Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
Sta moze PhenomII X4 940 Tested at Stock Speeds!
STRANA 1 OD 1
SkyFire Sta moze PhenomII X4 940 Tested at Stock Speeds! 25.12.2008. 00:59 T14011

status: user
broj poruka: 18472
Stigli su i prvi testovi.Evo cemu se treba nadati...Konacno bajka je privedeni kraju.Kao sto se i ocekivalo cudo nismo ni docekali..

http://www.techpowerup.com/79688/Phenom_II_X4_940_Tested_at_Stock_Speeds.html

Malo poboljsanje a toliko prasine se diglo...Zalosno


I Want to believe - The truth is out there

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dragster ... 25.12.2008. 01:14 #85381

status: user
broj poruka: 41
Ja iskreno nisam ni ocekivo nista posebno.Ovo kolko vidim je losije i od intela q6600.Nikad amd nece ni stici intel,mogu ljudi da se nadaju ali zna se ko kosi a ko vodu nosi.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psyman Re: Sta moze PhenomII X4 940 Tested at Stock Speeds! 25.12.2008. 01:30 #85383

status: user
broj poruka: 1046
ajoj kolega koliko te placaju intel/nvidiapo meni i ovo je fin pomaksacekajmo jos malo.


:: Stigli su i prvi testovi.Evo cemu se treba nadati...Konacno bajka je privedeni kraju.Kao sto se i ocekivalo cudo nismo ni docekali..
::
:: http://www.techpowerup.com/79688/Phenom_II_X4_940_Tested_at_Stock_Speeds.htm
::
:: Malo poboljsanje a toliko prasine se diglo...Zalosno
::
::
:: I Want to believe - The truth is out there
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Re: Sta moze PhenomII X4 940 Tested at Stock Speeds! 25.12.2008. 01:40 #85386

status: user
broj poruka: 18472
Ih samo da znas...Evo sad kupujem kucu,namlatio sam se para ...P.S.Nema tu cek je pocelo i polako..Arhitektura je gotova i to je sto je...Nov stepping moze samo da donese poboljsanja na polju OC-a i manjeg zagrevanja ali na polju brzine stoji onako koliko arhitektura dozvoljava!

I Want to believe - The truth is out there



:: ajoj kolega koliko te placaju intel/nvidiapo meni i ovo je fin pomaksacekajmo jos malo
::
::
:: :: Stigli su i prvi testovi.Evo cemu se treba nadati...Konacno bajka je privedeni kraju.Kao sto se i ocekivalo cudo nismo ni docekali..
:: ::
:: :: http://www.techpowerup.com/79688/Phenom_II_X4_940_Tested_at_Stock_Speeds.htm
:: ::
:: :: Malo poboljsanje a toliko prasine se diglo...Zalosno
:: ::
:: ::
:: :: I Want to believe - The truth is out there
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Tresla se gora,rodio se Mis! 25.12.2008. 02:35 #85388

status: user
broj poruka: 18472
Uh kako volim ovo da kazem a jos kad je sve lepo cinjenicama potkrepljeno...
Nego evo cisto radi poredjenja na istoj brzini :

http://img116.imageshack.us/my.php?image=proofintelyorkfield30ghnk3.jpg

P.S.Ljudi sta je sa obradmi-jem>?Od kako je nVidia povratila krunu coveka nema ni za zivu glavu Mozda nisam trebao ni ovo da postujem,upasce nam covek u tesku depresiju

Inace da se sad ogradim posto ovde ima dosta ratobornih usera (a pogotovu iz AMD tabora) sa sklonoscu da odmah pocnu da pljuju...Sve je ovo sala,naglasavam (mislim ovaj deo bez onih testova tamo) Peace Brothers - Intel Rules

I Want to believe - The truth is out there



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dragster ... 25.12.2008. 02:53 #85390

status: user
broj poruka: 41
brate nije lepo od tebe,nisi human.Poubijaces ljude,haha.Salu na stranu vidi se da amd jos uvek treba da radi sto pokazuje taj link koji si nam dao.Rekose bice brzi i od q serije u 45nm ,navodno na istom kloku i rekose da ce i nehalemu da parira,Napredak postoji ali izgleda da nije onakav kolko su o njemu prical.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: ... 25.12.2008. 02:58 #85392

status: user
broj poruka: 18472
U igrama su se dosta poboljsali sto gamer-ima ide u prilog..Inace kad krenu i AM3 platforme sa podrskom za DDR3 memoriju bice im jos bolje performanse..Za sad to je sto je..Nada je besplatna

I Want to believe - The truth is out there



:: brate nije lepo od tebe,nisi human.Poubijaces ljude,haha.Salu na stranu vidi se da amd jos uvek treba da radi sto pokazuje taj link koji si nam dao.Rekose bice brzi i od q serije u 45nm ,navodno na istom kloku i rekose da ce i nehalemu da parira,Napredak postoji ali izgleda da nije onakav kolko su o njemu prical
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG Eeee, a sta tek ne moze PhenomII 25.12.2008. 03:15 #85396

status: user
broj poruka: 1586
Jes da sam AMD-ovac ali ovako nesto je bilo i za ocekivati... Ama ich nisam iznenadjen... Intel je dokazao svoju superiornost... mozda...

Cekam da izadju novi dual core Athloni pa tek onda menjam masinu, hehehe

A i bre stvarno nisi si human, ti nisi covek... Mislim da sve sto kazes na ovome svetu, da to nije istina... :o)

Cekam da izadju novi dual core Athloni pa tek onda menjam masinu, hehehe


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Eeee, a sta tek ne moze PhenomII 25.12.2008. 03:24 #85399

status: user
broj poruka: 18472

Ovaj boldovani deo ti je pravi..Oftopic ali da mi je znati gde imaju da se skinu svi ti smehotresni klipovi?Neke imam ali dosta toga i nemam?!


Mislim da sve sto kazes na ovome svetu, da to nije istina... :o)

I Want to believe - The truth is out there
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG Ideja 25.12.2008. 03:53 #85406

status: user
broj poruka: 1586
Ima da napravim anketu na ulici `Sta mislite o proizvodjacima AMD i Intel?`, reprezentativni uzorak 50+ god. Mozda naletim na neku babu koja ima novi model CPU-a po novom metodu

I ja tragam za gomilom tih klipova

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 25.12.2008. 03:55 #85407

status: user
broj poruka: 12057

Ako mene pitaš Sky, samo neka AMD raducka, koliko god može. Kad bi se Via i Cyrix vratili u igru u CPU segmentu, e to bi bila ludnica. Bili bi krš kao i uvek, ali bi bila ludnica sa Socketima, memorijama.....bilo bi zanimljivo. AMD to neće sebi dozvoliti. Drži korak i to je važno.

I ponavljam, uvek ću kupiti ono što je bolje, i to bolje u onim stvarima koje meni znače. Nekima znači manja cena, nekima znači manja potrošnja, nekima da se kida od overclocka, nekima da podržava DDRX, da ima ovo ili ono u BIOS-u..., bla bla ....kombinacije su beskonačne.

Intel ili AMD, kupiću ono što mi u datom trenutku više odgovara. Ende.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Hoping for the best but expecting the worst.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Evo jos testova 25.12.2008. 08:40 #85450

status: user
broj poruka: 7700
http://my.ocworkbench.com/2008/asrock/ASRock-AOD790G-128M-running-Phenom-II-X4-940-overclocking/Phenom_II_X4-3dmark06-and-3dmark-vantage-3.htm

Testirani su Deneb na 3ghz ,QX9770 na 3,2 ghz i Core I 7 na 3 ghz
sa istom grafickom Ati 4850.


Mislim da je ovo ipak dobar rezultat za Deneb s obzirom da je bolji od QX9770 u 3 dmark vantage.U igricama nema razlike.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Nepopravljivi 25.12.2008. 09:01 #85451

status: user
broj poruka: 6088
Svi dobro znamo da ti Sky nikada nećeš kupiti AMD-ov procesor i ATi-jevu kartu, a s obzirom da su po tebi Intel i nVidija večno suvereni vladari, ja se ne bih ni bakćao inferiornim Fenomima i Radeonima, zato što bi mi to bilo ispod časti. Ostavi ti nama, jadu i bedi, da procenimo koliko je šta iz AMD-ove kuhinje dobro, a ako nije, Intel i nVidija su uvek na raspolaganju. A ti se lepo potrudi da produžiš svog (GTX-a) za koji centim, kako bi izbio na prvo mesto najdužih na onoj listi. To bi ti bilo pametnije, nego da veđaš masu ljudi koji nemaju love na bacanje kao ti da kupuju Šit(n)tela i neVidiju.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
skid Sta moze PhenomII X4 940 Tested at Stock Speeds! 25.12.2008. 09:53 #85455

status: user
broj poruka: 179
OK već i vrapci znaju da je Intel brži od AMD-a, ali voleo bih da vidim da se uporede Intel i AMD istog cenovnog ranga, jer je mnogo više ljudi kojima je cena najvažniji faktor za kupovinu komponenti. Mali je procenat onih koji ne gledaju na cenu pri kupovini ( mizeran procenat ). Isto tako znamo da 90 % ljudi koristi računar za igranje i multimediju a preostali za ozbiljan rad, a AMD je ipak bolji za igranje od Intel-a. Znaju oni šta i zašto prave i zbog čega su im cene niže od konkurencije. Mene lično ne zanima da li će mi otvarati Firefox 0,8 sekundi sporije ili dizati windows nešto duže, dokle god radi i mogu da pokrenem sve što hoću na računaru. Zašto bi davao mnogo para više za nešto bolje performanse kada mi i sa AMD-om sve radi. Još od K6 sa AMD-om nisam imao nijedan problem, a i pre toga sa Cyrix-om. Imao sam i Intela svojevremeno i takođe nisam imao problema.
Skid

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
FatZadd ... 25.12.2008. 09:53 #85456

status: user
broj poruka: 140
JA bas nesto neverujem u ovo jer:
Najbolji rezultati u igrama su postignuti sa AMD procesorima. Naime, moj drug je pre preso Wolfenstein na AMD-u nego drugi na Intel-u.`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
io62s .... 25.12.2008. 10:48 #85461

status: user
broj poruka: 371
Ja se nadam da si ti to licno probao, da ne pricas napamet po nekim rezultatma sa neta, koji kao sto svi uvek pricaju nisu merodavni....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psyman Re: Re: 25.12.2008. 12:58 #85474

status: user
broj poruka: 1046
::
:: Intel ili AMD, kupiću ono što mi u datom trenutku više odgovara. Ende
::

za ovo ti skidam kapu.ende!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum Re: Evo jos testova 25.12.2008. 20:26 #85521

status: user
broj poruka: 12785
Gde si majke ti nasao taj levi sajt? Nema nista od toga dok guru3d ne odradi test... do tad preskaci te photoshop slike...
__________________
Scourge of PCBerza

:: http://my.ocworkbench.com/2008/asrock/ASRock-AOD790G-128M-running-Phenom-II-X4-940-overclocking/Phenom_II_X4-3dmark06-and-3dmark-vantage-3.ht
::
:: Testirani su Deneb na 3ghz ,QX9770 na 3,2 ghz i Core I 7 na 3 gh
:: sa istom grafickom Ati 4850
::
::
:: Mislim da je ovo ipak dobar rezultat za Deneb s obzirom da je bolji od QX9770 u 3 dmark vantage.U igricama nema razlike.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi To ti je sajt sa amd zone 25.12.2008. 21:11 #85541

status: user
broj poruka: 7700
https://www.amdzone.com vrlo posecen sajt nije levi uopste ,znaci Daum malo ukljuci mozak pa pretrazi net.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Da zaboravih 25.12.2008. 21:18 #85543

status: user
broj poruka: 7700
Slozio bih se sa tobom ,guru3d je jedan od realnijih sajtova,Deneb treba da izadje za nedelju dana u maloprodaju pa cemo videti testove.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646130.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs