Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
Windows 7 ce imati native driver podrsku za 4890 i 4770,
STRANA 1 OD 1
obradmi Windows 7 ce imati native driver podrsku za 4890 i 4770, 17.04.2009. 15:55 T16839

status: user
broj poruka: 7700
takodje postoji sansa da jos Ati i grafickih imaju native podrsku od Windows 7.

http://www.fudzilla.com/index.php?option=com_content&task=view&id=13231&Itemid=1

Evo vesti i o novom SB850 chipsetu

http://www.fudzilla.com/index.php?option=com_content&task=view&id=13229&Itemid=1

SB850 ce zadrzati osobine SB750 ,ali ce doci sa Sata-3 kontrolerom (6Gb u sec) i
podrskom za 6 Sata-3 interfejsa i 14 usb portova.Treba da se pojavi u Q4 2009.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
NMY ajde ovo i nekako... 17.04.2009. 17:36 #108771

status: user
broj poruka: 1509
Ali...

Nikakve bitnije vijesti ne trazim na fudzilla-i jer je smatram potpuno nekompetentnom za davanje vijesti ,a sve to zbog mnogih neistina koje se tamo mogu procitati , a sve to opet radi dizanja popularnosti sajta...

To isto ce ti potvrditi jos neko...


SONY VAIO VGN-FW285J

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: ajde ovo i nekako... 17.04.2009. 17:37 #108772

status: user
broj poruka: 18472
Slazem se.

I Want to believe - The truth is out there



:: Ali..
::
:: Nikakve bitnije vijesti ne trazim na fudzilla-i jer je smatram potpuno nekompetentnom za davanje vijesti ,a sve to zbog mnogih neistina koje se tamo mogu procitati , a sve to opet radi dizanja popularnosti sajta..
::
:: To isto ce ti potvrditi jos neko..
::
::
:: SONY VAIO VGN-FW285
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi NMY slazem ,ali imas i na drugim sajtovima 17.04.2009. 17:47 #108775

status: user
broj poruka: 7700
Imas i na ovom sajtu i na x sajtova ,sad da ne dajem sve linkove

http://en.inpai.com.cn/doc/enshowcont.asp?id=5683

,omasi i fudzilla neki put ,ebi ga ,ali niko nije savrsen.

Ja sam ovo prvenstveno dao za ljubitelje AMD-a i ATI-ija .Tako da ne vidim svrhu sto se javlja pojedini ,valjda im dosadno.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum Re: NMY slazem ,ali imas i na drugim sajtovima 17.04.2009. 18:49 #108785

status: user
broj poruka: 12785
Neki se ovde izgleda nikad nece promeniti...
__________________
Scourge of PCBerza

:: Imas i na ovom sajtu i na x sajtova ,sad da ne dajem sve linkov
::
:: http://en.inpai.com.cn/doc/enshowcont.asp?id=568
::
:: ,omasi i fudzilla neki put ,ebi ga ,ali niko nije savrsen
::
:: Ja sam ovo prvenstveno dao za ljubitelje AMD-a i ATI-ija .Tako da ne vidim svrhu sto se javlja pojedini ,valjda im dosadno.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic ... 17.04.2009. 22:52 #108819

status: user
broj poruka: 18941
pih, steta samo sto nisam ljubitelj Ati-ja..


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
NMY Re: @ obradmi 18.04.2009. 01:22 #108837

status: user
broj poruka: 1509
Rekao sam : `ajde ovo i nekako...` sto znaci da je OK za te vijesti, ali sto se tice svega ostalog u vezi tzv. testiranja od strane fudzille , ne vjerujem im ni sekunde, bilo da je nVidia bolja, bilo da je ATI bolji...

A pogledao sam i drugi link sto si dao, i lijepo u cosku pise : Source: fudzilla , ali OK!


Inace, ja koristim 4850-ku i odlicno me sluzi...

Stvar je u tome da ja nisam gledao pri kupovini da li je najjaca, najbrza ili trosi najvise struje itd. ...
Gledao sam sta cu dobiti od kvaliteta i performansi za toliko i toliko para i izbor je pao na Gainward HD4850 Golden Sample...
I, drago mi je sto je tako, stvarno sam zadovoljan kartom, jos nikakavih problema nisam imao, ni sa bukom, niti sa temperaturom, niti sa drajverima (i dalje koristim 8.12 jer me sluze bez premca)...



SONY VAIO VGN-FW285J

:: Imas i na ovom sajtu i na x sajtova ,sad da ne dajem sve linkov
::
:: http://en.inpai.com.cn/doc/enshowcont.asp?id=568
::
:: ,omasi i fudzilla neki put ,ebi ga ,ali niko nije savrsen
::
:: Ja sam ovo prvenstveno dao za ljubitelje AMD-a i ATI-ija .Tako da ne vidim svrhu sto se javlja pojedini ,valjda im dosadno.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Pa zar je to neka vest?! 19.04.2009. 14:07 #109013

status: user
broj poruka: 10988
Dok final release izadje, pojavice se jos 2-3 verzije postojecih GPU-ova AMD i NVidia kartica, i ko zna koje ce sve od njih imati kompletne drajvere za sebe u OS-u. Ali, znas kako je sa drajverima: dan-dva i eto nove bete, mesec dana i eto novog Ati-jevog drajvera, i sta ti onda vredi sto su natively supported kad ce i one koje nisu, implementacijom novih drajvera imati full support.

citat (ovaj clanak): ...We are not sure if these drivers will be the best one at the time of Windows 7 release...

Pa hvala qurcu Marijanovom da nece biti the best one. To su samo marketinski trikovi pokojima je AMD ne samo poznat nego i L.E.G.E.N.D.A.R.A.N. - setimo se sma jednog (bitnog za ovu temu):

U doba Durona-Thunderbirda, AMD je tvrdio da iz njegovih CPU-ova postojeci VIA, Ali i SiS chipsetovi ne mogu da izvuku maksimum i da ce puna njihova snaga biti ostvarena kada AMD napravi svoj chipset. Tresla se gora - rodio se mis. Nakon grdnog kasnjenja chipset je napravljen (zvao se, valjda A780 ili 790) i nije se pokazao slavno u poredjenji sa Apollo Pro Via chipset-ovima. Naprotiv.
Sada pricaju istu pricu povodom Phenoma2. Naime, na testovima su se pokazale dve (neslavne) stvari:

1) Razlika izmedju Phenoma2 koji radi na mat. ploci sa DDR2 i onoga koji je uboden na plocu sa DDR3 je nikakva ili gotovo nikakva. Cak je u nekim procesima vecu efikasnost pokazao sa DDR2.
2) I u jednom i u drugom slucaju Phenom2 955 zaostaje za najslabijim i7.

I gle cuda: opet su krive neadekvatne ploce!
E, sada se prica ponavlja: `cekajte samo dok mi napravimo chipset, pa cete videti` (t.j., lipsi magare do zelene trave). Dok oni to urade, pojavice se Phenom5, pa ce ista prica da krene: ceeeekajte da mi naaaapraaaaviiimoooo chipset...`.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Pa zar je to neka vest?! 21.04.2009. 19:57 #109272

status: user
broj poruka: 18472
PhenomII realno jos uvek nije u klasi ni sa Yorkfieldom a za i7 je apsurd porediti jer je to tek za dve klase iznad.Jedino za sta se moze uhvatiti i to za slamcicu je Gaming test Nehalem vs PhenomII.Posto se Nehalem kao arhitektura i nije pokazao bas najbolje za igre ali zato za aplikacije i multitasking otkida i tu mu ne moze nista da primirise.Pojavio se i Stepping D0,sada ce tek biti nedostizan jer je sa ovim CPU-om ispravljeno mnogo sto sta.Manje se greje,veci OC potencijal,manje potrazuje napona i imace vecu mogucnost za bolji oc pod niskim temperaturama,znaci cold bug ce biti u manjoj meri.Realno gledano,sa ovim steppingom dobijamo savrsen CPU.
Sto se tice igara to je sama komunikacija CPU-a sa Chipsetom koja ce se ispraviti tj na kojoj se radi a najverovatnije ce se desiti pojavom novog chipseta za LGA 1366!

I Want to believe - The truth is out there



:: Dok final release izadje, pojavice se jos 2-3 verzije postojecih GPU-ova AMD i NVidia kartica, i ko zna koje ce sve od njih imati kompletne drajvere za sebe u OS-u. Ali, znas kako je sa drajverima: dan-dva i eto nove bete, mesec dana i eto novog Ati-jevog drajvera, i sta ti onda vredi sto su natively supported kad ce i one koje nisu, implementacijom novih drajvera imati full support
::
:: citat (ovaj clanak): ...We are not sure if these drivers will be the best one at the time of Windows 7 release..
::
:: Pa hvala qurcu Marijanovom da nece biti the best one. To su samo marketinski trikovi pokojima je AMD ne samo poznat nego i L.E.G.E.N.D.A.R.A.N. - setimo se sma jednog (bitnog za ovu temu)
::
:: U doba Durona-Thunderbirda, AMD je tvrdio da iz njegovih CPU-ova postojeci VIA, Ali i SiS chipsetovi ne mogu da izvuku maksimum i da ce puna njihova snaga biti ostvarena kada AMD napravi svoj chipset. Tresla se gora - rodio se mis. Nakon grdnog kasnjenja chipset je napravljen (zvao se, valjda A780 ili 790) i nije se pokazao slavno u poredjenji sa Apollo Pro Via chipset-ovima. Naprotiv
:: Sada pricaju istu pricu povodom Phenoma2. Naime, na testovima su se pokazale dve (neslavne) stvari
::
:: 1) Razlika izmedju Phenoma2 koji radi na mat. ploci sa DDR2 i onoga koji je uboden na plocu sa DDR3 je nikakva ili gotovo nikakva. Cak je u nekim procesima vecu efikasnost pokazao sa DDR2
:: 2) I u jednom i u drugom slucaju Phenom2 955 zaostaje za najslabijim i7
::
:: I gle cuda: opet su krive neadekvatne ploce
:: E, sada se prica ponavlja: `cekajte samo dok mi napravimo chipset, pa cete videti` (t.j., lipsi magare do zelene trave). Dok oni to urade, pojavice se Phenom5, pa ce ista prica da krene: ceeeekajte da mi naaaapraaaaviiimoooo chipset...`.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Scyter Re: 21.04.2009. 20:04 #109273

status: user
broj poruka: 8139
@Sky-Kad cemo videti testove sto ste radili bax i ti?

The Way It`s Meant To Be Played

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Re: 21.04.2009. 22:11 #109307

status: user
broj poruka: 18472
Uradili smo dosta toga.Nadam se da cete postovati nas rad i trud jer dva dana nismo spavali a imali smo splet nepredvidjenih problema koji nas je zadesio kao i obicno sto moze da se desi..Jos uvek ima jos testova da se odradi ali uveravam vas da kad okacimo finalne tabele bice test na visokom nivou,zaista kvalitetan!

I Want to believe - The truth is out there



:: @Sky-Kad cemo videti testove sto ste radili bax i ti
::
:: The Way It`s Meant To Be Played
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Scyter Re: Re: Re: 21.04.2009. 22:16 #109309

status: user
broj poruka: 8139
Jedva cekam da ih vidim.....verujem da ste se potrudili i da nije bilo lako.

The Way It`s Meant To Be Played

:: Uradili smo dosta toga.Nadam se da cete postovati nas rad i trud jer dva dana nismo spavali a imali smo splet nepredvidjenih problema koji nas je zadesio kao i obicno sto moze da se desi..Jos uvek ima jos testova da se odradi ali uveravam vas da kad okacimo finalne tabele bice test na visokom nivou,zaista kvalitetan
::
:: I Want to believe - The truth is out there
::
::
::
:: :: @Sky-Kad cemo videti testove sto ste radili bax i ti
:: ::
:: :: The Way It`s Meant To Be Played
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Sa Buldozerom padace Nehalemi u snopljima 21.04.2009. 22:28 #109313

status: user
broj poruka: 7700
Bice 128 bitni CPU.Tu je i 28 nm proces izrade koji ce biti u 2010 .
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 21.04.2009. 23:59 #109329

status: user
broj poruka: 18472
http://www.anandtech.com/weblog/showpost.aspx?i=532


I Want to believe - The truth is out there



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Nova Amd 128 bitna divlja zivotinja na pomolu !!! 22.04.2009. 00:04 #109333

status: user
broj poruka: 7700

http://www.brightsideofnews.com/news/2009/4/15/amds-next-gen-bulldozer-is-a-128-bit-crunching-monster.aspx




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646130.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs