Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
Test nVidia 295 GTX
STRANA 1 OD 1
neXus2000 Test nVidia 295 GTX 01.01.2009. 15:59 T14169

status: user
broj poruka: 3346
Test kartice.
http://www.guru3d.com/article/geforce-gtx-295-preview/1
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Dobra je grafa 01.01.2009. 16:07 #86603

status: user
broj poruka: 7700
ali Ati 4870x2 opet bije vise pixela u toliko pominjanom Crysis-u rez.2560x1600

http://www.guru3d.com/article/geforce-gtx-295-preview/10

Cenim napore Nvidia ,ali mislim da treba da izadju sa necim tehnoloski novim.Ovo je varijacija na istu temu.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 Drajveri.... 01.01.2009. 16:19 #86604

status: user
broj poruka: 3346
Kao i uvek drajveri su u pitanju.
Dobro se ponasa kao nesto sto je tek izaslo.
A i za primer nvidijini drajveri za 8xxx i 9xxx stvarno daju poboljsanja od 15tak posto.
Devil May Cry koji ima benchmark u sebi i jedna od najbolje optimizovanih igara za PC, sa starim drajverima, pre 15%, mi je davao pad i do 45fps, sada nikako da padne ispod 65. Sve na 8800GT.
A i ko koristi 2560x1600, tj. ima monitor???

A i bolje da sacekamo kartice sa shaderima 5 :D

remSe se u tehnologiju :D

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Ne sporim ja da je losa grafa 01.01.2009. 16:41 #86608

status: user
broj poruka: 7700
Te vece rezolucije dolaze do izrazaja na vecim lcd TV preko 30 incha sa po 3 hdmi ulaza,samo sam komentarisao test,naravno moze da se igra i na manjim rezolucijama.Recimo igrao sam Fifa 2008 na PS3 na 40 incha primeti se razlika ,tu je isto Nvidia grafika ,a igrao sam i na Nintendo WII gde je Ati Holywood grafika ,buducnost grafickih ce biti ko moze vise da ponudi na vecim rezolucijama.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nvidia8800 Re: Drajveri.... 01.01.2009. 16:48 #86609

status: user
broj poruka: 168
Ja koristim tu rezoluciju na Dell 30` monitoru i sve ispod toga ne lici ni na sta. Stoga, ipak je bitna ta rezolucija. Svaka grafa u nizim rezolucijama radi relativno OK dok su u visokm rezolucijama slabe skoro svaka...




:: Kao i uvek drajveri su u pitanju
:: Dobro se ponasa kao nesto sto je tek izaslo
:: A i za primer nvidijini drajveri za 8xxx i 9xxx stvarno daju poboljsanja od 15tak posto
:: Devil May Cry koji ima benchmark u sebi i jedna od najbolje optimizovanih igara za PC, sa starim drajverima, pre 15%, mi je davao pad i do 45fps, sada nikako da padne ispod 65. Sve na 8800GT
:: A i ko koristi 2560x1600, tj. ima monitor??
::
:: A i bolje da sacekamo kartice sa shaderima 5 :
::
:: remSe se u tehnologiju :
::
::
:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Ej, 30 inča 01.01.2009. 17:02 #86612

status: user
broj poruka: 6088
Ko bre šiša 30 inča, kada je GTX280 i verovatno taj novi bolji od 4870X2 u 800×600, a kada je bolji u toj rezoluciji, on je automatski bolja karta od Radeona. Mislim, znate veš na šta mislim.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Stara vest-Spavate na casu! 01.01.2009. 17:44 #86615

status: user
broj poruka: 18472
Test je stari a kad je vec postavljen treba ga procitati do kraja...Driver-i koji su korisceni su standard driver-i 180.88 Beta i to beta bez podrske za dual GPU sto pokazuje koliko je ova arhitektura samo stabilna i koliko ce karta da skalira sa performansama tek kada izadju zvanicno driver-a za ovu kartu...Smesno je i porediti 4870X2 sa ovom kartom jer realno nema sta da trazi dal bila stara il nova tehnologija nVidia ce uvek imati brze kartice i to se zna od pamtiveka..4870 X2 nije konkurent GTX 295 vec je bila konkurent GTX280 ..Test je izbacen najvise zbog poredjenja dve Dual GPU karte.90% populacije nema pojma ni iz cega se karta sastoji,kakav je nacin proizvodnje i sl vec ih interesuje ono sto je svakom i najbitnije a to su performanse.....Ono sto se u prvi momenat videlo od GTX295 je zaista impresivno i performanse su za respekt..Do sad,karta koja najvise obecava o odnosu na prethodne dual modele koji su morali dobro da se presteluju i da imaju peglane driver-a da bi radili ok sto ovde cak i nije slucaj..


http://www.overclockersclub.com/reviews/gtx295/

Ovde je takodje radjen jos potpuniji test sa isto tako ofisijelnim driver-om 180.47 (``As a package, the GTX 295 seems to work well with the initial driver release for this product - something that not always happens!``)..
GT300 - GTX 350 je vec spreman ali ATI nema sta da izbaci da bi konkurisali u ovoj klasi ni priblizno tako da je finalni proizvod GTX350 odlozen!U 55nm nVidia je definitivno oduvala konkurenciju i nema govora..ATI ce morati da spusti cene da bi osvojio jedan deo trzista i to je vec u planu tako da ce i nVidia da bi ispratila korak na trzistu u cenovnom rangu morati i ona da prati bez obzira na veliki raspon u performansama i eto nama jednog monstrumcica po nekoj normalnijoj ceni...

Ono sto je bitno je da se oni peglaju medjusobno kako god umeju a mi da dobijamo kvalitetan proizvod za manje para..





I Want to believe - The truth is out there



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 01.01.2009. 18:10 #86621

status: user
broj poruka: 12785
Momci izgleda da ste propustili cas joge...
__________________
Scourge of PCBerza

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: ... 01.01.2009. 18:14 #86622

status: user
broj poruka: 18472
Ja im to non-stop pricam ali ljudi vole da kidaju sami sebi zivce a uz to da lupaju gluposti

I Want to believe - The truth is out there



:: Momci izgleda da ste propustili cas joge..
:: _________________
:: Scourge of PCBerza
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum Re: Dobra je grafa 01.01.2009. 18:20 #86623

status: user
broj poruka: 12785
Jel vi stvarno mislite da ako budete hvalili toliko taj Ati da ce on nekako biti brzi?

Tehnoloski novo? Ova varijacija je ocigledno dovoljna da u svakoj mogucoj rezoluciji bude ispred 4870x2...

GTX je jednio bio ispod ATI-a u 2560x1600 i to samo zato sto je pre-release karta, i koristi postojece drajvere koji nemaju podrsku za GTX...

A nisi zaboravio da pomenes da je GTX u svim ostalim testovima i svim ostalim rezolucijama daleko ispred x2?

Niste mi jasni ljudi, toliko ste zaludjeni za taj Ati da cak i ovakav ocigledan test vam nije dovoljan da shvatite da je Ati uvek bio i uvek ostao iza nVidie...
__________________
Scourge of PCBerza

:: ali Ati 4870x2 opet bije vise pixela u toliko pominjanom Crysis-u rez.2560x160
::
:: http://www.guru3d.com/article/geforce-gtx-295-preview/1
::
:: Cenim napore Nvidia ,ali mislim da treba da izadju sa necim tehnoloski novim.Ovo je varijacija na istu temu
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Scyter Re: 01.01.2009. 18:22 #86624

status: user
broj poruka: 8139
ova gtx 295 je azdaja,a tek gtx300.......Nvidia sledece godine treba da izbaci jedno 10 novih grafika.Evo i linka koje grafe treba da izbaci:

http://www.benchmark.rs/forum/showthread.php?t=185031

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum Re: Dobra je grafa 01.01.2009. 18:23 #86625

status: user
broj poruka: 12785
Bije 5fps vise. Uraaa!!!
__________________
Scourge of PCBerza

:: ali Ati 4870x2 opet bije vise pixela u toliko pominjanom Crysis-u rez.2560x160
::
:: http://www.guru3d.com/article/geforce-gtx-295-preview/1
::
:: Cenim napore Nvidia ,ali mislim da treba da izadju sa necim tehnoloski novim.Ovo je varijacija na istu temu
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Re: 01.01.2009. 18:25 #86627

status: user
broj poruka: 18472
Novi su chip-ovi ali ce najvise da izbace karti za srednji segment...Nista u najavi do GTX350 za Hi End Range.

I Want to believe - The truth is out there



:: ova gtx 295 je azdaja,a tek gtx300.......Nvidia sledece godine treba da izbaci jedno 10 novih grafika.Evo i linka koje grafe treba da izbaci
::
:: http://www.benchmark.rs/forum/showthread.php?t=18503
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Scyter Re: Re: Re: 01.01.2009. 18:29 #86628

status: user
broj poruka: 8139
sve ce da budu extra grafe mnogo ce se manje grejati i moci ce dobro da se oc.Konacno se posrecilo i nama zelenbacima

:: Novi su chip-ovi ali ce najvise da izbace karti za srednji segment...Nista u najavi do GTX350 za Hi End Range
::
:: I Want to believe - The truth is out there
::
::
::
:: :: ova gtx 295 je azdaja,a tek gtx300.......Nvidia sledece godine treba da izbaci jedno 10 novih grafika.Evo i linka koje grafe treba da izbaci
:: ::
:: :: http://www.benchmark.rs/forum/showthread.php?t=18503
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Re: Re: Re: 01.01.2009. 18:33 #86629

status: user
broj poruka: 18472
E to stoji..To je tacno..Jos samo da koriguju cene i bice bez mane.

I Want to believe - The truth is out there



:: sve ce da budu extra grafe mnogo ce se manje grejati i moci ce dobro da se oc.Konacno se posrecilo i nama zelenbacima
::
:: :: Novi su chip-ovi ali ce najvise da izbace karti za srednji segment...Nista u najavi do GTX350 za Hi End Range
:: ::
:: :: I Want to believe - The truth is out there
:: ::
:: ::
:: ::
:: :: :: ova gtx 295 je azdaja,a tek gtx300.......Nvidia sledece godine treba da izbaci jedno 10 novih grafika.Evo i linka koje grafe treba da izbaci
:: :: ::
:: :: :: http://www.benchmark.rs/forum/showthread.php?t=18503
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gman stvar 01.01.2009. 23:47 #86658

status: user
broj poruka: 1111
je do monitora
koji i pored svih losih strana slike koje prikazuju, a u odnosu na crt, rade ekstra lose u rezolucijama nizim od nativne
lcd-i nisu ni priblizno dobri kao crt, ima tu naravno mnogo mesta za napredak
ipak je crt tehnologija stara pola veka, valjda ce i lcd za to vreme doci blizu savrsenstva
evo upravo mi je na stolu , pored starog crt-a i cupikin laptop, koji jos ima i dobar display, pola detalja se ne vidi, bas se primeti koliko manje boja, tj. nijansi moze da prikaze, kontrast uzas, probijanje pozadinskog osvetljenja, a da ne pricamo o crnoj, odnosno sivoj, boji
kenjacu o lcd-ima dok sam ziv
koliko ja vidim jedina dobra stvar je sto zauzimaju manje mesta
nisu losi za stacionarne slike


ulsi

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: stvar 02.01.2009. 00:02 #86659

status: user
broj poruka: 12057

Jesi ti video uživo neki S-PVa ili S-IPS monitor ? E moj prijatelju, .....dok si živ...kome ti teraš inat ?!?!?
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Hoping for the best but expecting the worst.


:: je do monitor
:: koji i pored svih losih strana slike koje prikazuju, a u odnosu na crt, rade ekstra lose u rezolucijama nizim od nativn
:: lcd-i nisu ni priblizno dobri kao crt, ima tu naravno mnogo mesta za napreda
:: ipak je crt tehnologija stara pola veka, valjda ce i lcd za to vreme doci blizu savrsenstv
:: evo upravo mi je na stolu , pored starog crt-a i cupikin laptop, koji jos ima i dobar display, pola detalja se ne vidi, bas se primeti koliko manje boja, tj. nijansi moze da prikaze, kontrast uzas, probijanje pozadinskog osvetljenja, a da ne pricamo o crnoj, odnosno sivoj, boj
:: kenjacu o lcd-ima dok sam zi
:: koliko ja vidim jedina dobra stvar je sto zauzimaju manje mest
:: nisu losi za stacionarne slik
::
::
:: uls
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum Re: stvar 02.01.2009. 01:01 #86667

status: user
broj poruka: 12785
Ja bi rekao da ocigleno nisi video S-IPS ili S-PVA monitor kad tako pricas. A taj `cupikin` laptop ima TN panel, budzetne izrade...

Mogao bi malo da prikupis iskustva na tu temu...
__________________
Scourge of PCBerza

:: je do monitor
:: koji i pored svih losih strana slike koje prikazuju, a u odnosu na crt, rade ekstra lose u rezolucijama nizim od nativn
:: lcd-i nisu ni priblizno dobri kao crt, ima tu naravno mnogo mesta za napreda
:: ipak je crt tehnologija stara pola veka, valjda ce i lcd za to vreme doci blizu savrsenstv
:: evo upravo mi je na stolu , pored starog crt-a i cupikin laptop, koji jos ima i dobar display, pola detalja se ne vidi, bas se primeti koliko manje boja, tj. nijansi moze da prikaze, kontrast uzas, probijanje pozadinskog osvetljenja, a da ne pricamo o crnoj, odnosno sivoj, boj
:: kenjacu o lcd-ima dok sam zi
:: koliko ja vidim jedina dobra stvar je sto zauzimaju manje mest
:: nisu losi za stacionarne slik
::
::
:: uls
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646130.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs