Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
Pitanje neonka
STRANA 1 OD 1
agresorgsp Pitanje neonka 03.06.2006. 12:35 T1852

status: user
broj poruka: 140
Interesuje me da li negde u Bgd-u ima da se kupi UV neonka(neke boje)????pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VuKaSiN82 Ima 03.06.2006. 16:21 #6305

status: user
broj poruka: 128
Imas u Imtelu i HG-Spotu. Ima sigurno i u drugim radnjama ali se secam da sam bas video da ima u ove dve radnje. Mislio si na neonke za kuciste?

Milost ne trazimo, milost ne dajemo

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
agresorgsp --- 03.06.2006. 17:19 #6306

status: user
broj poruka: 140
Da neonke za kuciste...Ali da li su UV???
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson Re: --- 03.06.2006. 18:22 #6308

status: user
broj poruka: 736
:: Da neonke za kuciste...Ali da li su UV??
Naravno da su UV, cemu bi sluzile obicne neonke u kucishtu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ddragoljub Neonke u kucishtu 03.06.2006. 23:02 #6317

status: user
broj poruka: 126
Naravno da su UV, cemu bi sluzile obicne neonke u kucishtu.

a chemu pa sluze UV neonke... :-)

Ima crvenih, plavih i zelenih neonki (ne UV) u ComputerDream-u u Nemanjinoj ...




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson Re: Neonke u kucishtu 03.06.2006. 23:16 #6319

status: user
broj poruka: 736
:: Naravno da su UV, cemu bi sluzile obicne neonke u kucishtu.
::
:: a chemu pa sluze UV neonke... :-
::
:: Ima crvenih, plavih i zelenih neonki (ne UV) u ComputerDream-u u Nemanjinoj ..
::
::
::
::
::
I UV neonke su za mene glupost a obicne da ne govorim.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Diabolique Neonke 04.06.2006. 00:54 #6322

status: user
broj poruka: 205
Al` ste se sada nalupali.
SVAKA NEONKA JE UV.
Posto sam se cuo telefonm sa agresorgsp znam da trazi black light neonku.
Razlika izmedju obicne i black light je to sto ova druga baca manje svetla pa se vise vidi efekat tih UV zraka.
To se kod nas tesko nabavlja.
Srbija brate.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ddragoljub svaka neonka je UV - Xa Xa 04.06.2006. 14:39 #6326

status: user
broj poruka: 126
Al` ste se sada nalupali.
SVAKA NEONKA JE UV.
Posto sam se cuo telefonm sa agresorgsp znam da trazi black light neonku.
Razlika izmedju obicne i black light je to sto ova druga baca manje svetla pa se vise vidi efekat tih UV zraka.

Al si se sad ti nalupao... Vidish ( tj ne vidish :-) UV je akronim za Ultra Violet, tj ultra ljubichasta boja koja je deo nevidljivog spektra tj ti ne mozesh da je vidish. Za razliku od nevidljivog spektra ti mozesh da vidish boje vidljivog spektra, a to su boje poput plave, zelene , crvene...
Neonke mogu da emituju svetlost vidljivog spektra i to su neonke koje se mogu nabaviti u ComputerDream-u i one svetle plavo, cvreno itd i pre svega one nistu UV
Neonke mogu da emituju svetlost i nevidljivog spektra i ,na primer, ultra ljubichastu svetlost (UV) i tu svetlost mi ne vidimo, ALI ta svetlost nosi sa sobom energiju koja izaziva Fluorescenciju drugih objekata koji su Fluorescenti (u nashem sluchaju to su razni ventilatori, PCI konektori, IDE kablovi) i onda ti predmeti emituju svetlost svoje, neke druge talasne duzine, koja je iz vidljivog spektra i mi to onda vidimo!! ( dodushe kao jedno bezvezno sharenilo koje troshi struju i greje unutrashnjost rachunara, ali to je vec stvar ukusa i svrhe rachunara koja je u oku vlasnika).
Tako da je vrlo ochigledna razlika izmedju "obichnih" neonki i UV neonki i pre svega mislim da je sad razjashnjeno da nije "svaka" neonka UV neonka...
Da ne bude da ja sve to izmishljam...malo vishe o talasnim duzinama i o vidljivom i nevidljivom spektru mozes(te) prochitati na http://eosweb.larc.nasa.gov/EDDOCS/Wavelengths_for_Colors.html

:-)

Pozdrav



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
agresorgsp !!!!!!!!!! 04.06.2006. 15:44 #6328

status: user
broj poruka: 140
pa gde mogu da je nadjem onda ?????Gde ima da se kupi i koliko kosta???
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ddragoljub Uv Neonke i poneshto 06.06.2006. 01:23 #6346

status: user
broj poruka: 126
Posle krace prepiske sa korisnikom Diabolique doshli smo do razmene iskustava i znanja i pre svega do konachnog zajednichkog zakljuchka (koji verovatno sve interesuje :-)
Zakljuchak je sledeci:
Da bi u kucishtu fluorescentno svetlele komponente (one koje to mogu) potrebno je instalirati UV lampu ali UV-a spektra, tj takozvani "Black-Light" !!!
U sluchaju da se ugradi UV-b lampa, bilo bi previshe plavichastog svetla i ne bi doshao do izrazaja Florescenti efekat o tome je pricao koristik Diabolique.
Omanji nesporazum je nastao oko loshe ustolichenih termina poput "neonka" "lampa" ali bitno je da su teorija i praksa zajedno doshle do konachnog reshenja u vidu UV-A lampe tj neonke.

jedno je sasvim sigurno u svemu ovome,
shto bi Diabolique rekao:
To se kod nas tesko nabavlja.
Srbija brate.


Pozdrav, svima





:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60283. Broj poslatih odgovora: 646196.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs