Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
AMD:Nvidia PhysX ce biti nevazan
STRANA 5 OD 5
SkyFire @Medo 05.10.2009. 14:59 #145664

status: user
broj poruka: 18472
Tacno,lepo si objasnio.Verovatno da ATI podrzava PhysX radilo bi se sa njim pa bi taj CPU score bio extremno velik.Ovako mora da se gasi.

Green Green Grass Of Home

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Ovo bi trebalo da sprecava Nvidia disable PhysX na Radeonima 05.10.2009. 15:23 #145672

status: user
broj poruka: 7702
Hakeri se setili ...


u pitanju je beta patch,pa ko zeli neka isproba.
http://www.theinquirer.net/inquirer/news/1557395/nvidia-bastille-stormed-hackers


http://www.ngohq.com/attachments/graphic-cards/2182d1254447908-nvidia-disables-physx-when-ati-card-is-present-physx-mod-x86-1.01.rar

http://www.ngohq.com/attachments/graphic-cards/2183d1254447908-nvidia-disables-physx-when-ati-card-is-present-physx-mod-x64-1.01.rar





:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
GAMER4LIFE Vantage 05.10.2009. 15:29 #145673

status: user
broj poruka: 839

Sa ugasenim Physx performance dobio sam 10 400 Score

CPU 3.6ghz GPU Stock

P.s. Zasto bi gasio uopste Physix ? Nvidia je i napravila to da se ne opterecuje CPU
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum Re: Vantage 05.10.2009. 16:01 #145680

status: user
broj poruka: 12785
Jel ti slusas covece? Gasis physX da bi se procesor namucio, i da bi mogao da poredis score sa ATI korisnicima koj nemaju physX...
__________________
Scourge of PCBerza

::
:: Sa ugasenim Physx performance dobio sam 10 400 Score
::
:: CPU 3.6ghz GPU Stock
::
:: P.s. Zasto bi gasio uopste Physix ? Nvidia je i napravila to da se ne opterecuje CPU
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
GAMER4LIFE Bench 05.10.2009. 16:02 #145681

status: user
broj poruka: 839


Bez Physx 10 400 a sa 14 500score
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Eto.. 05.10.2009. 16:30 #145683

status: user
broj poruka: 18472
To je to.To je vec realno.Kao sto sam i rekao oko 11k.

Green Green Grass Of Home

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
GAMER4LIFE Sky 05.10.2009. 17:27 #145705

status: user
broj poruka: 839

Jel se secas kod GTX285 kad radis vantage i pre future test jel si cuo ponekad neki zvuk kao da zapisti graficka? kratak zvuk.. i jel imas problem u Need For Speed Shift da bude crno nebo kad kreces trku? ili trava po putu? meni se to desavalo sa ovim 190WHQL a sa novim 191 beta i whq NE! sad me nervira sto imam manje perormance sa novijim driverom a nemam bagove u nfs ovako imam bolje performance i bagove u nfs..
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Sky 05.10.2009. 19:00 #145725

status: user
broj poruka: 18472
Sto graficka zapisti na momenat to je normalno kod svake karte.Cuje se na kratko zavojnica kad ucitavas igru ili pokreces 3D Mark kad je full load u pitanju.
Nisam ni najmanje imao ni jedan Bug sa GTX295 niti driverom.Pocim Shift i sve je kristalno cisto i jasno.Ne znam zasto se to desava kod tebe ali mi deluje kao da je driver bagovit.Znas kako,hoce to i kad ti je win los.Ako ti dronjav windows nemas zasto da se cudis.

Green Green Grass Of Home

::
:: Jel se secas kod GTX285 kad radis vantage i pre future test jel si cuo ponekad neki zvuk kao da zapisti graficka? kratak zvuk.. i jel imas problem u Need For Speed Shift da bude crno nebo kad kreces trku? ili trava po putu? meni se to desavalo sa ovim 190WHQL a sa novim 191 beta i whq NE! sad me nervira sto imam manje perormance sa novijim driverom a nemam bagove u nfs ovako imam bolje performance i bagove u nfs..
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
GAMER4LIFE brate 05.10.2009. 19:06 #145729

status: user
broj poruka: 839

Losiji mi FPS sa novim driverom a sto se tice windowsa moguce bio mi sjeban do jaja non stop u blue screen ulazio sad posle formata sam picio nfs shift sa tim starim driverom i nisam imao taj bug tako da moguce da je do windowsa.. nego me nervira sada izasao najnoviji driver a ja treba da imam stariju verziju jer ova nova daje slabilje performance.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
philaemos Re 05.10.2009. 20:54 #145792

status: user
broj poruka: 2743
Nasmeja me slatko...

Ali druze Slavuj, mi na ATI-ju nemamo PhysX!!!
A Daum je kralj PC Berze!!!!!
aaaaaaaaaaaaaa

Ma zabole me sta vi imate, a sta nemate, meni komp radi bez problema (sa Radeonom naravno), i jednom nedeljno upalim Bioshock ili Protoype... Meni dovoljno...
_________________________________________________
Hope is the first step on the road to disappointment.

:: A totalno peta stvar su ove prženice što drkaju na neke bodove u nekim testovima ničega, pa im treba 2000 eura godišnje samo da bi ispričali komšiji kako imaju 10 frejmova u sekundi više ili ne znam šta.
:: Možeš zamisliti koliko je bogatstvo kada u 30-35-40 godina overklokuješ procesor i hvališ se na forumu pred nekom decom
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire @philaemos 05.10.2009. 21:24 #145811

status: user
broj poruka: 18472
A sto uopste tako reagujes ako te nije briga.Meni se cini da ti to bas smeta pa je tvoj komentar i proizvod svega toga.Nemoj me pogresno shvatiti ali nekako mi to ne lezi od tebe.Uvek si bio odmeren.Komentari te vrste vise idu onim paljevinama koji izginuse da dokazu sta je bolje,ATI ili nvidia i to sve nikako u konstruktivnom smislu teme nego napushavaju jedan drugog u smislu nemas ti pojma ja znam ,ovo ili ono je zakon..

______________________________________________________________________________
Generalno :

Svakako ce se vidovi ovakvih tema svesti na to sta je bolje i superirornije jer ce biti uvek onih koji ce da tvrde jedno a oni drugi sasvim drugacije.
Ovde bi bilo bolje da se malo vise koristi mozak i znanje i neko iskustvo ako ga uopste ima pa da se kroz neku polemiku dodje do nekog korisnog cilja i saznanja..
Ovako samo palamudjenje bez potrebe!

Green Green Grass Of Home

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
philaemos Re: @philaemos 05.10.2009. 21:29 #145815

status: user
broj poruka: 2743
Pa ja sve sto od harvera stavim u komp to ne radim da bi merio bodove u 3D Marku i igrao igrice... nego jednostavno volim da se zezam sa tehnikom, a kada mi preteknu neke pare, onda kupim nesto novo, sto mi ustvari i ne treba, ali volim da se nadje (znas koje napajanje imam, a uopste mi ne treba za moju konfiguraciju)

A odreagovao sam tako, jer mrzim kada me doticne osobe citiraju, znas i sam.
Ispao sa nezreo, ali jbg, nije mi prvi put, gledam da uvek budem umeren...
_________________________________________________
Hope is the first step on the road to disappointment.

:: A sto uopste tako reagujes ako te nije briga.Meni se cini da ti to bas smeta pa je tvoj komentar i proizvod svega toga.Nemoj me pogresno shvatiti ali nekako mi to ne lezi od tebe.Uvek si bio odmeren.Komentari te vrste vise idu onim paljevinama koji izginuse da dokazu sta je bolje,ATI ili nvidia i to sve nikako u konstruktivnom smislu teme nego napushavaju jedan drugog u smislu nemas ti pojma ja znam ,ovo ili ono je zakon.
::
:: _____________________________________________________________________________
:: Generalno
::
:: Svakako ce se vidovi ovakvih tema svesti na to sta je bolje i superirornije jer ce biti uvek onih koji ce da tvrde jedno a oni drugi sasvim drugacije
:: Ovde bi bilo bolje da se malo vise koristi mozak i znanje i neko iskustvo ako ga uopste ima pa da se kroz neku polemiku dodje do nekog korisnog cilja i saznanja.
:: Ovako samo palamudjenje bez potrebe
::
:: Green Green Grass Of Home
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Slobodan svet je ustao protiv monopola Nvidia 05.10.2009. 22:48 #145853

status: user
broj poruka: 7702
Enthusiasts Re-Enable Support of PhysX on Non-Nvidia Graphics Sub-Systems.

Independent Programmer Creates Patch to Re-Enable PhysX Support on Systems with ATI Radeon.

http://www.xbitlabs.com/news/multimedia/display/20091005101059_Enthusiasts_Re_Enable_Support_of_PhysX_on_Non_Nvidia_Graphics_Sub_Systems.html


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
GAMER4LIFE Nvidia Rulez! 05.10.2009. 23:20 #145858

status: user
broj poruka: 839


Nema nista od tog ATI PhysX supporta :) unistila ih je NVIDIA POTPUNO! xaxa
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 ... 06.10.2009. 00:00 #145871

status: user
broj poruka: 9121
Evo Sky trazio:

Default:

http://i399.photobucket.com/albums/pp78/gile12345/Default.jpg

OC:

http://i399.photobucket.com/albums/pp78/gile12345/Default.jpg

Proc je na default-u, kartu sam sinuo na 670 za GPU i 1080 za memoriju ubija se u zadnjem testu, a posebno zadnji test hoce da odradi ali u kombinaciji nema sanse. Sky mi rece da ju je jedva naterao na 680 za GPU. Resih ja onda da lupim proc na 3.7GHZ sa defaultnim naponom, kada samo udjoh kada on 72-80 stepeni ocitavanje u Everestu,pre sam dizao E8400 na 3.6GHZ na default naponu i temp je bila u idle 31 stepen doj je bila pod opterecenjem max 50 stepeni, sad mi je temp u idle na 3GHZ 38 stepeni. Za proc je box kuler, a grafa ima Single slot kuler.

Pozdrav!


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
GAMER4LIFE Gile23 Braca po CPU-u 06.10.2009. 00:01 #145872

status: user
broj poruka: 839

Brate pa tebi isti score i posle overclocka :D salim se izgleda da si ubacio 2 iste slike

Imamo iste CPUove burazeri :))
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 ... 06.10.2009. 00:04 #145876

status: user
broj poruka: 9121
Jak mi jump u skoru 300 bodova :). Hehh, E8400 odlican proc bio kada sam ga ja kupovao, kostao samo 10k :).

http://i399.photobucket.com/albums/pp78/gile12345/3DMarkGrafaOC.jpg

Pozdrav!


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
GAMER4LIFE Super 06.10.2009. 00:05 #145877

status: user
broj poruka: 839



Odlicno! :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Ohoho.. 06.10.2009. 02:00 #145889

status: user
broj poruka: 18472
Vidim ja da se ovde nazire podmladak buducih oc-era.Prvi je barijeru probio LonelyMax,pa vidim da se i eseses trudi,evo ga sad i gile23..Hm..Vidim da cu ja pre u penziju nego sto sam se nadao :)

Green Green Grass Of Home

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 Re: Ohoho.. 06.10.2009. 10:06 #145924

status: user
broj poruka: 9121
@SkyFire meni je ovo laganica samo me mrzi da OC proc po onom BIOS-u.

Pozdrav!


:: Vidim ja da se ovde nazire podmladak buducih oc-era.Prvi je barijeru probio LonelyMax,pa vidim da se i eseses trudi,evo ga sad i gile23..Hm..Vidim da cu ja pre u penziju nego sto sam se nadao :
::
:: Green Green Grass Of Home
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 5 OD 5
Broj postavljenih tema: 60284. Broj poslatih odgovora: 646198.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs