Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
Providne zastitne folije za auto?
STRANA 2 OD 2
MaliAbner Re: Re: 13.04.2015. 19:36 #590781

status: user
broj poruka: 7761
Sine pa za tebe shaumfix keva...

Seti se samo teleshock-a promotivnih TV prodaja od pre desetak godina kad celavi brka sa zlatnim fantom prstenom objasnjava kako se auto stiti shaumfix-om a ima isti efekat kao ta folija...

Citat:
`Понекад просто не могу да поверујем да српска власт и `политички крем` који, ево већ деценијама, систематски уништава Свако добро у сопственој земљи, има било какве везе са својим прецима, тим храбрим, поносним, правдољубивим Ср

:: @bosi
:: Da, hvala
:: Zvao sam i njih i otici cu da vidim kako i sta rade
::
:: Malo pre sam isao u Kobru na Bezaniji i deluju mi ok. Oni koriste neke `Oracal` folije. Ceo auto izadje 5 glava, a daju garanciju 5 god. Dobio sam i kratku demonstraciju kako to izgleda. Gubitak sjaja je oko 10%, sto je za mene prihvatiljivo
::
:: Zvao sam i neku firmu na Zrenjanincu i kod njih je 50€ kvadrat (a treba od 17 do 20)... Samo sam se nasmejao i rekao `dovidjenja`
::
:: @Ognjen
:: Iz BG-a sam, hvala u svakom sl.
:: I ja sam shvatio da su neki izgleda pobrkali ali bi bilo veoma glupo da jos i tu trosim reci na nesto sto sam vec jasno napisao u naslovu teme =].
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re 13.04.2015. 21:48 #590811

status: user
broj poruka: 3529
Evo konkretno, moja preporuka da odes kod njih i vidis sta i kako i koliko te izadje, momci su sasvim korektni i brzi, lepo rade. Na proslom autu, kao i ovom sada koji vozim, radio sam folije kod njih, do duse na staklima i vrlo sam zadovoljan. Konkretno na folije za stakla daju garanciju od 10 godina.
Nalaze se na sajmistu.
http://www.tamnastakla.com/

Inace te zastitne folije nikada nisam stavljao na kola, nije mi iskreno ni padalo na pamet, ali sto da ne, kakva takva zastita svakako.
Ja obavezno placam full kasko vec godinama, na proslom autu oko celih 6 godina, a i na novom sada, ne zelim ni da razmisljam ako mi se nesto desi pa da posle cupam kosu zarad par stotina evra godisnje koliko me kosta kasko. Par puta sam naplacivao za razne stete i super, nema glava da boli.


AMD FX-8350 + Noctua NH-D14
MSI 990FXA-GD80
Kingston 16GB 1600MHz Hyper Grey
MSI GTX780 Lightning
Dell U2412M + LG D2343 3D
SSD 840 EVO 250GB + WDBlack (1TB+500GB)
Thermaltake Urban S71 + CM V850
Creative X-Fi Titanium + Z-5500


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni ... 14.04.2015. 03:21 #590838

status: user
broj poruka: 4506

Imam i ja kasko na svim kolima dosad. Ali hoces aktivirati kasko kad ti neko ogrebe npr leva vrata i napravi stetu od 50 -100e ? Jedes se ziv i gledas na sta lici , ne mozes da aktiviras kasko jer je i ucesce u steti minimum 50e (zavisi od osiguravajuce kuce ) i sta si uradio ?

Kasko je za vece stete i ne daj boze. Ova folija je obavezna bar za mene ako hoces da ti je auto u tip top stanju . A sva ta zafarbavanja, naknadno farbanje vrata ili bilo kog dela se itekako vidi ozbiljnom oku. Bilo to u bmw ili petom -desetom servisu.

Stavis providnu foliju, stiti te od svih manjih udaraca,ogrebotina i kamencica na auto putu..rizle , vremenskih uticaja itd Posle par godina pri prodaji vozila auto u tip top stanju. Kao iz fabrike .


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re: ... 14.04.2015. 11:46 #590856

status: user
broj poruka: 3529
Ja bih samo da se nadovezem na pricu oko kaska.

Ja imam kasko bez ucesca u steti, full kasko, najjaci koji postoji u Dunav-u, za stetu i kradju u zemlji i inostranstvu. Meni generalno nije problem i da mi neko slomi staklo na retrovizoru pa da im to prijavim, ali naravno za takve sitnice ne bih koristio kasko, jer to generalno utice na sveukupnu premiju kasnije, odnosno sledece godine utice na popust itd... Jedino sto znam da ima neka caka valjda od pre koju godinu uveli, prva steta u godini ti je 100% pokrivena, pa posle prva sledeca sa 10%, pa sa 20% itd....
Uglavnom sva su ta osiguravajuca drustva pocela od pre koju godinu da zajebavaju i prave ugovore kako njima odgovara, da ne kazem da nam mazu oci donekle. Jbga.

Uglavnom najbolja taktika za kasko je da ako vam se nakupe neke sitne stete, grebanja, pucanja nekih plastika ili sitnih cukanja, najbolje je da se to sve prijavi pri kraju isteka kaska i cao, ali na zalost onda nema nekog boljeg popusta za sledecu godinu osiguranja.



AMD FX-8350 + Noctua NH-D14
MSI 990FXA-GD80
Kingston 16GB 1600MHz Hyper Grey
MSI GTX780 Lightning
Dell U2412M + LG D2343 3D
SSD 840 EVO 250GB + WDBlack (1TB+500GB)
Thermaltake Urban S71 + CM V850
Creative X-Fi Titanium + Z-5500


::
:: Imam i ja kasko na svim kolima dosad. Ali hoces aktivirati kasko kad ti neko ogrebe npr leva vrata i napravi stetu od 50 -100e ? Jedes se ziv i gledas na sta lici , ne mozes da aktiviras kasko jer je i ucesce u steti minimum 50e (zavisi od osiguravajuce kuce ) i sta si uradio ?
::
:: Kasko je za vece stete i ne daj boze. Ova folija je obavezna bar za mene ako hoces da ti je auto u tip top stanju . A sva ta zafarbavanja, naknadno farbanje vrata ili bilo kog dela se itekako vidi ozbiljnom oku. Bilo to u bmw ili petom -desetom servisu.
::
:: Stavis providnu foliju, stiti te od svih manjih udaraca,ogrebotina i kamencica na auto putu..rizle , vremenskih uticaja itd Posle par godina pri prodaji vozila auto u tip top stanju. Kao iz fabrike
::
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: 15.04.2015. 02:56 #590997

status: user
broj poruka: 1620
Uh, Shone...
Hvala na predlogu, ali vide li ti njihov cenovnik? =]

http://goo.gl/FNncfG

Video si sta sam gore napisao za one na Zrenjaninskom, kod kojih ista ta folija (Llumar) izadje 50€/m^2.
Sto se ovih tice, za 80€ po kvadratu vec moze dobro da se ofarba ceo auto (imajuci u vidu njihovu predvidjenu potrosnju od 18-20 kvadrata folije za auto sa 5 vrata).
U obzir moze da dodje suma koja je oko 30-50% cene farbanja - sve preko toga je suludo, po meni.


@Ognjeni
Razlika u ceni za kasko sa 10% ucesca i za ovaj bez ucesca, koji ja uzimam, je za moj auto oko 85€ (~7€ vise, mesecno) tako da uopste necu razmisljati da uzimam naizgled jeftiniju varijantu bar 4-5 god. - a na prvom mestu se nadam da ce polisa sve vreme skupljati prasinu =].
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 2
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs