Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Predlozi, kritike, komentari, ...
Koja je fora sa polovnim kolima?
STRANA 2 OD 2
luja-88 RE: 03.05.2020. 01:33 #662920

status: user
broj poruka: 1621
:: Vidis ja sam veoma zadovoljan sa Kia Centar.Uzeo sam u oktobru kia ceed demo vozilo peslo 6000km. Dobio na poklon zimske gume. ugradili parking senzore i prvi servis (15k din) besplatno. Ostalo na autu jos 6 god garancije. Jedini uslov za garanciju je da ako godisnje predjes 15000km max dozvoljeno preko toga je 500km inace gubis garanciju.

Mišljenja i iskustva su podeljena, ja samo iznosim svoja.
Sve to što je `poklon`, naplatili su, ništa ne brini.
Inače, stvarno mi je drago što si zadovoljan - lično, da sam u potpunosti nezadovoljan njihovim servisima i vozilima, sigurno ne bih vozio 2. novu Kiu po redu, ali da ima stvari koje nisu dobre, definitivno ima.

Moj savet za tebe: nemoj da ga voziš bez full kasko osiguranja - ne isplati se pošto su karoserijski delovi papreno skupi (ostali delovi manje-više isto ko kod drugih iz te klase).

Nisam te razumeo to za garanciju i 500 km - šta, ako pređeš npr. 16.000 km za godinu dana, ispadaš iz garantnog roka? Pa to bi bilo stvarno smešno i u takvoj situaciji bih ja već u drugoj godini ispao iz garantnog roka... proveri ti to, ali uvek je važilo da radiš redovan servis na pređenih 15.000 km (makar to bilo 2 meseca nakon prethodnog), a tolerišu i do mesec dana i ~1.000 km +- u odnosu na to, sve dok si ispod ukupno 150.000 km.

Šta npr. da se nađeš autom u zemlji u kojoj ne postoji Kia servis i prodaja? Sigurno ne bi putovao do druge najbliže države koja ima servis, samo da bi oni ubeležili zamenu ulja i filtera u servisnoj knjižici tvog auta, zar ne? Ne poseduje auto tebe, nego ti njega - to je stvar, ne osoba koja će da diktira tvoje slobodno vreme i niko ti ne sme reći drugačije .

Raspitaj se, zna se šta podrazumeva fabrička garancija... jedino ako su vraćali km pa oće da te zaplaše kako auto ne bi slučajno u 6. godini, na npr. 145.000 km na satu, imao realnih 170.000 km, pa da ne mogu nešto da reklamiraju direktno proizvođaču jer ovaj verovatno može da proveri koliko je stvarno prešao (čisto sumnjam, ali stvarno ne vidim razlog da ti prosipaju tu glupu priču).

::Pre tri god. sam u auto prometu uzeo novog opela isto sve kao i kod kia servisa.

Auto promet je servis koji me slagao da nije bilo radova na ćaletovoj Astri (ono što sam spomenuo u nekoj od prethodnih poruka), a ovo je jedna matora stvar, koja će ih, u mojim očima pratiti za vjek vjekova, iako prilično gotivim Opel-ova vozila:
https://www.youtube.com/watch?v=zowsLT6rkbw

Btw. nije mi bila ideja da opanjkavam pojedince, pa sam u prvih nekoliko poruka stvarno i izbegavao da pišem nazive određenih firmi, ali vidim da nema svrhe pošto se klupko odmotao, a ako već imam šta da kažem, ne mogu da prećutim kad ih neko drugi već spomene u bilo kom kontekstu.

:: Sad imas raznih slucajeva i za nova kola ,a kamoli za polovna.Npr.gazdarici od moje zene na land roveru se ljusti krov,auto je star 6 meseci,placen nesto vise od 45k evra. A imas i ovo
:: https://informer.rs/vesti/drustvo/396459/ernest-sakic-vozac-kojem-prica-cela-srbija-idem-nemacku-kazem-mercedes-smec

Sakić, Informeri i sl. su posebna priča - neko se nekom zamerio pa se to prebija preko medija, a veliko je pitanje šta se stvarno desilo između `biznismena`, auta i servisera...

Što se tiče kvarova, pomenutih situacija sa krovom itd., pa... ima toga kod svih proizvođača, nije Land Rover jedini... npr. na BMW dizelima serije 5 i 7 od pre 5+ godina su masovno pucale radilice nakon veoma malo pređenih km - to je tek neoprostivo, ali sve prolazi na ovaj ili onaj način... Npr. Ford je pre nekoliko godina prevremeno povukao C-Max sa afričkog tržišta zbog više slučajeva zapaljivanja EcoBoost motora - bilo im jeftinije da prekinu prodaju, nego da popravljaju probleme. Ovo nije zaobišlo ni druge modele, uključujući Kugu, Focus i Fiestu, a dešavalo se najviše na 1.6 i 1.0 mašinama, samo što je C-max već bio na pomolu pa je, kao model, najviše trpeo. Isto tako, nije situacija zaobišla ni druge zemlje (npr. https://www.bbc.com/news/uk-england-46180703 ), zbog čega sam na kraju i odlučio da zaobiđem Ford pri kupovini poslednjeg auta (iako kod nas do tog trenutka nisu zabeleženi slični slučajevi), a baš tog C-Max-a 1.6 sam merkao.
Ovo su samo 2 primera koja su mi prva pala na pamet, a ima ih mnogo, svuda...

Poenta: svi proizvođači imaju ovakve ili onakve probleme sa vozilima - stvar je samo u tome, da li su u pitanju sitnice ili veći problemi, kao i kako se prema tome postavi ovlašćeni servis, koji stoji ispred kompanije, a to je ono što na našim prostorima i dalje minus, nažalost (uopšteno gledano).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peki22 Re... 03.05.2020. 08:51 #662924

status: user
broj poruka: 2936
Maximalna predjena kilometraza je 15500km nebitno na vreme za servis.Da bi auto ostao u garanciji.Ili na godinu dana dok traje garantni rok.Za kiu mi je to 7 god.Za Merivu je 4 godine garancije nebitno na kilometrazu servis je na god dana.
Kiu vozi zena,ona je i terala to na servis i ne bi znao da ti kazem kako sve funkcionise.Mada je ona zadovoljna.
Opel mi je star 3 god.Za sad nemam ni jednu primedbu.Stigne ti sms sa obavestenjem da ti se priblizilo vreme za servis.Sutra te pozovu da zakazes termin.Nista nemas da razmisljas.Samo platis i teras.
Plus opel (ne auto promet) daje pomoc na putu u trajanju od 4 god. za celu evropu.
Pre ovog sam imao novog Punta (zastava) isto je sve.
A inace imao sam i ja polovnjake ,znam kako to ide.Cim ga kupis veliki servis pa sta ti Bog da.....


Hero 8,6700K,H-100,Predator 16GB,390X,Nitro 850,HyperX 120GB,U7,7C


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 03.05.2020. 13:06 #662928

status: user
broj poruka: 3974
Kakav je Fiat Tipo nov, vidim da ih ima sve vise, fin izgleda..? :D


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Koja je fora sa polovnim kolima? 03.05.2020. 13:12 #662931

status: user
broj poruka: 7761
Obrati paznju na kilometraze polovnih vozila koja se prodaju kod nas...
Sve su bez obzira na godiste vozila tu negde u 15`000 km...
Kako je to moguce... pa lepo majstor je naucio da koriguje kilometraze samo na odredjene brojke...

A opet kad uzmes u obzir da se toliko prelazi to je skoro nemoguce preci u gradskoj voznji sem ako auto nije bio na taksiju 24x7... a toga preko ima zato sto ljudi voze auto po smenama...

Tokom boravka u SLO od smestaja do posla i nazad me je uvek vozio jedan te isti Audi A6 samo sto vozac nije bio isti... hebes ga nije mogao covek da radi smenu od 10-12h...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: Mora da ima neka caka, kako su kod nas isti modeli vozila i godista cak i 25% nize cene nego isti oni u Beneluxu recimo, posto tu mogu da uporedim cene. Nemoguce da preprodavci znaju i prodaju bas takve krseve kad i sa nizom cenom imaju zaradu. Recimo Audi A4 B8.5 za 2015 godiste je ovamo preko 15.000e a kod nas prodaju slican za 13.000. A oni ih mahom dovoze ili iz Holandije, Nemacke, Belgije, Italije gde su takvi isti primerci iste ili cak vise cene
::
:: Ne zna da li neko daje kod nas garanciju recimo za motor, menjac, turbinu...
::
::
:: `Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: Re... 04.05.2020. 01:38 #662950

status: user
broj poruka: 1621
:: Maximalna predjena kilometraza je 15500km nebitno na vreme za servis. Da bi auto ostao u garanciji.Ili na godinu dana dok traje garantni rok. Za kiu mi je to 7 god. Za Merivu je 4 godine garancije nebitno na kilometrazu servis je na god dana
:: Kiu vozi zena, ona je i terala to na servis i ne bi znao da ti kazem kako sve funkcionise. Mada je ona zadovoljna

I dalje mislim da ste tu nešto pogrešno shvatili, ali proveri ti ipak - za moj auto su uslovi drugačiji (i na papirima, a tek izvan toga...), mada je pre nekoliko dana napunio 5 godina. Ali možda se nešto i promenilo u međuvremenu, pa za novija kola sada stvarno jeste drugačije. I meni prosek jeste tu negde, oko 15-16.000 km, ali jedne godine je bio skoro 19.000 km, a jedne oko 13.000 km, a auto i dalje podleže garanciji (baš prošle godine sam imao reklamaciju na neku sitnicu tako da ne pričam napamet).
Pored toga, razmisli i o prostoj matematici - po računici koju si ti spomenuo, imao bi garanciju na vozilo od samo 108.500, a ne 150.000 km kroz period od 7 godina trajanja garantnog roka, a to je nešto oko čega ipak ne smeju tek tako da se igraju samo zbog marketinga, pa čak ni u ovoj našoj vladavini...

:: Opel mi je star 3 god. Za sad nemam ni jednu primedbu. Stigne ti sms sa obavestenjem da ti se priblizilo vreme za servis. Sutra te pozovu da zakazes termin.Nista nemas da razmisljas. Samo platis i teras

Iskreno, nikako ne volim ta zivkanja pa bi to kod mene bio samo minus. Na tabli svakog auta lepo piše koliko ima do servisa - kod mene je to na sekund-dva, svaki put kad se da kontakt dok sam na ispod 30 dana do vremena kada treba da se radi servis, a na manje od nedelju ili 2 (možda je u pitanju i 10 dana, zaboravih tačno), dobijaš i kratku zvučnu signalizaciju. Više od toga stvarno ne treba. Naravno, svako ima svoje mišljenje i ne osporavam da je to, verovatno mnogima, korisno.

:: Plus opel (ne auto promet) daje pomoc na putu u trajanju od 4 god. za celu evropu
To sam i od Kie dobio - doduše, samo u prvoj godini, ali super, lepo od njih... samo treba pogledati uslove te pomoći na putu - nije baš sjajno, a sve su lošiji uslovi kod svih po tom pitanju (u poslednje 2-3 godine, i AMS, i COFUS, a i svi slični njima samo smanjuju obim onoga što obuhvataju dok istovremeno povećavaju cene, a pre nekoliko meseci sam gledao i to što daju proizvođači vozila i kod njih se prati sličan trend, samo ide malo sporije pošto to često daju na nekoliko godina, kao u tvom slučaju). Ali ok, sve što je džaba, podržavam, naročito kad je višegodišnje pokriće .

::A inace imao sam i ja polovnjake ,znam kako to ide.Cim ga kupis veliki servis pa sta ti Bog da....
Ooo daaaa...

:: Kakav je Fiat Tipo nov, vidim da ih ima sve vise, fin izgleda..? :

Dvojica mojih kolega kupili sedan varijantu pre jedno 2-3 godine, u okviru od oko pola godine, i ne žale se. Jedan je uzeo osnovni paket opreme, drugi neki sednji, oba 1.4 benzin. Ja sam primetio da je nešto niži plafon u odnosu na ono što sam navikao. Pomislio bi čovek da ona ispupčenja na krovu postoje upravo da bi bilo više mesta za glavu, ali je u pitanju samo šminka jer je plafon unutra ravan. Daleko od toga da mi je smetalo sa svojih 180 i neki cm, samo primećujem, pa imaj to u vidu ako si veće visine ili često voziš nekog višeg.
U odnosu na druga vozila iz tog cenovnog ranga, nešto su mršaviji materijali u završnoj obradi - svakako malo bolje nego kod Dacia vozila, tako da je ok. I, iskreno, nisam primetio zbog čega je taj `srednji` paket opreme skuplji od onog osnovnog, jer unutra vizuelno deluju isto (ovo kolegi nisam rekao da mu ne bi mračio nov auto, ali mi je odmah bilo nejasno).
Jedan od njih dvojice je pre toga oko 4 godine vozio Grande Punta 1.2 (i njega je kupio novog) i isto nije bilo zamerki na vožnju, a ni na servis (ja nisam detaljno gledao cene pošto ne mirišem italijane pa me nešto i nije preterano interesovalo, ali po njihovoj priči mi deluje kao da su zadovoljni i cenom redovnih servisa).
Idu ko i svi drugi MPI benzinci, troše 8-9l po gradu isto tako - nemoj da te zavaraju zvanične brojke proizvođača (ne samo Fiat-a, već i drugih), to se podrazumeva. Nekoliko meseci nakon kupovine svog auta sam se zainatio pa jedno nedelju vozio isključivo po onome kako mi auto signalizira da menjam brzine (ima ono smeće od indikatora za promenu stepena prenosa), samo da vidim da li će biti neke značajnije promene, i stvarno se ispostavilo da se može postignuti mnogo manja potrošnja, ali u ovom gradu (mislim na BG) ti onda onda svuda treba 15-30 min. više... Jbg, onda sam sebi postaviš pitanje što voziš nov auto, napuniš ga do vrha, stisneš papučicu i zagađuješ okolinu kako to dolikuje jednom homosapiensu, a nešto sam imao osećaj da bi auto za mesec dana onakve vožnje umro od gušenja kada bih nastavio tim tempom .
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner E ima i jos jedna stvar... 05.05.2020. 12:42 #662968

status: user
broj poruka: 7761
U nemackoj auto koji nije proso sablon ne moze da se registruje...

Ali takav ispolioran i nalickan frankenstajn od auta moze se proda kuopcu sa balkanskih livada gde ladno moze da se registruje kao da nikad nije spajan iz dva ili vise auta...

Neverovatno je da to i dalje postoji...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Re: E ima i jos jedna stvar... 05.05.2020. 14:12 #662969

status: user
broj poruka: 6643
... pa brate, uz rikvercobrtomer, to je glavni izvor profita ovde. ALi, što reče kolega, da ne mračimo, sa prosekom od 15.000km ili manje godišnje, za nas je to sve super, extra, glanc, i slično.


Budale računaju na sreću.

:: U nemackoj auto koji nije proso sablon ne moze da se registruje..
::
:: Ali takav ispolioran i nalickan frankenstajn od auta moze se proda kuopcu sa balkanskih livada gde ladno moze da se registruje kao da nikad nije spajan iz dva ili vise auta..
::
:: Neverovatno je da to i dalje postoji..
::
:: Citat:
:: `Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 2
Broj postavljenih tema: 60280. Broj poslatih odgovora: 646160.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs