Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
AMD 2009 Game perfomance (upropastavanje Nehalema)
STRANA 1 OD 2  
obradmi AMD 2009 Game perfomance (upropastavanje Nehalema) 25.02.2009. 18:59 T15740

status: user
broj poruka: 7700

U testu Deneb je klokovan na 4,2 ghz uz pomoc vodenog hladjenja koje sada i nije nesto
narocito skupo.

Crysis :
Deneb sjaji u sva 4 testa ,Deneb je brzi od CoreI7-920.

Call of duty 4:
Ponovo brzi Deneb

Unreal Tournament 3
Klokovan na 4,2 ghz Deneb brzi od CoreI7-920 i CoreI7-965 man default kloku brzi od CoreI7-920.

World in conflict
Ponovo brzi Deneb od CoreI7-920,Core2quad QX9650 ma default kloku.
itd..

Hardver u testu:

Processor Core i7-965/920 Phenom II X4 940
Clockspeed 3.2GHz/2.67GHz 3.0GHz/4.2GHz
Motherboard Intel DX58SO `Smackover` Asus M3A79-T Deluxe
Operating System Vista Ult. 64-bit w/SP1 Vista Ult. 64-bit w/SP1
Video Card ATI Radeon HD 4870 ATI Radeon HD 4870
Storage 80GB Intel SSD 80GB Intel SSD
Power Supply PC Power & Cooling 750W PC Power & Cooling 750W
Da podsetimo Deneb kosta 229 $ ,Nehalem uz sva ulaganja ,(ploca ,memorija cpu ,kuler ) oko 1000 $
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Eh da fali samo jos link 25.02.2009. 19:06 #99296

status: user
broj poruka: 7700

http://arstechnica.com/hardware/reviews/2009/02/phenom-ii-scaling.ars/6
igrice


http://arstechnica.com/hardware/reviews/2009/02/phenom-ii-scaling.ars
specifikacija hardvera u testu i komentar
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Obrade.. 25.02.2009. 19:06 #99297

status: user
broj poruka: 18472
Vidim da si se vratio u formu sa tvojim stilom pisanja
Ako,ako,samo se ti nama veseli,lepo je biti srecan


P.S.Nemoj bas tako laicke izjave da dajes.Znas li koliko je vodeno hladjenje diskutabilna stvar.Pravo kvalitetno vodeno ne mozes da kupis bez 200 Eur.Sve preko ide u korist performansi!
Inace gde je link sa kojeg si sve to procitao.Malo su mi sumnjivi ti dobijeni rezultati ali ajde..
Iskreno od Nehalem-a i djenje,djene da je brzi u igrama ali sa Yorkfieldom ne mere prijatelju,to se vec od ranije zna.Sve mi se cini da je to samo vise marketinski potez jer AMD nije bas dobio odziv kupaca koji je ocekivao sa svojim Deneb-om!Malo je zavrnuo i cifru mada ne znam dal se sad stanje sta popravilo?!

I Want to believe - The truth is out there



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mihro Eto ! 25.02.2009. 19:15 #99301

status: user
broj poruka: 143
Lepo ja lupih u `onoj` temi da je Phenom II najbolji a svi to shvatise kao salu
Ajd` sad, prodajem moj E8400 za 10 evra, ocel` neko ? I bubreg za par stotina da kupim Phenom II sistem....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Dao sam linkove ,razlika ovih testova u odnosu na prethodne je sto je upotrebljena Ati 4870 graficka 25.02.2009. 19:16 #99302

status: user
broj poruka: 7700
Inace link je sa AMDzone nije nikakva tajna

http://www.amdzone.com/index.php/news/cpus/11194-amd-2009-performance-preview-taking-phenom-ii-to-42ghz.
Pala je cena vodenom hladjenju ne znam da li su upoznat sa time.
Ako je brzi ne mnogo od QX9650(najjaci York) na default kloku u World in conflict onda se pitanje oko Yorka ne postavlja uopste.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi U testu su upotrebljeni od noviteta i 80 gb Intel SSD diskovi 25.02.2009. 19:24 #99304

status: user
broj poruka: 7700
Izvinjenje zbog nepotpunog prvog posta ,nesto radim uporedo sa pisanjem posta.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Sto se tice vodenog.. 25.02.2009. 19:29 #99305

status: user
broj poruka: 18472
Objasni mi kako su to pale cene>?Evo danas idem bas po dva radijatora i block za graficku.Obzirom da sada to pratim i da me interesuje i da sam upucen dovoljno opet cu reci.Kvalitetno pravo vodeno hladjenje ne mozes da kupis bez 200 Eur!

I Want to believe - The truth is out there



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Skoves Intel 25.02.2009. 19:37 #99306

status: user
broj poruka: 237
Intel je intel bar za mene :)

Kosovo je Srbija! Sve ostalo je.....Delta :(

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dorabi1 da podsetimo 25.02.2009. 19:46 #99307

status: user
broj poruka: 938
` Da podsetimo Deneb kosta 229 $ ,Nehalem uz sva ulaganja ,(ploca ,memorija cpu ,kuler ) oko 1000 $ `



jel` to za daneb ne treba ploca,memorija,kuler ???!!!

Koliko memorije i koju plocu dobijemo prilikom kupoivne ovog daneba za 229$ ?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Sky imas bas na pcberza 25.02.2009. 19:56 #99308

status: user
broj poruka: 7700
http://www.pcberza.rs/detaljnije/desk/127-905/
5,892.00 Din.
Kod ovog Deneba u testu je koristen kao fluid freon ,kod ovoga sto sam ti dao link je glikon ja mislim .



nivo buke 20 db



Nemoguća montaža na grafičku kartu i procesor istovremeno ( samo na jednu komponentu ).Ispunjava ROHS standard, ATI graficke karte podrzava ( Radeon X800 ili vise,Radeon X1000 ili vise ),NVidia svi modeli.


Uputstvo za montazu,hladnjak za VGA karte ( podrzava NVidia i ATI ), hladnjak za procesor( podrzava procesorska lezista - Intel 478/775,AMD - 939/940/AM2/F ) ,pumpu za vodu,dodatna oprema za montazu hladnjaka u kuciste.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: da podsetimo 25.02.2009. 19:58 #99310

status: user
broj poruka: 7761
Znaci nekima je potrebno sve nacrtati i uz svu pricu mahati rukamo skoro do poletanja da bi shvatili. (ubise me bicepsi)

Za Phenom II je dovoljno kupiti procesor i ubosti ga u postojecu plocu (pod pretpostavkom da vec imas racunar sa AMDekom) dok je za i7 neophodno kupiti sve iz pocetka jer nije kompatibilan unazad !!!

Dakle ako sad imas neki racunar iz Intel kuhinje i zelis upgrade na TOP sve placas a ako imad AMDeku placas samo procesor i zadrzavas ostatak sistema a dobijas BUST sistema.

Da li ti je sada jasno ???

Ako nije nikom nista ali nemoj vise da postavljas slicna pitanja.

Tomato Republic Of Serbia !!!

:: ` Da podsetimo Deneb kosta 229 $ ,Nehalem uz sva ulaganja ,(ploca ,memorija cpu ,kuler ) oko 1000 $ `
::
::
::
:: jel` to za daneb ne treba ploca,memorija,kuler ???!!
::
:: Koliko memorije i koju plocu dobijemo prilikom kupoivne ovog daneba za 229$ ?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Dorab1 na vecinu postojecih Am2 ploca ide Deneb II,uz bios upgrade 25.02.2009. 20:02 #99314

status: user
broj poruka: 7700
AM3 CPU mozes da stavis isto na vecinu AM2 ploca.Da je Intel napravio Nehalem koji ide na lga775 rekao bi to je ok.Ovako znaci kod AMD -a ulaganje ti je samo CPU ko vec ima AM2 plocu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
loce podrska 25.02.2009. 20:09 #99315

status: user
broj poruka: 400

amd is on the road again:))
http://www.youtube.com/watch?v=TiZXjHxgMaQ

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dorabi1 Re: Re: da podsetimo 25.02.2009. 20:10 #99316

status: user
broj poruka: 938
ali postoje ljudi koji nemaju gde da ubodu doticni daneb!!!!! Sta onda?Koja je razlika u ceni ove dve konfiguracije,ako neko hoce da nadogradi sempron 3000+ konfiguraciju.

Znao sam da ce neko odma` skociti ,ali iznosite potpune cinjenice ,a ne polovicne.


:: Znaci nekima je potrebno sve nacrtati i uz svu pricu mahati rukamo skoro do poletanja da bi shvatili. (ubise me bicepsi)
::
:: Za Phenom II je dovoljno kupiti procesor i ubosti ga u postojecu plocu (pod pretpostavkom da vec imas racunar sa AMDekom) dok je za i7 neophodno kupiti sve iz pocetka jer nije kompatibilan unazad !!!
::
:: Dakle ako sad imas neki racunar iz Intel kuhinje i zelis upgrade na TOP sve placas a ako imad AMDeku placas samo procesor i zadrzavas ostatak sistema a dobijas BUST sistema
::
:: Da li ti je sada jasno ??
::
:: Ako nije nikom nista ali nemoj vise da postavljas slicna pitanja
::
:: Tomato Republic Of Serbia !!!
::
:: :: ` Da podsetimo Deneb kosta 229 $ ,Nehalem uz sva ulaganja ,(ploca ,memorija cpu ,kuler ) oko 1000 $ `
:: ::
:: ::
:: ::
:: :: jel` to za daneb ne treba ploca,memorija,kuler ???!!
:: ::
:: :: Koliko memorije i koju plocu dobijemo prilikom kupoivne ovog daneba za 229$ ?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Sky imas bas na pcberza 25.02.2009. 20:12 #99318

status: user
broj poruka: 18472
Au bre Obrade.Ja pricam o pravom vodenom ti postavio link neke igracke!
Taj sistem od CM-a je prvenstveno za graficku kartu stim sto su oni ubacili da moze i za CPU.Znas li koji je ucinak sa ovakvim vodenim?Ravno nula performansama!Sistemo kao sto su TT745,Aquagate i sl mogu da dodju u obzir a i njih ce da sasije jedan Thermalright IFX14,licno sam uporedjivao..
Znaci kad se govori o pravom vodenom sistemu na koje misle i oni koji pisu na sajtovima podrazumeva se najosnovnija verzija a to je
1x Triple Radijator
CPU vodeni block
Pumpa i ostali rekviziti koji uz to idu..fitinzi,zreva i sl..
Znaci sve to kad nabodes a da bude kvalitetno izadje te oko 200 Eur,gore dole.
Ostalo je sve bacanje para i prosipanje iz supljeg u prazno a performanse smesne u odnosu na profi stvari.Bolje uzeti neki bolji vrhunski vazdusni cooler pa sa njim traziti odredjene vrednosti.!

I Want to believe - The truth is out there



:: http://www.pcberza.rs/detaljnije/desk/127-905
:: 5,892.00 Din
:: Kod ovog Deneba u testu je koristen kao fluid freon ,kod ovoga sto sam ti dao link je glikon ja mislim
::
::
::
:: nivo buke 20 d
::
::
::
:: Nemoguća montaža na grafičku kartu i procesor istovremeno ( samo na jednu komponentu ).Ispunjava ROHS standard, ATI graficke karte podrzava ( Radeon X800 ili vise,Radeon X1000 ili vise ),NVidia svi modeli
::
::
:: Uputstvo za montazu,hladnjak za VGA karte ( podrzava NVidia i ATI ), hladnjak za procesor( podrzava procesorska lezista - Intel 478/775,AMD - 939/940/AM2/F ) ,pumpu za vodu,dodatna oprema za montazu hladnjaka u kuciste
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bocacu ..... 25.02.2009. 21:44 #99338

status: user
broj poruka: 252


ma pustite to mutna su to rabota sad ce plavi da izbace 32nm i opet pobeci ipak imaju veliku prednost i koliko znam nisu spavali...

ali me raduje ovaj phenom 2 sta mislite zasto - pa zbog para naravno
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: ..... 25.02.2009. 21:49 #99339

status: user
broj poruka: 18472
I to vrlo brzo cak u ovoj godini na leto (8 fizickih jezgrica pa ti sad vidi) Ali menjace se opet socket,ajmo Jovo nanovo

I Want to believe - The truth is out there



::
::
::
:: ma pustite to mutna su to rabota sad ce plavi da izbace 32nm i opet pobeci ipak imaju veliku prednost i koliko znam nisu spavali...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni Re: Re: Re: da podsetimo 25.02.2009. 22:04 #99345

status: user
broj poruka: 4506
I da menjas i uzimas novu amd platformu opet ce te doci DUPLO jeftinije nego intel (imam intela da se razumemo :) .....najeftiniji i7...230e.memara 100e za neki prosecan ddr3 (2 gb ) ..ploca ..najeftinija 200e ..bote zivot ...

cpu +mobo+ memara ....530e !!!!!!!!!!!

Vidim ja ako se ovako nastavi vracam se na AMD


Amd -...extra ploca 100e
procesor - x 4 940 ..oko 200e

memara ...4 GB !!!....40e ( ddr2 naravno )


AMD - - 340e..... ...sto znaci 190e razlike.....a perfomanse skoro iste + koliko sam gledao testove ovaj x4 940 je na prvom mestu u vecini igara i to ispred i7 920, 940, QX9770.....( NA DEFAULTU )

p.s. Moram da se ispravim..upravo sam gledao i citao za i5.....koji ce biti middle range ..kao sto je ovaj moj E8400 npr....Bice kako kazu bar duplo jeftinije ploce i procesori za i5...e onda ce biti krljanja.....


Ajd uzdravlje

:: ali postoje ljudi koji nemaju gde da ubodu doticni daneb!!!!! Sta onda?Koja je razlika u ceni ove dve konfiguracije,ako neko hoce da nadogradi sempron 3000+ konfiguraciju
::
:: Znao sam da ce neko odma` skociti ,ali iznosite potpune cinjenice ,a ne polovicne
::
::
:: :: Znaci nekima je potrebno sve nacrtati i uz svu pricu mahati rukamo skoro do poletanja da bi shvatili. (ubise me bicepsi)
:: ::
:: :: Za Phenom II je dovoljno kupiti procesor i ubosti ga u postojecu plocu (pod pretpostavkom da vec imas racunar sa AMDekom) dok je za i7 neophodno kupiti sve iz pocetka jer nije kompatibilan unazad !!!
:: ::
:: :: Dakle ako sad imas neki racunar iz Intel kuhinje i zelis upgrade na TOP sve placas a ako imad AMDeku placas samo procesor i zadrzavas ostatak sistema a dobijas BUST sistema
:: ::
:: :: Da li ti je sada jasno ??
:: ::
:: :: Ako nije nikom nista ali nemoj vise da postavljas slicna pitanja
:: ::
:: :: Tomato Republic Of Serbia !!!
:: ::
:: :: :: ` Da podsetimo Deneb kosta 229 $ ,Nehalem uz sva ulaganja ,(ploca ,memorija cpu ,kuler ) oko 1000 $ `
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: jel` to za daneb ne treba ploca,memorija,kuler ???!!
:: :: ::
:: :: :: Koliko memorije i koju plocu dobijemo prilikom kupoivne ovog daneba za 229$ ?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bocacu .... 25.02.2009. 22:49 #99358

status: user
broj poruka: 252



i ja bih sada trenutno ali je ipak pametnije sacekati
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JOSILENKO Re: Re: ..... 25.02.2009. 22:55 #99360

status: user
broj poruka: 1013
Jeli sky, da te pitam, kad se planira taj sa 8 jezgara, i kolko ce to da kosta? Jel imas neki link? Ja kupio 6000+, zaleteo sam se bezveze a mesec dana posle toga izadje Q6600. I tad rekoh da preskocim cetvorojezgrase i da cekam neke sa 6-8. Ali ne lezi vraze, njih nema pa nema a novi kvadovi izlaze. Mislim bavim se renderingom izmedju ostalog i svako jezgro se tu racuna, pa ne znam dal da ipak uzmem Q, ostare cekajuci?
JOLE

:: I to vrlo brzo cak u ovoj godini na leto (8 fizickih jezgrica pa ti sad vidi) Ali menjace se opet socket,ajmo Jovo nanovo
::
:: I Want to believe - The truth is out there
::
::
::
:: ::
:: ::
:: ::
:: :: ma pustite to mutna su to rabota sad ce plavi da izbace 32nm i opet pobeci ipak imaju veliku prednost i koliko znam nisu spavali...
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni Re: Re: Re: ..... 25.02.2009. 23:01 #99363

status: user
broj poruka: 4506
Na leto stizu...cekaj a onda uzivaj .)

Ajd uzdravlje

:: Jeli sky, da te pitam, kad se planira taj sa 8 jezgara, i kolko ce to da kosta? Jel imas neki link? Ja kupio 6000+, zaleteo sam se bezveze a mesec dana posle toga izadje Q6600. I tad rekoh da preskocim cetvorojezgrase i da cekam neke sa 6-8. Ali ne lezi vraze, njih nema pa nema a novi kvadovi izlaze. Mislim bavim se renderingom izmedju ostalog i svako jezgro se tu racuna, pa ne znam dal da ipak uzmem Q, ostare cekajuci
:: JOL
::
:: :: I to vrlo brzo cak u ovoj godini na leto (8 fizickih jezgrica pa ti sad vidi) Ali menjace se opet socket,ajmo Jovo nanovo
:: ::
:: :: I Want to believe - The truth is out there
:: ::
:: ::
:: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: ma pustite to mutna su to rabota sad ce plavi da izbace 32nm i opet pobeci ipak imaju veliku prednost i koliko znam nisu spavali...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 ... 25.02.2009. 23:03 #99364

status: user
broj poruka: 9122
AMD je isplativiji i tacka!

Pozdrav!


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
CrowBgd AMD 25.02.2009. 23:27 #99370

status: user
broj poruka: 1376



...rules
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
temp Re: ..... 26.02.2009. 00:40 #99396

status: user
broj poruka: 197



::
::
:: ma pustite to mutna su to rabota sad ce plavi da izbace 32nm i opet pobeci ipak imaju veliku prednost i koliko znam nisu spavali..
::
:: ali me raduje ovaj phenom 2 sta mislite zasto - pa zbog para naravn


koliko sam citao opis IBM-ove 45nm tehnologije oni izmedju sociva i si vafera koriste tecnost tako da se na kraju dobija 37nm,btw samo je jedan plavi i to Veliki (IBM)...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Re: Re: ..... 26.02.2009. 01:18 #99406

status: user
broj poruka: 18472
Koliko sam ja dobio infromaciju a nisam siguran da je 100% pozdana sto se tice detalja jer se to nikad ne zna tacno ali bice na leto.Negde tamo u avgustu.Bice to druga platforma ,poptuno drugaciji socket i CPU ce imati implementiran GPU,nesto poput hibrida,ne znam sad bas najstrucnije da ti objasnim posto jos uvek ne znam tacno o cemu se radi ali cu da se raspitam jer me jako zanima.Uglavnom kazu da ce da bude strah i trepet na polju tehnologije!Cini mi se da je 30 nm proces proizvodnje!


Ja tek sad videh da ova tema Deneb razvaljuje nije clock za clock

I Want to believe - The truth is out there



:: Jeli sky, da te pitam, kad se planira taj sa 8 jezgara, i kolko ce to da kosta? Jel imas neki link? Ja kupio 6000+, zaleteo sam se bezveze a mesec dana posle toga izadje Q6600. I tad rekoh da preskocim cetvorojezgrase i da cekam neke sa 6-8. Ali ne lezi vraze, njih nema pa nema a novi kvadovi izlaze. Mislim bavim se renderingom izmedju ostalog i svako jezgro se tu racuna, pa ne znam dal da ipak uzmem Q, ostare cekajuci
:: JOL
::
:: :: I to vrlo brzo cak u ovoj godini na leto (8 fizickih jezgrica pa ti sad vidi) Ali menjace se opet socket,ajmo Jovo nanovo
:: ::
:: :: I Want to believe - The truth is out there
:: ::
:: ::
:: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: ma pustite to mutna su to rabota sad ce plavi da izbace 32nm i opet pobeci ipak imaju veliku prednost i koliko znam nisu spavali...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BlueSkyNIS Sky voli Intel i Nvidiu... 26.02.2009. 11:06 #99441

status: user
broj poruka: 860
Ma dobar je AMD PII, popravlja se...samo da nastave tako i biće dobro.

Windows-free with Fedora 10

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646130.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs