Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Ciscenje paste sa procesora/hladnjaka
STRANA 2 OD 3  
gilopile ... 17.04.2019. 23:40 #656079

status: user
broj poruka: 9460
Napraviste nauku oko toga. Uzmi kevi / zeni aceton ili kupi zippo benzin u trafici i cisti.
Razredjivac je ok, ali dismr posle 2 dana sve od njega.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Patient0 Re: Ne treba više pasta 18.04.2019. 00:17 #656080

status: user
broj poruka: 285
Sta bre ne treba pasta, da li vidis da ima 3 zvezdice za Overclocking od 5.
Kryonaut je pasta koju ljudi uzimaju obicno.


Te vase gluposti vise se iscimam dok nadjem nego da javim fanti da mi za 5 dana na gajbi bude specijalna formula za ciscenje koja se poklapa sa hemijom u pastama.
Prvo ovo, pa ono.. Najbolje je kada zapadne u ivice pasta, samo kap stavite na stapic da bude malo mokar malo suv i samo skinete ono sa ivica procesora.


https://www.youtube.com/watch?v=m7NBD40v5sE

i7-5820K 4.5/4.0
Rampage V E10 Monoblock
Dominator Platinum 2666
ASUS 1080Ti Poseidon
Sound Blaster ZxR
Samsung 970EVO Plus 1TB/870EVO 1TB
EVGA 1200P2
Lian Li PC-O11 WXC

:: https://www.thermal-grizzly.com/produkte/298-carbonau
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile .. 18.04.2019. 00:25 #656081

status: user
broj poruka: 9460
Ma ne kaki...Obrisi samo sa povrsine koja naleze, stavi pastu od 200 din, sklopi i ne komplikuj oko tih gluposti.
Meni kada dodje komp obavim sve to za 2 minuta, sutnem sve nazad i vozi misko. Kakvo glancanje, kakvi stapici...
Kada nemam pri ruci aceton i sl. sastruzem pastu plasticnom spahtlom, pljunem i obrisem tariguzom i to je sva mudrost.


- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Influencer Ja sam svoje dokazao u postu gde je skinuta skoro 18.04.2019. 00:40 #656082

status: user
broj poruka: 148
deset godina stara pasta, ociscen hladnjak i ventilator Curaprox 5460 cetkicom za zube i to je to.
Doveo sam stvar do perfekcionizma izopropanolom kojeg ima svaka stamparija.
Nema trljanja drljanja i rke koke, samo natopis i pokupis i bacis ubrus, maramicu, toalet papir.

To sto recimo u IT radnjama ne prodaju izopropanol je zesca greska. Recimo za valjak faksa ili stampaca bolje ne postoji (sad se setih da sam ga ZATO uzeo a ne za ovo za sta sam juce upotrebio).

A i odlicno skida fleke, mrlje i ostala govna. Pa zaravo ga i ima u odredjenim skidacima lakova za nokte, sad se setih.
U ingredients pise isopropyl alcohol i MNOGO je manje agresivan od acetona.

Acetonom sam mnogo davno sjebo plastiku monitora od 700 DEM tako da aceton i komp - no no!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 18.04.2019. 00:53 #656083

status: user
broj poruka: 9460
A gde se moze kupiti izopropanol? Naravno, manja kolicina, 1L recimo. Nasao sam neku firmu, ali izgleda da prodaju na burad :D

Ja sam davno razredjivacem uspeo da obrisem Samsung natpis na nekom crt monitoru. Imao neke fleke, a ja presao preko natpisa i samo je nestao :) Kakva opaka hemija.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Influencer Re: ... 18.04.2019. 01:45 #656084

status: user
broj poruka: 148
Bilo koja ofset stamparija ima.
Samo trazi sredstvo za pranje valjaka i reci da na njemu pise IZOPROPANOL ili IZOPROPIL ALKOHOL.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 18.04.2019. 02:40 #656085

status: user
broj poruka: 9460
Rodjak mi radi u nekoj privatnoj stampariji pa cu videti s njim.

Havala za info.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Influencer 18.04.2019. 03:20 #656086

status: user
broj poruka: 148
Ma nista bre, evo usput nadjoh distributera za one koji bi manje da se cimaju:

http://www.gram.rs/izopropil_alkohol.htm

Bas cu da ih nazovem sutra da vidim posto je npr. 200ml ili pola litra.

Moje misljenje je da svaki iole ozbiljniji serviser treba da ga ima u inventaru.

Eto, ne mora bas do Amerike/Kanade da se ide kod ludog Linusa po njega.

Ko nije probao ne zna sta propusta, olaksava rad 100x. Ja sam one stock intel hladnjake ocistio za pola minuta od skorele paste a to sto sam onaj oksidirali za socket 775 glancao i ribao ventilator je cisto da isprobam cetkicu kojom sam prao zube.

Curaprox 5460 cetkicu imate uglavnom u Lilly-ju mada ima i po manjim apotekama, idealna je za prasincinu po stampanim plocama i sl., 5460 vlakana jebenih ne moze da omane pa ako ste cistunci udrite.

Mene nesto zabole da se cimam ali eto videli ste pre i posle. I ta prasina isto stoji od 2011. na 775 koji sam rasturao.

Cetkica se lako zavlaci svuda jer su vlakna mekana i ne krlja kao ove standardne.

Naravno, moj savet je da prvo njome operete zube, prijatniji je osecaj nego ostalim drljalicama i nema sanse da se povrede desni ili sta vec a preporucujem Parodontax Ultra Clean pastu.

Toliko pa obnavljajte temu, javljajte utiske a ja se nadam da ova firma sa linka radi i prodaje fizickim licima pomenutu hemikaliju.

Eno videh i na Benchu se isto trazi gde ga ima, a priznacete da je to malo jaci forum od ovog.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Za razmašćivanje..... 18.04.2019. 10:12 #656088

status: user
broj poruka: 1330
Najbolji su Etar i Trihloretilen (tečnost za hemisko čišćenje) a ispare za manje od jedne sekunde.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 18.04.2019. 14:01 #656093

status: user
broj poruka: 18943
....I mogu se naci u nekoj od fabrika za hemijsku proizvodnju? :)

PS Pretpostavljam da udjes u bilo koju stampariju, trazis alkohol i oni ti daju koliko ti treba? :)

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Influencer Re: >> 18.04.2019. 18:15 #656100

status: user
broj poruka: 148
Brate sto ti ne bi nasuli cca pola flasice od pola litre iz kanistera sto ce ti biti dovoljno da oljustis ihaha koliko procesora ako samo o njima pricas.
Ja sam danas time skroz opravio HP 1200 stampac, ocistio pickup roller tako da je u stanju kao da je nov (zamenjen), obrisao pozadi sve sto mi je bilo pri ruci, stampac vise ne glavi, odstampa u cugu po 30 strana bez da prikoci a ranije posle prve nije mogao da mrdne jer je pickup roller bio totalno prljav citaj nikad ciscen.
Makar sam odlozio popravku na neodredjeno a za njega imam bar 5 tonera sto 15A sto 15X tako da mogu opusteno kopirnicu da otvorim u stanu.
Nista te ne kosta da dodjes da zamolis samo budi skroman, nemoj traziti da ti naspu litar jer ta hemija i stampariju kosta a za CPU ti je dovoljno parce vate i da zamocis u polupun cep flasice. Ne da je dovoljno nego je dovoljno da se sija ko psece mudo. Ili jednostavno brknes stapic za usi i nezno utrljas pa posle pokupis vatom, toalet papirom, cime vec.
Meni je zao sto nema kod nas ovih filtera za kafu kao sto je Linus radio proveru efikasnosti njegovih gluposti kako ciste pastu, to sranje mnogo dobro skuplja i poslednju skorelu pastu.
I jbt pogledaj slike i intel LGA 1156 stock hladnjak, to uradi par mililitara pasti staroj 8 godina pa ti gledaj.
Mogu da slikam pickup roller na 1200tki pa ako primetis razliku izmedju novog i ovog evo ne znam, stroka okolo se ne racuna, to je posao za servis i UZ kadicu.
I za kraj, evo mogu ja da se ponudim da cepnem jedan gorki list i da ti natocim punu bocicu izopropanola pa da mozes ko gospodin da lagano trosis, veruj mi stvarno ce ti biti dosta makar za tvoje potrebe, ili jednostavno dodji kod mene sa praznim unuchetom cega god pa ti napunim.

:: ....I mogu se naci u nekoj od fabrika za hemijsku proizvodnju? :
::
:: PS Pretpostavljam da udjes u bilo koju stampariju, trazis alkohol i oni ti daju koliko ti treba? :
::
:: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: Gordon Allport
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IceCream re imarkovic 18.04.2019. 19:20 #656102

status: user
broj poruka: 791
tebra sta pametujes kako medicinski benzin da nebude mastan valjda je pozeljno kad cistis svezu ranu od lepka od flastera itd da malo podmazes



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IceCream rrrrr 18.04.2019. 19:33 #656103

status: user
broj poruka: 791
m. benzin sipam svugde gde treba da ocistim kontakte, potenciomere itd
od lepka , paste, prasine cak i masti ....
ispari u momentu, neostecuje plastiku , boju ...
alkohol koristim samo oralno (u odrdjenom obliku)
reseno x problema Recimo dugmici na DSRL foto aparatima (bukvalno kupani) pc slotovi isto tako,konektori na mobilnim orekidaci u kolima ..............
kupis kilo u apoteci i Vozi Misko
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Patient0 .... 19.04.2019. 02:58 #656107

status: user
broj poruka: 285
Kakvih filtera za kafu nema kod nas? Ja pijem kafu iz aparata, filter kafu koja ima okrugle kao papirne filtere, to je slicno nesto kesicama za caj. Bolji je tolalet papir ili ubrusi kuhinjski.


https://www.youtube.com/watch?v=m7NBD40v5sE

i7-5820K 4.5/4.0
Rampage V E10 Monoblock
Dominator Platinum 2666
ASUS 1080Ti Poseidon
Sound Blaster ZxR
Samsung 970EVO Plus 1TB/870EVO 1TB
EVGA 1200P2
Lian Li PC-O11 WXC

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Influencer Re: .... 20.04.2019. 03:44 #656147

status: user
broj poruka: 148
Ne koristim toalet papir.


:: Kakvih filtera za kafu nema kod nas? Ja pijem kafu iz aparata, filter kafu koja ima okrugle kao papirne filtere, to je slicno nesto kesicama za caj. Bolji je tolalet papir ili ubrusi kuhinjski
::
::
:: https://www.youtube.com/watch?v=m7NBD40v5s
::
:: i7-5820K 4.5/4.
:: Rampage V E10 Monobloc
:: Dominator Platinum 2666
:: ASUS 1080Ti Poseidon
:: Sound Blaster Zx
:: Samsung 970EVO Plus 1TB/870EVO 1T
:: EVGA 1200P
:: Lian Li PC-O11 WX
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 21.04.2019. 12:38 #656184

status: user
broj poruka: 1995
https://docdro.id/j0Eu7B2

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 21.04.2019. 13:31 #656186

status: user
broj poruka: 18943
To sto si postavio sa linka je nacin kako sto brze da potrosis pastu.
Od doba Pentium3, s478, socketA, s775, s1155, sAM4, laptopovi i bilo koji chip, nebitno koje velicine, ja stavim uvek isto, kolicinu paste u obliku nekog debljeg crva na sredinu

`Jovo nanovo, to se nakon pritiska hladnjaka rasiri do same ivice procesora, napravi se krug, sto je uvek dovoljno, ni manje ni vise, ne sme da prelazi ivicu i pravi pad po ivicama. Coskovi kod Ryzena npr. ne budu skroz popunjeni, ali to apsolutno nije bitno, jer bitan je srednji deo procesora, tu je najvise neravnina, a pasta upravo tome i sluzi.
Trenutno klokovani Ryzen 1700 sa Thermalright True hladnjakom i ventilatorom na ~800rpm, greje se na idle 28c.

Razvlacenje paste plasticnim karticama po povrsini je aljkav posao i nema sanse da pasta ne prelije preko ivica, ali takodje je pravilno samo ako se tako ostavi u jako tankom sloju, a da bi to uradili, ostaje mnogo viska paste. Pasta nije jeftina, kao sto znamo i meni je to bacanje para, a znam da je apsolutno bespotrebno. Takav nacin se primenjuje tamo gde je povrsina dosta velika i nije moguce na drugi nacin naneti pastu, usput, ta pasta se nikad ne menja, jer nije previse velika disipacija. Takodje, taj metod je potreban za tecni metal.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 21.04.2019. 13:52 #656188

status: user
broj poruka: 1995
al smo se uzbudili, chemu stedja kada ima u izobilju .)

p.s.
prestao sam odavno da prljam ruke s pastama, sada se samo naspircani modeli koriste

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 21.04.2019. 14:24 #656191

status: user
broj poruka: 18943
Ma jok, kakvo uzbudjenje, samo konstatacija. Da se tako lako uzbudjujem, nikad ne bih uspeo u ovom poslu.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Influencer Ma... 21.04.2019. 15:33 #656194

status: user
broj poruka: 148
Ovaj ``butabilni`` na koju god se temu nalepi svojim docdroidima usere je za svagda.

Ali ne i moj Hjulit Pakard Somaidvesta koji radi kao nov zahvaljujuci CH3-CH(OH)-CH3.

Zivela hemija i alkohol, izopropil alkohol!



______________________________________________________________________

Dodao autor poruke (21-04-2019 13:45:20):

 Re: >>:
IM, znam ja sta se podrazumeva kada te neko uputi na razvlacenje paste (ali bele) plasticnom karticom.
Vise o tome na https://www.sintetickedroge.com/speed.php


:: To sto si postavio sa linka je nacin kako sto brze da potrosis pastu.
:: Od doba Pentium3, s478, socketA, s775, s1155, sAM4, laptopovi i bilo koji chip, nebitno koje velicine, ja stavim uvek isto, kolicinu paste u obliku nekog debljeg crva na sredinu
::
:: `Jovo nanovo, to se nakon pritiska hladnjaka rasiri do same ivice procesora, napravi se krug, sto je uvek dovoljno, ni manje ni vise, ne sme da prelazi ivicu i pravi pad po ivicama. Coskovi kod Ryzena npr. ne budu skroz popunjeni, ali to apsolutno nije bitno, jer bitan je srednji deo procesora, tu je najvise neravnina, a pasta upravo tome i sluzi.
:: Trenutno klokovani Ryzen 1700 sa Thermalright True hladnjakom i ventilatorom na ~800rpm, greje se na idle 28c
::
:: Razvlacenje paste plasticnim karticama po povrsini je aljkav posao i nema sanse da pasta ne prelije preko ivica, ali takodje je pravilno samo ako se tako ostavi u jako tankom sloju, a da bi to uradili, ostaje mnogo viska paste. Pasta nije jeftina, kao sto znamo i meni je to bacanje para, a znam da je apsolutno bespotrebno. Takav nacin se primenjuje tamo gde je povrsina dosta velika i nije moguce na drugi nacin naneti pastu, usput, ta pasta se nikad ne menja, jer nije previse velika disipacija. Takodje, taj metod je potreban za tecni metal
::
:: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: Gordon Allport
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 21.04.2019. 18:19 #656196

status: user
broj poruka: 1995
https://ibb.co/K2wcydw

cekaj bre dok kefir ne udavi beli luk :)

a u medjuvremenuuu:
https://docdro.id/6pvDHLM

p.s.
samo jako .)

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Influencer Relativno uskoro nabavljam litar izopropanola 25.04.2019. 02:50 #656316

status: user
broj poruka: 148
Pa ako je neko zainteresovan mogu da pokusam da zamolim stampara za vecu kolicinu ili pak za kanister od cca. 3-5 litara ali samo pod uslovom da jos neko zeli da mu naspem.
Nasuo bih max. do 200 ml po osobi sto smatram da je dovoljno bilo kome ili ako bi neko sirio dalje kolegama serviserima onda moze i vise.
Ako je neko zainteresovan nek zvekne poruku na mail ljovetexxx@gmail.com. Velja dbqp.
Serviserima ide i do pola litre pa eto isprobajte hemikaliju i nadam se pozitivnim iskustvima.
Nije mi cilj da ovo prodajem i zaradjujem na bilo kome od vas, prosto smatram da svaki ozbiljan kompjuteras koji cesto radi sa procesorima i hladnjacima treba da ovo ima u kuci/radnji.
Ako se niko ne javi na pomenuti mail u narednih par dana smatracu da vas ponuda ne zanima i uzecu sebi litar hemikalije da cistuckam po kuci razne gluposti a izmedju ostalog i da se nadje za komp, stampac, faks aparat i sl.

Toliko.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp @osnivac teme 25.04.2019. 03:27 #656317

status: user
broj poruka: 3466
iskljucivo sona kiselina i posle svakog nakapavanja na cpu eksirati pola boce. Linus kaze tako treba u slucaju epizode freak goes back to pcberza :)

Kod reparacije ekrana za mobilne telefone i apsolutnu cistocu i brzo isparavanje, isopropil alkohol i specijalne anti statik krpice (10ak eur 1000kom)

Dobra je ova berza, kao u svakom segmentu interneta, potrebani su nam vladimirko, influencer sto pijan vrsi veliku nuzdu ljudima na kucna vrata i kida antene sa kola i lomi retrovizore itd itd :)

Torto bato ti si mi jos fascinantniji sto komuniciras sa ovakvim amebama :D

@count tako je tristar :) vidis kako znas, normalan covek


kao blizak saradnik uvoznika hemije za ofset stampu (porodicna bliskost) kanta tog isopropila za pranje valjaka je 25L oko 2500din (nisam placao kantu, placao sam klopu i pice)

Ok je supstanca ali je drugacija od isopropila 600din 1L koji ne ostavlja nikakav trag (oprao hiljade ploca od mobilnih telefona i vidim razliku)

OSNIVAC TEME je potapao bokserice u taj stamparski isopropil i ribao EKRAN od TELEVIZORA :D

ma ne nije ostavio tragove kada je okupao televizor sa 2 litre hemije ahahaha

jao jao cirkus ovde :D

Medicinski benzin je dobar ali ja ga miksujem sa isopropilom a ko ima mozga znace efekat i sta i kako radi :)


EJJ ALO serviseri koji glancate CPU do bljestavog efekta, ako se ne javite u roku od par dana onda sklonite televizore i tehniku na bezbedno mesto jer velja natapa majicu na bretele Isopropil alkoholom i glanca do iznemoglosti.


LILI Alkohol ima gorku aromu, da ga ne bi pili ljudi jeftino ahahahahhaa ahahahahhha

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Influencer 25.04.2019. 13:03 #656323

status: user
broj poruka: 148
Zbog lazi i neistina, prozivki i sprdnji napisanih iznad stopiram celu akciju oko izopropanola.

Dalje ne bih komentarisao, svi ste dobili savet gde da nabavite pomenutu hemiju a dacu vam jos jedan - mozete ga nabaviti preko https://www.gram.rs, litar kosta 900 dinara sa pdv-om ali da biste ga dobavili morate biti pravno lice.

Pozdravlja vas sve dbqp.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 25.04.2019. 13:19 #656324

status: user
broj poruka: 9460
I ja cekam odgovor. Rodjak ne radi vise u toj stampariji, ali ima neke breojeve koje ce da okrene i pokusa da dobije koju litru.

E jbg, ako ovo ne upali mogao sam da se ogrebem za 2dl, a @duqp sada zasro stvar :D :D

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 3  
Broj postavljenih tema: 60280. Broj poslatih odgovora: 646171.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs