Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
Amd premijera. Zanimljive performanse
STRANA 2 OD 2
count Re: Re: Sta ti je zivot... 05.10.2022. 10:43 #676797

status: user
broj poruka: 1330
Sa dobrom ventilacijom ili vodenim hlađenjem temperatzra procesora ne znači ništa za temperaturu u kućištu i ostalih delova.

Ryzen R7 5800x. Asus Prime x470 Pro. Arctic Liquid Freezer II 360, 2x8GB Kingston 3600MHz, Asus Rog Rx 570 oc, Samsung 970 evo plus (500GB), Samsung 970 evo (250GB, Adata nvme 1TB,.

:: Moze to da tvrdi AMD i bog otac, ne mora ni procesoru nista da se desi, ali zamisli koliko ce ti to popeti temparaturu u kucistu i preneti na sve ostale komponente.. Razmisli sta se desava sa tim procesorom koji je svaki dan po malo 90c.. Nista dobro.. O tome pricam. Hocu da ga koristim i u eco modu i u powermod-u bez ikakvog razmisljanja i nerviranja, ne zelim da mi se i jedna komponenta greje preko 60-65c.. Max. 70
::
:: Delidovanje nikakvo, kada se setim intelovih procesora i zbog cega je i izmisljeno delidovanje, to je bio glavni razlog zbog kog sam ga preskocio i uzeo na AMD, sad i AMD ima isti problem...
::
:: Iskreno, stvarno ne verujem da bi AMD dozvolio da se zarad dizajna i kompatibilnosti starih hladnjaka rizikuje rezultat visokih temperatura procesora, nema sanse
::
:: “La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.
::
:: :: Tako su ga napravili, tek je 115c za zabrinutost.
:: :: Ne zaboravi Duron na 100c
:: :: Deliduješ i odmah 20c niša
:: ::
:: ::
:: :: Ryzen R7 5800x. Asus Prime x470 Pro. Arctic Liquid Freezer II 360, 2x8GB Kingston 3600MHz, Asus Rog Rx 570 oc, Samsung 970 evo plus (500GB), Samsung 970 evo (250GB, Adata nvme 1TB,.
:: ::
:: :: :: U eko modu, ali to sto mu ide do 95c temperatura, uopste mi se ne svidja
:: :: ::
:: :: :: “La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.
:: :: ::
:: :: :: ::Ryzen 9 7950x je i u eco modu (65w tdp) brzi od I9 12900 k za 15 % .Tako da potrosnja struje sve vise utice na cenu
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
damageglup ... 05.10.2022. 12:09 #676798

status: user
broj poruka: 21

@count buraz to sto si rekao se kosi sa svim zakonima termodinamike.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
liman ... 05.10.2022. 12:27 #676799

status: user
broj poruka: 808
Prodas napajanje i AMD je na sobnoj temperaturi
Turbofolk will die very soon...!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Izgleda Vcore mora da se rucno podesava da bi se spustila temp. 05.10.2022. 21:19 #676809

status: user
broj poruka: 7700
t.j da se spusta ,sto ukazuje problem sa Bios-om .Tako da ocekujem od AMD-a nove verzije BIOS-a.

https://www.notebookcheck.net/AMD-Ryzen-9-7950X-and-Ryzen-5-7600X-thermals-are-reportedly-out-of-control-at-95-C-and-90-C-respectively-as-the-Core-i9-13900K-runs-comparatively-cooler.645174.0.html


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Elfusion Aman ljudi sto se bunite? 05.10.2022. 22:00 #676812

status: user
broj poruka: 414
Zna AMD da su drva poskupela. Brinu za vase zdravlje. Nvidia isto. Uzmete 7950X i 4090 i nemate brige ove zime! Jedna 4090 pokriva 40 kvadrata.
Elektrofusion
Powered by ReactorSuperial

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: ... 06.10.2022. 08:53 #676814

status: user
broj poruka: 1330
Neznam koju si ti fiziku učio ali količina toplote iz procesora je mala, izvor toplotne energije je jako lokalizovan, najviše par mm kvadratna a većina toplote se odvodi hladnjakom i ako je dobra ventilacija u kućištu odmah se odvodi napolje.
Kod grafičkih karti situacija je dalko gora je većina samo cirkuliše fazduh kroz kućište pa treba dosta ventilacije da dostavi vazduh i da ga evakuiše. Jošodozgo graffike maju sve ššto i matične ploča, processor, VRM i memoriju sve conxtentrnisano na manjoj ali toplotno i zolovanoj površini i zato je najveći `grejač` kućišta.


Ryzen R7 5800x. Asus Prime x470 Pro. Arctic Liquid Freezer II 360, 2x8GB Kingston 3600MHz, Asus Rog Rx 570 oc, Samsung 970 evo plus (500GB), Samsung 970 evo (250GB, Adata nvme 1TB,.

::
:: @count buraz to sto si rekao se kosi sa svim zakonima termodinamike
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 06.10.2022. 09:58 #676815

status: user
broj poruka: 18943
Primera radi, ja imam AIR cooler Noctua NH-U12A, kupio sam ga i ne zelim da ga menjam za AIO.

Ne funkcionise bas tako kako si objasnio, ne moze da se toplota odvede i izbaci kroz prozor odmah, vec postepeno. Ta kolicina toplote je mala, a onda postaje velika kada se prenese na ceo hladnjak preko pola kucista kompletno ceo zagreva 90c i on dalje distribuira, hoces da kazes da se to ne prenosi na celo npr. midi-tower kuciste, vec toplota odmah ode napolje ako je dobra ventilacija..? U teoriji, mozda... Isto je kao kod graficke, u cemu je razlika?? Uzmi u obzir i prasinu koja se skuplja vrlo brzo na svemu i dodatno otezava tom hladjenju..

Ali slazem se, kvalitetni AIO ce resiti te temperature.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: Neznam koju si ti fiziku učio ali količina toplote iz procesora je mala, izvor toplotne energije je jako lokalizovan, najviše par mm kvadratna a većina toplote se odvodi hladnjakom i ako je dobra ventilacija u kućištu odmah se odvodi napolje.
:: Kod grafičkih karti situacija je dalko gora je većina samo cirkuliše fazduh kroz kućište pa treba dosta ventilacije da dostavi vazduh i da ga evakuiše. Jošodozgo graffike maju sve ššto i matične ploča, processor, VRM i memoriju sve conxtentrnisano na manjoj ali toplotno i zolovanoj površini i zato je najveći `grejač` kućišta.
::
::
:: Ryzen R7 5800x. Asus Prime x470 Pro. Arctic Liquid Freezer II 360, 2x8GB Kingston 3600MHz, Asus Rog Rx 570 oc, Samsung 970 evo plus (500GB), Samsung 970 evo (250GB, Adata nvme 1TB,.
::
:: ::
:: :: @count buraz to sto si rekao se kosi sa svim zakonima termodinamike
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Ryzen 9 7900 x 06.10.2022. 10:31 #676816

status: user
broj poruka: 7700
Posle 20 minuta Cinebench 23 ,snimano termalnom kamerom ,vodeno hladjenje.
Ovo je sa Pcaxe

https://ibb.co/Fmzk6ZL


https://www.youtube.com/watch?v=cxlmWiMoylg
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Ryzen 9 7900 x 06.10.2022. 13:55 #676817

status: user
broj poruka: 18943
Pa dobro, onda uopste nije tako strasno, kako sam cuo. Nisam uhvatio koji parametar u biosu je potreban za spustanje napona procesora, offset?

A sto se tice cene ploce, mislim da konkretno ovoj ploci nece mnogo pasti cena, jer je u rangu sa ASUS-ovim najskupljim plocama.. Ne volim ovu Aorus seriju, Vision mi je jedina serija koja je meni prihvatljiva i vise od toga kod Gigabyte-a, a ovako pre bih odabrao msi.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: Posle 20 minuta Cinebench 23 ,snimano termalnom kamerom ,vodeno hladjenje
:: Ovo je sa Pcaxe
::
:: https://ibb.co/Fmzk6Z
::
::
:: https://www.youtube.com/watch?v=cxlmWiMoylg
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Re: Ryzen 9 7900 x 06.10.2022. 14:47 #676818

status: user
broj poruka: 7700
Vcore u Gigabyte control centar ,nego mislim da je fora sada ,posto su izbacili prvo najskuplje ploce gde mozes da spustas Vcore da uzmu kajmak sa njima,kada budu izbacili jeftinije ploce bice promena u bios -update ,default Vcore 1,2 ili 1,3 V .To je sve marketing i biznis.Koji god sam review gledao kazu kada su spustili Vcore na 1,2v ili 1,3 v ,a default je 1,42 V manja temp ,a iste perfomanse.


:: Pa dobro, onda uopste nije tako strasno, kako sam cuo. Nisam uhvatio koji parametar u biosu je potreban za spustanje napona procesora, offset
::
:: A sto se tice cene ploce, mislim da konkretno ovoj ploci nece mnogo pasti cena, jer je u rangu sa ASUS-ovim najskupljim plocama.. Ne volim ovu Aorus seriju, Vision mi je jedina serija koja je meni prihvatljiva i vise od toga kod Gigabyte-a, a ovako pre bih odabrao msi.
::
:: “La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.
::
:: :: Posle 20 minuta Cinebench 23 ,snimano termalnom kamerom ,vodeno hladjenje
:: :: Ovo je sa Pcaxe
:: ::
:: :: https://ibb.co/Fmzk6Z
:: ::
:: ::
:: :: https://www.youtube.com/watch?v=cxlmWiMoylg
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Ryzen 9 7900 x 06.10.2022. 15:03 #676819

status: user
broj poruka: 18943
Nadam se samo da svaki primerak procesora to moze, mislim barem oni sa X..
A za ploce, da, mislim da tako rade od kako je gejmerskih ploca na trzistu.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: Vcore u Gigabyte control centar ,nego mislim da je fora sada ,posto su izbacili prvo najskuplje ploce gde mozes da spustas Vcore da uzmu kajmak sa njima,kada budu izbacili jeftinije ploce bice promena u bios -update ,default Vcore 1,2 ili 1,3 V .To je sve marketing i biznis.Koji god sam review gledao kazu kada su spustili Vcore na 1,2v ili 1,3 v ,a default je 1,42 V manja temp ,a iste perfomanse
::
::
:: :: Pa dobro, onda uopste nije tako strasno, kako sam cuo. Nisam uhvatio koji parametar u biosu je potreban za spustanje napona procesora, offset
:: ::
:: :: A sto se tice cene ploce, mislim da konkretno ovoj ploci nece mnogo pasti cena, jer je u rangu sa ASUS-ovim najskupljim plocama.. Ne volim ovu Aorus seriju, Vision mi je jedina serija koja je meni prihvatljiva i vise od toga kod Gigabyte-a, a ovako pre bih odabrao msi.
:: ::
:: :: “La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.
:: ::
:: :: :: Posle 20 minuta Cinebench 23 ,snimano termalnom kamerom ,vodeno hladjenje
:: :: :: Ovo je sa Pcaxe
:: :: ::
:: :: :: https://ibb.co/Fmzk6Z
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: https://www.youtube.com/watch?v=cxlmWiMoylg
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: Re: ... 07.10.2022. 08:00 #676822

status: user
broj poruka: 1330
Količina toplotne energije se ne menja, samo se razvodi preko hladnjaka.Ako je verticalni (tower) hladnjak blizu izlaznog ventilaora dovoljno blizu a obično jeste onda sav vazduh izlazi napolje.

Ryzen R7 5800x. Asus Prime x470 Pro. Arctic Liquid Freezer II 360, 2x8GB Kingston 3600MHz, Asus Rog Rx 570 oc, Samsung 970 evo plus (500GB), Samsung 970 evo (250GB, Adata nvme 1TB,.

:: Primera radi, ja imam AIR cooler Noctua NH-U12A, kupio sam ga i ne zelim da ga menjam za AIO.
::
:: Ne funkcionise bas tako kako si objasnio, ne moze da se toplota odvede i izbaci kroz prozor odmah, vec postepeno. Ta kolicina toplote je mala, a onda postaje velika kada se prenese na ceo hladnjak preko pola kucista kompletno ceo zagreva 90c i on dalje distribuira, hoces da kazes da se to ne prenosi na celo npr. midi-tower kuciste, vec toplota odmah ode napolje ako je dobra ventilacija..? U teoriji, mozda... Isto je kao kod graficke, u cemu je razlika?? Uzmi u obzir i prasinu koja se skuplja vrlo brzo na svemu i dodatno otezava tom hladjenju..
::
:: Ali slazem se, kvalitetni AIO ce resiti te temperature
::
:: “La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.
::
:: :: Neznam koju si ti fiziku učio ali količina toplote iz procesora je mala, izvor toplotne energije je jako lokalizovan, najviše par mm kvadratna a većina toplote se odvodi hladnjakom i ako je dobra ventilacija u kućištu odmah se odvodi napolje.
:: :: Kod grafičkih karti situacija je dalko gora je većina samo cirkuliše fazduh kroz kućište pa treba dosta ventilacije da dostavi vazduh i da ga evakuiše. Jošodozgo graffike maju sve ššto i matične ploča, processor, VRM i memoriju sve conxtentrnisano na manjoj ali toplotno i zolovanoj površini i zato je najveći `grejač` kućišta.
:: ::
:: ::
:: :: Ryzen R7 5800x. Asus Prime x470 Pro. Arctic Liquid Freezer II 360, 2x8GB Kingston 3600MHz, Asus Rog Rx 570 oc, Samsung 970 evo plus (500GB), Samsung 970 evo (250GB, Adata nvme 1TB,.
:: ::
:: :: ::
:: :: :: @count buraz to sto si rekao se kosi sa svim zakonima termodinamike
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Re: Re: ... 07.10.2022. 09:39 #676824

status: user
broj poruka: 7700
Zavisi od konfiguracije hladjenja
Najbolji sistem koji ne utice na temperaturu ambijenta je tecno hladjenje,hladjenje se crevom preko medija dovodi na CPU,a stvorena toplota se preko drugog creva odvodi medijumom na radijator i kulere koji izvode toplotu iz kucista.
Od vazdusnih hladjenja najbolji su vertikalni heatpipe koji duva u smeru ka radijatoru ,a toplota
iz radijatora se preko 12 ice sa kucista izvodi iz kucista .Najgora varijanta su tvz. fabricki kuleri
bilo Intel ili AMD jer sire toplotu po kucistu i ploci ...Za sve njih vazi prvi zakon termodinamike
,pitanje je samo kako se toplota izvodi iz kucista.


:: Količina toplotne energije se ne menja, samo se razvodi preko hladnjaka.Ako je verticalni (tower) hladnjak blizu izlaznog ventilaora dovoljno blizu a obično jeste onda sav vazduh izlazi napolje.
::
:: Ryzen R7 5800x. Asus Prime x470 Pro. Arctic Liquid Freezer II 360, 2x8GB Kingston 3600MHz, Asus Rog Rx 570 oc, Samsung 970 evo plus (500GB), Samsung 970 evo (250GB, Adata nvme 1TB,.
::
:: :: Primera radi, ja imam AIR cooler Noctua NH-U12A, kupio sam ga i ne zelim da ga menjam za AIO.
:: ::
:: :: Ne funkcionise bas tako kako si objasnio, ne moze da se toplota odvede i izbaci kroz prozor odmah, vec postepeno. Ta kolicina toplote je mala, a onda postaje velika kada se prenese na ceo hladnjak preko pola kucista kompletno ceo zagreva 90c i on dalje distribuira, hoces da kazes da se to ne prenosi na celo npr. midi-tower kuciste, vec toplota odmah ode napolje ako je dobra ventilacija..? U teoriji, mozda... Isto je kao kod graficke, u cemu je razlika?? Uzmi u obzir i prasinu koja se skuplja vrlo brzo na svemu i dodatno otezava tom hladjenju..
:: ::
:: :: Ali slazem se, kvalitetni AIO ce resiti te temperature
:: ::
:: :: “La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.
:: ::
:: :: :: Neznam koju si ti fiziku učio ali količina toplote iz procesora je mala, izvor toplotne energije je jako lokalizovan, najviše par mm kvadratna a većina toplote se odvodi hladnjakom i ako je dobra ventilacija u kućištu odmah se odvodi napolje.
:: :: :: Kod grafičkih karti situacija je dalko gora je većina samo cirkuliše fazduh kroz kućište pa treba dosta ventilacije da dostavi vazduh i da ga evakuiše. Jošodozgo graffike maju sve ššto i matične ploča, processor, VRM i memoriju sve conxtentrnisano na manjoj ali toplotno i zolovanoj površini i zato je najveći `grejač` kućišta.
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: Ryzen R7 5800x. Asus Prime x470 Pro. Arctic Liquid Freezer II 360, 2x8GB Kingston 3600MHz, Asus Rog Rx 570 oc, Samsung 970 evo plus (500GB), Samsung 970 evo (250GB, Adata nvme 1TB,.
:: :: ::
:: :: :: ::
:: :: :: :: @count buraz to sto si rekao se kosi sa svim zakonima termodinamike
:: :: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 2
Broj postavljenih tema: 60280. Broj poslatih odgovora: 646177.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs