Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
SHOCKING interview with Nvidia engineer about the 970 fiasco
STRANA 2 OD 2
pajsgudgud Re: Re: @Dejzan 31.01.2015. 22:33 #581334

status: user
broj poruka: 3737
E sad si rekao nešto što je mnogo nas znalo odavno...

cenovna razlika između proizvodnog postupka 980 i 970 karte je takav da im se isplati da proizvode samo 980 pa da ih sakate, a onda da nam prodaju muda za bubrege...

Isto mislim i za MAD!!! Dakle cela ova rasprava na ovom formumu se svodi na to ko je koliko spreman da ga zajebu!!! Ne postoji ko je bolji, nego ko će da te napravi većom budalom :)
support normality

GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, Excelram 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, Sapphire 280X VaporX, Chieftec modular 750W, puno prašine.

:: Pa nije bas tako. Znam da ce sad mnogi reci evo ga brani ali ja sam samo detaljan i precizan
::
:: Oni su chip Vlado namerno tako podesili jer im je to bilo najidealnije resenje da GTX 970 dovoljno udalje od GTX 980. Maxwell je takva arhitektura da elementi mogu parcijalno da se gase. Oni su zagasili L2 cache i vezali memorijske kotrolere i podelili memoriju.
::
:: Budi siguran da ta karta ne bi videla svetlost dana da to nije radilo sve kako treba a uostalom vidis koliko je dugo trebalo da se primeti to alociranje svih 4GB-a i opet problem nije masovne priorode
::
:: Najveci problem i blam je sto su skrili specifikacije, njih ljudi za to najvise krive i zato su ljuti. Ostaje gorak ukus u ustima kad saznas da se nesto mulja iza tvojih ledja bez potrebe
::
:: Ja ne kapiram koji im je to trebalo, pa 99% stanovnistva ne zanima koliko karta ima ROP jedinica i L2 cache memorije. Ovako su sad nahajpovali da su tenziju podigli na visi nivo i sad ih pritiskaju sa svih strana
::
:: AMD je dobro iskoristio situaciju da podrzi hype + sto se sad forsiraju jos jace kampanje poput onog za G Sync i sl
::
:: nVidia je sama kriva, sad nek ispasta stim sto ja licno ne vidim ovde nista toliko strasno. Niko kupce nije obmanuo kad je rec o performansama. One su iste od prvog dana, cak su sad i bolje posto su driveri poboljsani i sl
::
:: Citava glupost zbog sitnice ali ako.
:: Ja se nadam da ce bar sad da spuste malo cene pa se licno mozda odlucim za SLI :
::
:: ::
:: :: Nije problem u Maxwell arhitehturi nego o inzenjerskim propustima i gluposti
:: ::
:: :: Kao kad bi ja napravio pumpu za vodu koja moze da izbaci 1000 litara vode u minuti a stavio na nju crevo za polivanje travnjaka pa dobijam samo 10 litara protok
:: ::
:: ::
:: :: Obila im se o glavu alavost i sakacenje proizvoda.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Classy .... 01.02.2015. 00:01 #581351

status: user
broj poruka: 546
Ako hocete da kaznite NVIDIA a da pri tome sebi ne zagovnate zivot sa AMD onda jedino da birate karte koje su skupe pa da duzi period ne kupujete nista novo.
Kako da znate sta je dovoljn memorije, pa sve se optimizuje prema konzolama, znaci 8GB limit nece preci narednih 5 god. Sto znaci trebace vam najmanje 6-8GB za miran san na 1080p, dodajte tome i jak GPU. Evo recimo ako NVIDIA samo takne GM200 i skrati ga za mene taj cip od tog momenta nema vise nikakvu vrednost, bez obzira na modele i ostalo. Cim oni nesto usporavaju, oslabljuju to treba izbegavati.
Ovo bi bila mnogo manja drama da nisu i NVIDIA i njeni fanovi forsirali pricu da ljudima je potrebnije 4GB makar imali i 20% manje GPU performanse, e sada su lepo sebi obezbedili crnju sudbinu jer je mnogo musterija iz tog razloga i besno.
Da su odmah rekli ljudima, ma jok GTX780 ne dolazi u obzir da se uzima 970 ili sa GTX780Ti da se uzima GTX980 oni su krenuli na sve nacine da nas ubedjuju da cemo umreti bez 4GB, toliko da ljudi cak ne mogu ni da se strpe da izadje normalan i premium cip nego to mora da urade sada odmah, iako ce bolji cip se pojaviti pre nego sto oni uopste dodju u situaciju da je 4GB limit. Te igre za koje je 3GB malo, za njih je i 4 nista posebno. Ali da li se bas one moraju sada igrati odmah dok nema nista zanimljivoi sem Titan Black. E pa ako mora sada evo vam `TRI I POL` sto kazu. Nadam se da 500MB dovodi igranje na visi nivo u odnosu na 3GB 384bit.
A vi sada sa ovim sranjem nemate ni 256bit, ovo je sada 196bit sinhronizovana 3.5GB karta. Da li vam i dalje izgleda tako privlacno kao pre ili je sada malo realnija slika da GTX980 ipak vredi tih 150-180e vise.
Ova cela serija je efikasnost i jedan odlican gaming ali nikakav pokazatelj snage NVIDIA GeForce i njenog umeca, to ce doneti nov cip odvojen samo za high end klasu. a performanse su to zato sto nema AMDa i nema sa cime da se uporedi.
Ja se na vecim performansama od GTX980 Matrix Platinum iz kutije igram evo kazem proslo je vec godinu dana, samo sto to nisam platio 550 i 650 nego 750e, mada vidim 980 bolji modeli su i oni toliko ili neznanto jeftinije.


Intel® i7-3770K (4.5GHz + H100)
EVGA Z77 FTW + Dominator Platinum 1866 2x4GB
EVGA GTX780Ti K|NGP|N Classified
Force GT 120 - WD500AAKS - Sound Blaster Z
EVGA SuperNOVA 1200 P2
CORSAIR Obsidian 650D - http://valid.canardpc.com/kyvil9


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Re: Re: @Dejzan 01.02.2015. 00:17 #581355

status: user
broj poruka: 18472
Ne verujem da je mnogo vas znalo kako se ovaj chip dobio tj na koji nacin.
A gasenjem jedinica, smx-a ili blokova zavisno kako ti tehnologija dozvoljava se i dobija derivat. Kako bi drugacije? Nista tu nije prodavanje muda za bubrege kako ni kod jednih tako ni kod drugih. Sta se njima vise isplati u to mi ne zalazimo. Mi gledamo cenovno koliko se nama koji proizvod isplati i kakve on performanse daje.

Svako svesno kupuje ono sto je sebi zamislio sto znaci da to nesto u tom momentu ispunjava njegove uslove i ocekivanja.

Takodje razlika u tehnologijama i te kako postoji tako da i ta teorija ko je bolji ne pije vodu. Uvek ce biti razlike izmedju svakog brenda, zato se i zove konkurencija nevezano za graficke karte, za svu tehnologiju.

Graficke karte su interesante jer je ova oblast kompleksna pa je razlika i vise nego ocigledna dok na nekom drugom polju i nije.

:: E sad si rekao nešto što je mnogo nas znalo odavno..
::
:: cenovna razlika između proizvodnog postupka 980 i 970 karte je takav da im se isplati da proizvode samo 980 pa da ih sakate, a onda da nam prodaju muda za bubrege..
::
:: Isto mislim i za MAD!!! Dakle cela ova rasprava na ovom formumu se svodi na to ko je koliko spreman da ga zajebu!!! Ne postoji ko je bolji, nego ko će da te napravi većom budalom :
:: support normalit
::
:: GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, Excelram 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, Sapphire 280X VaporX, Chieftec modular 750W, puno prašine.
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gliga79 Re: Re: Re: Re: @Dejzan 01.02.2015. 09:41 #581368

status: user
broj poruka: 4641
Ovde 90% ljudi ne zanima proces proizvodnje i tehnologija kojom se dobijaju cipovi.
Oni samo hoce performanse i za to placaju. U pitanju je pokusaj prevare kupaca i zato su ljudi ogorceni.

Ove placene sajtove sto testiraju karte necu ni da komentarisem.

Intel i5 2500k, Noctua NH-D14, Asus Maximus IV Gene - Z, MSI Gtx 660 OC , 4x2Gb Hyper X 1600mhz Genesis (gray), HDD WD 640 gb, Samsung F3 1tb, Seasonic S12D 850w, Thermaltake Element G
http://valid.x86.fr/lv7d95

:: Ne verujem da je mnogo vas znalo kako se ovaj chip dobio tj na koji nacin
:: A gasenjem jedinica, smx-a ili blokova zavisno kako ti tehnologija dozvoljava se i dobija derivat. Kako bi drugacije? Nista tu nije prodavanje muda za bubrege kako ni kod jednih tako ni kod drugih. Sta se njima vise isplati u to mi ne zalazimo. Mi gledamo cenovno koliko se nama koji proizvod isplati i kakve on performanse daje
::
:: Svako svesno kupuje ono sto je sebi zamislio sto znaci da to nesto u tom momentu ispunjava njegove uslove i ocekivanja
::
:: Takodje razlika u tehnologijama i te kako postoji tako da i ta teorija ko je bolji ne pije vodu. Uvek ce biti razlike izmedju svakog brenda, zato se i zove konkurencija nevezano za graficke karte, za svu tehnologiju
::
:: Graficke karte su interesante jer je ova oblast kompleksna pa je razlika i vise nego ocigledna dok na nekom drugom polju i nije
::
:: :: E sad si rekao nešto što je mnogo nas znalo odavno..
:: ::
:: :: cenovna razlika između proizvodnog postupka 980 i 970 karte je takav da im se isplati da proizvode samo 980 pa da ih sakate, a onda da nam prodaju muda za bubrege..
:: ::
:: :: Isto mislim i za MAD!!! Dakle cela ova rasprava na ovom formumu se svodi na to ko je koliko spreman da ga zajebu!!! Ne postoji ko je bolji, nego ko će da te napravi većom budalom :
:: :: support normalit
:: ::
:: :: GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, Excelram 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, Sapphire 280X VaporX, Chieftec modular 750W, puno prašine.
:: ::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Re: Re: Re: Re: Re: @Dejzan 01.02.2015. 11:29 #581380

status: user
broj poruka: 6088
Tačno tako.


i5 2500K/CM Hyper 212+/MSI Z68A-GD65 G3/HyperX Green 2×4GB 1600/Samsung 830 128GB/ASUS R9 280X DCU II TOP/Dell U2412M/Xonar DX/Altec ATP-3/CM 690 III W/SF Golden Green Pro 650W/Logitech Wave/A4Tech V7


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
codeus ... 01.02.2015. 14:06 #581401

status: user
broj poruka: 4054

nemoze bolje .. spic gary


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Re: Re: Re: Re: @Dejzan 01.02.2015. 16:18 #581418

status: user
broj poruka: 18472
Ne znam da li si ispratio sta sam do sad i u kojim temama sve pisao ali u tome i jeste poenta to sto si pomenuo. Tu je i najveca greska nVidia sto su krili specifikacije koje zapravo najvecim delom korisnike ne interesuje.

A performanse i jesu te koje proizvod svrstavaju u odredjeni segment.
Sa te strane nema ovde apsolutno ni reci o nikakvoj prevari.
GTX 970 od pocetka daje iste performanse, dan danas i nesto bolje zbog update drivera.

Prema tome najveci problem je u marketingu i za to ih treba kriviti.


:: Ovde 90% ljudi ne zanima proces proizvodnje i tehnologija kojom se dobijaju cipovi.
:: Oni samo hoce performanse i za to placaju. U pitanju je pokusaj prevare kupaca i zato su ljudi ogorceni
::
:: Ove placene sajtove sto testiraju karte necu ni da komentarisem
::
:: Intel i5 2500k, Noctua NH-D14, Asus Maximus IV Gene - Z, MSI Gtx 660 OC , 4x2Gb Hyper X 1600mhz Genesis (gray), HDD WD 640 gb, Samsung F3 1tb, Seasonic S12D 850w, Thermaltake Element G
:: http://valid.x86.fr/lv7d9
::
:: :: Ne verujem da je mnogo vas znalo kako se ovaj chip dobio tj na koji nacin
:: :: A gasenjem jedinica, smx-a ili blokova zavisno kako ti tehnologija dozvoljava se i dobija derivat. Kako bi drugacije? Nista tu nije prodavanje muda za bubrege kako ni kod jednih tako ni kod drugih. Sta se njima vise isplati u to mi ne zalazimo. Mi gledamo cenovno koliko se nama koji proizvod isplati i kakve on performanse daje
:: ::
:: :: Svako svesno kupuje ono sto je sebi zamislio sto znaci da to nesto u tom momentu ispunjava njegove uslove i ocekivanja
:: ::
:: :: Takodje razlika u tehnologijama i te kako postoji tako da i ta teorija ko je bolji ne pije vodu. Uvek ce biti razlike izmedju svakog brenda, zato se i zove konkurencija nevezano za graficke karte, za svu tehnologiju
:: ::
:: :: Graficke karte su interesante jer je ova oblast kompleksna pa je razlika i vise nego ocigledna dok na nekom drugom polju i nije
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 2
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646134.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs