Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
Intel Core i9-7900X 10C 20T(14nm Skylake-X) review
STRANA 2 OD 3  
Srdjanc ... 19.06.2017. 21:16 #636655

status: user
broj poruka: 3104
Mislim da ovo dodje ovde

http://i.imgur.com/bPpyngl.jpg


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion Dobri samaricanin 19.06.2017. 21:33 #636656

status: user
broj poruka: 2480
Ja mislim da je sky od svih ljudi najvise puta to pomenuo :D
Btw. Onda po toj logici ni ryzen nije `nativni` 8 core jer se sastoji od quad core ccx-eva.. Samo sto su u potanju dva, a u theadripperu ce biti 4...
Koga briga kad ce cena biti drasticno niza zbog toga. Cak bih rekao da je genijalan pristup jer nemaju ogromno jezgro sa velikim skartom.
Uvek bih uzeo 10% slabije perf na ustrb 2x nize cene. A ovde ce po svemu sudeci cena biti i vise nego duplo manja.

5820k @ 4.5ghz | Custom loop 360/NB Eloop/D5 | Asus x99-S | EK Asus X99 Monoblock | ASUS RX 480 Strix 8GB | 4x4gb Avexir Core Red 3200mhz CL15 | Samsung 840 EVO 256gb | 5 TB WD server diskova | Seasonic 760w XP2 Platinum | Asus PB287Q/P2414h

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 19.06.2017. 22:06 #636657

status: user
broj poruka: 18472
Pa nije po logici vec je tako. Pa na isti nacin se pravio Intel-ov Quad core Core 2 Quad.
To nije bio nativni quad. Nehalem zato jeste a i ovaj Skylake X jeste, cak sa svih 12 jezgara .)

Intel :

`Native (all processor cores on a single die) quad- and octa-core processors`



Intel 3930k@4.7 Ghz/Asus Rampage Extreme IV/Mushkin Redline 16GB/Asus GTX 1080 OC SLI/Samsung 850 PRO/Enermax Revolution 1050w/Creative Titanium HD/Apple Ipad Air 2

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion Naslov 19.06.2017. 22:10 #636658

status: user
broj poruka: 2480
A koja je realna razlika osim malo sporijeg pristupa keshu u odredjenim situacijama?

Sto je 10% performansi bitno ako proizvodnja izadje 3x jeftinije, samim time za krsjnjeg kupca jeftiniji proizvod. Za 2k i 4k ce ionako grafa uvek biti bottleneck, a za render ti vise jezgara znaci vise nego malo veci perf po jezgru.

5820k @ 4.5ghz | Custom loop 360/NB Eloop/D5 | Asus x99-S | EK Asus X99 Monoblock | ASUS RX 480 Strix 8GB | 4x4gb Avexir Core Red 3200mhz CL15 | Samsung 840 EVO 256gb | 5 TB WD server diskova | Seasonic 760w XP2 Platinum | Asus PB287Q/P2414h

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 19.06.2017. 22:16 #636659

status: user
broj poruka: 18472
Razlika je u dubljem pristupu posmatranja tehnologije i samog napretka.
Poteze se pitanje kompletnosti proizvoda pa eto cisto da pomenem i tu sitnicu.

Ne zalazim uopste kome je to bitno ili nebitno, to me apsolutno ne zanima kao ni cena ni proizvodnja..

Imam pravo da primetim a isto tako i da kazem a po najvise da to posmatram na sve raspolozive nacine pa i sa te tehnoloske koja je meni mozda nekad i najinteresantnija jer je negde i sam pokazatelj mogucosti i potencijala.. Itd.. No, kao sto rekoh vec odozgo, to sam samo ja..

P.S. Ne mora se po svaku cenu braniti nesto. I ako sam za Intel u svako doba cak i sad, ne smatram da je sve na mestu niti jeste. Konkurencija dobrodosla.



Intel 3930k@4.7 Ghz/Asus Rampage Extreme IV/Mushkin Redline 16GB/Asus GTX 1080 OC SLI/Samsung 850 PRO/Enermax Revolution 1050w/Creative Titanium HD/Apple Ipad Air 2

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion Mmm 19.06.2017. 22:22 #636660

status: user
broj poruka: 2480
Zar nije tehnoloski inovativno sto su napravili sistem koji skalira u nedogled? A na sve to je jos pristupacan.

Sure, mozda je intel skylake-x napredniji iz ugla jacih performansi, ali mislim da bi i jedni i drugi mogli da naprave jos drasticno jace proizvode kada cena ne bi bila faktor. To su komercijalne kompanije te se sve gleda kroz novac i mogicnost zarade.

Pa ni skylake X nije kompletan proizbod. Eno ga trosi ko r9 290X :D baguje sa ramom, variraju performanse itd itd. Ima vise bolesti nego ryzen :)

5820k @ 4.5ghz | Custom loop 360/NB Eloop/D5 | Asus x99-S | EK Asus X99 Monoblock | ASUS RX 480 Strix 8GB | 4x4gb Avexir Core Red 3200mhz CL15 | Samsung 840 EVO 256gb | 5 TB WD server diskova | Seasonic 760w XP2 Platinum | Asus PB287Q/P2414h

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gang1978 Re: Dobri samaricanin 19.06.2017. 22:38 #636662

status: user
broj poruka: 1661
:: Ja mislim da je sky od svih ljudi najvise puta to pomenuo :
:: Btw. Onda po toj logici ni ryzen nije `nativni` 8 core jer se sastoji od quad core ccx-eva.. Samo sto su u potanju dva, a u theadripperu ce biti 4...
:: Koga briga kad ce cena biti drasticno niza zbog toga. Cak bih rekao da je genijalan pristup jer nemaju ogromno jezgro sa velikim skartom.
:: Uvek bih uzeo 10% slabije perf na ustrb 2x nize cene. A ovde ce po svemu sudeci cena biti i vise nego duplo manja
::
:: 5820k @ 4.5ghz | Custom loop 360/NB Eloop/D5 | Asus x99-S | EK Asus X99 Monoblock | ASUS RX 480 Strix 8GB | 4x4gb Avexir Core Red 3200mhz CL15 | Samsung 840 EVO 256gb | 5 TB WD server diskova | Seasonic 760w XP2 Platinum | Asus PB287Q/P2414h
::
::

Pa tako nesto..inace koga boli k..c od korisnika da li je to nativni 8 jezgarni ili 2 ccx-a sa po 4 jezgra bitno je da fercera dobro i da je konkurentan.
E sad izgleda da je AMD-u bilo bitno da ova arhitektura ovako izgleda i da su od samog starta isli ne to da smanje cenu proizvodje (da imaju malo skarta).. mislim da ni sami nisu bili sigurni da ce uspeti da dostingnu 40% IPC pa im je bilo potrebno da cenu skrkaju koliko god da je potrebno samo da bi vartili nazad deo kolaca.
Ako nastave ovako mislim da ce uspeti vrlo brzo da se vrate negde na 40%.
Mnogo toga zavisi od serverskih procesora ali i od APU-a koji bi trebali da budu prednost u mobile segmentu...ko zna.

Bitno je da je zdrava konkurencija.

Sto kaze Sky nije ni AMD crveni krst znali su oni itekako da osure cenu.

- - - - - - - - - -
Ne vezano za ovu temu.
Ja se samo nadam da ce nekim slucajem do oktobra pasti cene ddr4 memorije jer planiram da posle 7. godina uzmem i ja neku novu sirotinju od kompa a ovo sa memorijom trenutno mi se ne svidja ni malo a boga mi ni sa Radeon GPU-ovima

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion Odma da ti kazem... 19.06.2017. 23:18 #636664

status: user
broj poruka: 2480
Nece padati cena DDR4 ove godine. Eventualno sledece kada se jos 2 kineska proizvodjaca ubace u trziste.

5820k @ 4.5ghz | Custom loop 360/NB Eloop/D5 | Asus x99-S | EK Asus X99 Monoblock | ASUS RX 480 Strix 8GB | 4x4gb Avexir Core Red 3200mhz CL15 | Samsung 840 EVO 256gb | 5 TB WD server diskova | Seasonic 760w XP2 Platinum | Asus PB287Q/P2414h

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 20.06.2017. 00:36 #636665

status: user
broj poruka: 3974
Kuti poceo si kao Operater jbt, samo zracis.. :D Nego ti meni nadji minera da uzme GTX 970 od mene, cena 500e, onako realno! :D

Lagane PC igre! https://goo.gl/nReEin

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Kreće se 20.06.2017. 00:43 #636666

status: user
broj poruka: 6643
Mnogo oduševljenja, jer kreće se, i to unapred. Do skoro smo čekali na 10% Intela ili 100Hz AMD-a, plus novi kuler... kao na silazak vanzamaljaca. Ipak, valja malo stati i na zemlju:
pcie lanes i memara su skljaštreni, jer najverovatnije ometaju visoke klokove, a to je ono gde Intel šije amd, u single-core taktovima, što se u testovima (igrama) koji su na to osetljivi vidi. Tim (rešenje) koje pobeđuje, ne menja se.
Kompromis, a opet dobiješ nešto bolje, iako se nešto i gubi... a vala ima toliko sličnih Intel procesora da, ako ima para, može da se probere šta je kome važnije od njihovih `posebnosti`.
Drugo, mb za ryzen platformu sux. Jednostavno ne prate celu priču ni sklepotine od matičnih pa ni sam čipset. Koliko god aduta ima ryzen, po tome šta nudi za (nekad duplo manje a nekad bogami i koji dolar više) para, taj neki marketinški adut, dobar po krajnjeg kupca, nekako matične ploče to ne prate. Brate, kao u doba kada je AMD šio Intela ili bio tu negde - i to na VIA i SiS-oje čipset matičnim pločama, što je bila sama po sebi naučna fantastika.
Naime, ako su takve za 8-jezgarne procesore, kakve će tek biti kod četverokanalne memorije, više PCI-e linija uz dimenzije cpu-a i kulera u odnosu na ploču...? Što rek`o Pantelija, ja u njih sve zajedno nemam ni malo poverenja, nakon `na kašičicu` ispravki u bios-ima za sadašnje Ryzene. Aj` da vidimo i to.

Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion Re: ... 20.06.2017. 01:40 #636667

status: user
broj poruka: 2480
Ne zracim, samo kazem coveku da se ne nada jer nema odakle da padne cena :)
Slabo to kopa, da imas 1070 nasao bih ti odma :D


5820k @ 4.5ghz | Custom loop 360/NB Eloop/D5 | Asus x99-S | EK Asus X99 Monoblock | ASUS RX 480 Strix 8GB | 4x4gb Avexir Core Red 3200mhz CL15 | Samsung 840 EVO 256gb | 5 TB WD server diskova | Seasonic 760w XP2 Platinum | Asus PB287Q/P2414h

:: Kuti poceo si kao Operater jbt, samo zracis.. :D Nego ti meni nadji minera da uzme GTX 970 od mene, cena 500e, onako realno! :
::
:: Lagane PC igre! https://goo.gl/nReEin
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
maxxio @Kutalion 20.06.2017. 07:13 #636671

status: user
broj poruka: 666
Hajde prvo da razrešimo neke terminološke nedoumice:

- bitan != presudan
- apsolutno isto != isto, samo malo drugačije
- spekulacije, `leakovi` i diskusije na WC-tech sajtovima != konkretan proizvod
- ozbiljne stvari != Kutalion :D

Uzgred, ovde je tema konkretna HEDT platforma, a ne nečije imaginarne `ozbiljne stvari` za koje može da se koristi i digitron. Čak i maliciozno po(d)me(d)nuti gejming može ponekad biti shvaćen kao sasvim ozbiljna stvar, sve dok postoje ljudi koji žive od toga: npr. eSports pro igrači, sa zaradama koje se mere stotinama hiljada dolara.

::
:: Da broj jezgara tako nije presudan, sto je Intel digao broj jezgara sa 10 na 18? I odjednom 18-jezgarac kosta koliko 10-jezgarac iz prethodne serije? Hint: Ryzen
::
::
Iz istog razloga zbog kog su podizali broj jezgara sa 1 na 2, sa 2 na 4, sa 4 na 6 i 8, sa 8 na 10.
12, 14, 16 i 18 jezgara su sledeći logični koraci, pri čemu prvo izlazi 12-jezgarni 7920X, dok 7980XE sa 18 jezgara svakako neće koštati `koliko 10-jezgarac iz prethodne serije`, nego će biti skoro 300$ skuplji.
Opet, to ne znači da je broj jezgara sam po sebi `presudan` faktor za performanse i primenu procesora u raznim scenarijima, naprotiv. Hint: Faildozer

@DaSickSyst

Potpuno nebitno, jer ne spadam u ciljnu grupu kojoj je to namenjeno.

Kaby je na ovom soketu uglavnom zbog davanje entry opcije OEM partnerima, ali sama platforma kao takva je prvenstveno pozicionirana kao HEDT sa akcentom na Skylake-X, u skladu sa praksom ustanovljenom prethodnih godina (Haswell - Haswell Extreme, Broadwell - Broadwell E, i sada Skylake - Skylake X). Pored toga, 1151 ostaje i dalje legitimna mejnstrim opcija dostupna za kupovinu, pa ko kako voli neka izvoli.
Dakle, ništa što nije već ranije viđeno (uključujući i korporativnu pohlepu), osim za one kojima je posao pecanje na senzacionalizam u tabloidnom stilu (a/k/a YouTube klovnovi).

@`Dobri Samarićanin`

Nedavno je vođena slična diskusija:

https://www.pcberza.rs/forum/topic.php?topid=64945&forid=33&katid=1

Međutim, za razliku od ove teme, gde isti eksperAt piše da proizvodnja Ryzena `košta 3x manje`, i da su sve to samo `komercijalne kompanije gde se sve gleda kroz novac i mogucnost zarade`, tamo je tvrdio potpuno suprotno:
da AMD `nema jeftiniji proces proizvodnje nikako, jer intel ima svoj fab. Njih kosta samo odrzavanje faba u radu`, uz biserni zaključak koji bi i Njuz.net rado poželeo:
`Samo AMD nije pohlepan kao Intel, tu je razlika u ceni.` xD

Šta reći, koju posluku porati:
https://www.youtube.com/watch?v=KO0lY1jOqRw


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Hmmmm... 20.06.2017. 08:48 #636673

status: user
broj poruka: 7761
Zanimljiv bre ovaj Intel...

Sta je bre sad ovo uvek je AMD bio gladan struje, uvek je on bio na tapetu zbog toga a sad evo Plavi vuce ~50% struje vise na osnovnom radnom taktu a kad je OC u pitanju tu se razlika smanji na ~30%...

Znaci plavi vanzemaljci su sad sve gori u odnosu na crvene... doduse imaju znatno visu OC marginu i tu su me iznenadili da su procesor sa osam jezgara uspeli da naguraju na ~5GHz...

NAKLON ZA TO !!!

I sad malo osvrt na ekonomiju u startu skuplji 150E (mozda i vise) takodje potrebna otrovno skupa ploca, brza memorija (nebitne latencije) i naravno dobra profesionalna grafika da to adekvatno isprati kako bi masina mogla da se koristi za profesionalnu upotrebu a ne za igranje (iskreno sumnjam da ce iko kupiti ovo za igranje)...

Sve u svemu sudeci po najavljenim cenama za Intel Core i7 7820X i nekoj zdravoj logici cene cetvoro jezgarnih i7 bi trebale da geknu na ~250E sto se naravno nece deisti u nasoj dimenziji...

Moje misljenje je da ko radi modelovanje i rendering treba ozbilno da razmisli i zagrize u presumeravanje novaca u Intel Core i7 7820X... za sada mi za tu vrstu posla deluje kao najbolja moguca kupovina...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 20.06.2017. 09:06 #636676

status: user
broj poruka: 3347
Ovo jedino uzimati tek kada se stabilise kompatibilnost kod ram memorije i kada padne cena.

Inace, procesor je samo parce materijala kojeg smo naucili matematiku. :)

_____________________________
P8P67 Pro v.3.1 - i7 2600K/16GB RAM/MSI 1060 Gaming X 6G/Samsung 850 Pro 256GB - 1TB - 3TB SATA/SoundBlaster ZX/CM 690 II Advanced/SS 850KM3/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/Noctua NH-U12S - 2Fan

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: @Kutalion 20.06.2017. 11:08 #636683

status: user
broj poruka: 18472
Prvo da te pozdravim. Nisam te video ne pamtim a ni cuo. Lepo je sto si opet svratio.
Licno, nemam vremena niti neke preke potrebe da ovde dolazim ali bacim nekad pogled tako da sam gomilu tih tema preskocio.

A sto se tice raznih izjava, pa sasvim je normalno da se `stavovi` menjaju kada god se iznese cinjenica. To je ovde na berzi veoma poznata stvar. Privrzenost brendu poput AMD-a kod nekih nije splasnula, dok su neki ipak malo promenili percepciju.

Iz moje perspektive, ja i dalje vidim onaj korenski sablon koji se kod AMD-a provlaci godinama, sto kada je rec o tehnologiji gde su zaostaci odredjenih karakteristika i dalje bez obzira na preokret u arhitekturi, sto do same filozofije poslovanja. Jednostavno mi se to ne svidja.

Sa druge strane Intel jeste presao neke granice gde se vec preteruje. Opravdano ili ne sa aspekta trzista, marketinske potpore ili nekog drugog uticaja i faktora kao npr. monopola jednostavno ostavlja gorak ukus u ustima.

Realno, trenutno kada se Skylake X analizira u nekoj dubljoj formi ipak odaje utisak nepotpunog proizvoda, nesto sto je na brzinu izbaceno. To ne prilici Intel-u i nekako mi to stvara veoma los vibe.

Naravno, bice revizija, peglace se to i odradice se to sve do kraja ali potpuno ne karakteristicno za Intel, zapravo neocekivajuce.





Intel 3930k@4.7 Ghz/Asus Rampage Extreme IV/Mushkin Redline 16GB/Asus GTX 1080 OC SLI/Samsung 850 PRO/Enermax Revolution 1050w/Creative Titanium HD/Apple Ipad Air 2


::
:: @`Dobri Samarićanin
::
:: Nedavno je vođena slična diskusija
::
:: https://www.pcberza.rs/forum/topic.php?topid=64945&forid=33&katid=
::
:: Međutim, za razliku od ove teme, gde isti eksperAt piše da proizvodnja Ryzena `košta 3x manje`, i da su sve to samo `komercijalne kompanije gde se sve gleda kroz novac i mogucnost zarade`, tamo je tvrdio potpuno suprotno:
:: da AMD `nema jeftiniji proces proizvodnje nikako, jer intel ima svoj fab. Njih kosta samo odrzavanje faba u radu`, uz biserni zaključak koji bi i Njuz.net rado poželeo:
:: `Samo AMD nije pohlepan kao Intel, tu je razlika u ceni.` x
::
:: Šta reći, koju posluku porati
:: https://www.youtube.com/watch?v=KO0lY1jOqR
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Intel se brzo prestrojio 20.06.2017. 11:21 #636684

status: user
broj poruka: 7700
I7 7820 X 8c 16 t je 600 $ do juce su Intelovi 8C 16 T bili 1000 $ ,tako da je pritisak AMD-a uradio svoje ,medjutim Intel platforma X299 ce biti 250-300 $ tako kazu na guru 3d ,pa ko voli nek izvoli .AMD -u opet ide na ruku jeftinija platforma i 2 kanalna memorija uz cenu 430 $ na Amazonu.



http://www.anandtech.com/show/11550/the-intel-skylakex-review-core-i9-7900x-i7-7820x-and-i7-7800x-tested/11

I7 7820 X 8c 16 t je oko 6 % brzi od R 1800 x na Cinebenchu ,ali
ne treba zaboraviti 4 kanalnu memoriju kod I7 7820 X.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 20.06.2017. 11:43 #636685

status: user
broj poruka: 18472
Razlika u zeni izmedju Ryzen 8 core 1800x i Intel 7820x je potpuno opravdana.
Ploca za takav CPU moze da se nadje za 250-280 evra sasvim korektna.
DDR4 je za obe platforme, ja sam iz Amerike dobio G.Skill koji kida za neke `smesne` pare.

Ko hoce da sastavi platformu on ce je sastaviti bez kompromisa u smislu da zna sta zeli.
Prosto ne verujem u te price o kupcu koji muke muci praveci dileme sta da uzme.
Pravi kupac je upoznat u materiju i puca direktno na ono sto njemu odgovara.

Sa te strane, Intelova platforma X299 ce se prodavati kao sto se prodavala i prethodna.
Recimo ja sam moju plocu platio 450 evra, vidim da sada recimo imaju ploce u tom kvalitetu od 330 evra. Doduse nisu ROG tj. Rampage da budemo precizni ali generalno vise i ne vidim neku preku potrebu za tom serijom osim entuzijazma i licnog zadovoljstva.

Stvar je vrlo prosta.

1. Intel se opet udaljio dobro od AMD-a.
2. Cene za 8 core procesor su pristupacne
3. Cena za 6 core procesor, nikad pristupacnija
4. OC potencijal je fantastican, 5 Ghz je dostizno uz dobro hladjenje cak i na 10 core procesoru
5. Istina, nesto vise se greje i nesto vise trosi zajedno sa propratnim bubicama ali to ce se verovatno ispeglati, sto kroz biose ploca sto kroz revizije. Ni Ryzen-a nije promasila slicna situacija.

U celoj ovoj prici, nigde ne vidim AMD-a kao pobednika. Sve sto se trenutno desava je marketinski spin. Konacno su se pojavili, to je tacno i ostvarili su odredjen napredak. Sve je to cinjenica ali jos je to sve daleko od preuzimanja trzista kako se nekima cini. To se nikad nece ni desiti. Trzisni udeo ce se povecati za odredjen procenat ali na tome ce se i zaustaviti.

Intel sigurno nece cekati skrstenih ruku. Od toga nema nista.


Intel 3930k@4.7 Ghz/Asus Rampage Extreme IV/Mushkin Redline 16GB/Asus GTX 1080 OC SLI/Samsung 850 PRO/Enermax Revolution 1050w/Creative Titanium HD/Apple Ipad Air 2

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Ovo je klasa CPU-a gde je 4 kanalna memorijska platforma 20.06.2017. 11:46 #636686

status: user
broj poruka: 7700
gde AMD tek treba da izadje sa X399 platformom t.j 4 kanalnom memorijom i Threadripper,ovo je u neku ruku i logicno da je Intel ovde sada brzi sa novom platformom ,jer Ryzen je pokazao da je brzi od stare Intel 4 kanalne platforme.Da bi imao ove perfomanse kao u testu ,moras da imas 4 stapa memorije .


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Joj bre.. 20.06.2017. 11:49 #636687

status: user
broj poruka: 18472
Sad se klase mere po memorijskim kanalima? Od kad to? :)

No, nastavlja se ista strategija. Rokaj jezgra ne bi li nadoknadili performanse. Istorija se ponavlja cak i kada se nova pise :)))))



Intel 3930k@4.7 Ghz/Asus Rampage Extreme IV/Mushkin Redline 16GB/Asus GTX 1080 OC SLI/Samsung 850 PRO/Enermax Revolution 1050w/Creative Titanium HD/Apple Ipad Air 2

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Joj bre.. 20.06.2017. 12:21 #636688

status: user
broj poruka: 7700
Utice kod rendera ,sad ce da bude rokanje jezgara po sistemu 4x4.


:: Sad se klase mere po memorijskim kanalima? Od kad to? :)
::
:: No, nastavlja se ista strategija. Rokaj jezgra ne bi li nadoknadili performanse. Istorija se ponavlja cak i kada se nova pise :))))
::
::
::
:: Intel 3930k@4.7 Ghz/Asus Rampage Extreme IV/Mushkin Redline 16GB/Asus GTX 1080 OC SLI/Samsung 850 PRO/Enermax Revolution 1050w/Creative Titanium HD/Apple Ipad Air 2
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 20.06.2017. 12:40 #636689

status: user
broj poruka: 3797
Nisam pratio na casu, jel Intel konacno ponudio 6 jezgara za i5/i7 ?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 20.06.2017. 13:36 #636692

status: user
broj poruka: 3974
i5 ne, i7 ima neki model, ali slabo.. Pored Ryzena cemu uopste pomisao na intel..

Lagane PC igre! https://goo.gl/nReEin

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Naravno da se ne lazemo... 20.06.2017. 15:10 #636695

status: user
broj poruka: 7761
Patak Daca sto bi intel ponudio Core i7 7820X za cenu od 600$ da ga nije pritisla konkurencija i dalje bi bilo 2% dnevne doze seksa izmedju generacija CPU-a...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion Re: ... @Adzem 20.06.2017. 21:02 #636706

status: user
broj poruka: 2480
Ne, nego su prebacili quad core na HEDT platformu :D legende.


@Maxxio
Ne mogu ono, tvoj nedostatak logike je prevelik da bih vodio diskusiju sa tobom :) A i ti smesni `napadi`.

5820k @ 4.5ghz | Custom loop 360/NB Eloop/D5 | Asus x99-S | EK Asus X99 Monoblock | ASUS RX 480 Strix 8GB | 4x4gb Avexir Core Red 3200mhz CL15 | Samsung 840 EVO 256gb | 5 TB WD server diskova | Seasonic 760w XP2 Platinum | Asus PB287Q/P2414h

:: Nisam pratio na casu, jel Intel konacno ponudio 6 jezgara za i5/i7 ?
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
maxxio Re: Re: ... 21.06.2017. 06:49 #636725

status: user
broj poruka: 666
::
:: Ne mogu ono, tvoj nedostatak logike je prevelik da bih vodio diskusiju sa tobom :) A i ti smesni `napadi`
::

http://i.imgur.com/q0f8epI.jpg


@SkyFire

Hvala, takođe.
Napravio sam malo dužu pauzu, ali u poslednje vreme navratim tu i tamo.
Pojedine forume ne treba konzumirati u većim količinama, to mu dođe nešto kao pitanje lične higijene.

@Adzem

Da, i zove se i7-7800X. Najavljena cena 389$.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 3  
Broj postavljenih tema: 60280. Broj poslatih odgovora: 646170.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs