Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
stizu HD49xx i 58xx
STRANA 1 OD 1
skar stizu HD49xx i 58xx 22.12.2008. 13:49 T13955

status: user
broj poruka: 3995
S obzirom da nVidia uskoro predstavlja GTX 295, ni ATI ne sedi skrštenih ruku. Navodno se sprema dorađena verzija RV770 arhitekture u 55nm tehnologiji sa oznakom HD 49xx. Kartice iz te serije će biti predstavljene u januaru, dok se za kraj sledeće godine planira i serija 58xx, koja će biti izrađena u 40nm tehnologiji i posedovaće punu podršku za DirectX 11.
hvala,hvala......
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Scyter re 22.12.2008. 13:52 #85003

status: user
broj poruka: 8139
koliko ce kostati ove dve karte?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
skar Re: re 22.12.2008. 14:00 #85005

status: user
broj poruka: 3995
nemam pojma
ali ce biti sigurno povoljne
s`obzirom na ati


:: koliko ce kostati ove dve karte
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 ... 22.12.2008. 14:57 #85012

status: user
broj poruka: 9122
Ocekujem napradak i kod nVidia-je i kod ATI-ja za nekih 50%, a cena jeftinijeg modela ce ti po mojim pretpostavkama biti 150 evra za jeftiniji model, 200 evra za jaci model, uvek je tako bilo,...

Pozdrav!


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
NastyB Re: ... 22.12.2008. 14:58 #85014

status: user
broj poruka: 729
Njima bi bilo mnogo bolje da predstave jedne ZAISTA DOBRE drajvere umesto što izbacuju nove kartice. U tome ih nVidija šije za tri koplja...

ATI cards are like buses... They`re huge, red and have bad drivers. But nVidia is like Rolls Royce, you can have a perfect drive but the car is too damn expensive.
American Grafitti revisited



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Re: ... 22.12.2008. 15:16 #85020

status: user
broj poruka: 7761
Onako realno da li si ikad imao problema sa ATi karicama u nekom od programa a da to nije igra?
Ja nikad nisam imao problema sa njima.
Ali svojevremeno kad sam ucio 3DS Max (tada v4.xx) i kad sam pokusao da poteram OpenGL na GF2 MX400 uvek sam popio reset racunara.
Na ATi Rage to mi se nije dogadjalo..
Zasto?
Pojma nemam.

Sad je to bolje ali onda je to bila misaona imenica za zelene.

I dalje mislim da je igranje lakse (ne i bolje) na zelenim karticama buduci da razvojni timovi dobijaju kintu za onaj logo na pocetku svake igre.

Sve je to stvar marketinga i nista vise.

I da ne zaboravim na ATi karte samo ATi display driver i nikakav CC ili CCC.
Ko hoce da klokuje ATi TrayTool poslednja verzija i to je to.

Tomato Republic Of Serbia !!!

:: Njima bi bilo mnogo bolje da predstave jedne ZAISTA DOBRE drajvere umesto što izbacuju nove kartice. U tome ih nVidija šije za tri koplja..
::
:: ATI cards are like buses... They`re huge, red and have bad drivers. But nVidia is like Rolls Royce, you can have a perfect drive but the car is too damn expensive.
:: American Grafitti revisited
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 @MaliAbner 22.12.2008. 15:59 #85021

status: user
broj poruka: 6088
Džaba brate pokušavaš da objasniš, kad niko neće da te sluša. I ja sam par puta naveo gotovo isto što i ti, ali od toga nema vajde. Ne slušaju ni oni koji imaju Radeone, a oni sa DžiForsovima, da ne pričam. Bolje je da ćutimo, kada nemamo pojma.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Ima li neki link za te informacije??? 22.12.2008. 16:36 #85026

status: user
broj poruka: 3737
Neki ipak slušaju i upijaju kao sunđer(selektivno)
a sta ti ja znam...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rammulino Re: @MaliAbner 22.12.2008. 16:38 #85027

status: user
broj poruka: 386



:: Džaba brate pokušavaš da objasniš, kad niko neće da te sluša. I ja sam par puta naveo gotovo isto što i ti, ali od toga nema vajde. Ne slušaju ni oni koji imaju Radeone, a oni sa DžiForsovima, da ne pričam. Bolje je da ćutimo, kada nemamo pojma
::
::
:

Pa to je klasicni debilizam.Ja sam imao i jedne i druge karte.Ati mi se vise svidja.ZAto sto je `srpska karta` (karta za nas srpski dzep),a i kvalitetna je.sto se tice drivera ja nemam nikakvih problema sa atijem.a i ako zatreba nije mi tesko da skinem nove drivere.
Iskreno jedva cekam da ati izbaci nove serije karti,zato sto bi valjda trebalo jos dodatno pasti cena postojecih koje se vrte po trzistu,a koje su aktuelne.
Hvala na ovoj informaciji o novoj seriji koju planiraju da izbace.
Meni je doticna vest dospela do mozga,za razliku od nekih kojima je draze da izigravaju drvene nvidijine advokate 0_o
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zmajko ... 22.12.2008. 16:39 #85028

status: user
broj poruka: 1228
Nisu normalni sa tim novim turbo-mega proseravanjima... Bolje bi bilo i jednima i drugima da malo olade sa cenama, a ne da se utrkuju koja ce kartica da potera Crysis na 150 frejmova i to na rezolucijama od 1 000 000 x 800 000.
Nesto sumnjam da ih (fabrike) izrada cele kartice kartice izadje preko 50-60$ sa sve oklopima i kulerima koji izgledaju kao da su skinuti sa helisa.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Skoves I gde kraj... 22.12.2008. 20:28 #85051

status: user
broj poruka: 237
Zanima me samo dokle ce to ici na kraju necemo igrati igrice no filmove :)

Kosovo je Srbija! Sve ostalo je.....Delta :(

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
skeptik ATI,NVIDIA 22.12.2008. 20:53 #85053

status: user
broj poruka: 31
Svi vi jako dobro znate da su Intel i Nvidia nr.1,ali.. da nije toga ali bilo bi sve super.Za mnogo manje para mozete imati definitivno extra masinu,a to je AMD i ATI,koja po svojoj prilici ne zaostaje puno,a daleko pristupacnija je od prve varijante,razmislite.....


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 Re: ATI,NVIDIA 22.12.2008. 21:29 #85056

status: user
broj poruka: 9122
4870X2 je najbrza karta za siroko trziste, znaci Intel,ATI je najbrza platforma sada,...

Pozdrav!


:: Svi vi jako dobro znate da su Intel i Nvidia nr.1,ali.. da nije toga ali bilo bi sve super.Za mnogo manje para mozete imati definitivno extra masinu,a to je AMD i ATI,koja po svojoj prilici ne zaostaje puno,a daleko pristupacnija je od prve varijante,razmislite....
::
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Nvidia vs ATI istrosena tema 22.12.2008. 22:13 #85060

status: user
broj poruka: 7700
PC uopste nije isplativa platforma za igrice ,kako izadje nova igra ,nekom zafali memorija ,ili mu treba nova grafa .Po meni najisplativija platforma za igrice je Sony playstation 3 koji odmah daje optimalne rezolucije za igrice koje su iste kao za PC .Nema zezanja ,dodajem memoriju,kupujem novu plocu itd...Noviji TV imaju svi hdmi ulaz ,prikljucis lepo i igras se ko covek.Da li u PS3 neko broji frejmove,suludo,.E sad kao sto je PS3 najisplativija za igrice, tako je ATI najipslativiji za PC po mom misljenju.Nvidia gubi trziste to je cinjenica ,trziste najbolje govori ko je broj 1.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
stcomp napokon glas razuma 22.12.2008. 23:07 #85068

status: user
broj poruka: 149
svaka cast obradmi napokon neko ko misli kao ja, PC nije za igranje mrzi me da nabrajam razloge vise vec sam pisao na tu temu vise puta tako da izbor grafike zavisi od ukusa, navike i kolicine novca, o 10% u brzini necu da raspravljam a markovi i ostala njesra su za malu decu.KRAJ
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum Re: Re: Re: ... 23.12.2008. 00:27 #85083

status: user
broj poruka: 12785
Pa ne bih bas nazvao opengl misaonom imenicom na nvidia kartiacama, jer od 1997 koristim nvidiu, i nikad, ali bas nikad nisam ni imao, niti cuo za ijedan problem sa opengl-om...

A drugo, to sto ATI kartice pate od losijih performansi i drajvera, nije kriv nikakav marketing, jer taj animirani logo ne donosi ubrzanja...
__________________
Scourge of PCBerza

:: Onako realno da li si ikad imao problema sa ATi karicama u nekom od programa a da to nije igra
:: Ja nikad nisam imao problema sa njima
:: Ali svojevremeno kad sam ucio 3DS Max (tada v4.xx) i kad sam pokusao da poteram OpenGL na GF2 MX400 uvek sam popio reset racunara.
:: Na ATi Rage to mi se nije dogadjalo..
:: Zasto?
:: Pojma nemam.
::
:: Sad je to bolje ali onda je to bila misaona imenica za zelene
::
:: I dalje mislim da je igranje lakse (ne i bolje) na zelenim karticama buduci da razvojni timovi dobijaju kintu za onaj logo na pocetku svake igre.
::
:: Sve je to stvar marketinga i nista vise
::
:: I da ne zaboravim na ATi karte samo ATi display driver i nikakav CC ili CCC
:: Ko hoce da klokuje ATi TrayTool poslednja verzija i to je to
::
:: Tomato Republic Of Serbia !!
::
:: :: Njima bi bilo mnogo bolje da predstave jedne ZAISTA DOBRE drajvere umesto što izbacuju nove kartice. U tome ih nVidija šije za tri koplja..
:: ::
:: :: ATI cards are like buses... They`re huge, red and have bad drivers. But nVidia is like Rolls Royce, you can have a perfect drive but the car is too damn expensive.
:: :: American Grafitti revisited
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum Re: Nvidia vs ATI istrosena tema 23.12.2008. 00:32 #85085

status: user
broj poruka: 12785
Dokle god ima ljudi koji cene kvalitet i performanse, nvidia ce biti tu, izgubila trziste ili ne.

Svaka konzola drzi korak sa igrama relativno 2 godine od izlaska. PS3 ima sada lepu grafiku, ali za 2-3 godine ce lako da ga pregazi novija generacija igara. Kao sto je sve bilo lepo i slatko kad se pojavio PS2, dok se nije pojavio Killzone i pokazao koliko se kozola muci da izvuce jedva 20 frejmova... A kad konzolu pregazi vreme ostaje ti samo da kupis novu...
__________________
Scourge of PCBerza

:: PC uopste nije isplativa platforma za igrice ,kako izadje nova igra ,nekom zafali memorija ,ili mu treba nova grafa .Po meni najisplativija platforma za igrice je Sony playstation 3 koji odmah daje optimalne rezolucije za igrice koje su iste kao za PC .Nema zezanja ,dodajem memoriju,kupujem novu plocu itd...Noviji TV imaju svi hdmi ulaz ,prikljucis lepo i igras se ko covek.Da li u PS3 neko broji frejmove,suludo,.E sad kao sto je PS3 najisplativija za igrice, tako je ATI najipslativiji za PC po mom misljenju.Nvidia gubi trziste to je cinjenica ,trziste najbolje govori ko je broj 1.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646130.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs