Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
PDA i SmartPhone
Microsoft Lumia 950
STRANA 2 OD 2
metalpirat ja imam l950xl 28.03.2017. 15:52 #633777

status: user
broj poruka: 491
Sto se samog telefona tice sličan je kao i 950 osim sto je veći I jaci procesor ali ostalo je sve isto. Da pređem na stvar. Telefon nikada nije zakočio, nije stao niti bilo šta od toga desilo sto bi moglo da zezne telefon. Kamera je fenomenalna cak i sa današnjim novim modelima koji imaju po dve kamere i šta ja znam može da parira. Zvuk tokom snimanja je fenomenalan. Ekran je amoled koji stvarno lepo izgleda, nije ona novija verzija amoled ekrana ali je dobar. Sa 3 GB ram memorije telefon radi fenomenalno bez problema. E sada sto se sistema tice stabilan, uvek dostupan kada zatreba i sve radi bas kako je najavljeno. Microsoft aplikacije su tu, sistem se pegla izlazi cesto nov update. Dizajn je po meni lepši i mnogo bolji od konkurencije. Android dozvoljava da sam šminkaš telefon I praviš razne teme. Ovde toga nema, ali za razliku od IOS imaš slobodu da pretražuješ fajlove, da instaliraš aplikacije sa drugog izvora i tako neke stvari. Što se aplikacija tice, kao i sam sistem još je sve u razvoju i još se tek očekuje šta Microsoft planira. Odustali od sistema nisu izlazi update uskoro, pa najavili na jesen još jedan. Programeri su u manjku zato sto I Microsoft čuti šta planira dalje. Novi telefoni se očekuju I ne očekuju to samo Microsoft zna i zato je stanje ovakvo kakvo jeste. Aplikacija ima za ono sto jedan telefon treba da ima, Viber, WhatsApp, Facebook, Messenger, OFFICE aplikacije, skajp, navigacija ima i raznih igrica stalno se nešto novo pojavljuje. Sada problem je sto npr. neke periferne stvari ako koristiš kao sto su satovi, televizor, kamere i fotoaparati, štampači i tako te stvari neće biti podržani posto ne poseduju win aplikaciju. Razne aplikacije za banke, časopise i slične stvari nećeš imati i sve ćeš morati da ides preko pretraživača kako bi ih koristio. Drugo ništa ne zaostaje od konkurencije. Ima sve sto treba i sve lepo radi. Fale neke aplikacije i to je ta najveća boljka, Neke aplikacije kasno dobijaju update, ali dobijaju. Što se tice tog sistema ako se Microsoft izjasni šta planira i malo da podršku programerima tako će i stanje da se popravi. Inače stanje je trenutno lose ne zbog telefona i hardvera već zbog tih aplikacija za koje mnogi kukaju sto i jeste nedostatak. Meni fale aplikacije za banku, za canon fotoaparat, upwork, Epson štampač... ima još par aplikacija i to je to. Tako da proceni šta želiš. Stanje je trenutno takvo kakvo jeste, ali vidim da Microsoft od toga ne odustaje.

Intel I7 3770K, Asus P8Z68-V PRO GEN3, KINGSTON 8x2, 2x2, SSD Patriot Pyro 128, Hitachi 1TB, WD BOOK 2TB, ASUS GEFORCE OC GTX 970 4000MB ,Sound Blaster Z, CM RP 1000W, HAF 932,DELL P2715Q 4K, HPZR24W, Logitech 530x, Logitech MX revolution, Logitech k310,

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Cim to ne moze da se koristi za bankarska placanja 28.03.2017. 20:51 #633792

status: user
broj poruka: 7695
za pravna i fizicka lica jasno je koliko je to ozbiljno .....Plus sto nijedna banka ne naplacuje proviziju za placanja preko mobilnog.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nokia 950 vs Nexus 5X 29.03.2017. 00:31 #633803

status: user
broj poruka: 1620
Jos mi nisi objasnio kako da resim problem banke, AliExpress-a i sl. ?

A ovo sto si sada naveo za bateriju nije pravilo posto ja ne mogu da stignem od Beograda do Cacka sa ukljucenom navigacijom, a da se telefon ne isprazni.
Danas je to pojam, a i kada je telefon bio nov, pre oko 2 god., bila je samo malcice bolja situacija - tada je sigurno mogao da izgura negde do Cacka, a kod Pozege je vec morao na punjac.
Isto je bilo na WP8.1, isto je i sada na WP10.

To sto tebi radi dobro, ne znaci da je na svim WP telefonima isto.

I moram da kazem da je to sto si izjavio za put do Krfa moze je potpuna glupost, koji god telefon da koristis...
Hoces da kazes da je navigacija bila aktivna sve vreme puta od 10-12 sati?
Pa to je onda najbolji telefon sa najboljim OS-om i najboljom aplikacijom za navigaciju na celom ovom svetu! (primeti sarkazam)
Ako je navigacija bila aktivna razumnih pola puta, i to je vise nego ok. U suprotnom, moram da se pozovem na neistinu tvoje izjave!

Jos jedna stvar mi nije jasna: zasto sam ja svoj telefon platio oko 450€ u trenutku kupovine kada 640 XL, po tvojoj prici, bas u svemu ispada bolji...?

Nadam se da se nisi nasao uvredjenim mojim komentarima - ne hejtujem ni tebe, ni WP, vec samo otvoreno pricam sta valja, a tako je ispalo da u ovoj temi malo vise pricam i o tome sta ne valja.
Smatram da sam dovoljno kompetentan za komentarisanje nakon 4-5 god. koriscenja WP-a i nekoliko promenjenih WP uredjaja.

:: I samo da ne zaboravim jednu sitnicu..
::
:: Koji ce to Android telefon da izdrzi ukljucenu navigaciju bez dopune baterije (zaboravljen USB kabl) od BG do neke selendre na Krfu..
::
:: MS Lumia 640 XL DS provereno bez kasnjenja kroz sve one tunele Via Odos pa trajekt i svi seoski putevi i bogaze (bez makadama) do zapadne strane Krfa... i kad smo stigli i parkirali auto ispred smestaja baterija pokazuje 18%..
::
:: Hvala domaci zadatak za sve android telefone..
::
:: Citat:
:: `Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`
::
:: :: Sta, konkretno
:: ::
:: :: Mislim da sam dao odgovor na sve sto je napisao.
:: ::
:: :: Sto se mapa tice, izgleda da nema pravog resenja, pa iz prilozenog onda dolazimo do veoma interesantnog zakljucka, a to je da WP izgleda nema normalnu aplikaciju za GPS/mape.
:: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: `MaliAbner` - Bravo, to je to što nekome ne možeš objasniti.
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: 29.03.2017. 01:16 #633806

status: user
broj poruka: 1620
@metalpirat
To sto neke aplikacije kasno ili nikada ne dobijaju apdejt nije sitan propust - zasto bih ja (ili bilo ko drugi) bio ustinut za opcije u bilo kojoj aplikaciji samo zato sto koristim WP? Npr. vec vise puta pomenuti Viber je tek skoro ubacio opciju video poziva, dok to na Androidu-u i iOS-u postoji neko duze vreme.

Kao sto si spomenuo, problem je upravo u tome sto se MS ne izjasnjava - ako oni sami ne znaju sta ce dalje i da li ce uopste ici dalje sa WP, kako onda 3rd party developeri da se odnose prema tome? Paaa... ljudi jednostavno nece da gube svoje vreme/novac na nesto sto ce uskoro mozda da izumre - a zbog pomenute politike se upravo to i desava.

Spomenuo si da ti fale aplikacije za banku, upwork, stampac, fotoaparat... a samo prve dve vec dovoljno mogu da uticu na neciji posao i upravljanje finansijama, zar ne?
U tvom slucaju to mozda ne predstaclja mnogo, ali u slucaju moje sestre i njenog buduceg muza, posao direktno zavisi od koriscenja UpWork-a (i nekadasnjeg oDesk-a), posto preko istog rade i zaradjuju finu lovu vec 4-5 god unazad.

@obradmi
Sve si rekao!
Ako 2 najvece banke u Srbiji nisu vec objavile aplikaciju za WP, isto kao ni vecina svetskih, skoro je sigurno da to nece uraditi nijedna nasa banka.

Ja sam nasao zaobilazno resenje tako sto se preko TeamViewer-a kacim na svoj racunar i preko njega obavljam sta mi treba - ovako funkcionisem vec dugo vremena i navikao sam se, ali to ne bi trebalo biti trajno resenje...
Racunar je svakako stalno ukljucen iz drugih razloga pa mi taj deo ne smeta, ali mi smeta sto direktno zavisim od kucnog interneta i struje, cak i dok sam u drugom gradu, a ne bi trebalo da bude tako.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Re: 29.03.2017. 10:54 #633810

status: user
broj poruka: 7695
Nesto se tu desava ,Intensa ima podrsku za mobilne od Androida 2.2
to je pre 6-7 godina ,a zs WP ni do sada.


:: @metalpira
:: To sto neke aplikacije kasno ili nikada ne dobijaju apdejt nije sitan propust - zasto bih ja (ili bilo ko drugi) bio ustinut za opcije u bilo kojoj aplikaciji samo zato sto koristim WP? Npr. vec vise puta pomenuti Viber je tek skoro ubacio opciju video poziva, dok to na Androidu-u i iOS-u postoji neko duze vreme.
::
:: Kao sto si spomenuo, problem je upravo u tome sto se MS ne izjasnjava - ako oni sami ne znaju sta ce dalje i da li ce uopste ici dalje sa WP, kako onda 3rd party developeri da se odnose prema tome? Paaa... ljudi jednostavno nece da gube svoje vreme/novac na nesto sto ce uskoro mozda da izumre - a zbog pomenute politike se upravo to i desava.
::
:: Spomenuo si da ti fale aplikacije za banku, upwork, stampac, fotoaparat... a samo prve dve vec dovoljno mogu da uticu na neciji posao i upravljanje finansijama, zar ne?
:: U tvom slucaju to mozda ne predstaclja mnogo, ali u slucaju moje sestre i njenog buduceg muza, posao direktno zavisi od koriscenja UpWork-a (i nekadasnjeg oDesk-a), posto preko istog rade i zaradjuju finu lovu vec 4-5 god unazad.
::
:: @obradm
:: Sve si rekao
:: Ako 2 najvece banke u Srbiji nisu vec objavile aplikaciju za WP, isto kao ni vecina svetskih, skoro je sigurno da to nece uraditi nijedna nasa banka.
::
:: Ja sam nasao zaobilazno resenje tako sto se preko TeamViewer-a kacim na svoj racunar i preko njega obavljam sta mi treba - ovako funkcionisem vec dugo vremena i navikao sam se, ali to ne bi trebalo biti trajno resenje...
:: Racunar je svakako stalno ukljucen iz drugih razloga pa mi taj deo ne smeta, ali mi smeta sto direktno zavisim od kucnog interneta i struje, cak i dok sam u drugom gradu, a ne bi trebalo da bude tako.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
damirkic Nexus 5x ? 29.03.2017. 10:56 #633811

status: user
broj poruka: 342
Dakle, po vecini je Nexus 5x (koji uzged ima slicne spec) bolji izbor?

Kapiram da je ekran kod Lumie bolji zbog vece rezolucije ali to opterecuje sistem pri rendanju objekata, zato kapiram da 1GB memorije vise skoro ceo ode na tu podrsku slici.

Posto su oba telefona slicne cene iako nemam nista protiv Windows 10 verovatno cu preci na Android 7.

Zao mi je kako je MS spao sa nekih 15% trzista telefona koje je imao 2014-2015 na svega 1.5% 2017 godine. Sve je manje rasprostranjen po meni bezrazlozno ali imati 10x manju prodaju u zadnje 2 godine jer zaista propast :(


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: Re: Re: 29.03.2017. 12:40 #633814

status: user
broj poruka: 1620
:: Nesto se tu desava ,Intensa ima podrsku za mobilne od Androida 2.
:: to je pre 6-7 godina ,a zs WP ni do sada
::

Ja jedino za nekoliko jacih Poljskih banaka znam da sigurno imaju podrsku za WP, ali razlog za to je veoma prost - imaju direktnu zaradu od toga sto ljudi koriste njihove aplikacije zbog `BLIK` nacina placanja pa su izveli racunicu da je isplativo razviti aplikaciju za WP.

:: Dakle, po vecini je Nexus 5x (koji uzged ima slicne spec) bolji izbor?

Ja ne mogu da pricam o konkretnim modelima posto nisam upucen, ali svakako je Android bolji izbor u ovom trenutku.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Compy Android vs WP 29.03.2017. 13:39 #633816

status: user
broj poruka: 243
Taj 1 GB na WP je sasvim dovoljan za udoban rad za razliku od Androida gde ce uskoro i 3GB postati malo. Toliko o optimizaciji.
O trajanju baterije ne vredi raspravljati, svaki korisnik ce na drugi nacin da koristi telefon. Za dve i nesto godine koliko korstim WP nikad nisam iskljucio wifi, gps i bluetooth na Lumiji 640 i bateriju punim svaki drugi dan ili cak i redje.
Ne kazem da se ne desi da moram da je punim i cesce ali to je bilo u periodima kada sam provodio sate igrajuci DH5.
Windows je mnogo bolji sistem od Androida ali je zakasnio par godina i zbog toga ne moze da ima istu korisnicku bazu a samim tim ni podrsku developera.
Intesa dugo nije imala aplikaciju ni za iOS pa nikom nista. A uostalom cemu
aplikacija za nesto sto se moze odraditi i bez nje za 1 minut, to mi nikad nije bilo
jasno.
Zar su ljudi postali toliko lenji da im treba aplikacija za sve moguce?!
Ne, ja moram da imam aplikaciju za blic, za kurir, za 24sata, za banku, za zeninu banku, za tetkinu banku...
Ima jedna univerzalna aplikacija koja zamenjuje sve gore navedene i na WP se zove Edge/IE, sve otvara i sve zavrsava.
Uostalom, da li na kompjuteru postoje aplikacije za bilo koju od navedenih stvari?


i7-950@3.6GHz/GA-EX58 Extreme/Kingston 24GB@1600MHz
Sapphire Radeon 7950 3GB Dual-X OC
OCZ ARC100 120GB/WD Green 2TB/Purple 2TB/Blue 320GB
LC Power LC6650GP3 v2.3 650W
Gericom GM2600/Philips 220E
Cyborg R.A.T.7 & M.M.O.7/Logitech Wave

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: Android vs WP 29.03.2017. 19:40 #633821

status: user
broj poruka: 1620
:: Intesa dugo nije imala aplikaciju ni za iOS pa nikom nista. A uostalom cemu
:: aplikacija za nesto sto se moze odraditi i bez nje za 1 minut, to mi nikad nije bil
:: jasno.

Treba aplikacija zato sto se bez nje nista ne moze zavrsiti za minut.

:: Zar su ljudi postali toliko lenji da im treba aplikacija za sve moguce?

Zasto i ti potenciras lenjost kada to nema veze sa celom pricom?
Poenta je u brzini i efikasnosti rada, kao i bezbednosti podataka!

:: Ne, ja moram da imam aplikaciju za blic, za kurir, za 24sata, za banku, za zeninu banku, za tetkinu banku..
:: Ima jedna univerzalna aplikacija koja zamenjuje sve gore navedene i na WP se zove Edge/IE, sve otvara i sve zavrsava.

Tu gresis - ne otvara sve, i ne zavrsava sve.

Poseti eBank veb stranu npr. Komercijalne banke preko WP-a pa mi kazi da li bilo sta mozes da uradis ko covek na istoj. Pritom, imaj u vidu da se tu barata NOVCEM, ne igraju se igrice pa da jedan klik tamo-vamo bude zanemarljiv!!!

:: Uostalom, da li na kompjuteru postoje aplikacije za bilo koju od navedenih stvari

Ne postoje zato sto za tim nema potrebe - ocigledno postoji potreba da se pojedincima navede kako prikaz veb strane nije isti na racunaru i bilo kom drugom uredjaju. Niko na ovom svetu ne moze dokazati suprotno, cak i kada je pretrazivac na telefonu podesen na `desktop` mod. Pa i na samom racunaru nekad postoji razlika u prikazu kada se ista strana otvori na nekom drugom pretrazivacu. (imajte u vidu da mislim na dobru vecinu stranica - cast izuzecima koji su svoje stranice optimizovali za sve pretrazivace).


POSTO JA ISPADAM LENJ, HAJDE VI STO NISTE TAKVI, RESITE PROBLEME KOJE SAM NAVEO - POSTO PO VASOJ PRICI IZGLEDA DA JESU RESIVI, I TO PRILICNO LAKO!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Svasta sam cuo ali android i bezbednost... 29.03.2017. 20:17 #633823

status: user
broj poruka: 7761
@luja-88
`Poenta je u brzini i efikasnosti rada, kao i bezbednosti podataka! `

Ovim si pobedio bezbednost i android, pa to mu dodje kao nokat i meso... ironija je namerna...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Svasta sam cuo ali android i bezbednost... 29.03.2017. 21:03 #633824

status: user
broj poruka: 7695
Sta te to cudi Android je baziran na Linux kernelu ,bezbedniji je od WP.Znas i sam
koliko je MS internet explorer imao zadnjih vrata za ulaz .......pa promenili u Edge .
Sustina je da dve najvece banke u Srbiji Intesa i Raiffeisen ne podrzavaju WP.
Ne moze to preko web strane da se odradi nego moras da odes u banku da se nesto odradi pa onda mozes da koristis aplikaciju .


:: @luja-8
:: `Poenta je u brzini i efikasnosti rada, kao i bezbednosti podataka!
::
:: Ovim si pobedio bezbednost i android, pa to mu dodje kao nokat i meso... ironija je namerna..
::
:: Citat:
:: `Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Re: Svasta sam cuo ali android i bezbednost... 29.03.2017. 21:27 #633826

status: user
broj poruka: 7761
Sto me cudi...

Pa zato sto je na uzorku od 15 telefona u firmi zarazeno raznim govnima bar 6... od toga na dva ne mogu posteno ni da telefoniraju... doduse jedan od ta dva je pre neki dan popio cementnu kosulicu... tako da je sad samo PET zarazeno sto je moras priznati vrlo visok procenat...

Onako uzgred obavih malu anketu u firmi i zamisli niko ne koristi e-banking na telefonu... ja za to koristim PC a oni najmladji retko ko da i to koristi...

Ali od svih su mi najbolji oni koji snimaju svoje razgovore i ako telefon ne moze da ih snima taj telefon je kanta...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: Sta te to cudi Android je baziran na Linux kernelu ,bezbedniji je od WP.Znas i sam
:: koliko je MS internet explorer imao zadnjih vrata za ulaz .......pa promenili u Edge
:: Sustina je da dve najvece banke u Srbiji Intesa i Raiffeisen ne podrzavaju WP
:: Ne moze to preko web strane da se odradi nego moras da odes u banku da se nesto odradi pa onda mozes da koristis aplikaciju
::
::
:: :: @luja-8
:: :: `Poenta je u brzini i efikasnosti rada, kao i bezbednosti podataka!
:: ::
:: :: Ovim si pobedio bezbednost i android, pa to mu dodje kao nokat i meso... ironija je namerna..
:: ::
:: :: Citat:
:: :: `Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Re: Re: Svasta sam cuo ali android i bezbednost... 29.03.2017. 22:05 #633827

status: user
broj poruka: 7695
Instaliraju ljudi svasta na telefone ,kad si dosao vec na tu temu ,iz mog iskustva ne treba instalirati aplikacije pravljenje na dalekom istoku ,jer oni pretezno ubacuju one fore sa redirecting na Android ,ima i za to lek ,bekap i reset i sve se vrati u normalu .
Svaki smart telefon pa i PC ce ti praviti neke probleme ako instaliras masu aplikacija t.j usporiti sistem .Sreca za WP te oni i nemaju puno toga da instaliraju ,jer je mnogo veca baza programa za Android.

:: Sto me cudi..
::
:: Pa zato sto je na uzorku od 15 telefona u firmi zarazeno raznim govnima bar 6... od toga na dva ne mogu posteno ni da telefoniraju... doduse jedan od ta dva je pre neki dan popio cementnu kosulicu... tako da je sad samo PET zarazeno sto je moras priznati vrlo visok procenat..
::
:: Onako uzgred obavih malu anketu u firmi i zamisli niko ne koristi e-banking na telefonu... ja za to koristim PC a oni najmladji retko ko da i to koristi..
::
:: Ali od svih su mi najbolji oni koji snimaju svoje razgovore i ako telefon ne moze da ih snima taj telefon je kanta..
::
:: Citat:
:: `Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`
::
:: :: Sta te to cudi Android je baziran na Linux kernelu ,bezbedniji je od WP.Znas i sam
:: :: koliko je MS internet explorer imao zadnjih vrata za ulaz .......pa promenili u Edge
:: :: Sustina je da dve najvece banke u Srbiji Intesa i Raiffeisen ne podrzavaju WP
:: :: Ne moze to preko web strane da se odradi nego moras da odes u banku da se nesto odradi pa onda mozes da koristis aplikaciju
:: ::
:: ::
:: :: :: @luja-8
:: :: :: `Poenta je u brzini i efikasnosti rada, kao i bezbednosti podataka!
:: :: ::
:: :: :: Ovim si pobedio bezbednost i android, pa to mu dodje kao nokat i meso... ironija je namerna..
:: :: ::
:: :: :: Citat:
:: :: :: `Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Compy Intesa & WP 30.03.2017. 07:28 #633836

status: user
broj poruka: 243
Koristim Intesa OnLine od 2007 i sve sto mogu da uradim na kompu mogu i na telefonu, nikakva razlika.
Ocigledno je problem u optimizaciji sajta Komercijalne banke.


i7-950@3.6GHz/GA-EX58 Extreme/Kingston 24GB@1600MHz
Sapphire Radeon 7950 3GB Dual-X OC
OCZ ARC100 120GB/WD Green 2TB/Purple 2TB/Blue 320GB
LC Power LC6650GP3 v2.3 650W
Gericom GM2600/Philips 220E
Cyborg R.A.T.7 & M.M.O.7/Logitech Wave

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: Svasta sam cuo ali android i bezbednost... 30.03.2017. 10:24 #633842

status: user
broj poruka: 1620
:: @luja-8
:: `Poenta je u brzini i efikasnosti rada, kao i bezbednosti podataka!
::
:: Ovim si pobedio bezbednost i android, pa to mu dodje kao nokat i meso... ironija je namerna..

Nisam rekao bezbednost i Android, vec bezbednost i zvanicna aplikacija, izdata od firme cije usluge koristis - A to je sigurno sigurnije i brze od posecivanja sajta preko diskutabilnih pretrazivaca!

:: Koristim Intesa OnLine od 2007 i sve sto mogu da uradim na kompu mogu i na telefonu, nikakva razlika

Na kom sistemu? WP ili Android? =]

:: Ocigledno je problem u optimizaciji sajta Komercijalne banke.

Upravo o tome i pricam - da li je sajt optimizova ili ne, i da li postoji aplikacija ili ne.

Npr. ista ta banka nema ni opciju promene PIN-a na eBank strani, a na aplikaciji ima pa su korisnici i tu ustinuti zato sto nema WP aplikacije.

Primer Komercijalne je nebitan - uhvatio sam se za to samo da bih dokazao poentu, a to je da nedostaci koriscenja WP-a postoje, i nisu mali!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi U proseku mi slabije koristimo u Srbiji 30.03.2017. 20:34 #633862

status: user
broj poruka: 7695
tvz mobile banking od zapadne Evrope ,fakticki preko toga mozes sve ,popunjavanje formulara za kredit ,prenosa ,placanja racuna itd .. on te uputi gde da se javis imas mapu filijala itd ... bankomata itd ..
E sad to je mana WP sto nije rasprostranjen kod najvecih banaka koje daju recimo najpovoljnije kredite ,a u tome je buducnost.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mikac962 Re: 30.03.2017. 21:00 #633864

status: user
broj poruka: 555

Eurobank ima svoju aplikaciju za WP. Od kako nju imam vise ne koristim eBanking na racuanru. Sve zavisi od banke do banke da li ce izbaciti aplikaciju za odredjeni OS.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Re: 30.03.2017. 21:02 #633865

status: user
broj poruka: 7695
Evo ti home strana Guru3D daju samo Guru3D Android App nema WP.
Govorimo o najvecim bankama u Srbiji ,mislim da Eurobanka nije ni u prvih 10 .
http://www.guru3d.com/

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.conduit.app_071bf747fb444b11af3c76c604cc8ffe.app&hl=nl

::
:: Eurobank ima svoju aplikaciju za WP. Od kako nju imam vise ne koristim eBanking na racuanru. Sve zavisi od banke do banke da li ce izbaciti aplikaciju za odredjeni OS
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 2
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646112.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs