Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
nVidia _ebe _evu!
STRANA 1 OD 1
SkyFire nVidia _ebe _evu! 12.12.2008. 03:44 T13717

status: user
broj poruka: 18472
Koliko vidim nVidia ne da ce da povrati svoj tron nego ce da ode daleko sverama iznad svoje crvene konkurencije...
Boga mi AMD-ATI-u se pise crno...

http://vr-zone.com/articles/geforce-gtx-295 - gtx-285-to-launch - ces-2009/6259.html?doc=6259

http://vr-zone.com/articles/geforce-gtx-295-card-exposed/6264.html?doc=6264

http://en.expreview.com/2008/12/11/55nm-gtx285-climbs-to-head-of-single-gpu-cards.html

http://vr-zone.com/articles/more-geforce-gtx-295-card-shots/6274.html?doc=6274

Sta reci osim da se to od Zelenih i ocekivalo...Zakljucak je ipak da je zaista bilo lepo od njih i da su timski igraci sto su dozvolili da i ATI jednom bude na prvom mestu...

I Want to believe - The truth is out there

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 12.12.2008. 03:49 #83341

status: user
broj poruka: 12057

Ima da bude zasukanje nagorelih rukava u ATI-ju.
Mislim 896-bitna magistrala !!!
1792MB GDDR3 - rokaj snimaj.

Ja da sam RV775XT - malko bi se uk@kio.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Hoping for the best but expecting the worst.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Re: 12.12.2008. 03:53 #83342

status: user
broj poruka: 18472
Uz sve to smanjena potrosnja,veci defaultni clock uz Extremni Overclock potencijal ...Nema vise ni bojazni od povecane temperature!Bice hladana kao spricer!Mislim da je ovo bio neminovni korak od zelenasa.


I Want to believe - The truth is out there



::
:: Ima da bude zasukanje nagorelih rukava u ATI-ju
:: Mislim 896-bitna magistrala !!
:: 1792MB GDDR3 - rokaj snimaj
::
:: Ja da sam RV775XT - malko bi se uk@kio
:: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
:: Hoping for the best but expecting the worst.
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: Re: Re: 12.12.2008. 03:57 #83343

status: user
broj poruka: 12057

Samo da ATI ne siluje sa overklokovanjem čipa i potrošnjom. Posle prokuvanuh 4850 i 4870 to im baš ne treba. Ne možeš uvek da ispratiš konkurenciju.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Hoping for the best but expecting the worst.


:: Uz sve to smanjena potrosnja,veci defaultni clock uz Extremni Overclock potencijal ...Nema vise ni bojazni od povecane temperature!Bice hladana kao spricer!Mislim da je ovo bio neminovni korak od zelenasa
::
::
:: I Want to believe - The truth is out there
:: e best but expecting the worst.

:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Re: Re: Re: 12.12.2008. 04:03 #83344

status: user
broj poruka: 18472
Zanimljiva stvar da je koliko su zeleni ovo mucki odradili..Nije lepo od njih da konkurenciju na ovakav nacin ubiju u pojam..Ova surova taktika mi lici na Intelove poteze..Bar da su suptilnije najavili jednu pa drugu kartu nego ni manje ni vise nego tri modela u Vrhunskoj klasi...Obzirom da je ATI uvek zurio sa plasiranjem svojih nedovrsenih proizvoda pre vremena ne cudi mi ni toliko zagrevanje chip-ova ni ostalih mana koje nose sa sobom..Ima i nVidia svoje nedostatke svakako,jedan od njih je sto uvek ima extremnu dobru komunikaciju sa driver-ima i samim tim najbolji ucinak u igrama sto opet konkurenciji ne ostavlja prostora da se dokaze...E sad mozda to i nije mana vec prednost,ostavljam da prosude oni strucniji...

I Want to believe - The truth is out there


::
:: Samo da ATI ne siluje sa overklokovanjem čipa i potrošnjom. Posle prokuvanuh 4850 i 4870 to im baš ne treba. Ne možeš uvek da ispratiš konkurenciju
:: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
:: Hoping for the best but expecting the worst.
::
::
:: :: Uz sve to smanjena potrosnja,veci defaultni clock uz Extremni Overclock potencijal ...Nema vise ni bojazni od povecane temperature!Bice hladana kao spricer!Mislim da je ovo bio neminovni korak od zelenasa
:: ::
:: ::
:: :: I Want to believe - The truth is out there
:: :: e best but expecting the worst.

:: :: ::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Pa dobro... 12.12.2008. 04:07 #83345

status: user
broj poruka: 12057

Manji posao je upeglati drajvere kad imaš dobro parče hardvera. To ATI jednostavno iz nekog razloga ne ume. Od kad se drndaju sa Catalyst Control Centrom, drajveri sve češće izlaze, a u novijoj verziji drajvera više bagova nego u prošloj.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Hoping for the best but expecting the worst.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Pa dobro... 12.12.2008. 04:23 #83347

status: user
broj poruka: 18472
Valjda ce u nekoj bliskoj buducnosti tamo neke 2070 god uspeti konacno da naprave driver ja se nadam i verujem u njih..Zaista nebi bilo lepo da nVida bude toliko dugo godina na tronu...Ovaj 4870X2 mi je ulivao nade da ce se nesto promeniti ali sad koliko vidim to se nece desiti u toj skorasnjoj buducnosti...Bilo kako bilo..Mozda se posluze nekim OC trikovima ili uposle neke tuner-ske kuce tipa : ABT,Hella,AC Schnitzer,Hartmann,Hamann,Koenigseder,AMG,Brabus,TRD...Mislim da sam dovoljno naveo...

I Want to believe - The truth is out there



::
:: Manji posao je upeglati drajvere kad imaš dobro parče hardvera. To ATI jednostavno iz nekog razloga ne ume. Od kad se drndaju sa Catalyst Control Centrom, drajveri sve češće izlaze, a u novijoj verziji drajvera više bagova nego u prošloj
:: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
:: Hoping for the best but expecting the worst.
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
coldcry ??? 12.12.2008. 04:43 #83349

status: user
broj poruka: 174

Mogu da razumem da si placen da reklamiras nvidiu , ali ako nisi placen zamolio bih te da smiris zivce sa tim sranjima o nvidiji , isti si kao onaj obrad samo reklamiras , ko da ste im vi neki faktor u kompaniji. Pogotovo sto to reklamirateu siromasnoj zemlji kakva je nasa.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: ??? 12.12.2008. 04:46 #83351

status: user
broj poruka: 18472
Ukljuci mozak Nije tesko razumeti..
P.S.Inace zna se sta je sala a sta reklamiranje...Ko nema komplexe nece mu tesko ni pasti...Volim nVidiu ali ne u tolikoj meri..Opusteno.

I Want to believe - The truth is out there



::
:: Mogu da razumem da si placen da reklamiras nvidiu , ali ako nisi placen zamolio bih te da smiris zivce sa tim sranjima o nvidiji , isti si kao onaj obrad samo reklamiras , ko da ste im vi neki faktor u kompaniji. Pogotovo sto to reklamirateu siromasnoj zemlji kakva je nasa
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict OoooooooOOOOOOO 12.12.2008. 04:50 #83352

status: user
broj poruka: 4515

Juuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

- - - -

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum Re: ??? 12.12.2008. 05:37 #83354

status: user
broj poruka: 12785
Sta si se istripovao. High end grafika je luksuz, i kao takav, nije za svakoga. I kakve veze ima sto je siromasna zemlja? Sad zbog toga treba svi da idemo pognutih glava i da cutimo? Strasno...

Mozda je zemlja siromasna, ali to ne znaci da svi zivimo siromasno ...

Ako ti sve ovo pravi zazubice ti jednostavno nemoj da citas, ali nekome da govoris da prekine pricu o nekoj stvari kao sto je high end graficka je cist idiotizam...

I povrh svega, svi napregnite tih par sivih celija u glavi - Niko ovde nije placen da reklamira nvidiu ili ATi. U pitanju je kompletno drugacija pojava - Fanatizam...
__________________
Scourge of PCBerza

::
:: Mogu da razumem da si placen da reklamiras nvidiu , ali ako nisi placen zamolio bih te da smiris zivce sa tim sranjima o nvidiji , isti si kao onaj obrad samo reklamiras , ko da ste im vi neki faktor u kompaniji. Pogotovo sto to reklamirateu siromasnoj zemlji kakva je nasa
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator .... 12.12.2008. 08:12 #83359

status: user
broj poruka: 4227
Fanatizammmm. U najljepšem neiskvarenom obliku .
Nažalost `Nebeska Vatra` je u pravu. ATI sa svakom novijom revizijom drajvera je sve lošiji i lošiji i nikako to da shvate. Nadam se da će u bliskoj budućnosti odustati od ccc i vratiti nam nešto poput dc-a. Smiješno je da nam npr. 1950 XTX radi normalno na 7.12 drajveru bez ccc sa starim dc-om i da Crysis radi sasvim ok(1280*1024 oko 30-32 fps bez AA/AF), a da sa 8.12 ima samo 5-21 fps. Pa stvarno pretjerano. ATI 4850 Gainward radi bolje sa 7.12 i modifikovanim .ini fajlom, nego sa bilo kojom verzijom 8.xx drajvera. Za 4870 i 4870 x2 nisam proverio, ali sam se umorio od ATI drajvera. Da im je bar 2-3 čovjeka iz Voodoo-a, koji su sad u NVidiji bilo bi mnogo bolje po njih. Ja lično za sada koristim samo 9800 GT, koju sam platio 75 €, a koja je sad bezobrazno poslupila kod nas na 120 €. Žalim što nema neko kao što je bio Club 3D za novije grafike(ipak je sa Evropskog kontinenta), jer onda nebi, kako skače dolar rasle cene grafičkih kartica.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Weze nemate 12.12.2008. 08:18 #83361

status: user
broj poruka: 6643
Stvarno me čudi tolika naivnost i lepljenje... ovde na forumu? Kako to da se svi palite? Palit ge force?
Uostalom, svako normalan može da se uveri, ako malo mućne glavudžom, da je Matrox keva a ostali bozza, sasvim je jasno i naučno dokazano, da Matrox NAJDUŽE razvija svoju arhitekturu i grafulje, i, kada jednog dana izleti u javnost, ima da obriše patos i sa zelenima i sa crvenima. S obzirom da dužinu razvoja projekta, očigledno su i nvidia i ati proizvodi nedorađeni i sklepani. Matrox pokazuje kako se stvari rešavaju temeljno i ništa se ne prepušta slučaju.
To je zato, što ste verovatno, kao i sva razmažena deca, samo protrčali kroz školu. Da ste lepo temeljno izučili gradivo, dva-tri puta, sve bi vam se samo reklo.
E bre, 1+1 su dual kod vas! A be` ce be`!
Next - Next - Next - Accept - Ok ...? Eh? Jbt!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Oce to cudo tehnike da podrzava directix 10.1 ? 12.12.2008. 09:13 #83368

status: user
broj poruka: 7700
I tek sada na 55 nm ,ali ok bolje i jednom nego nikad.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Ha, ha, ha... 12.12.2008. 09:22 #83370

status: user
broj poruka: 7761
Nebeska zigico ugovori jednu transplataciju bubrega zato sto ce ti trebati da bi ponovo bio medju deset na listi naj oklikera.
Ovo onako s obzirom na njihovu cenovnu politiku i sam znas kako je to...

Al se ispricase ova dvojica...

Tomato Republic Of Serbia !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
donvule Sve je to sviranje qrcu 12.12.2008. 10:10 #83376

status: user
broj poruka: 50
nVidia je na isti nacin reklamirala i prvu 8800GT karticu a ispostavilo se da je citavih 10-15% bila bolja od starog g80 gts-a. Tako da se ne palite vise na tudje marketinske poteze nego kad izadju kartice pisite do mile volje.
I na autobusu pise Komercijalna banka ali kredit mi ne dadose unutra.
Pozdrav svima zdravog razuma !!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Slavuj koje paljenje... 12.12.2008. 10:15 #83377

status: user
broj poruka: 2236
The frequency of GeForce GTX285 remains to be confirmed, but its performance can get up to 110% of GTX280.

Uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee......... mega turbo ultra 10%

Therefore, GeForce GTX 280 cards will reach EOL in a month time.As for GeForce GTX 260, Nvidia has released design kits to the card makers and you should be seeing some self-designed cards in Q1 next year.i

Kad ono izlazi DX11, u septembru, oktobru, 2009. ? = GTX295`s EOL -> 10 meseci, u idealnom slucaju.

Ja sam mislEo da ce GTX350 sad da izadje, a ono tek poslednjeg fiskalnog kvartala sledece godine. To`bi trebalo` da bude prava kupovina, ovo je definitivno samo mali plus za one sa 30``+ ekranima.


The pricing is yet to be disclosed but card makers are speculating that Nvidia will price it competitively against AMD 4870X2 card this time.

Znaci, 600 eura.


Ko voli nek` izvoli.

...naduvali mu jaja na 10 atmosfera...
:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Kao što reče čovek 12.12.2008. 11:24 #83391

status: user
broj poruka: 6088
tj. Donvule - zajebite malo te najave. Sećam se da se Sky žestoko popalio kad su izašle prve najave za Nahalema, a sada baš i nije prezadovoljan dotočnim, kada ga je lično testirao. Zato Nebeski napaljenko, prvo skoči pa reci hip-hop. Kada ga budeš testirao, pošto vidim da ti je to posao, onda hvali i kudi koliko hoćeš, a za sada se uzdrži takvih vatrenih komentara. Pregoreće ti procesor od silnog uzbuđenja.




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mihro Ne mogu da verujem da sam naseo... 12.12.2008. 11:32 #83393

status: user
broj poruka: 143
Procitam ultra mega turbo najave (iako vidim od koga su, al ajde...) i pomislim da bi ovo moglo biti nesto vredno paznje i ovolike halabuke. Kad ono jedan te isti standardan BS i fanboy lozana. Sad ce padne pljuvanje u krug oko gluposti. Probudite me kad bude izaslo nesto brze a hladnije od x1950pro...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 12.12.2008. 12:46 #83406

status: user
broj poruka: 12057

Stvarno ste genijalci svi. Da niste iz samog naslova provalil, a kamoli posle iz tekstai da je max zezanje u pitanju.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Hoping for the best but expecting the worst.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
skar nehvalite konja 12.12.2008. 12:48 #83409

status: user
broj poruka: 3995
koga niste jahali
prave performanse posle realnih testova
do tada......
sta reci?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Volim ovu berzu a najvise forumase... 12.12.2008. 15:27 #83460

status: user
broj poruka: 18472
Ljudi ja sam se sada toliko ismejao vasim komentarima da ste mi ulepsali dan..Jao bre pa zar je moguce da ste tolike paljevine?Niko malo da ukljuci mozak i shvati sta je ovde bilo zapravo u pitanju nego ste svi poleteli na prvu.Nesto od spekulacija i izjava je bilo na mestu ali vecina je cista zaje_ancija i provokacija tj sala...Kao sto sam rekao za AMD ,kada izadje finalni proizvod i ako se pokazu kao sto se spekulise i prica skidam bre kapu i kazem svaka cast...Tako za i nVidiu,oni uvek u stratu iskenjaju sa najavom u performansama pa posle ustroje tako da se od njih nesto mnogo i ne nadam niti oslanjam a cenu necu ni da pominjem koja ce biti ko zna koliko astronomska...Ne znam ko je sad od vas i u kolikoj meri sibica tj hepo kocka?Ja se konstantno vec par meseci ovde zabavljam na berzi i totalno sam neozbiljan a ljudi sve shvataju licno..Daj bre spustite loptu sta vam je?Bas sam na jednom forumu objasnjavao.Ljudi zapenili,jedani za Intel,drugi za AMD pa teraju mak na konac..Ko da imaju nesto licno od toga,kao da ce sebi pare u dzep da stave...Sve se svodi ciji je veci..Vreme sve pokaze,polako,treba samo biti strpljiv!

P.S.Jedan hint,malo off ali eto...AMD PhenomII na vazduhu u reviziji C1 dostize svega 3.8 Ghz,ljudi testirali tako da prica o 4 Ghz ne pije vodu..To je ono sto je za sada pouzdano...Ocekuje se revizija C2 koja bi trebala da bude bolja..

I Want to believe - The truth is out there



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646130.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs