Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
AMD Phenom II X4 postavio novi 3DMark06 svetski rekord
STRANA 1 OD 2  
obradmi AMD Phenom II X4 postavio novi 3DMark06 svetski rekord 19.02.2009. 11:19 T15580

status: user
broj poruka: 7700
Tim iz Finske je napravio 35698 poena u 3dmark06 .

U pitanju je bila sledeca konfiguracija :
ASUS M4A79T Deluxe AM3 ploca
2GB of Corsair`s XMS3-2133 DDR3
dve ATI Radeon 4870 X2
Thermaltake Toughpower 1200W, Tagan BZ 1300W napajanje.
Phenom II X4 processor, klokovan na 6187MHz.
Za graficku su upotrebljavani standarni kuleri ,
Za CPU Dragon F1 Extreme Edition Full Copper LN2 cooling system.
Tim iz Finske.
http://news.softpedia.com/news/AMD-Phenom-II-X4-Sets-New-3DMark06-World-Record-104790.shtml

http://news.softpedia.com/newsImage/AMD-Phenom-II-X4-Sets-New-3DMark06-World-Record-2.jpg/

http://www.youtube.com/watch?v=gwkzY8a8aFs&fmt=22
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE ... 19.02.2009. 12:01 #97700

status: user
broj poruka: 5696
Prastara vest...vec vidjeno...


A N G E L


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Nije prastara ovo je vest od sinoc 19.02.2009. 12:18 #97703

status: user
broj poruka: 7700
18th of February 2009, 08:06 GMT vidis kad je datirano.

Mozda si pomesao sa onim rekordom sa 3mark05 koji su postigli sa DDR2 .
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pufi re 19.02.2009. 13:05 #97708

status: user
broj poruka: 2196
ma to su sve sranje testovi,on ga klokuje na 6GHz i onda moze da ga baci,izgruva mu votazu 1.8v,to ne moze duze da radi od 20minuta,provereno,a i to je test sa azotom koji ne moze da radi u kucnim uslovima,

Ja moj PHENOM II 920 ne mogu da isteram preko 3.79GHz sa voltazom 1.536v uz HYPER TX2,eventualno kad bi imao bolji kuler mozda bi tesko isao na 4GHz

Ja sve ove testove ne priznajem!!!!!


BIOSTAR THE WAY OF LIFE

GIGABYTE JE ĐUBRE,NUKLEARNI OTPAD!!!!!!!!!!




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Takmice se sa Intelom 19.02.2009. 13:43 #97710

status: user
broj poruka: 7700
Prethodni rekord je drzao Nehalem,vise je ovo za marketing,u sustini tecni azot i nije za kucnu upotrebu.Ali cinjenica je da se tek sa DDR3 oko 2 ghz dobije na perfomansama ispod toga ne isplati se prelaziti na platformu sa DDR3.A ta DDR3 od 2 ghz je jos uvek skupa.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kedi biostar 19.02.2009. 13:45 #97711

status: user
broj poruka: 319
Pa naravno da ne mozhesh da ga isterash kad imash BIOSTAR plochu. A ovaj OC rekord sigurno ne priznajesh zato shto nije radjen na BIOSTAR plochama???

P.S.

Ti samo priznajesh BIOSTAR?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
doca80 Re: biostar 19.02.2009. 13:54 #97712

status: user
broj poruka: 3053
hehe,kapiram da je ovo napisano sa malom dozom podsmeha,ali ne treba bas podceniti Biostar ploce,pogotovo kad je oc potencijal u pitanju...Ja sam te Biostar ploce za AMD istestirao skoro sve,i mogu ti reci da cak i one najjeftinije(40-50e)poseduju odlican oc potencijal,DALEKO bolji od npr.Asus,Gigabyte,MSI ploca u istom cenovnom rangu(40-50e)...

KO RANO RANI,IL` JE PEKAR,IL` NIJE NORMALAN!!!

:: Pa naravno da ne mozhesh da ga isterash kad imash BIOSTAR plochu. A ovaj OC rekord sigurno ne priznajesh zato shto nije radjen na BIOSTAR plochama??
::
:: P.S
::
:: Ti samo priznajesh BIOSTAR?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kedi pekari 19.02.2009. 14:15 #97717

status: user
broj poruka: 319
Pa ne znam kako je napisao ali vidim da u svim postovima na ovom forumu uvek tera neku kontru! Svi pishu crno je crno a on uvek pishe belo.nwm Biostar je jako stara firma poznajem ih josh od 486 plocha verovatno on tada nije bio ni rodjen e sad da nisu nikad imali dobre ploche NISU. Tako da stvarno ne znam ko favorizuje biostar ovde u srbiji ali izgleda da ga favorizuju.(niko njega ne favorizuje nego imaju dobru nabavnu cenu iz kine) Ima milion boljih proizvodjacha od pomenutog.VIshe mi muka da pishem to ime.Ta firma pravi da kazhemo low cost ploche i za razliku od velikih brendova uopshte ni ne pomishljam da qpim istu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
doca80 Re: pekari 19.02.2009. 14:26 #97720

status: user
broj poruka: 3053
Pa opet je to stvar iskustva coveka koji procenjuje kvalitet neke ploce...neko ploce procenjuje na fazon:imao sam je radila je super,ekstra je ploca....a neko obrati paznju na strucne stvari,npr marke kondenzatora naponske sekcije,broj reklamacija u odnosu na broj prodatih ploca(ako imas radnju)...i jos puno stvari...Biostar je sasvim prosecna ploca po svemu koja u kombinaciji sa AMD procesorima radi izuzetno dobro,dok je za Intel-a dosta losa... Korisnici koji ne jure ekstremne performanse i vole AMD ce biti vise nego zadovoljni Biostar-om!!!

KO RANO RANI,IL` JE PEKAR,IL` NIJE NORMALAN!!!

:: Pa ne znam kako je napisao ali vidim da u svim postovima na ovom forumu uvek tera neku kontru! Svi pishu crno je crno a on uvek pishe belo.nwm Biostar je jako stara firma poznajem ih josh od 486 plocha verovatno on tada nije bio ni rodjen e sad da nisu nikad imali dobre ploche NISU. Tako da stvarno ne znam ko favorizuje biostar ovde u srbiji ali izgleda da ga favorizuju.(niko njega ne favorizuje nego imaju dobru nabavnu cenu iz kine) Ima milion boljih proizvodjacha od pomenutog.VIshe mi muka da pishem to ime.Ta firma pravi da kazhemo low cost ploche i za razliku od velikih brendova uopshte ni ne pomishljam da qpim istu
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kedi Re: Re: pekari 19.02.2009. 14:39 #97722

status: user
broj poruka: 319

Slazhem se sa tobom.

:: Pa opet je to stvar iskustva coveka koji procenjuje kvalitet neke ploce...neko ploce procenjuje na fazon:imao sam je radila je super,ekstra je ploca....a neko obrati paznju na strucne stvari,npr marke kondenzatora naponske sekcije,broj reklamacija u odnosu na broj prodatih ploca(ako imas radnju)...i jos puno stvari...Biostar je sasvim prosecna ploca po svemu koja u kombinaciji sa AMD procesorima radi izuzetno dobro,dok je za Intel-a dosta losa... Korisnici koji ne jure ekstremne performanse i vole AMD ce biti vise nego zadovoljni Biostar-om!!!
::
:: KO RANO RANI,IL` JE PEKAR,IL` NIJE NORMALAN!!!
::
:: :: Pa ne znam kako je napisao ali vidim da u svim postovima na ovom forumu uvek tera neku kontru! Svi pishu crno je crno a on uvek pishe belo.nwm Biostar je jako stara firma poznajem ih josh od 486 plocha verovatno on tada nije bio ni rodjen e sad da nisu nikad imali dobre ploche NISU. Tako da stvarno ne znam ko favorizuje biostar ovde u srbiji ali izgleda da ga favorizuju.(niko njega ne favorizuje nego imaju dobru nabavnu cenu iz kine) Ima milion boljih proizvodjacha od pomenutog.VIshe mi muka da pishem to ime.Ta firma pravi da kazhemo low cost ploche i za razliku od velikih brendova uopshte ni ne pomishljam da qpim istu
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pufi re 19.02.2009. 14:53 #97723

status: user
broj poruka: 2196
@KEDI,nemoj da jedes go*na,biostar ploce su jedne od najboljih sto se tice klokovanaja,kupi ti phenom II 920 i bas bi me interesovalo koliko bi je ti izgurao na nekoj GIGBYTE ili MSI itd....
ASUS M4N79 je nova ASUS-ova ploca sa 790GX CHIP-om ali ta ploca sa ovim pheomom nece bolje raditi i nece se nista bolje klokovati u odnosu na BIOSTAR,

CHIP JE JEDAN FIRMA JE JEDNO


NPR. BIOSTAR TF520 i TF560 su ploce koje su su svojjoj klasi najbolje, nema bolje,najbolji clock,najstabilnija je i malo kosta !!!!!!





BIOSTAR THE WAY OF LIFE

GIGABYTE JE ĐUBRE,NUKLEARNI OTPAD!!!!!!!!!!




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gogi1 PII 19.02.2009. 15:13 #97725

status: user
broj poruka: 2076



Ej nesto me opasno vuce ovaj novi PII, uskoro se transferujem na AMD, videcemo kako ce da ispadne. Kakav je PII u odnosu na q9550 klok za klok, recimo da su oba na 3.8ghz, pre svega u igrama.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Vidis Pufi ovaj naterao Phenom X3 720 na 4.2GHz na vazduh 19.02.2009. 15:15 #97726

status: user
broj poruka: 7700

http://www.fudzilla.com/index.php?option=com_content&task=view&id=12139&Itemid=1

Mnozilac 21, bus speed 200 .
OCZ memorija Gold modules doing 5-5-5-15 2.1v 1066
Gigabyte`s GA-MA790GP-DS4H

Ja licno nemam losa iskustva sa Biostar ,ali ne mozes da kazes ni da su vrh ,uporedjujuci
ih sa Asus deluxe serijom bilo koji socket.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kedi Re: re 19.02.2009. 15:19 #97728

status: user
broj poruka: 319
hahahha Nishta uzimam predstavnishtvo BIOSTAR-a i kad to budem uradio zaposhljavam tebe kao pr menadzera biostar-a. JEste u pravu si biostar je najbolji na svet-u.Odo qpim par komada i da uramim odmah. Pobedio si ipak je crno - belo :)


:: @KEDI,nemoj da jedes go*na,biostar ploce su jedne od najboljih sto se tice klokovanaja,kupi ti phenom II 920 i bas bi me interesovalo koliko bi je ti izgurao na nekoj GIGBYTE ili MSI itd...
:: ASUS M4N79 je nova ASUS-ova ploca sa 790GX CHIP-om ali ta ploca sa ovim pheomom nece bolje raditi i nece se nista bolje klokovati u odnosu na BIOSTAR
::
:: CHIP JE JEDAN FIRMA JE JEDNO
::
::
:: NPR. BIOSTAR TF520 i TF560 su ploce koje su su svojjoj klasi najbolje, nema bolje,najbolji clock,najstabilnija je i malo kosta !!!!!
::
::
::
::
::
:: BIOSTAR THE WAY OF LIF
::
:: GIGABYTE JE ĐUBRE,NUKLEARNI OTPAD!!!!!!!!!
::
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pufi re 19.02.2009. 16:19 #97738

status: user
broj poruka: 2196

Ja imam HYPER TX 2 i sa njim ne mogu da bas puno narokam voltazu,kad uzmen VENDETU 2,javicu vam rezultat!!!

BIOSTAR THE WAY OF LIFE

GIGABYTE JE ĐUBRE,NUKLEARNI OTPAD!!!!!!!!!!




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Pufi obrati paznju na ganged mod memorije i unganged t.j 128 bitni i 2x64 bit 19.02.2009. 16:29 #97740

status: user
broj poruka: 7700
Verovatno to imas u biosu ,vidim u testovima koriste ganged mod za bolji rezultat.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Jos malo pa gotovo 19.02.2009. 17:13 #97744

status: user
broj poruka: 18472
Ma ajde bre,sta se lozite..Cekajte da mi stigne GTX295 iz inostranstva pa ce taj rekord brzo da splasne
Sa novim Biosom Rampage teram preko 520 FSB,Yorkfield razvaljuje

I Want to believe - The truth is out there



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Vatra 19.02.2009. 17:28 #97745

status: user
broj poruka: 6643
Ha, ha... pravi znak da se AMD malo oporavio, doduše po pitanju konkurentnosti i atraktivnosti za ljude koji posećuju forume, a manje po pitanju para (ni intelu ne cveta više, nažalost za oba)...
Tako da se razvilo jedno ugodno prepucavanje, osim, što si dajem pravo da umesto admina, pufiju uvalim žuti karton i 10 sklekova u snegu zbog ružnih reči u afektu, koje bi valjalo da ispravi isprikom, pa da nastavi(mo-te). Sve je ovo izuzetna reklama za procesore i novu kupovinu, kao da nema ekonomske krize... kamo sreće.

Next - Next - Next - Accept - Ok ...? Eh? Jbt!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gman testovi 19.02.2009. 19:12 #97763

status: user
broj poruka: 1111
opet cu da napravim poredjenje sa automobilima, nekako mi to najlakse, na temu>da se ovi testovi ne vaze, mislim na ne standardne, nekucne pc-jeve
pa videste li vi negde, tj. na nekoj stazi, da je najbolje vreme napravio neki standardan auto
NE
uvek je nabrzi onom kojem motor traje najkrace, jer se mnogo vise goriva sagoreva, sto onda povlaci ubacivanje mnogo vise vazduha, sto sve zajedno povlaci mnogo vece pritiske i mnogo vece habanje, i smanjuje, mnogo smanjuje vek trajanja masine
zato se i koriste klase

tako da prica da ovi testovi nisu realne ne drze vodu
pa niko ne ocekuje da ces tako koristiti pc svaki dan, tj. ujutro kupovati novi, oko podneva sve ispodesavati, tacno u 13 hundred hours poceti test i do 13:05 doci do rezultata i ostati bez procesora i mozda i jos necega
do 13:10 vec poceti da razmisljas kako ti sve to nije trebalo, i kako si bacio gomilu novaca za ~400 sekundi testa
i naravno sutra ujutro ajmo jovo nanovo

pa bre


ulsi
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zajebani76 i7 & PII 19.02.2009. 21:20 #97784

status: user
broj poruka: 538
i7 je pogodio svoju ciljnu grupu, to su ljudi koji u poslu za racunarom intezivno koriste multitasking aplikacije. Cak i gameri sa malo dubljim dzepom imaju razloga da pazare i7 platformu zbog fantasticnih SLI i CF performansi. Samo mi nije jasni sta AMD gadja PII procesorima, 0,00001% ekstremnih overklokera, da bar obara sve rekorde na tim ekstremnim klokovima nego tek po neki Ono sto je PII doneo imali smo i sa Q9550 u performasama pa cak i koji procenat vise sve zavisi od aplikacije koja se koristi, jos uz to Q9550 nudi nekih 200-400mhz veci klok za 24/7.

PII ima zestok problem sa postizanjem kloka preko 3.8ghz cak i sa vodenim hladjenjem, ima izuzetaka ali Q9550 bez greske ide u najgorem slucaju 4.1ghz na vodi pa cak i do 4.5ghz sto PII postize teka kada ode u minus sa haldnjakom u pravom smislu te reci od 800e, govorim o klokovima za 24/7.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Uz postovanje Yorkfield koji je dobar CPU 19.02.2009. 21:57 #97793

status: user
broj poruka: 7700
Zajebani to bez greske q9550 na 4,1 ghz stvarno preterujes ,Imam ortaka ima sve moguce uslove za OC .GA-ep45-ds3, Q9550 ,LCpower 550 W ,Kingston hyperx 1066 ,Thermaltake kuler spusta 10 C temp u odnosu na obicni kuler ne moze da postigne vise od 3,6 ghz na q9550 i to kad postigne moze da gata u pasulj kad ce da mu pukne neka aplikacija.Ne iskljucujem mogucnost da ljudi entuzijasti tipa Sky nasviraju York do 4,1 ghz ,mozda covek ima vrh opremu itd.. ,ali to malo ljudi ima.Nemojmo preterivati.


http://www.fudzilla.com/index.php?option=com_content&task=view&id=12139&Itemid=1
Ovo ti je Phenom X3 720 na 4,2 ghz na vazduh .
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Uz postovanje Yorkfield koji je dobar CPU 19.02.2009. 22:13 #97796

status: user
broj poruka: 18472
Obrade Sky nikad nije isao ispod 1Ghz za svaki Intel kao osnovu.Ono sto je uvek islo je 1200-1300 Mhz za svaki dan.Sad upravo ganjam clock od 1400 Mhz + do 1500 Mhz za FSB od 500 sto je moguce postici sa ovim novim biosom za Rampage Formulu i dodatim Skew clockovima za CPU i NB!
E sad,taj tvoj prijatelj a cini mi se da ga se i secam je nabo jedan od retko losih primeraka Core Quad Q9550!Ja sam imao da kazem losiji primerak Q9550 koji je imao veliki VID i potrazivao dosta voltaze ali je opet isao skoro do okruglo 4.0 Ghz na vazduh a pricam o prvim stepinzima i ES sample-u!Ja ti potpisujem da cu svaki Q9550 da izguram na 4.0 Ghz na vazduh a bolje primerke i na 4.1 Ghz i to za Intel kako god ti razmilsjao nije nista novo i nije nerealno vec svakidansja stvar.
Sto se tice PhenomII CPU-a - e to sad povlaci onu pricu o kojoj sam ti govorio da uzmes stvar u svoje ruke i sam testiras i da vidis koliko se realnost razlikuje od testova sa neta!
Idi malo na bench,prvrti vse usere koji imaju vec postojeci PII i ni jedan nije uspeo da stabilizuje na vazduh vise od 3.8 Ghz za svaki dan..I tih 3.8 Ghz vec udaraju u wall a 3.7 Ghz je clock sa kojim se zadovoljavaju.Ti isti useri su daleko strastveniji i veci fanovi AMD kluba od tebe pa opet su dobili te rezultate uprkos svemu ostalom sto se pricalo!
Naravno da razlika postoji,voda,vazduh ali ono sto intel nudi je tih 1200 Mhz + uvek na vazduhu a 1000 Mhz u svako doba bez razmisljanja.
Kako god,ja ovde ne pricam bajke vec realne cinjenice,ono sto se zna,sto je probano.Ti imaj svoj stav i razmisljaj kako zelis,to niko ne zeli da ospori ali samo jedno je istina i samo jedno je realno i drugacije ne moze biti.


I Want to believe - The truth is out there



:: Zajebani to bez greske q9550 na 4,1 ghz stvarno preterujes ,Imam ortaka ima sve moguce uslove za OC .GA-ep45-ds3, Q9550 ,LCpower 550 W ,Kingston hyperx 1066 ,Thermaltake kuler spusta 10 C temp u odnosu na obicni kuler ne moze da postigne vise od 3,6 ghz na q9550 i to kad postigne moze da gata u pasulj kad ce da mu pukne neka aplikacija.Ne iskljucujem mogucnost da ljudi entuzijasti tipa Sky nasviraju York do 4,1 ghz ,mozda covek ima vrh opremu itd.. ,ali to malo ljudi ima.Nemojmo preterivati
::
::
:: http://www.fudzilla.com/index.php?option=com_content&task=view&id=12139&Itemid=
:: Ovo ti je Phenom X3 720 na 4,2 ghz na vazduh .
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Sky verujem ja tebi na rec 19.02.2009. 22:24 #97801

status: user
broj poruka: 7700
Ali shvati nemaju ljudi vremena da ekspirimentisu sa time ,imas Asus rampage plocu koja je vrh za te stvari,ali to nema svako.Phenom II AM2 ide do 3,7 - 3,8 ghz to mu je neki vrh na vazduh u pravu si ,ali ovi AM3 ovaj link sto sam dao videces da ce biti jos bolji za OC.Znaci nisam osporio da ti licno neces da napravis taj klok sa yorkom ,samo kazem to ne moze svako.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Sky verujem ja tebi na rec 19.02.2009. 22:37 #97804

status: user
broj poruka: 18472
E sad hvala na komplimetima..Hehehehe..Obrade ne kazem ja da i ti nisu pravu,vidi se da zelis da budes realan i da dosta citas i da imas tog knjiskog znanja.U praksu ne zelim da zalazim to samo ti znas koliko imas iskustva.
Sto se tice PII sam znas da ploca ne igra nesto ulogu posebno za OC.On se pokaze toliko koliko moze i posle udari u zid.Eto sada kako pricamo prizemljenije a secam se kada si me ti i grubica MAD AMD fanova `pljuvali` kad sam ja govorio da stvari nisu bas takve 4.0 Ghz + i sl itd..Samo podsecam,totalno nebitno.Sto se tice Intela mnogo je teze postici OC sa Intelom nego sa AMD-om bas zbog toga sto je potrebna dobra plocica tj dobar chipset na ploci koji ce sve to da progura,dobra memorija!
Kazu da ce da bude bolji OC potencijal sa AM3 a isto tako kazem da ima onih koji vec znaju da su to tako male razlike skoro neprimetne,mozda za citavih 100 Mhz..E sad,ja se iskreno nadam da je to istina i da ce biti,nemam zaista nikakve predrasude kad je u pitanju AMD,cak mi je i zanimljivo da cujem postignut clock 5 Ghz + na LN2 i sl sto je nekad sasvim normalna stvar bila za Intel sa tim extremnim clockovima .
Vremena se menjaju pa i za AMD,ne treba biti ni nezahvalan a ni bezobrazan ali isto tako ne treba ni dizati buku oko neceg sto ne zasluzuje mozda toliku paznju na trzistu..
Mislim stvar je licne prirode.Svako razmislja drugacije i kupuje ono sto mu odgovara i to je sasvim normalno..
Ono sto ja cenim je da bi AMD trebao malo da spusti cene CPU-a i bio bi jos prihvatljiviji trzistu sa performansama koje nudi.Mislim na PII.

I Want to believe - The truth is out there



:: Ali shvati nemaju ljudi vremena da ekspirimentisu sa time ,imas Asus rampage plocu koja je vrh za te stvari,ali to nema svako.Phenom II AM2 ide do 3,7 - 3,8 ghz to mu je neki vrh na vazduh u pravu si ,ali ovi AM3 ovaj link sto sam dao videces da ce biti jos bolji za OC.Znaci nisam osporio da ti licno neces da napravis taj klok sa yorkom ,samo kazem to ne moze svako.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zajebani76 Obrati paznju:) 19.02.2009. 22:43 #97807

status: user
broj poruka: 538
De si njega naso da linkujes, ovo je jedan naklapacki sajt koji bi trebalo ukinuti.
Ne ne preterujem i znam sta govorim, od svih Q9550 koje sam klokovao svaki je isao na 4ghz na vazduhu a klokovao sam ih mnogo komada. Sta je tvoj drugar radio ja ne znam, ali sumnjam da je nabo bas toliko los primerak. Kako se to meni nije desilo pored toliko procesora koji su mi prosli kroz ruke. Znaci bez preterivanja, ucinak 100% u najgorem slucaju trebalo je 1.40v za 4ghz i tada je sa Thermalright U120 dostizao temperaturu do 70c, sobna 22c.
Za i7 4ghz sa isklucenim HT od nekoliko probanih primeraka najvise mi je trebalo 1.34v i to je maksimum za i7 sa vazdusnim hladjenjem a da ne predje 75c, na 4200mhz provereno radi i to sa ukljucenim HT i naponom od 1.45v ali je za to potrebno vodeno hladjenje i tada je temperatura poprilicno velika u odnosu na recimo Q9550, sve to testirano u uslovima sobne temperature od 22c sto je realno i tako treba juriti stabilnost a ne sa ventovima na 3000rpm i otvorenim prozorima.


:: http://www.fudzilla.com/index.php?option=com_content&task=view&id=12139&Itemid=
:: Ovo ti je Phenom X3 720 na 4,2 ghz na vazduh .
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Reci mi samo koju memoriju koristis za OC Yorka 19.02.2009. 22:45 #97809

status: user
broj poruka: 7700
Znaci ortak ga spusti na 3,4 ghz da bi mu radio normalno ,na 3,6 vec pocinje ono pojedine aplikacije pucaju,ali 3,4 ghz je pouzdano ,e sad covek misli da mu je problem memorija ,znaci koju memoriju preporucujes za bolji OC izuzev ove koje ima Kingston Hyperx.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646130.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs