Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
PDA i SmartPhone
Koji GPS Reciever preporučujete ???
STRANA 1 OD 1
KaiserSoze Koji GPS Reciever preporučujete ??? 25.07.2008. 13:29 T11107

status: user
broj poruka: 568

Uskoro mi stiže iz Kanade Blackberry Curve 8320 titanium gold edition, koji podržava wifi i bluetooth

Koji mi GPS risiver preporučujete kao best-buy ???
Koji brand, model, po kojoj ceni i gde se može naći ???

Namena:
Da se može koristiti i u vozilu i prilikom pešačenja, vožnje bicikle i sl.

Unapred Hvala
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
RacaBG re: 25.07.2008. 18:30 #63961

status: user
broj poruka: 104

Ja sam uzeo Eurotronic 737 u He*asu, koristim ga oko 3meseca sa garmin softverom na N73.
Kostao je tad 5100din, ima garanciju od dve godine. Velicine je ravno k`o pola N73 (iste i debljine i sirine). Bruka koliko je precizan. Nisam verovao specifikacijama, pa sam se odusevio kako radi, i medju zgradama a tek na otvorenom da ne pricam (nosio ga u Hrvatsku, BiH, Makedoniju i Grcku).

Iskreno, neki drugi nisam ni video, jednostavno sam kao i ti kopao po oglasima i forumima.
Nokia module LD3W i LD4W nisam nasao nove, polovne sam vidjao po oglasima od 90-130e.

Pozdrav, nadam se da sam bio od koristi.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
KaiserSoze Dok sam čekao na odgovore... 25.07.2008. 20:40 #63969

status: user
broj poruka: 568
Prelistao sam malo net i našao u sred Bgd specijalizovanu prodavnicu baš za te stvari, nešto kao gps centar, imaju i forum na netu, sugestije, preporuke, problematika i sl.

Oni imaju Garmin modul koji je kao najbolji ali mu je i cena takva, nešto preko 10,000 din, dok mi je vrlo ljubazan lik u telefonskom razgovoru preporučio kao best-buy US Global ili tako nešto po ceni od 7000 i kusur dindži.

Oba modela imaju SIRF 3 čip ili tako nešto i izdvaja ih od drugih po kvalitetu istog.

Otićiću tamo na lice mesta kad mi stigne Blackberry pa ću da probam isti.

U svakom slučaju, hvala na odgovoru !
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
doncocos Re: 26.07.2008. 10:06 #64023

status: user
broj poruka: 417
Samo sa SiRFStar3 cipom. Ovakvi čipovi u odnosu na prethodnike imaju manju potrošnju, brže pronalaženje satelita od trenutka uključivanja , više zaključanih satelita i precizniji su.
Imas i neke Leadtek modele sa tim cipom.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60281. Broj poslatih odgovora: 646187.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs