Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
Vest za ponosne vlasnike Nvidia-e
STRANA 1 OD 1
BataCele Vest za ponosne vlasnike Nvidia-e 02.08.2008. 09:52 T11235

status: user
broj poruka: 1532
Nvidia to release GPU PhysX pack next week:

http://www.custompc.co.uk/news/604536/nvidia-to-release-gpu-physx-pack-next-week.html

Vazi i za kartice 8600/8800 !!! Zivo me interesuje kako ce da radi. Probajte, pa javite.


У политици, лако је водити рачуна о интересу богатих.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
TheBear Re: 02.08.2008. 10:07 #64826

status: user
broj poruka: 6502
Sta im ovo znaci kada ja vec imam AGEIA PhysX instaliran jer je trebalo za neke igre to moze svako da instalira tako da ne razumem zasto nVidia ovo radi.


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Panta019 WTF !? 02.08.2008. 11:09 #64827

status: user
broj poruka: 1583
Cekaj malo..stani...nesto mi nije jasno. Ja sam razumeo da mogucnosti za fiziku imaju samo nvidia gtx 200 serija. Odakle sada fizika na geforce 8 i 9.

Da nije to neka softverska simulacija ? GTX 200 serija mislim da ima harverki ugradjenu mogucnost za fiziku.

Da li tu spada i 9600gt ?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mighty Nije simulacija 02.08.2008. 12:04 #64828

status: user
broj poruka: 1670
Ako je sve što piše na sajtu istina OK, PhysX API je portovan tj. preveden na CUDA-u, tj. programsko okruženje koje koristi GPU umesto CPU za kalkulacije.

To znači da bi svi računari sa nVidia 8000, 9000 i 200 serijama grafičkih kartica mogli da umesto da računaju fiziku pomoću procesora, koriste grafičku kartu za te kalkulacije.

Teorijski, to bi trebalo da je i do 10ak puta brže, ali videćemo kako će to nVidia da uradi u praksi.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nbot Re: WTF !? 02.08.2008. 12:05 #64829

status: user
broj poruka: 192

:: Cekaj malo..stani...nesto mi nije jasno. Ja sam razumeo da mogucnosti za fiziku imaju samo nvidia gtx 200 serija. Odakle sada fizika na geforce 8 i 9.
::
:: Da nije to neka softverska simulacija ? GTX 200 serija mislim da ima harverki ugradjenu mogucnost za fiziku
::

My point exactly ,mislio sam da za fiziku u igrama nije dovoljan samo softwer
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646126.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs