Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
High Speed RAM May Damage Nehalem i7 Processor
STRANA 1 OD 1
Neba High Speed RAM May Damage Nehalem i7 Processor 08.10.2008. 00:28 T12433

status: user
broj poruka: 1196
The Inquirer revealed that Intel is advising motherboard and RAM producers to abide to a strict 1.65 volts limit for Intel`s new X58+Core i7 combo`s RAM, and that otherwise the CPU might get fried.

DDR3 standard specs state that it should operate at 1.5 volts, but most memory vendors offer faster RAM kits that operate at higher volt levels. For example, OCZ Reaper PC3-14400 operates at 1.9V, Mushkin`s XP Series uses 1.9-1.95V while Corsair`s Dominator high-end takes you all the way up to 2.1V.

Mushkin`s VP Steffen Eisenstein said that they are re-designing specifically for the X58/Core i7 combo, and that their kit should be out sometime next month. Other memory vendors refused to comment beyond stating that their kits are still under certification.

Intel still didn`t explain why the memory`s voltage affects the CPU, let alone burn it. In the meantime, if you buy a Core i7 -when it hits the market-, make sure you get a compatible RAM kit or you`ll have to underclock it.

This story has been confirmed by Asus.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed ma da nisi ti jedan od 08.10.2008. 03:47 #74066

status: user
broj poruka: 10988

napaljenih avanturista-zaljubljenika u AMD-a, to jest od onih koji kasno cuju za izreku `ko stedi na WC-papiru, taj nosi usrane gace`?
Prijatelju dragi, nisi nam saopstio nista novo - problemi sa napajanjem DDR2 i 3 modula odnosno pitanje kompatibilnosti na relacijama CPU/memorija/maticna ploca su prisutni od pocetka `DDR2 ere` pa eto ih i u buducnosti. Ja sam cuo i to da je neko spalio jednog Phenoma (iz one bagovite serije) tako sto je na maticnu stavio DDR2 1150 OCZ . Svaki proizvodjac maticne ploce daje iscrpan spisak brendova i modela RAM-a za koji garantuje kompatibilnost. Onog momenta kada se ta-i-ta memorija pojavi na spisku kompatibilnih za tu-i-tu Asusovu, Gigabajtovu( itd.) plocu, niko ne bi smeo da ima problema u smislu onoga sto ti prenosis ovde.

-Generalno uzev: buduci da je trend svih proizvodjaca (pa i AMD-a) da se stanjuju substrati (55nm, 45nm, 32nm...) i smanjuju naponi napajanja CPU-a, RAM-a, chipsetova i GPU-a, ovaj problem ce biti sve prisutniji

-Sto se tice autorove zapitanosti `kako to da povecani napon memorije smeta, pa cak moze i da spali CPU` tice, mogu samo da kazem da je to ili bezobrazan ili ovoj temi nedorastao covek. Obicni PC serviser bi trebao da zna tesnu povezanost naponskih kontrolera na ploci i moguci `impact` jednog napona na drugi. Koliko sam ja cuo, Nehalem ima sopstveni kontroler memorije (integrated mem controler), dakle...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Neba Re: ma da nisi ti jedan od 08.10.2008. 04:55 #74076

status: user
broj poruka: 1196
Daleko od toga da sam zaljubljenik u bilo koju firmu (brand)... Mnogo očekujem od Nehalem-a, i kad sam pročitao ovaj članak, iznenadio sam se... Verovatno zato što nisam znao stvari koje si ti upravo naveo.


::
:: napaljenih avanturista-zaljubljenika u AMD-a, to jest od onih koji kasno cuju za izreku `ko stedi na WC-papiru, taj nosi usrane gace`?
:: Prijatelju dragi, nisi nam saopstio nista novo - problemi sa napajanjem DDR2 i 3 modula odnosno pitanje kompatibilnosti na relacijama CPU/memorija/maticna ploca su prisutni od pocetka `DDR2 ere` pa eto ih i u buducnosti. Ja sam cuo i to da je neko spalio jednog Phenoma (iz one bagovite serije) tako sto je na maticnu stavio DDR2 1150 OCZ . Svaki proizvodjac maticne ploce daje iscrpan spisak brendova i modela RAM-a za koji garantuje kompatibilnost. Onog momenta kada se ta-i-ta memorija pojavi na spisku kompatibilnih za tu-i-tu Asusovu, Gigabajtovu( itd.) plocu, niko ne bi smeo da ima problema u smislu onoga sto ti prenosis ovde
::
:: -Generalno uzev: buduci da je trend svih proizvodjaca (pa i AMD-a) da se stanjuju substrati (55nm, 45nm, 32nm...) i smanjuju naponi napajanja CPU-a, RAM-a, chipsetova i GPU-a, ovaj problem ce biti sve prisutnij
::
:: -Sto se tice autorove zapitanosti `kako to da povecani napon memorije smeta, pa cak moze i da spali CPU` tice, mogu samo da kazem da je to ili bezobrazan ili ovoj temi nedorastao covek. Obicni PC serviser bi trebao da zna tesnu povezanost naponskih kontrolera na ploci i moguci `impact` jednog napona na drugi. Koliko sam ja cuo, Nehalem ima sopstveni kontroler memorije (integrated mem controler), dakle...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Tortojed to bi moglo da se kaze i za druge koji su napaljeni za Intel 08.10.2008. 08:29 #74086

status: user
broj poruka: 7699
Bilo je o tome puno reci na net-u u principu bez podizanja napona memorije nema dobrog OC.Izgleda Nehalem nece moci da se puno overclokuje.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Re: Tortojed to bi moglo da se kaze i za druge koji su napaljeni za Intel 08.10.2008. 12:22 #74103

status: user
broj poruka: 10988


:: Bilo je o tome puno reci na net-u u principu bez podizanja napona memorije nema dobrog OC.Izgleda Nehalem nece moci da se puno overclokuje

Nece. Ide se na vecu protocnost (sirinu, bandwidth) `signala` izmedju jezgara i memorije, uvodi se trokanalni rad memorije (izgleda da cemo kupovati ploce sa 3 ili 6 memorijskih podnozja) itd.
Samo, da ne bude zabune: ovaj trend najavljuje i AMD. Dakle i Intel i AMD porast broja jezgara + vecu propusnu moc jezgara + smanjenje debljine substrata + smanjenje potrosnje po jezgru (power consumption) pretpostavljaju porastu nominalnih frekvencija. DDR3 ionako, uz vecu internu efikasnost CPU-a, znacajno podize propusnu moc sistema (sto ce pre svega da se odrazi na `memory data flow`).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646126.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs