Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
Da li iskljucujete komp kada grmi
STRANA 1 OD 2  
gile23 Da li iskljucujete komp kada grmi 23.05.2009. 14:47 T17564

status: user
broj poruka: 9122
Ja samo kada bas gruva, a onako kada gruva osrednje ostavim ga ukljucenim, imaju oni dole utikaci sa licnom, neki mogu da prezive cak napon od 10000 V a neki manji.

Pozdrav!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dragg re 23.05.2009. 14:48 #116323

status: user
broj poruka: 2270
Juče je bilo baš žestoko (u BG). Ne isključujem ništa, ni comp, ni ADSL, ni pojačalo... ništa.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Scyter Re: 23.05.2009. 14:51 #116324

status: user
broj poruka: 8139
Juce mi je cale iskljucio komp,jer ja nisam bio tu.Inace,kad je osrednja grmljavina ne iskljucujem,ali ono juce u BG-u.............

The Way It`s Meant To Be Played

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Zavisi 23.05.2009. 15:06 #116331

status: user
broj poruka: 6088
od toga koliko je žestoko nevreme. Ako nije neko žestoko onda ne, ali kad počne neko žešće sranje - fala lepo - ne bih da se pozdravim ni sa jednom komponentom, ili ne daj Bože, većim delom kompa.


Šefe, koji ti je vrag?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE ... 23.05.2009. 15:09 #116333

status: user
broj poruka: 5696
Na svakom kompu stavljam SurgeArrest Protector, uz dobro napajanje nisam do sada imao nikakav problem niti reklamaciju...UPS ne koristim...

Ranije se mogao nabaviti smo Sweex, Neo ili Lestar a sada za 15e mozete imati kvalitetne SAP uredjaje od MGE, APC, Belkin...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 23.05.2009. 15:12 #116334

status: user
broj poruka: 18472
Dovoljan je Protector i plus jos bolja kombinacija ako imate UPS.Ja sam kombinovao i jedno i drugo i do sad sam imao par napada od grmljavine i jedan zestok napad na celokupnu instalaciju od zive struje od 380v !Likovi radili na trafo stanici nesto i prespojili i pustili takvu struju.Zamislite,sve je izgorelo po celom komsiluku i to sa explozijama.Od televizora preko audio uredjaja i frizidera,sve!Srecom mene je spasao i Surge Protector MGE i UPS!

I Want to believe - The truth is out there





:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 23.05.2009. 15:13 #116336

status: user
broj poruka: 12057

http://www.apc.com/resource/include/techspec_index.cfm?base_sku=PH6T3-GR
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Hoping for the best but expecting the worst.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
OCz re 23.05.2009. 15:24 #116342

status: user
broj poruka: 2900
Ni ja ne iskljucujem. Upaljen maltene 24/7 zbog download-a uglavnom ..nemam tih strahova da ce se nesto desiti dok nisam tu, dok grmi i sl.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 Re: Re: 23.05.2009. 15:24 #116343

status: user
broj poruka: 9122
Koliko si platio?

Pozdrav!


::
:: http://www.apc.com/resource/include/techspec_index.cfm?base_sku=PH6T3-G
:: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
:: Hoping for the best but expecting the worst.
::
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: Re: Re: 23.05.2009. 15:31 #116347

status: user
broj poruka: 12057

Uh davno beše, nešto....mislim da je bilo malo manje od 2K dinara.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Hoping for the best but expecting the worst.


:: Koliko si platio
::
:: Pozdrav
::
::
:: ::
:: :: http://www.apc.com/resource/include/techspec_index.cfm?base_sku=PH6T3-G
:: :: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
:: :: Hoping for the best but expecting the worst.
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
misa Skoro da vise nema potrebe... 23.05.2009. 15:35 #116349

status: admin
broj poruka: 876
da se isključi računar. Veoma je mala verovatnoća da neka komponenta crkne a, naravno, sada su jeftini surge protectori pa je bezbednost sasvim dovoljna.

Međutim, sada je i bolja situacija s obzirom da se modemi (56k) sve manje upotrebljavaju. Često se isključi računar iz struje a, ne izvadi iz modema telefonska mreža. Mnoge komponente su crkle upravo preko modema i telefonske mreže. Ima na žalost još mnogo ljudi koji koriste dial-up i moja preporuka je da obavezno izvadite telefonsku mrežu (kabl) iz modema.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: Skoro da vise nema potrebe... 23.05.2009. 15:37 #116350

status: user
broj poruka: 12057

Tačno je i to, samo bi ja takođe izvadio i antenu iz TV kartice ko je ima.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Hoping for the best but expecting the worst.


:: da se isključi računar. Veoma je mala verovatnoća da neka komponenta crkne a, naravno, sada su jeftini surge protectori pa je bezbednost sasvim dovoljna.
::
:: Međutim, sada je i bolja situacija s obzirom da se modemi (56k) sve manje upotrebljavaju. Često se isključi računar iz struje a, ne izvadi iz modema telefonska mreža. Mnoge komponente su crkle upravo preko modema i telefonske mreže. Ima na žalost još mnogo ljudi koji koriste dial-up i moja preporuka je da obavezno izvadite telefonsku mrežu (kabl) iz modema
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 ... 23.05.2009. 15:40 #116351

status: user
broj poruka: 9122
A wireless niko ne pominje.

Pozdrav!


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
misa Re: Re: Skoro da vise nema potrebe... 23.05.2009. 15:43 #116354

status: admin
broj poruka: 876

Da slažem se a, da bi lakše objasnili, sve eksterne priključke treba izvaditi iz kompa (modem, tv, wireless, itd...) a, preko strujne mreže vrlo je mala verovatnoća pogotovo sa dobrim surge protector-om.


::
:: Tačno je i to, samo bi ja takođe izvadio i antenu iz TV kartice ko je ima
:: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
:: Hoping for the best but expecting the worst.
::
::
:: :: da se isključi računar. Veoma je mala verovatnoća da neka komponenta crkne a, naravno, sada su jeftini surge protectori pa je bezbednost sasvim dovoljna.
:: ::
:: :: Međutim, sada je i bolja situacija s obzirom da se modemi (56k) sve manje upotrebljavaju. Često se isključi računar iz struje a, ne izvadi iz modema telefonska mreža. Mnoge komponente su crkle upravo preko modema i telefonske mreže. Ima na žalost još mnogo ljudi koji koriste dial-up i moja preporuka je da obavezno izvadite telefonsku mrežu (kabl) iz modema
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Re: Re: Skoro da vise nema potrebe... 23.05.2009. 15:46 #116355

status: user
broj poruka: 18472
Da ali kad se desi da drmne 380v ko kod mene tesko da ista moze da ostane citavo..U mom komsiluku skoro svi aparati nisu ni bili ukljuceni pa su bukvalno explodirali ..Ja sam imao srecu da me spase surge protector i ups!

P.S.Pogledajte mail!

I Want to believe - The truth is out there





::
:: Da slažem se a, da bi lakše objasnili, sve eksterne priključke treba izvaditi iz kompa (modem, tv, wireless, itd...) a, preko strujne mreže vrlo je mala verovatnoća pogotovo sa dobrim surge protector-om
::
::
:: ::
:: :: Tačno je i to, samo bi ja takođe izvadio i antenu iz TV kartice ko je ima
:: :: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
:: :: Hoping for the best but expecting the worst.
:: ::
:: ::
:: :: :: da se isključi računar. Veoma je mala verovatnoća da neka komponenta crkne a, naravno, sada su jeftini surge protectori pa je bezbednost sasvim dovoljna.
:: :: ::
:: :: :: Međutim, sada je i bolja situacija s obzirom da se modemi (56k) sve manje upotrebljavaju. Često se isključi računar iz struje a, ne izvadi iz modema telefonska mreža. Mnoge komponente su crkle upravo preko modema i telefonske mreže. Ima na žalost još mnogo ljudi koji koriste dial-up i moja preporuka je da obavezno izvadite telefonsku mrežu (kabl) iz modema
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE ... 23.05.2009. 15:59 #116360

status: user
broj poruka: 5696
Malo bolji SAP imaju mogucnost povezivanja RJ-11 i RJ-45 kablova, uticnica pa je racunar zasticen kako treba bez potrebe da se vadi...sto se tice kablovkse galvansko rasprezanje kermickim kondenzatorima (i za masu i za signal) verovatno resava i ovaj problem (Vasketov recept) pa ni to ne trbe a vaditi...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Panta019 Re 23.05.2009. 16:29 #116362

status: user
broj poruka: 1583
Mene je pre 5 godina grmljavina kostala monitora Samsung 753s koji je srecom bio u garanciji + precutao sam sto je rikno = dat mi je Samsung 793s koji je jos uvek ziv i skoro penzionisan.

Od tada ne zelim da rizikujem i cak pri slaboj grmljavini ja isljucim kompjuter. Obicno nemam obicaj da vadim i steker iz struje ali jedanput se desilo da je bio izvadjen i to bas kada je neka gadna grmljavina pre nekoliko godina napravila takvu zvrcku u glavnoj trafostanici za grad i citavih desetak minuta je ceo grad imao stuju od 500V. Bate, sve je riknjavalo sto je bilo prikljuceno na napon.

___________________________________

Oh drat these computers, they`re so naughty and so complex, I could pinch them.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Erestun .. 23.05.2009. 16:35 #116363

status: user
broj poruka: 1797
Ja imam matori sap, Tripp Lite Isobar. Sluzi me vec 11 godina, na njemu su `muske` uticnice, odnosno kablovi `zenka-zenka` trebaju za komp i monitor. Kaze ovako...`Made in USA` na kutiji.

edti:
Ovako nesto, samo sto je za evropu i stariji model.
http://www.tripplite.com/en/products/product-series.cfm?txtSeriesID=74&EID=81
___________________________________________________________
Succumb To The Superior

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vaskev re 23.05.2009. 16:58 #116366

status: user
broj poruka: 1673
Sweex Protektor iza UPS-a 1000VA koji ima zastitu od udara groma do 300J (ma sta to konkretno predstavljalo), ipak ako pocne ozbiljnija grmljavina sve to lepo pocupam i ne rizikujem.

A evo i zasto, od udara groma nema uredjaja koji ce zastititi tako osetljive komponente kao sto se nalaze u kompjuteru, u pitanju su praznjenja napona velicina 10K-100K volti pa i vise, ogromne struje. Inace ovo govorim iz 20-to godisnjeg iskustva stecenog zahvaljujuci radu u firmi na odrzavanju signalno sigurnosne tehnike i svake godine imamo nekoliko havarija na uredjajima koji su bili izlozeni bliskom udaru groma i vecina uredjaja je pretrpela takva ostecenja da su popravke trajale vise sati na zameni delova koji su bili skoro rastopljeni i pored svih mogucih zastita koje su posedovali. Proizvodjac uredjaja je SIEMENS, dakle ne tamo neka zezalica od kineza i sva oprema je profesionalna. Na svim spoljnim uredjajima postoje takozvani prenaponski osiguraci koji prilikom velikih praznjenja sluze da naprave kratku vezu i tako sprece napon da prodre u osetljive sklopove, oni su povezani bakarnim provodnicima precnika 1cm kako ne bi doslo do njihovog odvajanja iz kola koje stite ali ni to nekada nije dovoljno. Pojedini uredjaji se nalaze u specijalnim kucistima koja su napunjena trafo uljem koje gasi elektro luk ali se desavalo da u njima probiju trafoi. I da ne duzim ja svoje uredjaje iskljucujem, a koga mrzi neka se posle ne kaje.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Slavuj ... 23.05.2009. 17:10 #116368

status: user
broj poruka: 2236
Sa 10KV izvlačim triJES-devet JotaHerca iz C2D i GPU klok od 17 BrontoHerca, ali mi pukne drajver posle 27 minuta FurMark-a.

90 percent of everything is crap.
:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG ... 23.05.2009. 17:10 #116369

status: user
broj poruka: 1586
Kao elektrotehnicar ne verujem nijednom vidu zastite tako da kada zaseva, lepo se gasi monitor i komp, vadi iz shtekera, LAN kablovi (dosta dugacki), USB kablovi sto savetujem i drugima koji imaju kablove duze od 3-5m, wireless korisnicima, sa kablovima razvucenim po zgradi, izmedju zgrada i sl. TV, pojacala i slicno je pozeljno iskljucivati jer nemaju uzemljenje tako da gotovo sigurno stradaju kod jakog strujnog udara ili kao sto se Sky-ju desilo da mu puste dve faze. Jedino ostaje ukljucena kablovska jer na ulasku voda u stan imam spilter i pojacavac tako da se sva eventualna pi.darija tu zavrsava.

Da li ce se u krevetu odigrati komedija ili tragedija zavisi od - komada!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
darkoc78 re: 23.05.2009. 17:47 #116373

status: user
broj poruka: 467
Kada grmi slabo i daleko onda ne gasim ali cim se priblizi gasim sve, komp, ruter, wifi, tv, antene, telefon...
Ne verujem da kod direktnog udara pomaze bilo kakva zastita, surge protectori mozda mogu da pomognu kod slabijih udara isto kao i ups ali kad udari blizu tesko da ima pomoci. Skoro je bila tema gde su momku izgoreli zvucnici i zvucna na ploci a komp mu je bio iskljucen, samo mu je ostao prikacen vajerles. Kako i zasto zvucnici i zvucna nemam blage veze ali eto.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
FSamir FSamir = Ribica 23.05.2009. 18:27 #116376

status: user
broj poruka: 777

Čim nešto šušne +

+ gasim sve.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy Nikad 23.05.2009. 19:51 #116394

status: user
broj poruka: 4163
kakvo god da je jebište od vremena. Protiv više sile se ne borim.

NEMOJ NA SILU, UZMI VEĆI ČEKIĆ!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Re: Re: Re: 23.05.2009. 23:25 #116467

status: user
broj poruka: 7761
U Listu je nesto okolo 3000 dinara.

Tomato Republic Of Serbia !!!

::
:: Uh davno beše, nešto....mislim da je bilo malo manje od 2K dinara
:: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
:: Hoping for the best but expecting the worst.
::
::
:: :: Koliko si platio
:: ::
:: :: Pozdrav
:: ::
:: ::
:: :: ::
:: :: :: http://www.apc.com/resource/include/techspec_index.cfm?base_sku=PH6T3-G
:: :: :: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
:: :: :: Hoping for the best but expecting the worst.
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blackwolf Re: Skoro da vise nema potrebe... 24.05.2009. 00:54 #116488

status: user
broj poruka: 1471
Mene je upravo tako zaje*alo otišla ploča sva sreća ništa se nije zapalilo.
Black Wolf

::Međutim, sada je i bolja situacija s obzirom da se modemi (56k) sve manje upotrebljavaju. Često se isključi računar iz struje a, ne izvadi iz modema telefonska mreža. Mnoge komponente su crkle upravo preko modema i telefonske mreže. Ima na žalost još mnogo ljudi koji koriste dial-up i moja preporuka je da obavezno izvadite telefonsku mrežu (kabl) iz modema
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs