Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
MSI b550 mag tomahawk max wifi cpu Red light problem
STRANA 2 OD 2
alrad 19.06.2023. 18:31 #679498

status: user
broj poruka: 4748

Mislim naravno da je greška ići tim putem ali je KRIVICA proizvodjača što ga je postavio. Moramo biti precizni s terminima da ne bude ono `ne priznaje se garancija zbog nestručnog rukovanja`. Nije to nestručno rukovanje. To je rukovanje koje je preporučio proizvođač i tako mora da se gleda. Inače izađeš ti tako i udari te neka pijana budala al nije on kriv nego si pogrešio ne ostavši tog dana u krevetu. Neće da može. Naravno da ne treba flešovati iz Windows-a. Samo treba to znati. Greška i krivica. ZASEBNE stvari.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd re: 19.06.2023. 20:08 #679499

status: user
broj poruka: 2155



Ja mislim da je kriv EPS i uprava vodovoda :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: 20.06.2023. 07:52 #679502

status: user
broj poruka: 18942
Ово си коначно схватио као поенту: `Naravno da ne treba flešovati iz Windows-a.`

Исто тако се и ја слажем да не треба да постоји таква опција ако је нестабилна. Али радознао човек уме да је ишчачка и пронађе без да чита упутство..
Ако волиш прецизност, прочитај упутство како се флешује биос на овој плочи, колико видим ни у једном од 2 упутства се не помиње та апликација, која је њихова, истина.

Кривицу не бих да коментаришем, остајем при томе што сам написао и уопште не везујем то за рекламацију, јер није битно. Приликом следећег флеша, 99% сам сигуран да ће корисник погледати упутство и одрадити флеш на други начин, сем ако се плаши да флешује.

Елем, на 2 места стоји упутство како флешовати биос, конкретно за ту плочу и оба кажу да се то ради помоћу М-FLASH из биоса:
https://www.youtube.com/watch?v=sKMub20CUNI
https://storage-asset.msi.com/files/pdf/How_to_flash_the_BIOS.pdf

Упутство је ту да се прочита или чак одгледа снимак. Дакле, не мораш ништа да знаш, без икаквог искуства, само прочиташ упутство и све ок.

И да, слажем се, крив је ЕПС и управа водовода.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

::
:: Mislim naravno da je greška ići tim putem ali je KRIVICA proizvodjača što ga je postavio. Moramo biti precizni s terminima da ne bude ono `ne priznaje se garancija zbog nestručnog rukovanja`. Nije to nestručno rukovanje. To je rukovanje koje je preporučio proizvođač i tako mora da se gleda. Inače izađeš ti tako i udari te neka pijana budala al nije on kriv nego si pogrešio ne ostavši tog dana u krevetu. Neće da može. Naravno da ne treba flešovati iz Windows-a. Samo treba to znati. Greška i krivica. ZASEBNE stvari
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 20.06.2023. 10:52 #679503

status: user
broj poruka: 4748

Nista ja nisam konačno shvatio nego to znam pre od svih vas zajedno, a da krivica nema veze sa reklamacijom može da napiše neko ko ne zna zakon ili se samo tvrdoglavo zajebava. Tu `logiku` može da iskoristi prodavac da odbije zamenu. Takođe je nebitno ako ima 8.000 videa na YT ili je glavna vest na CNN i RTS, njemu je pružena mogućnost softverom koji ide uz ploču i ima pravo da je koristi a ako ne radi njihov problem. Ako ne valja nek uklone, dotle ko ih jebe. Da li će ga problem navesti da drugi put radi drugačije ili isto, njegov izbor. Ova glupost sa Nijagarom ne znam ni šta znači. Aj da ne pričamo ko mala deca više, poz.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC A sta fali flesu iz Windowsa...? 20.06.2023. 11:35 #679504

status: user
broj poruka: 9388
Kako se flesuju laptopovi preko Windows update?

Milion puta sam flesovao BIOS iz Windowsa, od 98 do 11 i nikada nisam imao problem.
Kod modernih ploca i laptopova Windows samo odradi pripremu (boot image) i posle restarta procedura krece isto kao da se radi iz direktno iz BIOSa.

U ovom slucaju ko zna sta je u pitanju, mozemo samo da tupimo i mrsimo. Kakogod 100% ce mu uvaziti reklamaciju, jer to mora biti krivica proizvodjaca, nikako krivica korisnika. Neodgovarajuci bios je gotovo nemoguce ubaciti, cesto iako je u pitanju samo jedno slovo u oznaci ploce. Cak i da je korisnik skinuo pogresan BIOS fajl, proizvodjac je trebao da odradi zastitu koja ce da spreci flesovanje neodgovarajucim imidzem.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

I9-10900K/NZXT Kraken X63/64GB/ROG STRIX Z490/MSI RTX3090/2x512GB 970Pro RAID0/ROG Thor 850W/CM H500-WGNN-S00/Dell S2721DGFA/Logitech K280e/Deathadder v.2/AKG K72

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Stoje i uputstva i snimci 20.06.2023. 11:38 #679505

status: user
broj poruka: 1043


Gde koriste flesku i flashback dugme i radi im iz prve. Kad bi gledali samo tako da se radi onda ne treba da stavljaju flashback dugme na ploču, ali sigurno i loša fleška ili bilo šta kod flashback ne bi moglo da se pokrene i napravi štetu eventualno redom BIOS fajlove trpati pa koji proradi ali ovde je ubijena i ne reaguje ni na šta. Meni je čudno da je i servis odbio koliko nema šanse da se sredi.

Neće više pipnuti bios, ma nista vezano za apdejt i nece boleti glava. Neka pegla wot do mile volje
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Mozda je tu riknuo BIOS chip 20.06.2023. 14:45 #679506

status: user
broj poruka: 7700
ne pamti vise parametre koji mu se zadaju ,tu ne pomaze ni eprom programator ,nego zamena chipa ,bilo je tu mnogo puta pisi brisi ,uglavnom osetljiva je ta memorija u chipu ,neko stavlja dobre neko lose ,zato sam i naveo bez preke potrebe ne treba raditi BIOS update.Mislim da bi trebalo da uvaze garanciju ,ako je u garanciji ,jer je u pitanju los kvalitet BIOS chipa.Ako nije u garanciji ,moze to da se odradi u specijalnom servisu ,pretpostavljam da moze da se nadje chip na amazonu ,ali je pitanje da li je isplativo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 20.06.2023. 15:58 #679507

status: user
broj poruka: 4748

Obrade, `Nova ploča`, prve dve reči u temi. U garanciji.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: 20.06.2023. 16:17 #679508

status: user
broj poruka: 7700
Ok ja sam naveo za obe varijante sa i bez garancije ,desava se kupis izgubis racun i nema nista od garancije ,kao sto se meni desilo jednom .Video sam da je nova ploca ...


::
:: Obrade, `Nova ploča`, prve dve reči u temi. U garanciji
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Biće za par dana zamenjena novom. Predata je 20.06.2023. 16:19 #679509

status: user
broj poruka: 1043

Rekao sam mu ja, ubo si 5600x I radio ti kakav crni apdejt te spopao. Sad drndanje ispočetka sklapaj rasklapa nosi i vraćaj ali dobro.

Svakome može da se desi.

Ja na asus crosshair razmišljam dal da uradim ili ne frka mi

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Biće za par dana zamenjena novom. Predata je 20.06.2023. 16:23 #679510

status: user
broj poruka: 7700
Pretpostavljao sam da ce da uvaze ,ako je u pitanju nadogradnja CPU-a ili ako spusta temperature odradi ,ako ti sve radi kako treba ,nema potrebe da radis bios update.
Procitaj ipak da li ti treba neka medju verzija bios-a da bi dosao na tu koju hoces da odradis.

::
:: Rekao sam mu ja, ubo si 5600x I radio ti kakav crni apdejt te spopao. Sad drndanje ispočetka sklapaj rasklapa nosi i vraćaj ali dobro.
::
:: Svakome može da se desi.
::
:: Ja na asus crosshair razmišljam dal da uradim ili ne frka mi
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Tačno sam znao 21.06.2023. 13:25 #679514

status: user
broj poruka: 6088
Poslednja verzija BIOS-a je sa AGESA 1.2.0.A. Ista verzija je bila i u BIOS-u koji je zeznuo moju ploču.
Nešto je ili AMD zabrljao sa tom verzijom AGESE ili je MSI to uradio sa BIOS-ima koji donose apdejt na tu verziju koda.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zmajBG Re: Biće za par dana zamenjena novom. Predata je 22.06.2023. 08:27 #679518

status: user
broj poruka: 189
Ne popravljaj ako radi. Zlatno pravilo.
Ja gotivim Gigabyte zato sto ima dual biose.

Nego BIOS flashnbacck funkcinise tako sto onaj bios koji je bio na ploci taj vracas, naravno prethodno ga snimis, tj sacuvas. Pa ako ne radi vratis taj koji je bio. To je u sustini najsigrnija procedura. PRocitao sam negd ene mogu da se setim gde. Meni je malo nelogicno da ne mozes da svuces bios sa sajta i da uradis taj flashback ali to tako funkconise.




::
:: Rekao sam mu ja, ubo si 5600x I radio ti kakav crni apdejt te spopao. Sad drndanje ispočetka sklapaj rasklapa nosi i vraćaj ali dobro.
::
:: Svakome može da se desi.
::
:: Ja na asus crosshair razmišljam dal da uradim ili ne frka mi
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Probao sam ja prvo sa vracanjem 22.06.2023. 13:20 #679519

status: user
broj poruka: 1043


Ali on nije siguran ali mu se čini da je video mart 2022 bios - ok taj ćemo, neće. Probao prvi prethodni neće, sledeći neće. Pa sve do poslednjeg za koji sam mislio da mu je msi doctor ukucao ali uvek isto bude. Ni da dodje do post-a ni da se ugasi cpu Led
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zmajBG Re: Probao sam ja prvo sa vracanjem 22.06.2023. 14:32 #679520

status: user
broj poruka: 189
Ako ima garanciju ti vracaj, ako nema 99% sam siguran da moze da se sredi relativno lako.


::
::
:: Ali on nije siguran ali mu se čini da je video mart 2022 bios - ok taj ćemo, neće. Probao prvi prethodni neće, sledeći neće. Pa sve do poslednjeg za koji sam mislio da mu je msi doctor ukucao ali uvek isto bude. Ni da dodje do post-a ni da se ugasi cpu Led
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Uvažena reklamacija 27.06.2023. 21:00 #679559

status: user
broj poruka: 1043


Sutra stiže zamenska ploča. Daće istu. - voleo bih da pitam jel sme bios da se ažurira haha
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 2
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646154.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs