Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
ATI 4890 CrossFire
STRANA 1 OD 2  
SkyFire ATI 4890 CrossFire 13.05.2009. 21:02 T17353

status: user
broj poruka: 18472
http://www.tweaktown.com/articles/2704/ati_radeon_hd_4890_in_crossfire/index12.html


http://www.pcshoptalk.com/forum/showthread.php?t=14878&garpg=5

Nije lose..


I Want to believe - The truth is out there



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pufi re 13.05.2009. 21:58 #113633

status: user
broj poruka: 2196
Au bre Sky ti si definitivno izneverio zelene i presao na crvene!!!!


BIOSTAR THE WAY OF LIFE

GIGABYTE JE ĐUBRE,NUKLEARNI OTPAD!!!!!!!!!!




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 ... 13.05.2009. 22:24 #113644

status: user
broj poruka: 9122
Nije lose, samo bih ja pre uzeo GTX295.

Pozdrav!


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: ... 13.05.2009. 22:33 #113652

status: user
broj poruka: 12057

Da je 4870 X2 ili 4870 CF, bio bi GTX295 prvi na mojoj listi, al 4890 CF, je ipak sabijač.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Hoping for the best but expecting the worst.


:: Nije lose, samo bih ja pre uzeo GTX295
::
:: Pozdrav
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 Re: Re: ... 13.05.2009. 22:39 #113656

status: user
broj poruka: 9122
Jeste dobra karta, ali pogledaj Crysis Warhead, ko je bolji, u ostalim igrama je bolji 4890CF, ali CF trosi vise struje i neoptimizovanost za CF u vecini igara, e sad GTX295 ima dve ploce u sebi ne znam kako se to ponasa u igrama, kao CF ili ne. Opet imas GTX295 kao single kartu, a ovamo 4890CF, a kod GTX295 mozes da sines u CF, pa da te Bog vidi.

Pozdrav!


::
:: Da je 4870 X2 ili 4870 CF, bio bi GTX295 prvi na mojoj listi, al 4890 CF, je ipak sabijač
:: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
:: Hoping for the best but expecting the worst.
::
::
:: :: Nije lose, samo bih ja pre uzeo GTX295
:: ::
:: :: Pozdrav
:: ::
:: ::
:: ::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: ... 13.05.2009. 22:40 #113657

status: user
broj poruka: 18472
Pa generalno gledano ovde na berzi vlada stav - isplatljivost u odnosu na performanse.Najjeftiniji GTX295 kosta 450 Eur a dve ATI 4890 kostaju 440 Eur plus nisi uzeo u obzir da neko ne voli nvidiu i da ce pre uzeti jos jednu ATI 4890 jer pruza dobre performanse i zanimljiv OC.Moze GTX295 da bude brzi ali presudice filozofija iz naroda.
Stvar je ukusa i samo percepcije.

Gile,Bog te mazo..Ne mozes nVidiu da stavis u CF!

Sto se tice Baxa,on je odavno zastranio i otisao u ATI-jevce tako da se njegov glas i ne racuna






I Want to believe - The truth is out there





:: Nije lose, samo bih ja pre uzeo GTX295
::
:: Pozdrav
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 13.05.2009. 22:45 #113661

status: user
broj poruka: 12057

Crysis, nijedan ne računam jer to go shit od engine-a.
A od kako imam 4850 X2, nije se pobunila ni jedna igra, pa čak i u naslovima iz 2007. se vidi poboljšanja kad uključiš CF.

@SkyFire, čekaj ti u stvari misliš da ću ti poslati raptora....hahahahhaha, koji si optimista.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Hoping for the best but expecting the worst.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 Re: Re: ... 13.05.2009. 22:45 #113662

status: user
broj poruka: 9122
SLI izvinjavam se :), a otkud to tebi da sam ja presao u nVidia, ne menjam ja tim.

Pozdrav!


:: Pa generalno gledano ovde na berzi vlada stav - isplatljivost u odnosu na performanse.Najjeftiniji GTX295 kosta 450 Eur a dve ATI 4890 kostaju 440 Eur plus nisi uzeo u obzir da neko ne voli nvidiu i da ce pre uzeti jos jednu ATI 4890 jer pruza dobre performanse i zanimljiv OC.Moze GTX295 da bude brzi ali presudice filozofija iz naroda
:: Stvar je ukusa i samo percepcije
::
:: Gile,Bog te mazo..Ne mozes nVidiu da stavis u CF
::
:: Sto se tice Baxa,on je odavno zastranio i otisao u ATI-jevce tako da se njegov glas i ne racun
::
::
::
::
::
::
:: I Want to believe - The truth is out there
::
::
::
::
::
:: :: Nije lose, samo bih ja pre uzeo GTX295
:: ::
:: :: Pozdrav
:: ::
:: ::
:: ::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Test.. 13.05.2009. 22:47 #113664

status: user
broj poruka: 18472
Je jako zanimljiv i jako diskutabilan..Treba sacekati jos testova mada mi se cini da je ovaj veoma realan.Videcemo jos..

@gile23 @

A gde sam ja to i rekao da si presao?


I Want to believe - The truth is out there





:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 Re: Test.. 13.05.2009. 22:53 #113668

status: user
broj poruka: 9122
Rekao si da se Bax-ov glas ne racuna zato sto je ATI-jevac, trebao si i mene da pomenes tu pored Bax-a, @Sky kupi SSD batali raptora.

Pozdrav!


:: Je jako zanimljiv i jako diskutabilan..Treba sacekati jos testova mada mi se cini da je ovaj veoma realan.Videcemo jos.
::
:: @gile23
::
:: A gde sam ja to i rekao da si presao
::
::
:: I Want to believe - The truth is out there
::
::
::
::
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Re: Test.. 13.05.2009. 22:56 #113671

status: user
broj poruka: 18472
Ma ja to Baxa peckam nevezano za tebe.Nisi samo razumeo.SSD nije bas brzi ako na to ides.Pogledaj malo bolje testove.A i sto ce mi kad vec imam dva Veloci Raptora SATA 2.Jedan je riknuo pa sam ga odneo na reklamaciju..To je taj nov drugi sto treba da mi se posalje.A eto,ja cak i nisam miljenik WD-a al` ajde.

I Want to believe - The truth is out there





:: Rekao si da se Bax-ov glas ne racuna zato sto je ATI-jevac, trebao si i mene da pomenes tu pored Bax-a, @Sky kupi SSD batali raptora
::
:: Pozdrav
::
::
:: :: Je jako zanimljiv i jako diskutabilan..Treba sacekati jos testova mada mi se cini da je ovaj veoma realan.Videcemo jos.
:: ::
:: :: @gile23
:: ::
:: :: A gde sam ja to i rekao da si presao
:: ::
:: ::
:: :: I Want to believe - The truth is out there
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 13.05.2009. 22:57 #113672

status: user
broj poruka: 12057

Bax je ATI-jevac....ja sebe ne vidim ni u jednom taboru, ni mi pada na pamet da budem. Kupujem najbolje za one pare koje imam.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Hoping for the best but expecting the worst.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 ... 13.05.2009. 23:01 #113675

status: user
broj poruka: 9122
Evo jos jedne kombinacij:

http://www.tomshardware.com/reviews/geforce-gtx-sli,2298.html

Pozdrav!


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Re: 13.05.2009. 23:01 #113676

status: user
broj poruka: 18472
Ccccc..Baxonja jedan nevaljali..Znam ja da ti zelis da ostanes neutralan da te i jedna i druga strana postuju ali to tako ne ide..Rat izmedju crvenih i zelenih je uveliko na pomolu i moras se odluciti na koju ces stranu jer ce nekao atakovati na tebe vrlo brzo.Hehehehe.Salim se..Sutra znas sta ti je ciniti.

I Want to believe - The truth is out there





::
:: Bax je ATI-jevac....ja sebe ne vidim ni u jednom taboru, ni mi pada na pamet da budem. Kupujem najbolje za one pare koje imam
:: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
:: Hoping for the best but expecting the worst.
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 Re: Re: Re: 13.05.2009. 23:03 #113678

status: user
broj poruka: 9122
Hint: prozor.

Pozdrav!


:: Ccccc..Baxonja jedan nevaljali..Znam ja da ti zelis da ostanes neutralan da te i jedna i druga strana postuju ali to tako ne ide..Rat izmedju crvenih i zelenih je uveliko na pomolu i moras se odluciti na koju ces stranu jer ce nekao atakovati na tebe vrlo brzo.Hehehehe.Salim se..Sutra znas sta ti je ciniti.
::
:: I Want to believe - The truth is out there
::
::
::
::
::
:: ::
:: :: Bax je ATI-jevac....ja sebe ne vidim ni u jednom taboru, ni mi pada na pamet da budem. Kupujem najbolje za one pare koje imam
:: :: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
:: :: Hoping for the best but expecting the worst.
:: ::
:: ::
:: ::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: Re: Re: 13.05.2009. 23:03 #113679

status: user
broj poruka: 12057

Ma da ti ne bi formatirao Raptora....hahahaha, dosta mi je 3 sata i 6 min od onog F1.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Hoping for the best but expecting the worst.


:: Ccccc..Baxonja jedan nevaljali..Znam ja da ti zelis da ostanes neutralan da te i jedna i druga strana postuju ali to tako ne ide..Rat izmedju crvenih i zelenih je uveliko na pomolu i moras se odluciti na koju ces stranu jer ce nekao atakovati na tebe vrlo brzo.Hehehehe.Salim se..Sutra znas sta ti je ciniti.
::
:: I Want to believe - The truth is out there
::
::
::
::
::
:: ::
:: :: Bax je ATI-jevac....ja sebe ne vidim ni u jednom taboru, ni mi pada na pamet da budem. Kupujem najbolje za one pare koje imam
:: :: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
:: :: Hoping for the best but expecting the worst.
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: ... 13.05.2009. 23:06 #113681

status: user
broj poruka: 18472
Gile ovo je malo verovatno zato sto se u praksi pokazalo da je iskoristivost SLI prenosa informacija na GTX295 mnogo veca zbog samog SLI chipa na karti koji je savrsen nego li kada su dve karte povezane u SLI sistem.E sad.Postoje i drugi argumenti kao sto je poviseni radni takt GTX 275 u odnosu na GTX 295 znaci 633 Mhz naspram 576 za GPU takt i 1134 MHz memorijskog takta GTX 275 naspram 999 Mhz kod GTX 295 tako da tu mogu da se izvuku razlike.
Ja nisam za dve karte jer vise i trose mada meni to i ne smeta,ne mogu da imam sa tim problema ali mi je jako kompaktnije sa jednom kartom.

I Want to believe - The truth is out there





:: Evo jos jedne kombinacij
::
:: http://www.tomshardware.com/reviews/geforce-gtx-sli,2298.htm
::
:: Pozdrav
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
skid ATI 4890 CrossFire 13.05.2009. 23:10 #113683

status: user
broj poruka: 179
Ljudi, koliko vama treba da shvatite da je NVidia pukla velike pare na proizvođače igara i da su zbog toga njene grafe skuplje nego ATI-jeve. Mislim, da li ste u nekoj igri videli ATI reklamu??? Isto tako dobro je poznato da su programeri koji su angažovani za pravljenje igara angažovani i za pravljenje driver-a, pa samim tim prave igre za one kompanije koje su ih i platile. Da se razumemo, ja u mašini imam NVidia kartu, ali ne zbog toga što je bolja, nego što u datom momentu nije bilo odgovarajućeg ATI-ja na lageru. Isto tako od kada je NVidia počela da pravi grafičke karte, imao sam samo jednu ATI grafu i to do skora 3850 koja me je razočarala. Ali to je sve marketinška i kapitalistička igra, ne bi li ljudi kupovali komponente kao ludi i trošili silan novac.
Skid

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire @skid 13.05.2009. 23:17 #113684

status: user
broj poruka: 18472
To sa igrama je totalna greska tj glupost u koju veruju velika vecina ljudi..Malo izguglaj po stranim forumima sta se prica,na koji nacin to sve funkcionise i zasto to tako bas ne moze da ide.Reklama se placa to da ali optimizacija ka igrama ne i ne.Ni nVidia a ni ATI to nece raditi bar u skorije vreme.Takav marketinski potez bi bio jak kada bi se pojavila tipa igra Crysis 2 koja bi bila do egsova mocna ,igriva,lepa, bez mane i neko od pomenutih brnedova kada bi ulozio dobru svotu novca,investiciju u sam razvoj igre a potom i optimizaciju ka arhitekturi tog proizvodjaca GPU-a i konacno prema driveru.Taj potez bi verovatno sahranio jedan od dva brenda koji su na trzistu.Moze da se desi ali isto tako je proces veoma komplikovan i potrazuje velike investicije u sve to.Na kraju se postavlja pitanje koliko se to uopste isplati?Znaci nemojmo rekla,kazala,realnost je malo drugacija..U svakom slucaju postoji net ,ozbilnije informacije sa nekih drugih strana da sada nebi pricali urbane legende!
Da je nVidia to radila pukla bi jos pre par godina finansijski i sada je nebi uopste bilo.Ne funkcionise to bas tako kako se mozda nekom cini.
Inace to onda moze da se kaze i za Intel jer skoro u svakoj igrici se reklamira Intel platforma!

I Want to believe - The truth is out there





:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
skid @SkyFire 13.05.2009. 23:35 #113687

status: user
broj poruka: 179
Da li stvarno misliš da je to tako što kažeš??? Da li znaš koliko brand-ova bi dalo bogatstvo da im se reklama nađe u proizvodu od kojih direktno zavise??? Da li si ti svestan uopšte koliko marketing znači u svetu ??? I na kraju zašto ATI sa istim performansam košta manje od Nvidia-e i zašto Intel gruva tolike cene??? Mislim da si odgovor na ova pitanja dao sam u prethodnom postu, ili nisi nikada imao dodira sa marketingom.
Skid

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Amd ulazi u istorijske knige sa prvim GPU na 1 GHZ 13.05.2009. 23:39 #113688

status: user
broj poruka: 7700
- During Comdex 1999 in Las Vegas, AMD and Prometeia demonstrated a vapor-chamber cooled AMD Athlon 650 CPU running at 1GHz. This was the first CPU to reach 1GHz clock.

- On March 6th, 2000 - AMD introduced Athlon 1000 MHz. Developed under codename `Magnolia`, this was the first CPU you could purchase in stores with a clock speed of 1 GHz.

- On October 6th, 2005 - Sampsa Kurri and Ville Suvanto, two young Finnish overclockers managed to overclock ATI Radeon X1800 to 1.003 MHz, the first GPU to pass 1.0 GHz mark
- On May 13th, 2009 - AMD introduced ATI Radeon HD 4890, the world`s first GPU with a stock clock of 1GHz for the GPU.


We can argue can nVidia GeForce 8800GTX count, because it has shader cores clocked at 1.2 GHz [November 13th, 2006], but AMD is the first with the GPU clocked at 1 GHz.




First to GHz with CPU, first to GHz with a GPU - BSN* wishes to congratulate to all engineers who made this feat possible. Today guys and girls, you made history.

Prvi do GHZ sa CPU ,prvi do GHz sa GPU-BSN zeli da cestita svim indzenjerima koji su napravili ovaj podvig mogucim.Danas ste usli u istoriju.

Cestitke od bright side of news

http://www.brightsideofnews.com/news/2009/5/13/amd-goes-into-history-books-with-the-worlds-first-1ghz-gpu.aspx

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
skid @Amd ulazi u istorijske knige sa prvim GPU na 1 GHZ 13.05.2009. 23:48 #113694

status: user
broj poruka: 179
Vidim da me neki pogrešno shvataju. Ja sam AMD-ovac do daske. AMD-a furam još od K-6. Pa zar bi Ferrari u F1 timu držao AMD-a da ne valja. Ja samo kažem da je marketing čudo i da putem dobre kampanje može da se plasira i govno ako ima čip u sebi (pogotovo u Srbiji). Setimo se Cyrix-a koji je prvi pusto RISC procesore u slobodnu prodaju. U to vreme mnogo brži Intel-i nisu mogli ni da mu priđu. Ali marketing i pare mogu sve, kako kod nas tako i u svetu.
Skid

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Ne nije upuceno tebi skid 13.05.2009. 23:50 #113696

status: user
broj poruka: 7700
nego tema je 4890 i da se ne bi otvarala nova tema zato sam to dao.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
skid @obradmi 14.05.2009. 00:02 #113697

status: user
broj poruka: 179
Ma OK. Samo me nervira kad ljudi ne uključuju svoj mozak i ne vide ono što je očigledno. Boli mene d.pe ko je bolji, ali me nervira kada neko uzima pare za nešto što nije konkurentno (pa čak i ja imam NVidia kartu u mašini). Ajde da napravimo pravilo kao u FIA da svako ima ograničen budžet za razvoj nove tehnologije, pa da vidimo ko može da napravi bolje komponente za iste pare. A isto tako bih podsetio da je NVidia bila iza ATI-ja pre nego što je kupila 3DFX. Svi znamo šta je bio Voodoo i koliko je on značio za IT. Eh da je VIA svu snagu usredsredila na razvoj Cyrix-a umesto na čip setove......
Skid

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Samo da dodam radi se o Saphire 4890 atomic edition 14.05.2009. 00:11 #113699

status: user
broj poruka: 7700
hladjen na vazduh sa Vapor-X cooler


http://www.tgdaily.com/content/view/42438/135/


Cyrix je bio dobar,Kupila je Nvidia dosta firmi koje su se bavile grafikom.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Mislim stvarno.. 14.05.2009. 00:46 #113721

status: user
broj poruka: 18472
@skid@

Nema sta da mislim nego znam da to tako ne funkcionise kako ti razmisljas!
Inace nemam pojma o marketingu a zavrsio sam menadzment!

Reklama kao sastavni i jedan od glavnih delova marketing procesa zahteva veliku finansijsku potporu da bi se jedan proizvod plasirao na trziste!
U ovom sistemu primera igara prema grafickim procesorima postoje vise procesa.Svaki proces je jedna investicija itd..Kad se sve to svede nisi ni svestan kolike su to ogromne pare koje moraju da se uloze u jednu jebenu igru.To pomnozis sa svakom aktuelnom igrom i dodjes do ciste racunice!Prvo ni jedna firma nebi mogla da podnese tolike finansijske izdatke i brzo bi propala!Drugo i da to moze tako da funkcionise zasto bi nvidia placala da se optimizuje ka njenim GPU-ima kad rade savrseno (brzi chipovi) tehnoloski napredni ,driveri rade besprekorno!Pa za ove stvari ne treba mnogo mozganja,to moze i dete da ukapira!
Tvoja prica me sve vise podseca da ti forsiras teoriju zavere kao u nekim filmovima
Kao sto rekoh i ranije to moze da se izvede ali se u dogovoru sa softwarskom kompanijom koja zeli da plasira neku igru napravi sporazum i ide se na sam vrh.Da se ta igra odabere tj da si istipuje kao aktuelna igra,igra koja ce da bude na top listi popularnosti ,koja ce sama sebe kvalitetom i atraktivnoscu da reklamira.Odradi se optimizacija prema grafickoj arhitekturi,odradi se optimizacija prema driveru i onda se uz gotov proizvod prodaje i brend ..Vrlo prosto.Primer Far Cry 1.Eto ta igra je optimizovana za ATI i niko to nije ni krio a sta se desava,opet su nvidia karte imali bolji frame rate ali su se ATI kartice svakako bolje prodavale itd..Moc reklame ne treba pocenjivati to stoji.To sam 100 puta do sad rekao,dobra reklama i govno proda a kamo li pravi kvalitet.Ono sto se od jedne ozbiljne i profesionalne firme ocekuje a to je poslovnost i dobar marketing.To je ono sto Intel pored kvaliteta kao i nvidia (mada sad bas nesto i ne) imaju od samog pocetka malte ne.Sto se tice ovog slucaja tu tvrdim da tako ne ide i da je to cista glupost o tome uopste i polemisati.Sve u svemu svako ima pravo na svoje licno ubedjenje pa nek misli kako hoce!


I Want to believe - The truth is out there





:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs