+ : ga-p55-usb3 : 2x2gb geil black dragon : powercolor 7850 1GB : samsung f3 500gb : creative audigy : corsair tx650 : xigmatek asgard : benq g2750 a4tech x7
::
:: :: Mene takođe nervira engleski i upropašćavanje našeg jezika
:: :: Nije patern nego obrazac
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zdebeli Re: Re: 23.01.2015. 23:36 #579938

status: user
broj poruka: 1372
Pogrešno si me shvatio, za IT će se naravno koristiti pretežno engleski jezik, jer su ti izrazi uglavnom opšteprihvaćeni, nepredvodljivi i sl. Naravno da ćeš tražiti tutorial a ne upustvo pošto je veća šansa da tako nađeš ono što ti treba, ali to ne znači da u slobodnom govoru treba koristiti reč tutorial ako imamo domaći izraz (upustvo).

Zašto je problem reći ,,treba mi računar za igre/igrice`` umesto za ,,gejming``, jel ima potrebe?


:: Ne bih da ulazim sad u polemiku ali kad bih sad krenuo da ucim php trazio bih uputstva (ustvari trazio bih `tutorials`) za `patterns` i verujem da bih mnogo brze, lakse i vise informacija nasao nego da trazim obrasce
:: Engleski je primarni i univerzalni jezik u IT i srodnim oblastima, smatram krajnje kontra produktivnim da se ogranicavamo na srpski jezik jer onda sebe tvrdoglavo suzavamo na govorno podrucje koje je u IT tehnologijama jako slabasno i sa velikim deficitom informacija na tu temu. A koriscenje oba jezika (kada su u pitanju strucni pojmovi) vrlo lako moze da dovede do nesporazuma.
:: Primera radi, ako zelim da proucavam rakiju, definitivno cu koristiti pojmove na srpskom jeziku sto je vise moguce jer cu time sebi povecati mogucnosti da razumem najbolje strucnjake i resurse te tematike i necu sebe da dovodim u situaciju da mi se bespotrebno mesaju pojmovi iz jezika kojim govore nacije koje i ne znaju bas puno o rakiji.
::
:: Pisati kompletne postove na stranom jeziku, bilo kao citate bez objasnjenja ili kao obicne odgovore na temu je, slazem se, suludo i pretenciozno (u smislu da niko nije duzan da savrseno zna strani jezik).
::
::
:: http://tiny.cc/My500p
:: i5 750 : cm 212+ : ga-p55-usb3 : 2x2gb geil black dragon : powercolor 7850 1GB : samsung f3 500gb : creative audigy : corsair tx650 : xigmatek asgard : benq g2750 a4tech x7
::
:: :: Mene takođe nervira engleski i upropašćavanje našeg jezika
:: :: Nije patern nego obrazac
:: ::
:: ::
:: ::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem @Zdebeli 23.01.2015. 23:41 #579939

status: user
broj poruka: 3797
Ma dobro to danas sto sam mu se obratio, nego sam mislio jos dosta ranije da sam pokrenuo to pitanje, cini mi se da sam bas ovu macketinu kritikovao... :D


INTEL I7 4790k petarda @ Megahalems red
ASUS Maximus VII Hero
KINGSTON HyperX 2x4 gb 1800
ASUS gtx 970 Strix
SAMSUNG 250gb EVO
CM V700
SAMSUNG 2233rz 3D 120hz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dantes pa ocigledno 23.01.2015. 23:46 #579941

status: user
broj poruka: 492
cemo sad jedni druge da prozivamo ne samo sta pisemo nego kako i pisemo. ja sad vise ne znam ni dal da napisem racunar il kompjuter,dal da pisem PC Berza il LR Berza po mom maternjem (LR ako je licni racunar LK ako je licni kompjuter) sta je uopste i pravilnije za ovaj forum po srpskom jeziku . sad odjednom cemo da zovemo jedni druge igracima a ne gejmerima. Slazem se da treba svoje da cuvamo al ako mi sad pocnemo da pazimo kako i koje reci koristimo banalizovacemo ne samo ovu temu vec i sve ostale. Razumem vase iritacije za soping i ostalo i meni se tako isto pizdi kad odem u arenu pa vidim Grdana umesto Maleficent al onda se smirim jer znam da je crtani sinhronizovan na srpski. Razumem da vam je bezveze da ima tih tekstova na engleskom,mozda bi bilo lakse da je sve na srpskom pa da temu razume 100% nas umesto 90% koliko bar po mojoj proceni zna dovoljno engleskog jezika u ovo doba . Pravo da ti kazem nisam citao ni SK ni Screenfun vec odavno tako da nisam upucen kako nasi novinari kasape jezik. Mislim da mi forumasi ipak nemamo toliku neku obavezu da pazimo na svoj jezik vec smo ovde cisto iz ljubavi prema racunarima i IT svetu uopste i zelimo da se nase misljenje cuje bar ovde. Sto se mene tice moze da bude i sekcija na forumu gde cemo kompletno pisati jedni drugima na engleskom pa cak i za iste teme koje smo postavili na srpskom jeziku. Mozda je nekome lakse da prenese ono sto zeli sa engleskog,nego da to pokusava na srpskom.

GPU History:
NvidiaMX440
Club 3D9250
Foxconn7600GT
MSI9600GT
MSI GTX660Ti PE OC
GPU Future:
MSI GTX970 Gaming OC - > Coming soon very soon :D
https://www.youtube.com/watch?v=He9-p7f3DEA<

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion Re: @Zdebeli 23.01.2015. 23:49 #579943

status: user
broj poruka: 2480
Jesi, ja sam postavljao pitanje na stranom forumu pa sam bukvalno samo delimicno preveo :D jer sam vise prozvizdao, sve citam na engleskom.

i5-4690k @4.5Ghz on Cryorig R1 ultimate | Z97 Sabertooth mk.2 | Asus 280X DC2T | 8gb Crucial Ballistix@1600mhz CL8 | Samsung Evo 840 240gb | WD black 1tb | 750W cft-750-14cs | Cm Storm Stryker

:: Ma dobro to danas sto sam mu se obratio, nego sam mislio jos dosta ranije da sam pokrenuo to pitanje, cini mi se da sam bas ovu macketinu kritikovao... :
::
::
:: INTEL I7 4790k petarda @ Megahalems re
:: ASUS Maximus VII Her
:: KINGSTON HyperX 2x4 gb 180
:: ASUS gtx 970 Stri
:: SAMSUNG 250gb EV
:: CM V70
:: SAMSUNG 2233rz 3D 120h
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bigbluepro LoL... 24.01.2015. 00:18 #579948

status: user
broj poruka: 239

Vama bas dosadno, a?...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion da, 24.01.2015. 00:30 #579952

status: user
broj poruka: 2480
a Vi kako `te?

i5-4690k @4.5Ghz on Cryorig R1 ultimate | Z97 Sabertooth mk.2 | Asus 280X DC2T | 8gb Crucial Ballistix@1600mhz CL8 | Samsung Evo 840 240gb | WD black 1tb | 750W cft-750-14cs | Cm Storm Stryker

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ishmerish Sve ti jebem!!! 24.01.2015. 00:43 #579953

status: user
broj poruka: 7286
Vi ste ovde iskrivili i krivinu koja krivi vreme!
Svi se nesto primaju na putovanje kroz vreme, ili ti u buducnost, ali da se stopira isto kao sto je ovde, e to je pos`o.
Da udjem ponovo posle 100 godina, garat bih imao utisak da sam juce bio.

Dakle: Celavi bez ruku, za kosu se vuku`

Carry on


Lala 4ever!
http://youtu.be/Jx__vtgiW1Q

`Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost, doduse za prvu nisam siguran`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 24.01.2015. 00:53 #579954

status: user
broj poruka: 18472
Ja cu samo da pozdravim tebru Ishmerisha koga nisam cuo 100 godina :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peniko Ja par reci, onak, kao posmatrac... 24.01.2015. 01:15 #579957

status: user
broj poruka: 205
Ne mogu reci da sam pisao cesto na forumu, uglavnom izjutra pogledam, bude neka zanimljiva tema... Vidim da je polemika krenula na temu rada pcberze i na temu jezika.

Sto se tice rada berze, ima tu oprecnih stavova, nekoliko poenti i svaka od njih ima svoje rezone. Sa jedne strane, imamo to da se pcberza, kao takva, verovatno izdrzava od reklama i banera firmi, koje ce neko popljuvati, a neko pohvaliti. Iz perspektive samog odrzanja rada sajta, a ne kvaliteta i slobode govora, potpuno je opravdano ciniti ustupke onima koji placaju reklamu... ALI, moje je misljenje, ne bih zeleo da uvredim nekoga i unapred se izvinjavam ako dodje do toga, da autocenzura (jedina pojava u medijima koja je gora i od same cenzure, a pcberza se, u neku ruku, moze smatrati medijem) smanjuje kvalitet diskusije, gazi slobodu izrazavanja, obezvredjuje diskusiju i urusava samu definiciju foruma. Kakav kredibilitet moze imati forum gde ce u diskusiji ucestvovati samo istomisljenici i poslusnici? Pa mozda je upravo mogucnost da se drugima prenese svoje iskustvo i cinilo pcberzu kredibilnim mestom za razgovor i razmenu iskustava. Mozda je bas to sto je svako mogao da kaze ono sto misli o npr. nekoj firmi i moglo da natera bas te firme, koje samo jure za profitom, da poprave kvalitet svoje usluge i svojih proizvoda. Na zalost, cela drzava i drustvo su se pretvorili u poslusnicke i sterilne braon-sive mase i pcberza je samo jos jedan primer vucicevicevske mentalne atrofije... RIP slobodi, AVE poltronizmu... To me dovodi do izrazavanja i `stradanja srpskoga jezika`. Iskreno vise mi se dopada avgust nego kolovoz, ofsajd nego zaledje, avion nego zrakoplov i puls nego bilo. Ne bih voleo da, poput Hrvata, udjemo u problem sa trazenjem identiteta kroz neke besmislene i idiotske stvari. Snowboard, jednostavno, bolje zvuci nego snezna daska. PERIOD.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ishmerish De si vatro brate 24.01.2015. 01:25 #579959

status: user
broj poruka: 7286
100 godina jashta, mada ko ovde okine 5K ni pakao mu nece tesko pasti!


Lala 4ever!
http://youtu.be/Jx__vtgiW1Q

`Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost, doduse za prvu nisam siguran`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cokla a ti, prijatelju, znaš engleski? 24.01.2015. 01:27 #579960

status: user
broj poruka: 756
pitam se samo, kako bi se snašao u razumevanju engleskog jezika kojim govore, na primer, arhitekte u Australiji? Ili botaničari u West end-u?
Pitam, zato što je micikin tekst sve samo ne IT oriented...


:: I ja smatram da je uvredljivo da neko ko je na IT forumu ne zna engleski :-
::
::
:: i5-4690k @4.5Ghz on Cryorig R1 ultimate | Z97 Sabertooth mk.2 | Asus 280X DC2T | 8gb Crucial Ballistix@1600mhz CL8 | Samsung Evo 840 240gb | WD black 1tb | 750W cft-750-14cs | Cm Storm Stryker
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: Sve ti jebem!!! 24.01.2015. 05:42 #579980

status: user
broj poruka: 914

Izvini tebe zaboravih da dopisem u listu ljudi koje davno nisam `citao` jednostavno u moru budalastina ti promakne i neka epohalna stvar , pozdrav i sve najbolje...

:: Vi ste ovde iskrivili i krivinu koja krivi vreme
:: Svi se nesto primaju na putovanje kroz vreme, ili ti u buducnost, ali da se stopira isto kao sto je ovde, e to je pos`o
:: Da udjem ponovo posle 100 godina, garat bih imao utisak da sam juce bio
::
:: Dakle: Celavi bez ruku, za kosu se vuku`
::
:: Carry on
::
::
:: Lala 4ever!
:: http://youtu.be/Jx__vtgiW1
::
:: `Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost, doduse za prvu nisam siguran`
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 3  
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646133.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs