Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
Pomoc oko AM4 platforme i podrske za novi CPU
STRANA 2 OD 2
siki069 Re: probao jos 13.03.2024. 12:47 #681537

status: user
broj poruka: 326
::
:: @siki069 Pa to, takva mi i bila logika, ali ko zna, haha, znacajno je svezije od ovoga sto imam.. Vozdovac, na NBGu budem relativno cesto, ako si tu negde i mozes probas ovaj cpu, dogovorimo se, castim pivce i donosim domacu rakiju :
::
::

Kragujevac.

Ako se ne javi GilePile ili neko drugi član da ti proba 5600G, idi u neki dobar servis.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Antilohije Nov, nov, nov! 13.03.2024. 15:29 #681539

status: user
broj poruka: 684
Imao sam fazu kad sam na KP uzimao ploce i procesore po nekim neverovatnim cenama, recimo 30% od trzisne cene. Sve reklamirano kao ispravno i testirano. Sve bilo falicno. Posle 3 neispravne ploce, prestao sam...

Cinjenica je da neki ljudi uvoze elektronski otpad iz Shvabije, Shvice i plasiraju ga ovde kao 2nd hand ispravno. E sad nisi siguran sta je, pa dok azuriras bios, testiras sve, bezveze ode vreme. Takodje ima i deo gde se uvaljuju kompjuteri koji su kao stajali u prodaji pa nisu prodati (outlet), i to je ista stvar. Rasparcaju ih pa ih prodaju u delovima, kao testirane i ispravne delove po recimo 50-60% od trzisne cene. I to zvanicne firme.

Tu tek moze da se vidi svega, razne tackice na bios cipovima, gde su servisi nesto `oznacavali`, ne rade kanali za memoriju, nece da postuje u bios, nece da butuje...

Za hobisticki je ok, ali u 90% slucaja je obicno gubljenje vremena.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 13.03.2024. 15:38 #681540

status: user
broj poruka: 4749

Nek radi čoek šta oće, njegova stvar, ali uvek sam hobijem smatrao nešto što barem ima smisla i nije unapred osuđeno na neuspeh. Skupljaš markice, značkice, sličice, napuniš album. Ili lutkice ko micika i operator pa ih lepo oblačiš u haljinice. Al ovo samo možeš da baciš, bezveze.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd Re: 13.03.2024. 22:44 #681545

status: user
broj poruka: 2155

Znaci sad mora da se pita osim komponenti koje se nalaze, koji operativni sistem i gde je kupljeno. Tek kad saznamo ove invormacije da probamo da pomognemo.

Da je kolega zfun napisao da je uzeo komponente sumnjivog porekla sve bi bilo lakse. Mislim nemo da se ljitis zfun, ali neko dete dobije novi racunar, za koje su roditelji jedva izdvojili para i ne radi to je ogromna frka.

A hobi tipa kupim sleper sumnjive robe ( otpad iz EU ) i testiram sta radi ili ne radi, trebalo bi da se kaze. Inace ovaj hobi je mnogo skup i zahteva dosta ozbiljnu opremu za testiranje.

Ako hoces ovim hobijem da se bavis, za pocetak, sastavi racunar od testiranih komponente za koje si siguran da rade sa cistim win koji ima sve moguce drajvere na svetu. I na njima/ sa njima probas novokupljene sumnjive komponente. Posle napravi probni sto, sa svim mernim uredjajima i opremom za lemljenje/zamenu neispravnih delova ( razni osciloskopi, unimeri, testeri, ultrazvucne kade, duvaljke ... ). I taj hobi trazi dosta citanja/upoznavanja sa tehnologijom rada komponenti.

U ovom slucaju moze da bude: Pogresno montiran CPU koji je ostetio plocu ( prevelika sila, ispala ploca prilikom montiranja, pritisnut cooler od CPU sa stranicom od kucista, `pao ceo sistem` na pod sa odredjene visine. Ostecen BIOS cip, sprzen deo maticne ploca, hladan lem na maticnoj ploci, fabricki neispravna ploca, osteceni kondenzatori. Komponente je koristio neko da odradi OC test i posle bacio. Nekompatibilne komponente. Komponente radili 24h/7dana.

CPU je sigurno 90% ispravan - ma da postoji mogucnost da je ostecen memoriski kontroler na njemu. AMD od FX serije nema poseban memoriski kontoler na ploci vec je on zajedno sa CPU na istoj ploci. Posto se radi o experimentu, probaj sa vecim naponima ( naravno dizanje voltaze u malim koracima ) mozda je oslabila elektronika za napajanje na ploci, pa ako sprzis nesto nije ti zao bar si probao, ma da ovo ima smisla kad si 100 % siguran da svaka komponenta pojedinacno radi na minimalnoj brzini.



::
:: Nek radi čoek šta oće, njegova stvar, ali uvek sam hobijem smatrao nešto što barem ima smisla i nije unapred osuđeno na neuspeh. Skupljaš markice, značkice, sličice, napuniš album. Ili lutkice ko micika i operator pa ih lepo oblačiš u haljinice. Al ovo samo možeš da baciš, bezveze
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
siki069 Pomoć 13.03.2024. 23:13 #681546

status: user
broj poruka: 326
Ako ne možete da pomognete autoru, ne trudite se da mu odmažete.

Odakle vam da je sumnjiva nabavka?
Kakvi šleperi?
Kako da diže napon u malim koracima, kada uopšte ne butuje?

Ako neko iz BG može da mu proba 5600G neka se javi.
Sve ostalo je napisano.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 14.03.2024. 00:01 #681549

status: user
broj poruka: 4749

siki069, deder iskuliraj malo, nešto si nervozoidan u zadnje vreme. Napisao je on sam kasnije da je sumnjiva nabavka, a sumnjiv procesor mi ne pada napamet da probam jer može da sjebe ploču. Probaj ti. Nek te ne sprečava to što si KG, procesorčić je to, stane u pismo. Što s` pametan, mi da probamo a ti da gledaš uz kokice dal će da pukne.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 Odnesi 14.03.2024. 03:28 #681550

status: user
broj poruka: 4663
i zamoli negde u servis da ti samo provere CPU. Ako je ispravan i nema nista da se desi dok ide test na max opterecenje (i gaming i sinteticki), ostaje ti ploca vrv da zamenis. Znaci ne moras da se jebavas nego samo nadjes b450 plocu, ima novih (verovatno, ako nisu cene otisle znacajno gore) za oko 70ak eura. Tako sam ja dao komsiji u servis da proveri CPU i isto kod njega nije prolazio POST screen.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 14.03.2024. 11:04 #681551

status: user
broj poruka: 4749

Neispravan procesor garant, čim je dobijen po `simboličnoj ceni`. Smeo bih da se kladim.
Nevaljaju ni ploča ni memorija.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
siki069 Simbolična cena 14.03.2024. 12:30 #681552

status: user
broj poruka: 326
Gde piše da je 5600G dobijen po simboličnoj ceni?

Piše da je Athlon 200GE platio 1.500 dinara.
Piše da sa Athlon 200GE radi i ploča i sve tri memorije.
Piše da sa 5600G neće da butuje bios.

Sve ostalo ste izmislili jer vas mrzi da čitate.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 14.03.2024. 12:39 #681553

status: user
broj poruka: 4749

12.03.2024. 23:00 #681531
``...ok sam i da su i ploca i cpu neispravni, prema meni cena bila simbolicna...``

Dakle, prestani izmišljati, čitaj, i probaj čoveku procesor.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 15.03.2024. 10:03 #681558

status: user
broj poruka: 1995
https://ibb.co/rkBnkWn

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
siki069 Rezime 25.03.2024. 21:33 #681591

status: user
broj poruka: 326
I šta bi na kraju?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zfun Na kraju 01.04.2024. 21:18 #681630

status: user
broj poruka: 206
Izasao novi bios, 5404,update-ovao, nabavih 3400g, radi bez problema, igram Quake 2 enhanced, ram zadrzao i onu plocicu od 8g, 16g je ukupno sada ali na 2400, stabilno je sve, ostaće ovako najverovatnije..

5600g nosim sutra u servis, da za svaki slucaj provere, ali sve ukazuje da on problem, tako da videcu sutra, nisu rekli na cemu testiraju, vec samo da donesem
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 2
Broj postavljenih tema: 60280. Broj poslatih odgovora: 646163.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs