Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
VESTI
STRANA 1 OD 1
MACHINE VESTI 01.06.2008. 17:20 T10149

status: user
broj poruka: 5696
Evo, jos vesti...malopre videh an naslovnici medju IT vestima da ce mozda, ne daj Boze, ABIT da izdahne, na neki nacin (znamo daje malo zastupljen i da slabije ide prodaja zbog manjeg dijapazona modela i visoke cene). EPoX je vec izdahnuo (hehehe, nekako sam ovo odavno predvideo, nije ni zasluzio da posluje), verovatno zbog suvog kvaliteta, ma, na oko su bile super - spolja gladac a i iznutra jadac, see: http://en.wikipedia.org/wiki/Epox

Iwill, Pine, Zida, Matsonic umrese a i niko se nije potresao, ko i svaki smung-smung :) odmah iza EPoX-a :)) Cekamo da uskoro rikne i DFI...posto vise nisu privilegovani OEM branderi a i nisu nesto proslavljeni, niti smrde niti mirisu.Dok ce se se Foxconn batrgati jer je daleko veci i svuda je prisutan, od konektora, kablova...do coolera, ploca i kucista...ali DFI jok...ECS jos mrda iako je oduvek bio invalid...u igri ostaju ASUS, GA, MSI (ko bi rekao za Microstar)

U svetu se povrnuli iz mrtvih Diamond Multimedia i Walton Chaintech, u nekim oblastima, ali ne u svim u kojima su dominirali


- A N G E L -
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 01.06.2008. 17:24 #56766

status: user
broj poruka: 12057

Što reče neko skoro Zidarska Paradajzara, polupao sam se ud smeha, za njih me baš briga jer su pravili ploče (uglavnom) koje ne zaslužuju da im zabodeš ATX konektor.

Matsonic, samo kad se setim 8137C sa DDR i SDRAM kombinacijom, ide mi se na Zlatibor na rehabilitaciju.

Iwill je znao da napravi dobre ploče.

Ali stvarno bi voldeo da ABIT stane na noge.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
On je naučen u špijunsko-terorističkim centrima da sve pamti...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE NEKI NOVI KLINCI 01.06.2008. 17:26 #56767

status: user
broj poruka: 5696
neki novi klinci: kao sto su J&W i JetWay...prica se da nude duplo za isti novac...cudo nevidjeno, visok kvalitet i niska cena...samo da ne budu kao EPoX...i EPoX je pravio ploce za respekt na papiru i na oko profi, sve nakrcano mogucnostima i sarenim stvarcicama, buzzer, 7-segmenti diagnosticki panel, SolidCaps, rashladni sistemi, lepa stampa na oko...kada ono svaka 2 za kantu...bruka lepe i bruka lose


- A N G E L -

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
OCz re 01.06.2008. 17:29 #56768

status: user
broj poruka: 2900
Skabo pratis Machine, kinda old vesti - nedelju-dve.

http://www.digitimes.com/news/a20080527PD203.html


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 01.06.2008. 17:31 #56769

status: user
broj poruka: 12057

Liči mi scenario na prsavanja Eurolinka zbog četristo sedamdeset osam malih firmica koje imaju sve kad ih zoveš, a kad odeš do njih, jao znate jebi ga i tako....
Sve na kredit i odloženo......ko razume shvatiće.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
On je naučen u špijunsko-terorističkim centrima da sve pamti...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Saske ... 01.06.2008. 21:29 #56797

status: user
broj poruka: 1117
a bre MACHINE, pa nemoj mi DFI...oni prave ekstremno dobre ploce, bar sto se onog high-end dela tice...i po mom skromnom misljenju prave ubedljivo najlepse ploce na trzistu...znaci kad god vidm one Lanparty ploce, ja se slognem...bas sam sad bacio oko na neku DK p35 i neka tuga me uhvati svaki put kad pomislim kako nemam kesa...

I am ninja, strong and brave!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy Za one koji ne znaju 01.06.2008. 21:54 #56800

status: user
broj poruka: 4163
Matsonic=PCChips=ECS=Shuttle=Mercury=jedna jedina ista fabrika
@bax2003
hvala za paradajzaru, a što se tiče Matsonic MS8137C ploče (žute boje) to je jedna od najboljih KT266 ploča ikad napravljenih. Šta god na nju da staviš-radi (kako treba) ali ako si imao Matsonic MS8137C+ (zelenu) e to je nakazica za medalju.
Iwill su jedne od najboljih ploča ikad napravljenih (i najskupljih). Moja bivša firma je bila uvoznik, ali nažalost pošto se uglavnom prodavalo ime a ne kvalitet brzo smo prsli sa njima. 2003 godine se najviše prodavalo XP platformi a Iwill je 95% ploča pravio za intela.
@MACHINE
JetWay je matora firma. Pravili su i soket 370 i 462 ploče. Jedino što nisu bili zastupljeni kod nas


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi MSI bljak 01.06.2008. 22:47 #56804

status: user
broj poruka: 7700
Ko bi reko za MSI t.j microstar da ce da opstane.Te njihove jeftine ploce su najgore djubre.
Ali mozda na nase trziste salju skart ko zna.Ja sam imao DFI infinity plocu sa AMD procesorom prodao sam je posle .Ploca je bila prva liga, morao sam da prodam jer sam prelazio na novi socket.Posle toga sve moje MB su bile Asus. Asus je Asus pa bilo da preferirate Intel ili AMD idu ispred vremena.Logicno za Asus da opstane ,jedino me cudi da MSI opstaje,Abit je slican Asusu.DFI je isto dobar ,ali je mozda preterivao sa cenama pa zato puca.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60280. Broj poslatih odgovora: 646160.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs