Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
MANTLE zvanicno NIJE mrtav!
STRANA 2 OD 3  
Kutalion Je suis Dmaster aussi. Pravda za Kutija! 05.03.2015. 20:28 #585746

status: user
broj poruka: 2480
Vecernji post zapocecemo sa osvrtom na Wladu:
@Wlada: Boli nas sve kolektivno patka za Titana i bacanje 1500e. A ti do sutra sosolji pitona i guraj ga u usb port gledajuci slike istog.

@Samom Sebi aka Dmasteru
Od sutra idemo na terapiju, se resimo podvojene licnosti i saberemo postove!

@Sky
Ja sam izuzetno ozbiljan po ovoj temi :-) Kakve veze ima mantle sa ovom temom. Kao prvo mantle ce nastaviti zivot kroz Frostbite 3 (starcitizen, BF hardline, Mass Effect, Star Wars...), samim time NIJE MRTAV. Kao drugo osnova je novog API-ja, kojeg AMD razvija sa drugim kompanijama Khronos Grupe.

I nije zapocet na Mantle-u `da se tako izrazimo` vec je znacajna osnova samog koda Mantle. To sto su promenili shading language, bu-hu, to je mali deo... Da je usavrsavan jeste, kada imas gomilu kompanija, naravno da ce dodati svoje inpute i to ce biti napravljeno jos bolje.

Ti pre koji dan o doticnoj temi:
`nVidia se nikad nije fokusirala po tom pitanju, mozda im nikad nije ni palo na pamet.`

A danas:
`Ovo prakticno moze da se `racuna` kao API by nVidia :) Rekao bih da je ovde nVidia poprilicno umesala prste da ovo bude to za sta ga sad predstavljaju.`

Znaci do juce nvidiju nije zanimalo da se bave low lvl API-em, a danas su oni uradili vise nego AMD. hahaha, stvarno?
` is that the Khronos Group’s Vulkan API is substantially based upon AMD’s Mantle.` ZNACAJNO BAZIRAN. Sto ce reci osnova je ista, samo je modifikovan ostatak. To sto ti kazes(nvidija umesala prste) je kao da si uzeo pitu s jabukama i sladoledom od vanile, kupio u prodavnici, posuo preko cimet, stavio kuglu sladoleda od jagode, posecerio i rekao ispekao sam domace sada.

Mantle je koristio HLSL shader language jer i DX koristi isti, da bi developerima bilo lakse. Meni se vise svidja SPIR-V jer omogucava game developerima da napisu u C++ (umesto C) svoj shader language. (e sad vise mesta da zajebu, ali i da bolje optimizuju)

Sto se tice samog uspeha Mantle-a:
The first time I had a chance to sit down directly with AMD and talk about Mantle was at APU13, where I had a lengthy discussion of its merits with several AMD staffers. They told me that one of their biggest overarching goals was that Mantle would influence the future development of standards like DirectX and OpenGL, and that they’d be thrilled if future versions of those APIs adopted Mantle-like ways of handling graphics workloads.

Kutija, se vraca u svoju kutiju.
http://www.catboxkingdom.com/wp-content/uploads/2014/07/little-kitty-in-a-little-box.jpg

P.S. osecam se kao Wlada sa kilometarskim postom.

i5-4690k @4.5Ghz on Cryorig R1 ultimate | Z97 Sabertooth mk.2 | Asus 280X DC2T | 8gb Crucial Ballistix@1600mhz CL8 | Samsung Evo 840 240gb | WD black 1tb | 750W cft-750-14cs | Cm Storm Stryker

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 05.03.2015. 20:46 #585750

status: user
broj poruka: 18472
Nemoj da izvrces moje reci i da vadis iz konteksta jer me to strasno iritira i samim tim opisuje osobu i njene namere.

Pitao si me zasto nVidia-u ne interesuje ili interesuje. Kakav si odgovor mogao da dobijes? Isti kakvo je i tvoje pitanje. Ja ne radim u nVidia niti znam sve te informacije. Znaci mozemo samo da nagadjamo. Izvukao si moje MOZDA predstavljajuci kao tvrdnju. To nije lepo.

Takodje si namerno sarkazam, salu isto izdvojio iz konteksta da bi me omalovazio aludirajuci da ja menjam iskaze kako mi se svidi. Takodje sramota.

Namerno sam napisao API by nVidia jer je covek precedavajuci u Kronos grupi a podpredsednik nVidia.

Drugo ti tvoji prosti primeri su smesni.

To bi isto bilo kao kad bi izvodjac radova napravio konstrukciju za zgradu, izlio temelj i tako ostavio zgradu da se prodaje. Ma daj molim te. Ako hoces da verujes u te price o strucnosti AMD da neki proizvod zavrsi kako treba izvoli. Dela dokazuju drugacije ma sta ti pricao.

A trece taj Kronos ce isto morati naknadno da se ubacuje i optimizuje dok ce DX12 biti sastavni deo operativnog sistema. I sa te srane ne vidim njegovu buducnost.

A Mantle ce nastaviti u beta fazi kakav je i sad, kroz par naslova. Takodje smesno.

Pricas o nekoj ozbiljnosti a oslanjas se na bajke.

A za kraj ovo cu da ti kupim za rodjendan. Tvoja nocna mora. Torta u obliku psa :

https://www.youtube.com/watch?v=wOyibd6tDvo


Maki8=Milos1975=Gonjavac

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
solaja777 nevezano za temu i prepucavanja 05.03.2015. 20:56 #585751

status: user
broj poruka: 3277

svaka cast ljudima koji prave torte, umetnici :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion CAKE CAKE CAAAEK! 05.03.2015. 21:18 #585753

status: user
broj poruka: 2480
8. jula, nemoj da zaboravis! Obecao si!

Odgovoricu na ostatak posta za jedno sat vremena, pritisli me s poslom :(
(da ne bude da ignorisem)

i5-4690k @4.5Ghz on Cryorig R1 ultimate | Z97 Sabertooth mk.2 | Asus 280X DC2T | 8gb Crucial Ballistix@1600mhz CL8 | Samsung Evo 840 240gb | WD black 1tb | 750W cft-750-14cs | Cm Storm Stryker

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Obecanje ludom radovanje :) 05.03.2015. 21:30 #585755

status: user
broj poruka: 18472
Pazi sta ces da napises. Na tankom ledu si, korak ili dva da te ubacim u grupu ovih lokalnih sektasa :)

Maki8=Milos1975=Gonjavac

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gonjavac Re: Obecanje ludom radovanje :) 05.03.2015. 22:03 #585760

status: user
broj poruka: 573
Sta imam ja sa milosom i makijem i drugim likovima (tvojim imaginarnim nikovima)
Ajde jednom da admin razresi nek napise ip/lokaciju svakog clana za kojeg ti tvrdis da je jedna te ista osoba... ludjace ako ti imas klonirane profile to ne znaci da i ostali to isto rade.

DAUM=TRAUM=CRVENO=BIK

:: Pazi sta ces da napises. Na tankom ledu si, korak ili dva da te ubacim u grupu ovih lokalnih sektasa :
::
:: Maki8=Milos1975=Gonjavac
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Blueberry Re: nevezano za temu i prepucavanja 05.03.2015. 22:10 #585761

status: user
broj poruka: 1272
Ja bih rado degustirao neku vocnu.


MSI Big Bang Xpower II/Intel I7 3960X & Corsair H100/4x8GB G.Skill TridentX/2x R9 290 + Accelero Xtreme IV/Corsair Force GT 240GB SSD/Cooler Master Cosmos II/LEPA G Series 1600W/HP ZR2440w


::
:: svaka cast ljudima koji prave torte, umetnici :
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gonjavac Re: Tuga 05.03.2015. 22:13 #585762

status: user
broj poruka: 573
Aaaa tek sam sada procitao ovaj post sada si ti = ja hahahhah XD koji psihic majko mila ccc XD
DAUM=TRAUM=CRVENO=BIK

:: ::Maki8=Milos1975=Gonjava
::
:: Kad ne zataskava nvidijine brljotine i kad ne iznosi poluistine koje odmah zatim budu pobijene, svi njegovi argumenti se svode na ovo iznad, na iznosenje `teorija zavere` protiv njega i na optuzivanje da ge neko troluje pod drugim imenima. Tuga. Samo je steta sto ima onih koji slucajno upadnu na forum i koji ga nisu citali pre pa ne znaju kakav je, da je ostrascen i pristrasan do bola i da iznosi lazi i poluistine,i onda progutaju te njegove poluistine i dezinformacije. Aj u zdravlje.
:: P.s. Vidi dal nisi jos nekog zaboravio da ukljucis u tvoju teoriju zavere,mozda je i ovaj clan dmaster. A mozda je dmaster=kutalion.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion Re: ... 06.03.2015. 01:43 #585777

status: user
broj poruka: 2480
Kako si juce mogao da nagadjas da je apsolutno to ne interesuje, a danas da su znacajno umesali svoje prste? Znaci nagadjanje ti nije bilo tacno, ha!

Ok bila je sala API by nvidia, ali ostatak da su znacajno umesali prste nije bila(mada mozda sam i pogresno shvatio, ispravi me ako gresim).
Cak i ako gresim ne uzimaj to k srcu, pravimo diskusiju na forumu, radi zabave, ne radi povredjivanja nekoga ili omalovazavanja.

Evo da odgovorim na tvoj primer zgrade:
It is not the beauty of a building you should look at. its the construction of the foundation that will stand the test of time.

To sto je prednost DX12-ice je i njegov minus(dobijas uz OS). Bice vezan za Win10. Zamisli dobijemo novu Vistu (pu, pu ne daj boze). Morali bi da koristimo nju da bi igrali sa DX12.
Takodje, cross platform DX12 ne pije vodu. U Vulkan API-u (live long and prosper), cross platform development radi daleko bolje.

Ja volim bajke, u dusi sam dete i dalje

i5-4690k @4.5Ghz on Cryorig R1 ultimate | Z97 Sabertooth mk.2 | Asus 280X DC2T | 8gb Crucial Ballistix@1600mhz CL8 | Samsung Evo 840 240gb | WD black 1tb | 750W cft-750-14cs | Cm Storm Stryker

:: Nemoj da izvrces moje reci i da vadis iz konteksta jer me to strasno iritira i samim tim opisuje osobu i njene namere
::
:: Pitao si me zasto nVidia-u ne interesuje ili interesuje. Kakav si odgovor mogao da dobijes? Isti kakvo je i tvoje pitanje. Ja ne radim u nVidia niti znam sve te informacije. Znaci mozemo samo da nagadjamo. Izvukao si moje MOZDA predstavljajuci kao tvrdnju. To nije lepo
::
:: Takodje si namerno sarkazam, salu isto izdvojio iz konteksta da bi me omalovazio aludirajuci da ja menjam iskaze kako mi se svidi. Takodje sramota
::
:: Namerno sam napisao API by nVidia jer je covek precedavajuci u Kronos grupi a podpredsednik nVidia
::
:: Drugo ti tvoji prosti primeri su smesni
::
:: To bi isto bilo kao kad bi izvodjac radova napravio konstrukciju za zgradu, izlio temelj i tako ostavio zgradu da se prodaje. Ma daj molim te. Ako hoces da verujes u te price o strucnosti AMD da neki proizvod zavrsi kako treba izvoli. Dela dokazuju drugacije ma sta ti pricao
::
:: A trece taj Kronos ce isto morati naknadno da se ubacuje i optimizuje dok ce DX12 biti sastavni deo operativnog sistema. I sa te srane ne vidim njegovu buducnost
::
:: A Mantle ce nastaviti u beta fazi kakav je i sad, kroz par naslova. Takodje smesno
::
:: Pricas o nekoj ozbiljnosti a oslanjas se na bajke
::
:: A za kraj ovo cu da ti kupim za rodjendan. Tvoja nocna mora. Torta u obliku psa
::
:: https://www.youtube.com/watch?v=wOyibd6tDv
::
::
:: Maki8=Milos1975=Gonjavac
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Replika. 06.03.2015. 03:02 #585780

status: user
broj poruka: 18472
Mrzim sto na ovom forumu i uopste u ovakvoj sistemskoj zajednici uvek moras da se ogradjujes, objasnjavas, razlazes na proste cinioce da bi te neko razumeo a da pre svega to nesto sto si izlozio ne bude shvaceno pogresno ili ti ne daj Boze sa namerem izvuceno iz konteksta iz nekih malicioznih razloga.

`Hajde ti sad meni objasni sta bi covek na onakvo pitanje, tezu koju si postavio treba da odgovori. Svako bi dao neki primer cega bi se setio a to je sve pod MOZDA, sto nije ni blizu istine. Samo oni znaju sta se desava zaista.

Onda posle toga dodjes sa vescu o Kronosu i ja procitam vezano za nVidia i naravno da cu odmah da se sprdam jer mi je nadoslo kao kec na deset. Em je covek predsednik Kronos grupe em podpredsednik nVidia. Kronos, API by nVidia. Ne kapiram kako to nisi povezao? Znacajno umesala prste, pa opet se na isto odnosi a jos sam namerno napisao jer ispada da gde nVidia umesa prste to mora da ispadne dobro-cista provokacija (ona dobronamerna)

Ja ne uzimam k srcu nego me neozbiljna diskusija pogtovo prebacivanja tezista na licnu osnovu jako iritira. Takve ljude smatram primitivnim, pogotovu ove sektase fanbojeve, sami se prepoznaju po svom ponasanju.

P.S. Sto se tice zgrade, samo ti filozofiraj sa aspekta jednog inzinjera ali pravi proizvod je onaj koji dobijes zavrsen i kao takvom mozes zaista da se divis :)

Polovicne ljude, pogotovu firme nikad nisam razumeo a ni podnosio. Ta traljavost i aljkavost me je uvek uzasavala.

P.S. Dobices neku knjigu od brace Grim umesto torte, ipak nisam zao da te istraumiram :)

Maki8=Milos1975=Gonjavac

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion Pravda za Kutija u kutiji. 06.03.2015. 03:18 #585782

status: user
broj poruka: 2480
I moje pobijanje tvojih teorija i `mozda` izjava je takodje dobronamerna provokacija
Zabavno je bacati pretpostavke (pogotovo kada se ispostave kao tacne). Primera radi, koliko si ti puta rekao da si siguran da ce GTX 960 doci sa 4gb rama i 256 bit magistralom. 100% siguran u svoju izjavu.
U ovom smo svetu i forumu jer nas zanima, samim time i polemika i prepostavke su sastavni deo tehnologije.

Tako da nista nije s moje strane bilo maliciozno niti namenjeno da narusi tvoju personu.

Nije filozofiranje. Kao programer znas da ako ti je osnova dobra, sve module koji si nadogradio mozes da zamenis, doradis itd, koliko god da su traljavo uradjeni.
A ako ti je osnova losa, mozes da imas najbolje doradjene funkcije nakon toga, to nece da shljaka kako treba, ima da ga pravis ispocetka.

Savrsen proizvod jeste cilj, ali do njega se (barem u softveru) dolazi kroz godine i godine unapredjenja.

Ja sam primitivan covek, macketina iz kraja koja se bavi jedinicama i nulama. I hocu tortu, ta slova, to ne moze da se jede obecao si tortu!

i5-4690k @4.5Ghz on Cryorig R1 ultimate | Z97 Sabertooth mk.2 | Asus 280X DC2T | 8gb Crucial Ballistix@1600mhz CL8 | Samsung Evo 840 240gb | WD black 1tb | 750W cft-750-14cs | Cm Storm Stryker

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Lego kockice.. 06.03.2015. 03:32 #585785

status: user
broj poruka: 18472
Hebala te GTX 960, nabijaces mi na nos dok god sam ziv.
I skoro sam nesto promasio samo sto nisi ispratio haha. Doduse sad sam i ja zaboravio sta je u pitanju, pre neki dan sam znao :D

Ideja moze da bude odlicna ali je treba sprovesti u delo i zavrsiti.
Kako je moguce da eto taj Kronos a i DX12 radi posao bolje i kompletniji su API a da je Mantle ostao dronjav do kraja tj u beta fazi sad vec jace od godinu dana? Jedni su uspeli, a oni nisu. Oni nikad nista ne uspevaju i ne urade do kraja. Meni to nije jasno.

Nisam sporio da od toga nema benefita ali sam znao da nece zaziveti kao njihov zatvoren standard sto se na kraju ispostavilo kao tacnim.

Geni su preneseni, krenuo se neki drugi projekat i to je to.

Ne znam da li se razumemo ili ne ali sam do sad izneo jasno moj stav i kako ja to sve posmatram.

P.S. Kad se pojavi 256 bit-ni GTX 960 Ti sa 4 kile rama hebao si cvorka :)

Maki8=Milos1975=Gonjavac

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion Re: Lego kockice.. 06.03.2015. 03:42 #585786

status: user
broj poruka: 2480
Daaa hahahahaha, toliko si puta rekao siguran da moram da promenim gace od srece svaki put kada ti nabijem na nos to (delimicno i jer sam se ja nadao da ce biti tako, ali mi je nesto govorilo da nece)

Avaj, ne mogu sve da ispratim, stisli me sa poslom zadnjih dana, pa sam omasio.
Lepo do tebe da si pomenuo doduse

Mantle je ako se ne varam bio open source od pocetka i mogao je ko god hoce da ga preuzme. (u ovom slucaju samo nvidija, jer nemamo druge proizvodjace na trzistu ) Samim time sto je sam AMD rekao da im je glavni cilj bio da DX12 i openGL (iza koga stoji Khronos) preuzme i nastavi da radi na tome.

Pa AMD nije velika firma(niti firma sa najbistrijim software engineerima), naravno da ce konzorcijum AMD, nVidija, Unity, Valve(i ko zna ko jos) da uradi posao daleko bolje (sa vise resursa takodje i vise programera). Kao i MS (mada su poznati po tome da useru motku).

Pa jos uvek nisu kompletni ni Vulkan API ni DX12, tako da cemo videti kakvi ce biti kada izadju, to je sad bitka za dominaciju na sceni. Mada Vulkan cak i ako izgubi od DX12, ce biti koriscen dosta zbog multi-platform fokusa.

Previse koristim zagrade...

GTX 960 TI nije GTX 960, mosh to okaciti macki o rep!
Ne, ne meni!

i5-4690k @4.5Ghz on Cryorig R1 ultimate | Z97 Sabertooth mk.2 | Asus 280X DC2T | 8gb Crucial Ballistix@1600mhz CL8 | Samsung Evo 840 240gb | WD black 1tb | 750W cft-750-14cs | Cm Storm Stryker

:: Hebala te GTX 960, nabijaces mi na nos dok god sam ziv
:: I skoro sam nesto promasio samo sto nisi ispratio haha. Doduse sad sam i ja zaboravio sta je u pitanju, pre neki dan sam znao :
::
:: Ideja moze da bude odlicna ali je treba sprovesti u delo i zavrsiti
:: Kako je moguce da eto taj Kronos a i DX12 radi posao bolje i kompletniji su API a da je Mantle ostao dronjav do kraja tj u beta fazi sad vec jace od godinu dana? Jedni su uspeli, a oni nisu. Oni nikad nista ne uspevaju i ne urade do kraja. Meni to nije jasno
::
:: Nisam sporio da od toga nema benefita ali sam znao da nece zaziveti kao njihov zatvoren standard sto se na kraju ispostavilo kao tacnim.
::
:: Geni su preneseni, krenuo se neki drugi projekat i to je to
::
:: Ne znam da li se razumemo ili ne ali sam do sad izneo jasno moj stav i kako ja to sve posmatram
::
:: P.S. Kad se pojavi 256 bit-ni GTX 960 Ti sa 4 kile rama hebao si cvorka :)
::
:: Maki8=Milos1975=Gonjavac
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 06.03.2015. 03:56 #585787

status: user
broj poruka: 18472
Bio je navodno zamisljen kao open source ali to zapravo nikad nije bio.
Prica jeste kruzila da ce biti open source, ali AMD nikad nije ponudio kompletan kod i uvid tako da je ostalo samo na prici i njihovom marketingu da ubrzaju i poboljsaju prodaju kako svojih karti tako i procesora. (Bilo je reci o tome, davno sam citao)

Ti ili bez, GTX je GTX 960 a to sto nas nVidia drnda sa ovim oznakama to ja nisam kriv :)

https://www.youtube.com/watch?v=VQ5nDKJ1jW8

P.S. Idi spavaj zombiju :)

Maki8=Milos1975=Gonjavac

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion hahah 06.03.2015. 04:08 #585789

status: user
broj poruka: 2480
hahahahah, video clip je pobeda. Samo drnda, podseca me na mene malo

Moze biti da nije bio open source od pocetka, nesam skolovala. Idem, idem da spavam, stvarno ni ja ne znam sta radim u ovo doba...

Nek oni izbace i GTX 960 TI sa tim specifikacijama, ali da bude u cenovnom rangu koji smo pominjali od pocetka ~ 230e i reci cu da si bio u pravu, a ovo TI cemo da zataskamo.

i5-4690k @4.5Ghz on Cryorig R1 ultimate | Z97 Sabertooth mk.2 | Asus 280X DC2T | 8gb Crucial Ballistix@1600mhz CL8 | Samsung Evo 840 240gb | WD black 1tb | 750W cft-750-14cs | Cm Storm Stryker

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever Re: @Vlado 06.03.2015. 09:51 #585800

status: user
broj poruka: 4866

Na shishanje.

Opusteno, nemam ni ja....i da imam...odakle mi?

::
:: Mislis li na sisanje ili sisanje
::
:: Izvini pisem sa fona nemam cirilicni font
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladats @Bobi 06.03.2015. 09:56 #585801

status: user
broj poruka: 4537


Ma zezam se lakse se ovako ubija radni dan.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever Sky Frayeru 06.03.2015. 10:18 #585802

status: user
broj poruka: 4866

`@Bobi
Evo ja cu da budem ovca opusteno i opusteno
cu da kupim kartu koja se najbolje prodaje i
koja je najpopularnija karta jos od G71/G92
chipova.
I jos nesto, kazes radi na 3.5 Gb? Kupi kartu pa
ako ti bude tako radila evo ja cu da ti dam pare
ok? Znas i sam da problem nije masnovne
prirode ali zbog svoje naklonjenosti volis da
kakis povremeno.`

Sto si se nasao prozvanim? Post je bio upucen Wladi.
Ti si na osnovu moje dve recenice napisao sledece, da uprostim.

Shvatio si `ovca` licno, kao atak na tvoju licnost, sto veze s vezom nema. Post nije bio namenjen tebi, niti sam ja upirao prstom u nekoga.

Odmah potom si me `oznacio` da sam `naklonjen` necemu, nekome, sta god...
Ja ne `kakim` vec komuniciram ovde pisanim putem.

`Samo ti skrecem paznju jer se postavljas kao
neko ko ima odredjeno znanje u ovoj oblasti, tj
u IT-u pa se od tebe ocekuje bar odredjena doza
ozbiljnosti.`

Jel tebi ovo zaista deluje kao ozbiljan forum? :-)
Ja imam pravo da se nasalim nekad, zar ne?


`Samo iz tog razloga ovo pisem, apsolutno mene
zabole briga da li zaista ima 3.5 GB i sto su
slagali za specifikacije. Svako nek snosi
posledice za svoja dela odgovorno.`

Vidis druze, tebe bas briga sto su obmanuli svoje korisnike i kupce, mene bas i nije briga.
Ovo da im je proslo, mislis da ne bi uradili isto sa nekom drugom kartom tj. modelom i opet lupili 300-320€ cenu. Platis high end, dobijes polu proizvod.
Izvini Sky, ali nikome ovde novac ne pada sa neba, svi ga tesko zaradjujemo. To je isto kao kada bi ti kupio sad Sony Z3, flagship model koji eto nema 20mpx kameru kako je reklamirano, vec ima 5mpx, a ti si ga kupio da ne bi nosio aparat pored telefona.

Da ne duzim dalje, valjda shvatas poentu price.


`Ja samo znam da je jedna greska kod nVidia i
Intel raj za sve fanove i fanboy-eve a Boga mi i
Fangirls-e :) dok sa druge strane AMD ima
milion pravih failova koji se brzo zaborave.
Meni jedan od drazih :
Mouse Edition:
http://oi58.tinypic.com/2502vls.jpg`

U to ne ulazim, ipak je ovo ozbiljan forum. :-P

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever Re: @Vlado 06.03.2015. 10:41 #585804

status: user
broj poruka: 4866

Znam, isti slucaj. Treba `ubiti` 9-10h na poslu.

::
::
:: Ma zezam se lakse se ovako ubija radni dan
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dautovic ... 06.03.2015. 15:45 #585827

status: user
broj poruka: 2855
Bobi koliko si ono rek`o? 3.5? A oni zaokruzili na 4?

Jezivi su, kao da kupujem krompir kod cige na ulici, pa te krajcuje jer je stelovao vagu.

A ovi dezurni imbecili na ovom forumu, sta reci, ista prica isti akteri vec godinama, samo brojevi postova rastu.



Skyfire: ...frekfencija...

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever @Dautovicu 06.03.2015. 16:07 #585828

status: user
broj poruka: 4866

Verujem da si dovoljno upucen u IT i GTX 970 slucaj sa memorijom.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 06.03.2015. 16:30 #585831

status: user
broj poruka: 18472
Boobie4Ever :)

Kako si bre sastavio onakav post, oci su mi ispale da pohvatam sta sam ja napisao a sta si ti odgovorio.

Pre svega ne mozes da generalizujes i kazes da su ovce oni koji ce da kupe GTX 970 kartu a posle da kazes da post nije upucen meni vec wladi. To prosto ne pije vodu.

Drugo, rekao sam da me ne zanima i odnosilo se na Nvidia-u, za ono sto su uradili nek snose posledice. Nije se odnosilo na ljude kao krajnje kupce. Pa evo cak i pored toga GTX 970 je i dalje najprodavanija karta toga si sam svestan a to je opet izbor svakog kupca po na osob.

Bas sam vodio razgovore sa GoranM, znas sam ko je to, i obojica smo se slozili da je ovo dobro sto se desilo jer bi u buducnosti moglo da se desi i nesto gore da je sad ovo proslo. Takodje smo se obojica ponadali da ce ovo uticati malo na neki pad cena i sl. ali nista od toga. nVidia cvrsto stoji na nogama, ne da se poljuljati, cak i kad naprave sr@nje.

A ta poredjenja sa megapikselima su bez veze. Hoces da kazes da GTX 970 nema fizicki 4GB? Hoces da kazes da svi imaju taj problem. Evo ako se predstavljas kao neko ko je realan izvoli pa mi odgovori na ova pitanja. Poenta je da se istina izvrce a to je ono sto mene iritira kod odredjenih ljudi.

I ako se slazem da ovo nije ozbiljan forum ne moramo stalno da seremo po njemu.
Umes i ti da lecis frustracije veoma cesto sprdajuci se sa nekim clanovima, kao npr Vlada? Sto ja to recimo ne radim? Zato sto mi je simpatican? Ne, zato sto mi moje vaspitanje to ne dozvoljava, kultura i zato sto ja nisam takav.

Svako se svojim ponasanjem pokaze kakav je kao covek. Neki su prosto toliko zatucani da i dalje drljaju mudima po asfaltu nevideci koliko su tupavi i zaostali, primitivni.
Posle nam je djavo kriv sto nam je drzava otisla u tri lepe.

I tako.. Ja se raspisah kao i obicno na siroko :)

Pozdrav.

Maki8=Milos1975=Gonjavac

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladats Krajcovanje 06.03.2015. 16:36 #585833

status: user
broj poruka: 4537
Znate kako.Kada neko obmanjuje potrosace ako se ne vrati odmah onda ce sutra.To im stoji kao mac za vratom dokle god budu postojali.

Ta njihova sibicarska logika razmisljanja satro nemamo konkurenciju pa hebi ljude i doziraj kao Intel pa se posle pravi blesav vratice se.Ali mnogo brze nego sto misle.

Ako AMD i bude nestao sa IT scene morace zbog trzisnog monopola da izmisle nekog drugog igraca.Kupci ce okrenuti ledja i preci u suprotni tabor.

Samo neka se zezaju a po meni je ova generacija nVidie bez obzira sto cujem neke nebulozne prodajne cifre pretrpela zestok udarac a ostaje kiseli ukus obmane.

Da su bili pametni a manje alavi sada bi imali kompletno trziste konzola a AMD bi udario katanac na vrata.Jbg. ko radi taj i gresi.

Kako bi rekli profesori na faksu : Vise srece kolega u sledecem ispitnom roku.Od mene sedi jedan.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 06.03.2015. 16:52 #585834

status: user
broj poruka: 18472
Nikom nije u interesu da ubije konkurenciju, bar ne na takav nacin stavivsi katanac na vrata.

Pre svega antimonopisticki zakon je takav da bi preostalu firmu razbio na vise manjih tako da je to samo gore po onog ko bi preostao.

Uzevsi sve ovo u obzir, AMD kakav god da je, jedini je pa kao takav je potreban ukoliko se ne pojavi treci igrac. U tom slucaju moze lagano da bankrotira jer ne bi uzdrmao trziste.

Drugo, siguran sam da nVidia ima neki usmen dogovor da ih koliko, toliko odrzava u zivotu pa zato i sami doziraju na performansama pored toga sto generalno konkurencija prakticno ne postoji i plus sto na taj nacin zaradjuju daleko vise.

Kad je rec o konzolama, ocigledno je da nVidia-a to nije videla kao interesantnu priliku vec se okrenula nekim drugim projektima. O tome smo vec govorili.

Stvari su ovde jasne. Nije sjajno ali sta da se radi.

Maki8=Milos1975=Gonjavac

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Nisu videli interesantnu priliku u vidu Xboxa i PS4 06.03.2015. 21:12 #585852

status: user
broj poruka: 6088
ali, ubrzo pošto su popušili od AMD-a, odlučili da izbace svoju SHIT, ovaj SHIELD konzolu.


i5 2500K/CM Hyper 212+/MSI Z68A-GD65 G3/HyperX Green 2×4GB 1600/Samsung 830 128GB/ASUS R9 280X DCU II TOP/Dell U2412M/Xonar DX/Altec ATP-3/CM 690 III W/SF Golden Green Pro 650W/CM Octane/A4Tech V7


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 3  
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs