Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
UPOZORENJE: KAKO AKS-OV KURIR POSTUPA SA VAŠIM NOVCEM
STRANA 4 OD 4
Daum Re: Re: 14.05.2015. 12:11 #594023

status: user
broj poruka: 12785
Otkupninu mogu da ti donesu na vrata čak... jedino ne znam jesu uveli opciju provere paketa pre plaćanja?

Pre jedno 3-4 godine, ovde na forumu sam se javio kad se pojavio Galaxy S2, nabavio sam ga odmah ali su mi trebale slušalice za njega originalne.

Neki slepac se javio meni na mail i rekao mi da ima baš takve iste i da će za 10 evra da mi ih proda. Dolazi kurir, i kaže `jbg ne mogu da ti dam da otvoriš paket, nemamo tu praksu`

Meni nešto ne da mira, otvorim na silu pred njim paket, kad unutra neke bedne no name slušalice od 100 dinara. Samo sam spakovao nazad i rekao mu da vrati paket, seljačina se nije javljala više.

::
:: i kada je sa otkupom postnet tako da podizes novac u bilo kojoj posti..
::
:: :: Samo PostExpress
:: :: Hoces? Neces? Ne moras.
:: :: Dovidjenja, prijatno
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever ... 14.05.2015. 13:19 #594039

status: user
broj poruka: 4866

Imao sam slican slucaj kao Daum, samo sto sam kupovao `nov` telefon preko oglasa i slat mi je kurirskom sluzbom.
Tada sam zvao nekoliko sluzbi i pitao za otvaranje paketa pre placanja i svuda sam dobio negativan odgovor. Mozda gresim, ali mislim da je ista situacija i sad. Telefon koji je stigao nije bio nov i nije bio ispravan ali je doticni prevarant u pokusaju ostavio sve naloge i podatke u njemu, tako da mu ni `korisnik nije dostupan` nije mnogo pomoglo.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zerocool55 re 15.05.2015. 16:51 #594161

status: user
broj poruka: 1130
Ako neko trazi Aksom i insistira samo mu kazete da mora da uplati preko post neta i jos mu naplatite 1000 dinara vise i objasnite da to radite kao kompenzaciju sto kada saljete trpite aksove zavrzlame, njihovu lenjos i drskost a to nije besplatno i tako resite problem sa onim ko insistira aksom.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cokla ja sam naručivao online 15.05.2015. 18:54 #594170

status: user
broj poruka: 756
Nekakvu robu u Bugarskoj, koja je stigla prijatelju u Sofiju, pa sam ja išao tamo da preuzmem...uglavnom, na računu koji ispostavlja njihova kurirska služba, piše velikim slovima da se roba prekontroliše ispred kurira, inače oni ne preuzimaju odgovornost za sadržaj. Oni te, bukvalno, obavezuju da pogledaš šta je unutra. Meni je to još jedan pokazatelj za to da smo mi jedna prevarantska država. I da je sve podređeno interesu prevaranata.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mischa Kako AKSov kurir postupa 28.11.2017. 23:51 #641384

status: user
broj poruka: 1
Moje iskustvo sa AKS-om je takođe jako loše.
Pozove me kurir i kaže da se nalazi na oko 300 m od naznačene adrese za isporuku i da dođem po paket.
Kada sam upitao - Zar ne plaćam dostavu na kućnu adresu? on odgovara:
` E druže nemoj da mi držiš predavanja. Pitam te zbog parkinga`.
Na to odgovaram da sam ja na 300 m od mesta gde se on nalazi i da nema potrebe tu da se parkira već da uđe u moju ulicu a ispred zgrade postoji parking. Da bi mi on odgovorio:
`E važi, ući ću ti onda u četiri popodne`.
Nije se više javljao.
Pokušavam da dođem do nekog šefa, nadležnog u kadrovskoj i naravno, jako teško, niko ništa ne zna, niko nije upućen
.. Pišem žalbeni mail kadrovskoj službi AKS-a na koji mi ni dan danas odgovor nije stigao. Jedva dolazim do telefona šefa u Novom Sadu, pozovem, iznesem problem, da bi on uz podsmeh opavdavao postupak kurira, umesto da se kao šef izvine za uvredu i neprofesionalizam zaposlenog. -Mlađi čovek, istog profila i rečnika, reklo bi se nekadašnji kurir uznapredovao u šefa.
Sutra dan me isti kurir poziva kada je bio ispred zgrade i pita da siđem po paket. Obzirom da nisam bio kući, nisam primio paket. Nakon par minuta ga zovem da vidim gde je, kako bih ipak otišao do njega i preuzeo paket da se ne bi vratio pošiljaocu, međutim on se više ne javlja.
Paket je vraćen prodavcu, koji plaća duplu poštarinu, izrevoltiran time, mene naziva običnim lažovom a AKS kurirsku službu ozbiljnom firmom.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Kako AKSov kurir postupa 29.11.2017. 10:42 #641396

status: user
broj poruka: 18941
AKS je najgori.
Donose pare za ~7 dana na adresu, neljubazni su.

Ja sam zadovoljan Post express-om, kada saljem nesto, lepo odem u postu i ostavim svoj tekuci racun za placanje, a kada mi stize nesto, obaveste porukom za vreme dostave i placanje, ako nisam na toj lokaciji, ostave izvestaj, podignem u posti i cao. Ali, imaju i oni dugacke procedure kada je nesto neregularno.

:: Moje iskustvo sa AKS-om je takođe jako loše.
:: Pozove me kurir i kaže da se nalazi na oko 300 m od naznačene adrese za isporuku i da dođem po paket.
:: Kada sam upitao - Zar ne plaćam dostavu na kućnu adresu? on odgovara
:: ` E druže nemoj da mi držiš predavanja. Pitam te zbog parkinga`
:: Na to odgovaram da sam ja na 300 m od mesta gde se on nalazi i da nema potrebe tu da se parkira već da uđe u moju ulicu a ispred zgrade postoji parking. Da bi mi on odgovorio:
:: `E važi, ući ću ti onda u četiri popodne`.
:: Nije se više javljao.
:: Pokušavam da dođem do nekog šefa, nadležnog u kadrovskoj i naravno, jako teško, niko ništa ne zna, niko nije upuće
:: .. Pišem žalbeni mail kadrovskoj službi AKS-a na koji mi ni dan danas odgovor nije stigao. Jedva dolazim do telefona šefa u Novom Sadu, pozovem, iznesem problem, da bi on uz podsmeh opavdavao postupak kurira, umesto da se kao šef izvine za uvredu i neprofesionalizam zaposlenog. -Mlađi čovek, istog profila i rečnika, reklo bi se nekadašnji kurir uznapredovao u šefa
:: Sutra dan me isti kurir poziva kada je bio ispred zgrade i pita da siđem po paket. Obzirom da nisam bio kući, nisam primio paket. Nakon par minuta ga zovem da vidim gde je, kako bih ipak otišao do njega i preuzeo paket da se ne bi vratio pošiljaocu, međutim on se više ne javlja
:: Paket je vraćen prodavcu, koji plaća duplu poštarinu, izrevoltiran time, mene naziva običnim lažovom a AKS kurirsku službu ozbiljnom firmom
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 Re: Kako AKSov kurir postupa 29.11.2017. 13:54 #641404

status: user
broj poruka: 1234
Novi Sad je regionalni centar i broj i adresa imaju na sajtu AKS-a.
Nalaze se jednim klikom na mapu.
http://www.aks-sabac.com/regionalni-centri/

Dva puta su pokušali isporuku.
Ne vidim šta je greška sa njihove strane.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cvvelle Re: Re: Re: 30.11.2017. 11:59 #641424

status: user
broj poruka: 715
Koliko ja znam, zakonom su obavezani da čekaju proveru stanja paketa, bez obzira na politiku firme.

U slučaju da je `takva politika firme`, politika firme nije u skladu sa zakonom i to je još crnje i gore ako neko potegne da tuži.

Nije da se zakoni kod nas nešto primenjuju dok neko nekog ne uhvati za vrat, al` eto.

Najbolji savet koji je jedan od mojih dobio (od kurira konkurentske firme) je `Telefon u ruke, ne potpisuj dok ne proveriš i najbolje povedi još nekog kad preuzimaš, kamera uključena a broj inspekcije uvek u telefonu`.

AMD FX 8350
Gigabyte GA-990XA-UD3
Kingston Hyperx Genesis 2x4gb 1600
Asus 970 Strix
Samsung f3 Spinpoint 1tb
WD black 1tb
Super Flower SF-800P14HE
Fractal Design Define R2 black pearl
Altec Lansing MX-5021
Dell UltraSharp u2412

:: Otkupninu mogu da ti donesu na vrata čak... jedino ne znam jesu uveli opciju provere paketa pre plaćanja
::
:: Pre jedno 3-4 godine, ovde na forumu sam se javio kad se pojavio Galaxy S2, nabavio sam ga odmah ali su mi trebale slušalice za njega originalne.
::
:: Neki slepac se javio meni na mail i rekao mi da ima baš takve iste i da će za 10 evra da mi ih proda. Dolazi kurir, i kaže `jbg ne mogu da ti dam da otvoriš paket, nemamo tu praksu`
::
:: Meni nešto ne da mira, otvorim na silu pred njim paket, kad unutra neke bedne no name slušalice od 100 dinara. Samo sam spakovao nazad i rekao mu da vrati paket, seljačina se nije javljala više
::
:: ::
:: :: i kada je sa otkupom postnet tako da podizes novac u bilo kojoj posti..
:: ::
:: :: :: Samo PostExpress
:: :: :: Hoces? Neces? Ne moras.
:: :: :: Dovidjenja, prijatno
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 Provera paketa 30.11.2017. 14:30 #641432

status: user
broj poruka: 1234
Nijedna kurirska služba ne dozvoljava proveru sadržaja paketa.
Još da sačekaju jedno dva sata da kupac istestira kupljenu grafičku?
Što je i logično, ne kupuješ od njih.
Ako nemaš poverenja u prodavca, što onda i kupuješ.
U zadnje vreme je hit šmirgla umesto procesora.
Umesto težih stvari idu cigle.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: Provera paketa 30.11.2017. 19:36 #641434

status: user
broj poruka: 914
Sve mirise da je Miki kurir sluzbe sa sa 3-4 slova :))) ....
AKS-om sam zadnju posiljku primio pre 4-5 god kada je nadrndani kurir plocu izkopao iz kombija gde sam video nakosen kombinovani frizider,ceo auspuh sa sve loncima i elasticnim crevom i polomljenu/iskrivljenu sobnu lampu...
Sva sreca ploca je prosla ne ostecena od tada samo postexpres-om saljem i primam...

:: Nijedna kurirska služba ne dozvoljava proveru sadržaja paketa
:: Još da sačekaju jedno dva sata da kupac istestira kupljenu grafičku
:: Što je i logično, ne kupuješ od njih
:: Ako nemaš poverenja u prodavca, što onda i kupuješ
:: U zadnje vreme je hit šmirgla umesto procesora
:: Umesto težih stvari idu cigle
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cvvelle Re: Re: Provera paketa 01.12.2017. 00:34 #641437

status: user
broj poruka: 715
Meni svejedno i da je vlasik. Pridržavam se, kao i mnogi drugi, onoga što sam dobio za savet.

Da ponovim: Telefon u ruke, ne potpisuj dok ne proveriš (ma koliko insistirali), najbolje povedi još nekog kad preuzimaš (da ne insistiraju i da imaš par očiju još), kamera uključena (ako odluče da ti paket ne daju ili da baš `insistiraju`, a i ako paket otvoriš da imaš dokaz ako je nešto nakaradno) a broj inspekcije uvek u telefonu (kako bi neko taj snimak lepo mogao i da pogleda, a možda i proslaviš posle tih prvih pregleda ljude na net-u).

Onome kome se ne radi ono što radi, ima uvek drugog posla.


AMD FX 8350
Gigabyte GA-990XA-UD3
Kingston Hyperx Genesis 2x4gb 1600
Asus 970 Strix
Samsung f3 Spinpoint 1tb
WD black 1tb
Super Flower SF-800P14HE
Fractal Design Define R2 black pearl
Altec Lansing MX-5021
Dell UltraSharp u2412

:: Sve mirise da je Miki kurir sluzbe sa sa 3-4 slova :))) ...
:: AKS-om sam zadnju posiljku primio pre 4-5 god kada je nadrndani kurir plocu izkopao iz kombija gde sam video nakosen kombinovani frizider,ceo auspuh sa sve loncima i elasticnim crevom i polomljenu/iskrivljenu sobnu lampu..
:: Sva sreca ploca je prosla ne ostecena od tada samo postexpres-om saljem i primam..
::
:: :: Nijedna kurirska služba ne dozvoljava proveru sadržaja paketa
:: :: Još da sačekaju jedno dva sata da kupac istestira kupljenu grafičku
:: :: Što je i logično, ne kupuješ od njih
:: :: Ako nemaš poverenja u prodavca, što onda i kupuješ
:: :: U zadnje vreme je hit šmirgla umesto procesora
:: :: Umesto težih stvari idu cigle
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Provera paketa 01.12.2017. 07:33 #641441

status: user
broj poruka: 18941
Nema od toga nista.
Lepo odes licno i uzmes to sto hoces, ili ne prihvatas da ti salju skuplje stvari i kraj.


:: Meni svejedno i da je vlasik. Pridržavam se, kao i mnogi drugi, onoga što sam dobio za savet
::
:: Da ponovim: Telefon u ruke, ne potpisuj dok ne proveriš (ma koliko insistirali), najbolje povedi još nekog kad preuzimaš (da ne insistiraju i da imaš par očiju još), kamera uključena (ako odluče da ti paket ne daju ili da baš `insistiraju`, a i ako paket otvoriš da imaš dokaz ako je nešto nakaradno) a broj inspekcije uvek u telefonu (kako bi neko taj snimak lepo mogao i da pogleda, a možda i proslaviš posle tih prvih pregleda ljude na net-u)
::
:: Onome kome se ne radi ono što radi, ima uvek drugog posla
::
::
:: AMD FX 835
:: Gigabyte GA-990XA-UD
:: Kingston Hyperx Genesis 2x4gb 160
:: Asus 970 Stri
:: Samsung f3 Spinpoint 1t
:: WD black 1t
:: Super Flower SF-800P14H
:: Fractal Design Define R2 black pear
:: Altec Lansing MX-502
:: Dell UltraSharp u241
::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Meni je svojevremeno... 01.12.2017. 09:53 #641444

status: user
broj poruka: 3737
prikenjao što me čeka deset minuta. Izašao sam posle tri minuta ispred zgrade od momenta kako me je zvao. Po faci mu vidiš da je klasičan džiber sav u spidu, što bi rekli batica. Nervozan, bacio mi paket u ruke i kao ja ćao. Ni potpisao nisam. Ostao onako zbunjen...reko šta bi.
Zaboravio sam koja je kurirska služba bila ali zaista ih ima raznih.
support normality

GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, AMD entertainment 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, MSI 560Ti, Chieftec modular 750W.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cvvelle Re: Meni je svojevremeno... 01.12.2017. 18:40 #641464

status: user
broj poruka: 715
Da si bio kao većina naših (u fazonu da nekome zagorčavaš život reda radi) , mogao si takav cirkus da im napraviš a naročito njemu.

Bez potpisa on paket nije isporučio.

Ako se napravi pametan pa žvrljne nešto da se izvadi, tek se tu nastavlja cirkus.

No dobro, sreća pa nas ima još normalnih, šteta što od nenormalnih sve teže dišemo.

AMD FX 8350
Gigabyte GA-990XA-UD3
Kingston Hyperx Genesis 2x4gb 1600
Asus 970 Strix
Samsung f3 Spinpoint 1tb
WD black 1tb
Super Flower SF-800P14HE
Fractal Design Define R2 black pearl
Altec Lansing MX-5021
Dell UltraSharp u2412

:: prikenjao što me čeka deset minuta. Izašao sam posle tri minuta ispred zgrade od momenta kako me je zvao. Po faci mu vidiš da je klasičan džiber sav u spidu, što bi rekli batica. Nervozan, bacio mi paket u ruke i kao ja ćao. Ni potpisao nisam. Ostao onako zbunjen...reko šta bi
:: Zaboravio sam koja je kurirska služba bila ali zaista ih ima raznih.
:: support normalit
::
:: GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, AMD entertainment 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, MSI 560Ti, Chieftec modular 750W.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markozutic re 02.12.2017. 04:26 #641493

status: user
broj poruka: 1463
hahahha ja ne mogu da verujem, pa samo mazohisti šalju aksom. Jedno vreme sam primao pakete aksom,ne svojom voljom nego je ta firma tako slala jer je njima bilo lakše. Nikako uvatiti kurira, na kraju sam ja išao biciklom da ga vijam, ali zato ovi koji ga podmite (daju mu 100 200 kinti) kod njih je tačno u to vreme kad je dogovorio ispred. Pare ne znam kako se podižu jer nisam budala da nešto šaljem preko njih.
Druga stvar, ako ne pokupiš paket jedina opcija ti je da odeš u neki njihov hangar koji se nalazi u vukojebini, aj kad je lepo vreme 30 minuta verglanja i nije problem, al šta kad je kiša sneg i ostale zajebancije, koji moj sam plaćao dostavu ako trebam da idem 10 kilometara po paket.

Postexpres je mama, udješ u bilo koju poštu i predaš paket i ćao, ili ako voliš da čekaš onda naručiš kurira lol
pare ti stignu kući, podigneš ih u pošti ili ti lepo legnu na tekući račun istog momenta kad poštar donese pazar u poštu, znači ISTOG DANA :D
poštarina je smešna, za ove sitne stvari 150dinara plus otkup, tegove nisam slao pa ne znam :D

par puta sam poručivao iz kine neke zajebancije i bili su malo veći paketi, doneo ih je postexpress na kućnu adresu jer poštar nije mogao da vuče to jer je glomazno al nije teško i nisu ništa naplatili.

ostale kurirske sluzbe su manje više iste kao aks, i tu priče nema :D


Asus K53SV
Intel i7 2670QM 2.20GHz(3.10 Turbo)
HM65
8GB DDR3 1333MHz
500GB 5200rpm
15.6 LED HD (1366x768)
GT540M 1GB GDDR3 (DirectX 11)Optimus / HD3000
N1030 WiFi+BT3.0
Altec Lansing® stereo speakers
W7Pro

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 4 OD 4
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs