Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
Win 10 teška muka, potrebna pomoć!
STRANA 2 OD 2
obradmi Stavi svaki driver koji ima Microsoft sertifikat 26.02.2021. 17:28 #668746

status: user
broj poruka: 7702
isproban na mnogim sistemima.Ne mora da znaci da je to i najnoviji driver.

https://docs.microsoft.com/en-us/windows-hardware/drivers/dashboard/get-drivers-signed-by-microsoft-for-multiple-windows-versions


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Ja av ne koristim 26.02.2021. 18:59 #668747

status: user
broj poruka: 3466

Tipa 2 godine. Niciji racunar gde sam nosio usb-e nije svirao nista av njihov. Sreca valjda

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 26.02.2021. 21:59 #668749

status: user
broj poruka: 2000
moze se testirati:

http://woshub.com/how-to-sign-an-unsigned-driver-for-windows-7-x64/

u komentarima neki pominju da im radi na windows 10

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Ja av ne koristim 27.02.2021. 10:38 #668750

status: user
broj poruka: 18945
To je zato sto imas Defender koji u sebi ima AV sa dodacima+firewall, pored njega ti ne treba AV.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


::
:: Tipa 2 godine. Niciji racunar gde sam nosio usb-e nije svirao nista av njihov. Sreca valjd
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 27.02.2021. 14:40 #668752

status: user
broj poruka: 2000
https://www.majorgeeks.com/files/details/extended_godmode.html
View all problem reports
videti da nema nesto od interesa

ako cmd pravi probleme:

https://jpsoft.com/

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Koju verziju 27.02.2021. 16:57 #668755

status: user
broj poruka: 3466

Da skinem sad i da grunem sebi svez reinstall na desktop i da malo prekratim vreme. Dajte samo broj ili moze link na skr.rs

Ili da se poigram sa nekom custom verzijicom ako isceprkam nesto `atraktivno`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Koju verziju 27.02.2021. 22:19 #668763

status: user
broj poruka: 18945
Uvek samo najnoviju: https://tb.rg-adguard.net/public.php

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


::
:: Da skinem sad i da grunem sebi svez reinstall na desktop i da malo prekratim vreme. Dajte samo broj ili moze link na skr.r
::
:: Ili da se poigram sa nekom custom verzijicom ako isceprkam nesto `atraktivno`
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp instalirao jednu custom :) 27.02.2021. 22:35 #668764

status: user
broj poruka: 3466
malo se igram
superman verzija last os team

ociscena od nekog smeca, ubaceno svasta, ali stavicu multi boot i klot jedan pa da vidim :)

ali mi se dopada iskreno. Ima neka legendary verzija ultra mega giga stable ali za vip osobice, nisam uspeo da dovucem tu jbg, ako neko uspe nekad nekako neka javi i dobaci, voleo bih da probam :)

edit
jedina iritantna stvar, cursor, neki crno crveni trouglic, kao brod od supermena kad doleti na zemlju sa Kriptona :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 28.02.2021. 08:50 #668765

status: user
broj poruka: 18945
To je verovatno neki klinac doradjivao.
Obicno su to oskrnavljene verzije, problem je sto ti ljudi koji to rade rade prema svojim potrebama, gase sta treba i sta ne treba, tek posle nekog duzeg koriscenja nailazis na neke cudne probleme koje ni ne znas zasto se desavaju.
Te verzije sam batalio od kako sam jednom imao problem vezan za pristup lokalnoj mrezi, mislio sam da je nesto do dozvola i moje mreze, dok nisam shvatio, od tada vise nikad to ne instaliram. Ako se neko seca modifikovanih iso fajlova koje je pravio `raic` sa foruma, respect za njega, koliko god da se potrudio da dobro uradi sve, opet fale neke kljucne stvari za funkcionisanje sistema, doduse to je bio Windows7.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp dobro da, to si u pravu 28.02.2021. 09:10 #668766

status: user
broj poruka: 3466

mada ipak, znam da sam godinama koristrio last xp i nikad nijednu cudnu situaciju nisam imao ni primetio da nesto fali (mozda se samo potrefilo da je napravljen tako da meni odgovara)

Od pre koji mesec, desktop mi bukvalno sluzi malo za surf, po koja serija film i bitno mi da radi PS AI LR i ne znam AIMP :)

Secam se raic-eve verzije 7ice :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 28.02.2021. 09:48 #668769

status: user
broj poruka: 18945
XP je bio drugaciji, druga dimenzija :)
Taj OS je bio poseban, sada vec zaboravljen, nedostaje mi taj `look & feel`, odmarao je oci... Podseca na Ghome 2 izgled.

Ja sam isto koristio i nasiroko drugima instalirao XP performance Edition, ali njega je radio neki tim, nesto kao TeamOS ili TeamOne i radili su to fenomenalno i nisu se mnogo trpali da im potpis stoji svuda na sistemu.
I dalje mi je ostala poslednja verzija iz 2009-e.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 Re: instalirao jednu custom :) 28.02.2021. 10:29 #668770

status: user
broj poruka: 2000
ne trebaju ti super-ljudske moci da se resi neki sistemski trip, samo dosta vremena i puno, puno komparacija full system image-a (bar je tako bilo jos kada je VM bio u zacecu i losih performansi), ako imas neko predznanje gde da gledas, to i radis, sto znacajnije skracuje ceo proces, a ako ne, ide:

1. full backup-celog hard disk-a
2. gazi se sistem OS-om u problemu, od nule
3. radi tzv. `obrnuti inzenjering` i sukcesivno slikanje i binarno poredjenje svih znacajnijih faza koje su dovele do nastanka problema sa sve backup-ima backup-a za buduce naknadne provere

i pre ili kasnije, posle dovoljnog broja eksperimentisanja na `live` sistemu, naci ce se kombinacija koja provereno radi, onda ti jedino preostaje je da sve vratis na korak 1. i `dobro prepecena` resenja testiras

jednom sam imao problem sa nekim macmillan/longman recnikom koji je ostavljao repove u windows folder-u posle propisne deinstalacije i blokirao mi dalju upotrebu istog, a nisam radio nikakve prethodne backup-e sistema, nekoliko sinhronizovanih binarnih poredjenja windows folder-a nasla su fajlove u problemu i napisan je custom batch uninstaller, nakon te i njima slicnih `odiseja`, uvela se trajna politika full/incremental backup-a i nikada vise se sl. nije ponovilo

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: edi
:: jedina iritantna stvar, cursor, neki crno crveni trouglic, kao brod od supermena kad doleti na zemlju sa Kriptona :
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shortee sto kaze imarkovic 28.02.2021. 19:56 #668781

status: user
broj poruka: 570
XP je bio i ostao sistem, sve posle toga buljson, pa cak i fenomenalna sedmica.
najveci trip svih koji rade u enterprise okruzenju je kad cuju za win update odma se zna da ce nesto sigurno da ne radi, nema sanse da prodje bez teskih problema, znam iz iskustva svake godine.
Firma mi je trenutno na 1903 , plan je da se ide odma na 20H2, al nikako da se krene, nadam se i da nece, sve fercera konacno.
inace za disable win update ja probao jednu foru i ladno radi .
promeni se vreme na kompu tj datum na recimo 1 godinu unapred, odes onda u win update kazes mu pause 7 days, on cekira i kaze ok do tad sam pauziran, odes opet u vreme i vratis na normalno... i eto godinu dana( ili kolko vec stavis ) win nece da te smara i apdejtuje nista

pozdrav,
CPU:Phenom II X4 955 @3.2
MB:Gigabyte 790 XD4
RAM: 2 X 4GB Mushkin DDR3@1600
HDD: 2x250 RAID 0 + 2X500 RAID 1 + 1TB BACKUP
VGA: ATI RADEON HD 5850 1GB
CASE: CHAMBRO SPIDER
POWER: 750 CORSAIR TRUE POWER
:)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 28.02.2021. 21:19 #668784

status: user
broj poruka: 18945
Ne brini, nema opasnosti za desktope, samo ne povlaci update, vec pusti sam da odradi.

U svim enteriprise ozbiljnijim sistemima imaju server koji radi push update, obicno se testira dugo verzija pre nego sto se push-ne update.
Naravno, desktopovi, laptopovi su isti modeli i iste serije da bi to funkcionisalo.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Mislim da ovaj 01.03.2021. 01:38 #668789

status: user
broj poruka: 3466

Last os 10ka 20h2 ima neki tweak za kompletan xp look and feel u svemu bukvalno. Palo mi na pamet da probam ali rekoh aj da se ne mlatim i sa tim.

Speed commander 18icu metnuo, onako kao norton commander da radi select bez ctrl drzanja dugmeta i da se bacim na preceprkavanje tona gigabajta nekoliko bekapovanih telefona da pobrisem razni neki krs i duplikate i razne gluposti.

Eee a sta se desava sa ccleaner-om jel on ima neku svrhu bar za uninstal i startup ili? Videh revo uninstaller videcu sta on kaze i kako se ponasa. Uf koliko sam ispao iz svega toga sa win, patch, update, Crack :)
Na jabuci otvori onaj kao terminal na ruskom, tap enter, pojavi se copy to applications folder i sve super. Clean my mac odradi kad nesto zatreba i ladovina.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic uninistaller 01.03.2021. 07:34 #668791

status: user
broj poruka: 18945
Sad ti je najbolji ovaj:
FREE - Geek uninstaller
PAY - uninstall tool

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Hvala 01.03.2021. 08:44 #668793

status: user
broj poruka: 3466

iLinux-e :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 01.03.2021. 10:39 #668799

status: user
broj poruka: 2000
naravno uvek je moguce i ovo:

https://docs.microsoft.com/en-us/sysinternals/downloads/disk2vhd
https://www.altaro.com/hyper-v/understanding-working-vhdx-files/

1. pod postojecim sistemom se kreira
2. ucita vhd(x) u neki VM
3. zabavi nikad kraja .)

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 01.03.2021. 10:54 #668802

status: user
broj poruka: 18945
Ko jos kod kuce koristi hyper-v za virtuelne masine? Treba ti serverski OS..

Mozes to da uradis, ali ne u vhd format za VirtualPC koji datira od 2014, nego za VMware pomocu Convertera, samo sto ce ti zauzimati jedno 80-100Gb image, dok ga importujes, da upalis, treba ti ozbiljna masina da to isprati.
Cemu sve to ako imas programe koji fantasticno kompresuju image kloniranjem diska, snimis na flash od 32Gb bez problema.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: naravno uvek je moguce i ovo
::
:: https://docs.microsoft.com/en-us/sysinternals/downloads/disk2vh
:: https://www.altaro.com/hyper-v/understanding-working-vhdx-files
::
:: 1. pod postojecim sistemom se kreir
:: 2. ucita vhd(x) u neki V
:: 3. zabavi nikad kraja .
::
:: `The aim of public education is not to spread enlightement at all. It i
:: simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level
:: to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 01.03.2021. 11:07 #668803

status: user
broj poruka: 2000
nisam bas siguran da ne moze, na solidan broj `dzank` masina/lapotopova mi je poslo za rukom da sistem snimim u recimo obican `vhd` i posle ga ucitam u virtualbox, a dalje se zabavljaj kako ti volja

sajt je dat kao ilustracija sta je sta, ne mora da se prati

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 01.03.2021. 11:20 #668804

status: user
broj poruka: 18945
Aha, ok, za VirtualBox. Ja koristim Workstation, bolji je.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: nisam bas siguran da ne moze, na solidan broj `dzank` masina/lapotopova mi je poslo za rukom da sistem snimim u recimo obican `vhd` i posle ga ucitam u virtualbox, a dalje se zabavljaj kako ti volj
::
:: sajt je dat kao ilustracija sta je sta, ne mora da se prat
::
:: `The aim of public education is not to spread enlightement at all. It i
:: simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level
:: to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 Re: >> 01.03.2021. 21:38 #668816

status: user
broj poruka: 2000
bice da ga odredjena nacija i dalje neguje:

https://pastebin.com/7MMry6Jz

edit:

https://www.youtube.com/watch?v=JxctHhVktaY
https://www14.zippyshare.com/v/ey1e0hJm/file.html


`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: XP je bio drugaciji, druga dimenzija :
:: Taj OS je bio poseban, sada vec zaboravljen, nedostaje mi taj `look & feel`, odmarao je oci... Podseca na Ghome 2 izgled
::
:: Ja sam isto koristio i nasiroko drugima instalirao XP performance Edition, ali njega je radio neki tim, nesto kao TeamOS ili TeamOne i radili su to fenomenalno i nisu se mnogo trpali da im potpis stoji svuda na sistemu
:: I dalje mi je ostala poslednja verzija iz 2009-e.
::
:: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: Gordon Allport
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 2
Broj postavljenih tema: 60283. Broj poslatih odgovora: 646196.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs