Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
CoreI7 je bacanje para za gamere kaze Nvidia teh.direktor
STRANA 1 OD 1
obradmi CoreI7 je bacanje para za gamere kaze Nvidia teh.direktor 26.04.2009. 19:40 T17038

status: user
broj poruka: 7700
http://www.n4g.com/pc/News-317473.aspx

http://www.techspot.com/news/34437-nvidia-criticizes-intels-core-i7-as-a-waste-for-gaming.html

On kaze da Sli konfiguracija daje vise graficke snage i da je bolja opcija od preskupog CPU-u CoreI7.Poredio je Dual core sa Gts 250 u SLI modu.Mogao bi i Sky da prokomentarise.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Neka i zaebani prokomentarise 26.04.2009. 19:54 #110362

status: user
broj poruka: 7700
Cisto da vidimo sta je isplativije.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict koliko sam ja mogao da ispratim 26.04.2009. 19:57 #110363

status: user
broj poruka: 4515
Taj SLI je teska bulja. Jedino se sa Nehalem-om preformanse poboljsavaju.
Prirodno je da takav pacijent tako nesto izjavi. Sigurno nece da kaze da ljudi kupuju intela.

- - - -
`Symbian - Restart svakodnevnica`
- - -Crnogorac, preprodavac mobilnih telefona

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed U poslednje 3 godine... 26.04.2009. 20:08 #110366

status: user
broj poruka: 10988


igre su uglavnom `shaderski` orijentisane, sto ce reci da frame rate zavisi pre svega od shader clock-a i `gustine` odgovarajucih processing unit-a. Znaci, stavili mi jednu te istu shader 4 kartu na plocu sa E8600/Phenom-om taj i taj ili na pocu sa Phenom-om2/i7 920 broj slikica u sekundi, a pogotovu kvalitet slike, nece se bitno promeniti.
Davno su prosla vremena (AGP) kada se jednostavnom promenom magistrale procesora (na pr. sa 100MHz na 133, Duron, Celeron2 i 3 itd.) mogao dobiti 20-30% veci fps.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Ono sto je gospodin iz Envidije `zaboravio` da kaze je da ce vlasnici i7 konfiguracije imati zestoku prednost u odnosu na slabije opremljene kolege kada se radi o (ili sa) programima tipa Photoshop CS4 koji pri renderovanju kombinuju CPU-snagu sa GPU-om. A i to mu dodje nekakva igra, zar ne (tutto e teatro!)?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zajebani76 i7 zlo koje bi svako zeleo da ima 26.04.2009. 20:15 #110369

status: user
broj poruka: 538
Mislim da sam negde procitao da im Intel brani da prave cipset za i7 procesore, tako da me takvi komentari ne cude. Uzmes jednu Nvidija plocu stavis karte u sli i dobijes 20-30 boje performanse nego sa jednom karte, pritom cipset ploce se greje kao blesav ne mozes da se ohladi. To isto uradis sa X58 i i7 platformom dobijes 80-95% bolje performanse, ja to imam da kazem i potvrdim slikovito.

http://www.benchmark.rs/forum/showpost.php?p=1796975&postcount=39

Isto tako skalira i CF tako da sa jednom plocom mozes da radis sta ti padne na pamet i bitna stvar je da su ploce tipa Gigabyte EX58-UD5 hladne, nema pregrevanja i tih tripova. Cena proceosora uopste nije tako velika i7 920 je oko 250e DDR3 3gb 1333mhz je ispod 40e. Prica tog direktora ne pije vodu, jos uz to i7 procesor ne treba da bude klokovan da bi se izvuko maksimum iz grafike u SLI rezimu rada. i7 daj malo losije gaming performanse u pojedinim igrama sa jednom kartom 2-10% manje, ali ne u svim u nekim igrama daje vise ngo Q9xxx ili PII na istom kloku. Vremenom ce igre sve vise biti naklonjene Nehalem arhitekturi, kao recimo GTA4. Jos da pomenem i7 nije namenjen gamingu i toj vrsti upotrebe i ako na tom polju briljira, i5 ce biti procesor za siroke narodne mase, tako da ne treba porditi zabe i babae. Jednostavno Intel diktira pravila igre ostali mogu da se prilagode ako hoce du uzmu neki dolar i to je to.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bstaletic Re: U poslednje 3 godine... 26.04.2009. 20:17 #110370

status: user
broj poruka: 1889
REZIME
igrice se MNOGO vishe oslanjaju na grafichki nego na centralni procesor

::
::
:: igre su uglavnom `shaderski` orijentisane, sto ce reci da frame rate zavisi pre svega od shader clock-a i `gustine` odgovarajucih processing unit-a. Znaci, stavili mi jednu te istu shader 4 kartu na plocu sa E8600/Phenom-om taj i taj ili na pocu sa Phenom-om2/i7 920 broj slikica u sekundi, a pogotovu kvalitet slike, nece se bitno promeniti
:: Davno su prosla vremena (AGP) kada se jednostavnom promenom magistrale procesora (na pr. sa 100MHz na 133, Duron, Celeron2 i 3 itd.) mogao dobiti 20-30% veci fps.
:: - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
:: Ono sto je gospodin iz Envidije `zaboravio` da kaze je da ce vlasnici i7 konfiguracije imati zestoku prednost u odnosu na slabije opremljene kolege kada se radi o (ili sa) programima tipa Photoshop CS4 koji pri renderovanju kombinuju CPU-snagu sa GPU-om. A i to mu dodje nekakva igra, zar ne (tutto e teatro!)?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dorabi1 to je tihi rat izmedju Intela i Nvidie 26.04.2009. 20:17 #110371

status: user
broj poruka: 938


sve je pocelo od inel atoma i nvidia chipseta za njega.A zavrsice se tako sto ce opet da nadju zajednicki interes i da se odvale od para.A AMD ce opet da drzi svecu dok oni `ebu gamere!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Re: to je tihi rat izmedju Intela i Nvidie -Bravo dorabi1!- 26.04.2009. 20:21 #110373

status: user
broj poruka: 10988



::
::
:: sve je pocelo od inel atoma i nvidia chipseta za njega.A zavrsice se tako sto ce opet da nadju zajednicki interes i da se odvale od para.A AMD ce opet da drzi svecu dok oni `ebu gamere!
::
Sto bi reko Mujo (ili neki drugi Haso): E, ta ti valja!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 ... 26.04.2009. 20:38 #110377

status: user
broj poruka: 9122
O tome sam ja postavio temu juce. A sto se Nehalema tice on se veoma isplati.

http://www.pcberza.rs/forum/topic.php?topid=17011&forid=12&katid=2

Pozdrav!


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Nema sta AMD da drzi svecu kad se on pokazao najbolji u igricama bas sa Nvidia 26.04.2009. 20:38 #110378

status: user
broj poruka: 7700
http://www.techspot.com/review/162-amd-phenom2-x4-955/page11.html

Pitanje je bilo samo da li ulagati u SLI ili evenutalno Crossfire ili u jaci cpu ,ovo vazi za gamere.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 26.04.2009. 21:59 #110393

status: user
broj poruka: 18472
Vrlo prosto zasto je to tako.Pa idemo logikom.Zauzece NB-a je orjentisana samo na PCI-E magistralu i to je to..Memorijski kontroler je implementiran u CPU i nema veze sa NB-om.Svako ko ima malo logike ce umeti to sam da sebi objasni.Znaci PCI-E je maximalno iskorscen i iz karti izvlaci pun potencijal sto nije moglo ni u kom slucaju da se izvede sa nvidia chipst-ovima kako zbog samog chipa tako zbog zauzeca istog jer vrsi vise funkcija.
Drugo sam X58 kao arhitektura je odlicno napravljen i dosta dobro prilagodjen nvidia strukturi grafickih karti kao i uz podrsku Cross Fire-a.
E sad,druga stvar je u pitanju,stop sam Nehalem kao arhitektura CPU-a daje lose rezultate od CPU-a za LGA 775.Tu bitku gubi kada su u pitanju gamerske platforme ali kada je Sli 1366 vs Sli 775 tu je prednost na Nehalemu i to ne u malim procentima kao i CF..U single varijanti karte platforma na 775 daje bolje rezultate i tu nema govora.Jedan GTX295 (sli chip na karti je malo savrsenstvo kako radi) daje bolje rezultate na istim clockovima od recimo GTX260 Sli na Nehalemu.Ko iole zna kako Sli funkcionise znace da na podnozju 775 sa nvidia chipsetom to nije bilo duple performanse vec od svake karte je uzeto po jedno 60% snage i svedeno u maximalnu izlaznu snagu sto dovodi da je Sli mozda za jedno 40 % brzi od varijante sa jednom kartom!Ovo su okvirene vrednosti mada svako od vas moze neku tabelu da pogleda na netu pa da to sracuna i preciznije.Na Nehalem platformi potencijal je iskoriscen mozda do samog maximuma i kad budu CPU optimizovali tj usaglasili saradnju sa chipsetom Nehalem ima da razvaljuje u svakom pogledu sto se tice igara.

I Want to believe - The truth is out there

@Zajebani76 je moj (M)idol@



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 ... 26.04.2009. 22:27 #110402

status: user
broj poruka: 9122
Pazi ovako brze se menjaju generacije grafickih kartica nego procesora, sledeca stvar, za neke slabije grafe se ne isplati Nehalem, ali za neki GTX295 ili neki CF ili SLI veoma se isplati Core I7, jer jednostavno neki dual core ne moze da izvuce max, vecina igara je optimizovana za dual core procesore, medjutim kada dodje DX 11 za koji kazu da ce moci da iskoriscuje vise jezgara, Nehalem ce se itekako isplatiti.

Pozdrav!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646130.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs