Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
DX11
STRANA 1 OD 1
gile23 DX11 05.07.2009. 23:28 T18578

status: user
broj poruka: 9122
Evo:

http://www.tgdaily.com/content/view/42692/140/
http://www.engadget.com/2009/06/03/amd-shows-off-worlds-first-directx-11-gpu/
http://www.legitreviews.com/article/1001/1/

Pozdrav!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ivikit Super je to 05.07.2009. 23:37 #126415

status: user
broj poruka: 264
Ali kakva je svrha kada ni 10ka nije iskoriscena!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 Re: Super je to 05.07.2009. 23:41 #126420

status: user
broj poruka: 9122
Navedi ubrzanje koje ima DX10 u odnosu na DX9. Jedina prednost DX10 je u sto lepsem prikazu slike.

Pozdrav!


:: Ali kakva je svrha kada ni 10ka nije iskoriscena!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: Re: Super je to 05.07.2009. 23:42 #126421

status: user
broj poruka: 12057

Pa fala Bogu, ubrzanje pod znacima navoda donose karte koje DX10 hardverski peglaju u odnosu na one koje su DX9 kompatibilne, pa im dodatna pomoć da se efekti `sažvaću`.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Hoping for the best but expecting the worst.

:: Navedi ubrzanje koje ima DX10 u odnosu na DX9. Jedina prednost DX10 je u sto lepsem prikazu slike
::
:: Pozdrav
::
::
:: :: Ali kakva je svrha kada ni 10ka nije iskoriscena!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 Re: Re: Re: Super je to 05.07.2009. 23:54 #126429

status: user
broj poruka: 9122
Pa to je normalno, ali sam si rekao pod znacima navoda ubrzanje :). Ogroman broj ljudi koristi XP, nego jedno pitanje da li XP Sp3 untouched verzija ima DX10 u sebi?

Pozdrav!


::
:: Pa fala Bogu, ubrzanje pod znacima navoda donose karte koje DX10 hardverski peglaju u odnosu na one koje su DX9 kompatibilne, pa im dodatna pomoć da se efekti `sažvaću`
:: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
:: Hoping for the best but expecting the worst.
::
:: :: Navedi ubrzanje koje ima DX10 u odnosu na DX9. Jedina prednost DX10 je u sto lepsem prikazu slike
:: ::
:: :: Pozdrav
:: ::
:: ::
:: :: :: Ali kakva je svrha kada ni 10ka nije iskoriscena!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Po onome sto pise na sajtu engadget trebalo bi da bude stvarno hit 06.07.2009. 00:16 #126455

status: user
broj poruka: 7700
Windows 7 ce biti brzi sa directx 11 kartama i igre i aplikacije ce ici brze ,takodje ubrzanje sa Avivo (kud brze kad je ionako brz) i to obecavaju Avivo enkodiranje sa drag and drop interfejsom,ono sto je starijim kompovima trebalo za 3 ili 4 sata sada ce se odvijati u par minuta sa Avivo.Ako je sve ovo tacno bice sigurno novi pomak u IT industriji.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Re: Re: Re: Super je to 06.07.2009. 00:21 #126457

status: user
broj poruka: 18472
Jebte,lupis i ostanes ziv.Kakav crni XP i DX10 i znas li ti sta uopste znaci untouched?

I am cured,now i can see only RED colour
ATI is way of life



:: Pa to je normalno, ali sam si rekao pod znacima navoda ubrzanje :). Ogroman broj ljudi koristi XP, nego jedno pitanje da li XP Sp3 untouched verzija ima DX10 u sebi
::
:: Pozdrav
::
::
:: ::
:: :: Pa fala Bogu, ubrzanje pod znacima navoda donose karte koje DX10 hardverski peglaju u odnosu na one koje su DX9 kompatibilne, pa im dodatna pomoć da se efekti `sažvaću`
:: :: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
:: :: Hoping for the best but expecting the worst.
:: ::
:: :: :: Navedi ubrzanje koje ima DX10 u odnosu na DX9. Jedina prednost DX10 je u sto lepsem prikazu slike
:: :: ::
:: :: :: Pozdrav
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: :: Ali kakva je svrha kada ni 10ka nije iskoriscena!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Slavuj ... 06.07.2009. 00:38 #126465

status: user
broj poruka: 2236
Tipujem da će DX11 da bude teška pušangija, još gora nego DX10, 10.1 i WinVista zajedno.

Srbologija, nauka belosvetska.
:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vuk125 dx10 na xp-u i to untouched?????????????? 06.07.2009. 00:40 #126466

status: user
broj poruka: 2929
Ovo postaje nepodnosljivo, mislim ljudi procitajte, pitajte ako nesto ne znate.
Ovo je neverovatno. Za psihijatriju.
Kako ovako mozete da lupetate, `bas me briga sta pisem bitno je da nesto pisem`
Kao politicari `ma samo da ja nesto pricam nije vazno sta pricam`.
Nije sramota nesto ne znati nije sramota pitati, sramota je da se lupeta ovako bez blama.
grozno!!!!!!!!!!!!!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Re: Re: Re: Re: Super je to>>I to mi je neko pitanje! 06.07.2009. 01:51 #126498

status: user
broj poruka: 10988
Nema! Inache bi to bila very indecently touched version. Pojavila se neka ruska kerefeka, pre par meseci, navodno: `izvukli` desetku iz Vi$te pa pojedine igre, STALKER itd., mogu da koriste DX10 ekstenzije u XP-u ako se ovo instalira kao nadogradnja na 9.0c.
Ja download-ovao, probao, DX diagnostic stvarno konstatuje DX10, kad - neke igre mi vise ne rade. Morao je da radi restore.

:: Pa to je normalno, ali sam si rekao pod znacima navoda ubrzanje :). Ogroman broj ljudi koristi XP, nego jedno pitanje da li XP Sp3 untouched verzija ima DX10 u sebi
::
:: Pozdrav
::
::
:: ::
:: :: Pa fala Bogu, ubrzanje pod znacima navoda donose karte koje DX10 hardverski peglaju u odnosu na one koje su DX9 kompatibilne, pa im dodatna pomoć da se efekti `sažvaću`
:: :: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
:: :: Hoping for the best but expecting the worst.
:: ::
:: :: :: Navedi ubrzanje koje ima DX10 u odnosu na DX9. Jedina prednost DX10 je u sto lepsem prikazu slike
:: :: ::
:: :: :: Pozdrav
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: :: Ali kakva je svrha kada ni 10ka nije iskoriscena!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Re: Re: Re: Re: Super je to>>I to mi je neko pitanje! 06.07.2009. 01:56 #126499

status: user
broj poruka: 18472
Kasnis samo jedno godinu i pol dana ako ne i jace..
Ta fora sa DX10 za XP je bila popularna jos u to vreme.Naravno to je samo glupi patch da promeni naziv tj da ti ispise u DXDiag DX10.Price za malu decu..Inace zezne i sve u sistemu tako da restore ne gine kao sto je tebi bio slucaj sa igrama.

I am cured,now i can see only RED colour
ATI is way of life



:: Nema! Inache bi to bila very indecently touched version. Pojavila se neka ruska kerefeka, pre par meseci, navodno: `izvukli` desetku iz Vi$te pa pojedine igre, STALKER itd., mogu da koriste DX10 ekstenzije u XP-u ako se ovo instalira kao nadogradnja na 9.0c
:: Ja download-ovao, probao, DX diagnostic stvarno konstatuje DX10, kad - neke igre mi vise ne rade. Morao je da radi restore
::
:: :: Pa to je normalno, ali sam si rekao pod znacima navoda ubrzanje :). Ogroman broj ljudi koristi XP, nego jedno pitanje da li XP Sp3 untouched verzija ima DX10 u sebi
:: ::
:: :: Pozdrav
:: ::
:: ::
:: :: ::
:: :: :: Pa fala Bogu, ubrzanje pod znacima navoda donose karte koje DX10 hardverski peglaju u odnosu na one koje su DX9 kompatibilne, pa im dodatna pomoć da se efekti `sažvaću`
:: :: :: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
:: :: :: Hoping for the best but expecting the worst.
:: :: ::
:: :: :: :: Navedi ubrzanje koje ima DX10 u odnosu na DX9. Jedina prednost DX10 je u sto lepsem prikazu slike
:: :: :: ::
:: :: :: :: Pozdrav
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: :: :: :: :: Ali kakva je svrha kada ni 10ka nije iskoriscena!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Re: Re: Re: Re: Re: Re: Super je to>>I to mi je neko pitanje! 06.07.2009. 02:05 #126503

status: user
broj poruka: 10988

Ma culo se jos nakon first official release Vi$te da ce neka vrsta supstitucije za dx10 da se pojavi za XP. Navodno, u sklopu SP3, pod nebuloznom oznakom 9.0L, ako me secanje ne vara.
Ja sam dugo odolevao iskusenju... i najzad sam legao pod rudu! Rusi, brate, kao Danajci: ne veruj im ni kada ti poklone donose (to jest, onda pogotovu).

:: Kasnis samo jedno godinu i pol dana ako ne i jace.
:: Ta fora sa DX10 za XP je bila popularna jos u to vreme.Naravno to je samo glupi patch da promeni naziv tj da ti ispise u DXDiag DX10.Price za malu decu..Inace zezne i sve u sistemu tako da restore ne gine kao sto je tebi bio slucaj sa igrama
::
:: I am cured,now i can see only RED colour
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vuk125 RE: da li XP Sp3 untouched verzija ima DX10 u sebi? 06.07.2009. 02:18 #126504

status: user
broj poruka: 2929
Izvini gile vidim sada da je bilo pitanje a ne tvrdnja.
Posto smo o DX10-ci i XP pisali x puta, a ovde je pocelo u poslednje vreme da se svasta pise pa ja reagovao onako munjevito i brzo, bas mi neprijatno , vidim da je bilo pitanje.
Izvini jos jednom i nemoj zameriti.
Bareme neko nesto pita :)
Evo kolege su ti objasnile vezano za tu pricu DX 10 i XP tako a tu nema sta da se doda.
pozz Vuk

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
TheBear DX10 06.07.2009. 07:00 #126520

status: user
broj poruka: 6502
skoro nikakva poboljsanja ne donosi u igrama koje ga koriste, jedina igra koja stvarno bolje radi sa DX10 je Far Cry 2, mada nju nisam ni igrao, znam zato sto sam vrteo benchmark... A inace sve dok se igre budu pravile u DX9, a DX10 predstavljao par efekata oji se ni ne primete u vecini igara, necemo nista ni videti od destetke, znaci kad izadje DX10 igra koja je samo u njemu radjena mozda i vidimo neki pomak.. A inace teorijski DX10 ima velikih prednosti u odnosu na devetku... Za 11 nemam pojma, kad nisu ni jenu igru koja koristi samo DX10 izbacili ne znam sta ce predstavljati DX11, a o 10.1 necu ni da pricam, ATI marketing i nista vise...


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 Re: Re: Re: Re: Re: Super je to 06.07.2009. 08:42 #126522

status: user
broj poruka: 9122
Xp untouched verzija je verzija direktno iz MS-a, dok je recimo Black Xp modifikovan Xp eto na sta sam mislio. @vuk nema frke, na netu ima mnogo pitanja da li DX10 ide u XP Sp3, ali nigde odgovora nema, a nikad nisam imao SP3 pa zato pitam. @Sky mislio sam da li DX10 slucajno ima u Windows Service Pack 3 u Untouched verziji (verziji direktno iz Microsofta), ja nista nisam lupio samo sam pitao.


Pozdrav!


:: Jebte,lupis i ostanes ziv.Kakav crni XP i DX10 i znas li ti sta uopste znaci untouched
::
:: I am cured,now i can see only RED colour
:: ATI is way of life
::
::
::
:: :: Pa to je normalno, ali sam si rekao pod znacima navoda ubrzanje :). Ogroman broj ljudi koristi XP, nego jedno pitanje da li XP Sp3 untouched verzija ima DX10 u sebi
:: ::
:: :: Pozdrav
:: ::
:: ::
:: :: ::
:: :: :: Pa fala Bogu, ubrzanje pod znacima navoda donose karte koje DX10 hardverski peglaju u odnosu na one koje su DX9 kompatibilne, pa im dodatna pomoć da se efekti `sažvaću`
:: :: :: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
:: :: :: Hoping for the best but expecting the worst.
:: :: ::
:: :: :: :: Navedi ubrzanje koje ima DX10 u odnosu na DX9. Jedina prednost DX10 je u sto lepsem prikazu slike
:: :: :: ::
:: :: :: :: Pozdrav
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: :: :: :: :: Ali kakva je svrha kada ni 10ka nije iskoriscena!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
TheBear Mislim da postoji 06.07.2009. 08:49 #126524

status: user
broj poruka: 6502
XP sa integrisanim Service Pack 3 u sebi al taj Service Pack ne donosi nista vezano za DX novo, nikakve veze nema sa DX10, i na XP-u ne moze da se koristi DX10 ! Ne postoji nikakav patch, fix ili sta god, znaci nemoguce je...


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 Re: Mislim da postoji 06.07.2009. 08:51 #126526

status: user
broj poruka: 9122
Postoji patch, ali zavisi da li je to DX10, evo nekoliko postova vise su odredjeni clanovi foruma objasnili zasto ne valja. I postoji XP sa integrisanim SP3.

http://www.google.com/#hl=en&q=install+dx10+on+xp&aq=0&oq=install+DX10+&aqi=g1&fp=dMlfxuRvj0I

Pozdrav!


:: XP sa integrisanim Service Pack 3 u sebi al taj Service Pack ne donosi nista vezano za DX novo, nikakve veze nema sa DX10, i na XP-u ne moze da se koristi DX10 ! Ne postoji nikakav patch, fix ili sta god, znaci nemoguce je..
::
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
TheBear Ja sam rekao 06.07.2009. 09:22 #126537

status: user
broj poruka: 6502
da ne postoji patch koji ce omoguciti koriscenje DX10 u igrama na XP-u, a to da samo umesto DX9 pise DX10 to ima naravno al ne vidim poentu toga...


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs