Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
Athlon x4 Propus ,Atloni sa 4 jezgra TDP 40 W
STRANA 1 OD 2  
obradmi Athlon x4 Propus ,Atloni sa 4 jezgra TDP 40 W 12.07.2009. 10:48 T18726

status: user
broj poruka: 7700
Athlon x4 Propus ,Atloni sa 4 jezgra TDP 40 W

http://www.techpowerup.com/index.php?98975

Najvece iznenadjenje su energetski efikasni quadovi TDP 40 w

Athlon x4 600e 2,2 Ghz steping C2 TDP 40 W
Athlon x4 605e 2,4 Ghz steping C2 TDP 40 W


Athlon x4 620 2,6 Ghz steping C2 TDP 65 W
Athlon x4 630 2,8 Ghz steping C2 TDP 65 W

steping C2 znaci da bi trebalo dobro da se klokuju
hijerarhija kesa : svako jezgro po 512 k kesa.

Takodje prica se po net-u da treba da budu vrlo jeftini.
Za nekog ko radi u programima zeljnih jezgara tip-a 3dmax moze da bude dobar izbor.

Prvi benchmark

http://xtreview.com/addcomment-id-8221-view-Athlon-X4-6xx-Propus-benchmarks.html
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
NMY dobro je to... 12.07.2009. 11:52 #127998

status: user
broj poruka: 1509
Solidni procesori, samo neka ih izbacuju, sto vise konkurencije, to bolje, samo neka se kolju, i bice nama bolje... Bice spustanja cijena...

Sto se tice tih novih procesora, steta je samo sto nemaju L3 cache memoriju, makar 2MB i bilo bi stvarno odlicni...


SONY VAIO VGN-FW285J

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dukiduledu a zamisli 12.07.2009. 11:58 #128000

status: user
broj poruka: 826
tek koliko ce moci da se klokuju...sa 45nm procesom proizvodnje....i sa tolikom malom potrosnjom....prvo sto ce na default clock-u biti toooliiiko hladan(verovatno),da mu bilo kakav over-clock nece biti neki problem....


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
TheBear Mislim 12.07.2009. 12:14 #128004

status: user
broj poruka: 6502
da ce ti novi Athloni biti slabiji malo od onih prvih Phenoma, imaju malo kesa, ali dobro je sto malo trose...


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re Bear Jaci je Deneb od njih sa 2+6 mb kesom 12.07.2009. 12:23 #128008

status: user
broj poruka: 7700
ovde je poenta u maloj potrosnji,izbacuju oni i PII 965 na 3,4 Ghz u avgustu isto
koji treba da se roka sa Core I 920 mada je dual chanel,znaci manje stapova memorije
ce ti trebati uz slicne perfomanse kao Core I 920 .Imas dosta programa gde ne treba masivan kes i to je ta ciljna grupa.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi PII 955 ostaje zakon za igrice 12.07.2009. 13:04 #128010

status: user
broj poruka: 7700
Utvrdili smo odavno da je Nehalem platforma za igrice neisplativa ,jer jeftiniji PII 955 bolji od Core I 920 i COre I 940 u igricama

http://www.techspot.com/review/162-amd-phenom2-x4-955/page11.html

pa cak i enkodiranje mpg u h264 sa mainconcept full hd rezolucije ,koje inace vole ljudi koji se bave multimedijom PII 955 je bolji od Core i 920 i Corei 940 .


http://www.lostcircuits.com/mambo//index.php?option=com_content&task=view&id=59&Itemid=1&limit=1&limitstart=11

In the case of MainConcept, we encoded a Watermellon.mpg file to an [H.264] High, 1920 x 1080 pixel, 29.97 fps, 48,000Hz 16 bit MPG file.U sustini mainconcept je optimizovan za AMD .

Znaci Nehalemu ostaje rendering i 3dmark 06 gde drze primat i gde su jaci za jedno 20 % u renderingu (mislim na Core I 920 i Core I 940 ) ,a u 3dmark 06 jaci su Xeoni i to neznatno sa Nehalem arhikteturom od PII 955 i tu bi trebalo da PII 965 popuni prazninu uz izlazak novog chipseta .Uz sve to Nehalemi full loadu odu na 80 C temp. za CPU u full loadu stock kuler (price po net-u),mada visoke temperature nisu nikad predstavljale problem za Intel.Ciljna grupa ovih novih Atlona x4 je srednji segment.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BlueSkyNIS ... 12.07.2009. 13:50 #128013

status: user
broj poruka: 860
Odlično! Ove procesore sam čekao....Volim male potrošače.

Kada bi trebalo da se pojave kod nas? Za nekih mesec-dva?

Windows-free with Fedora 10

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JOSILENKO Re: Re Bear Jaci je Deneb od njih sa 2+6 mb kesom 12.07.2009. 13:59 #128015

status: user
broj poruka: 1013
Ovo je super vest, ali znas i sam da se prednost I7 (i onih jacih I5) prvenstveno ogleda u HT tehnologiji, a i u kesu. Reko si da AMD ima opterone sa logickim jezgrima. Ali planiraju li athlone ili phenome sa HT? Gledao sam kod kolege kako radi I7 u renderingu. NIsam radio testove ali ne bi reko da su jaci samo 20%
Dok AMD ne izbaci procesor sa 4+4 jezgara nema sta da trazi sa I7

A ovo za X4 athlone je svakako dobra vest. Ja se ozbiljno razmisljam da uzmem jedan kad dodje kod nas. Uostalom, ako bude neka fina cena moci cu da kupim i 2 platforme X4 athlona za istu cenu kao i jednu (najjeftiniju) I7 platformu. Te napajanja 650W, te ploce od 200e ...

JOLE

:: ovde je poenta u maloj potrosnji,izbacuju oni i PII 965 na 3,4 Ghz u avgustu isto
:: koji treba da se roka sa Core I 920 mada je dual chanel,znaci manje stapova memorij
:: ce ti trebati uz slicne perfomanse kao Core I 920 .Imas dosta programa gde ne treba masivan kes i to je ta ciljna grupa
::
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dz0ni ... 12.07.2009. 14:06 #128017

status: user
broj poruka: 880


al zato ph II 965 140w.... sto je mnogo mnogo je...
http://www.techpowerup.com/98977/AMD_Staring_at_140W_Barrier_with_Phenom_II_X4_965?.html
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zajebani76 @obradmi 12.07.2009. 14:50 #128029

status: user
broj poruka: 538
Jednom ce te mozda shvatiti da na netu mogu da se fasuju svakakve informacije. Bilo bi glupo da linkujem neki test gde se vidi kako i7 920 kida sve te AMD navedene procesore, zato sto ni to nebi bila potpuna slika, zato stu su i takvi testovi prenaduvani.

Jedno je sigurno, PII arhitektura ima problema sa postizanje visokog kloka za 24/7. Nekih 3.8ghz je plafon koji se moze ocekivati (ima izuzetaka) na vazduhu i 4ghz na vodi. Sto se igara tice i tu je situacija dosta sarena u nekim igrama ima blagu prednost u odnosu na i7 procesore (2-10%) kada se setuju na iste klokove ali isto tako bas zbog specificnosti arhitekture u velikom breoju igara debelo podbacuje (20-40%). Najvise podbacuje u strategijama, korisnici naklonjeni ovom tipu igara bi trebali da izbegavaju AMD procesore.

I7 platforma D0 steping pre svega se dobro klokuje 4-4.2ghz minimum sa vazdusnim hladjenjem i iskljucenim HT, 3.8-4ghz sa ukljucenim HT. Dobro vodeno hladjenje i jedan i7 920 D0 steping postizu sa ukljucenim HT klok od 4.4ghz za 24/7, PII to ne moze ni sa faznim hladjenjem da postigne. Da ne bude da pricam napamet itd, ove slike su sa mog racunara.

http://img12.imageshack.us/my.php?image=4410ghz.jpg
http://img4.imageshack.us/my.php?image=42ghzceosistemutokurada.jpg

Sto se igara tice jedana Q9650 platforma je nesto malo bolje resenje (1-3%) ako se koristi jedna graficka karta nego PII ili i7 platforma, isto tako daleko od toga da je PII bolje resenje, veca sam pomenuo zbog cega.
Ozbiljne aplikacije multitaskng programi u svakom slucaju bolje rade sa i7 platformom i dobitak je od minimum 20-60% u odnosu na PII procesore. Sve sto sam naveo odnosi se na isti klok samih procesora i takvu vrstu poredjenja ne vezano za modele posto se radi o arhitekturi PII ili i7 procesora.

Moj izbor je u svakom slucaju i7 platforma iz gore navedenih razloga vezanih za OC potencijal. Isto tako meni licno dosta znace SLI i CF performanse koje nudi X58 cipset, gde je iskoristivost druge karte i do 95%. Sam cipset X58 ne treba dodatno hladiti pri velikm klokovima.

Pitanje cena performanse je uglavnom kljucno za vecinu korisnika, meni nije tako da ne mogu da komentarisem nista gledano iz toga ugla ali ipak mislim da nije mnogo dati koji evro vise za i7 920, Gigabyte UD5, 3gb 1600mhz, Titan Fenrir, za maksimalni ugodjaj u radu.

Imao bih jos stosta da kazem narocito vezano za extremni overklok, ali mislim da to nije zanimljivo skoro nikom od clanova ovog foruma. Da ne bude da nesto imam protiv odredjenog brenada PII postize impresivne frkfencije kada ode u -240 ali lose rezulatate u vecini HWbot takmicarskih disciplina, tako da se postavlja pitanje cemu tih 7ghz.

PS. Test koji si naveo i rezultati koji su dobijeni u tabeli FarCry 2, nemaju veze sa mozgom a narocito CrysisWarhead. Obadve igre inace rade bolje sa Q9650 nego sa PII ili i7 procesorima. Radjeno je uporedno testiranje sve tri platforme a same igre su takve da klok procesora ne igra preveliku ulogu, ja sam radio Q9650 i i7 a jedan moj prijatelj koji je inace naklonjen AMD procesorima PII, sve to pri kloku od 4ghz.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
NMY @ zajebani ... 12.07.2009. 15:02 #128032

status: user
broj poruka: 1509
Pozz, i samo jedno pitanje...

Cime hladis 920ku na 4.4GHz @ 8 Threads , je li to na vazduh ili vodu ?
Konkretno, je li to sa FENRIRom ili ne ?


SONY VAIO VGN-FW285J


:: I7 platforma D0 steping pre svega se dobro klokuje 4-4.2ghz minimum sa vazdusnim hladjenjem i iskljucenim HT, 3.8-4ghz sa ukljucenim HT. Dobro vodeno hladjenje i jedan i7 920 D0 steping postizu sa ukljucenim HT klok od 4.4ghz za 24/7, PII to ne moze ni sa faznim hladjenjem da postigne. Da ne bude da pricam napamet itd, ove slike su sa mog racunara
::
:: http://img12.imageshack.us/my.php?image=4410ghz.jpg
:: http://img4.imageshack.us/my.php?image=42ghzceosistemutokurada.jpg
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re 12.07.2009. 15:21 #128033

status: user
broj poruka: 7700
@dz0ni Core I 7 920 i 940 imaju TDP 130 W ako pogledas i to je mnogo
@Josilenko magny core je za server socket g34 koji treba tek da izadje u 2010,ako mislis
na HT tehnologiju koja treba da izadje i sa CoreI5 ,ako si gledao testove
sa HT on i off ne donosi nikakvu prednost negde i smanjuje perfomanse,kazu
da ce navodno windows 7 biti optimizovan za Intel HT ,videcemo.Pitanje je i
cemu tolika kolicina jezgara ,pa makar i virtualnih ,Fizika ide ka GPU ,a takodje
i enkodiranje.
@vuk kao sto si i video to su testovi koji jesu na net-u mislim na igrice ,imas i na guru3d koji vazi za realan sajt.Malo je nemoguce da svi oni lazu itd....


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zajebani76 @NMY 12.07.2009. 15:21 #128034

status: user
broj poruka: 538
Naveo sam OC potencijal i7 920 D0 procesora i pomenuo vodu i vazduha, uz to sam prilozio dve slike. 4.2ghz Titan Fenrir, 4.4ghz jedno jako dobro vodeno hladjenje.
Hteo sam da pokazem forumasima pc berze sta se realno moze ocekivati od pomenutog procesora u ovakvim uslovima rada i sa navedenim hladjenjima.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Izvinjavam se Vuku u odgovoru sam mislio na zajebani76 12.07.2009. 15:25 #128035

status: user
broj poruka: 7700
Znaci zajebani76 to su testovi koji cirkulisu net om,ni izmisljam ih ja nego testiraju ljudi pa probaju pa objave ,imas guru3d koji je po mom misljenju nepristrasan pa pogledaj i sam sam kupovao hardver na osnovu njihovih testova ,sto se u praksi pokazalo kao tacno.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zajebani76 @obradmi 12.07.2009. 15:41 #128039

status: user
broj poruka: 538
guru3d, respektujem njihove testove isto tako ih smatra relanim, sto se u mom slucaju u vise navrata poklapalo sa onim sto sam ja radio. Cesto izbor samog hardvera utice na krajnje rezultate bios ploce itd. Radi se o relatvno novom hardveru tako da varijacije postoje.

Ono sto sam ja radio radjeno je na maksimalno utegnutim masinama, tako da sa te strane nije bilo propusta koji se lako dese. Ja sam samo preneo svoje iskustvo koje se u vise navrata ponovilo, tako da vise nemam sta da kazem na ovu temu sem ako postoji neko ko moze konkretno da demantuje nesto od onoga sto sam naveo. Ustvari imam sta da kazem ali to bi bilo zalazenje u sitna crevca i smaranje za vecinu njih koji budu citali, ovako je svakome jasno i najvecem laiku za ove stvri.

Napominjem ne mora da znaci da sam ja upravu, za sada je ovak kako sam naveo u mom prvom post u ovoj temi. Ko radi taj i gresi pa tako i ja :) sve je moguce.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Aleluja! 12.07.2009. 15:55 #128040

status: user
broj poruka: 18472
Zanimljivo kako je Zajebani76 objasnio i DO SLOVCE rekao sve ono sto sam ja do sad pricao!
Slika ovog foruma i znanja se drasticno menja kada se ukljuce ljudi koji imaju ISKUSTVA i znaju o cemu pricaju!
Nadam se da je sada i ostalima malo jasnije da ne treba da izigravaju `pametnjakovice` i da malo slusaju sta im se govori jer mozda nesto i nauce!


Green Green Grass of Home




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict @Skyfire 12.07.2009. 16:32 #128049

status: user
broj poruka: 4515
Objasnio je zato sto je normalan. Nema mentalnih problema kao ti.
Pozdrav.


- - - -
POSALJITE VASU NAJNIZU JEDINSTVENU PONUDU ?!!?
-

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire @markopvict 12.07.2009. 16:38 #128051

status: user
broj poruka: 18472
To je zato sto jedem mentol bombone..

Inace markopvict-u sliko,da znas,ako se slucajno zadesi da budem free moderator tebe cu prvog da banujem za uvrede bez kompromisa jer to zasluzujes.Od tebe se nista pametno nije ni ocekivalo.Da nesto znas ti bi postovao u skladu sa temom.
Malo ti preispitaj tu tvoju glavicu jer joj nesto ocigledno debelo fali!Ajd sad po lekic pa smirela.

Green Green Grass of Home




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict Moze, ako me ti budes banovao 12.07.2009. 17:01 #128061

status: user
broj poruka: 4515
rado cu napustiti forum i prihvatiti ban. :)
Stvari koje ja radim, i koje me zanimaju tesko da ce ta tvoja prazna lobanja moci da razume.
Ali ipak si ti #5 u IT-u....

- - - -
POSALJITE VASU NAJNIZU JEDINSTVENU PONUDU ?!!?
-

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 12.07.2009. 17:02 #128062

status: user
broj poruka: 18472
Pa i ne moram ja,ima ko hoce na srecu..
Bravo za tebe!

Green Green Grass of Home




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 ... 12.07.2009. 17:19 #128067

status: user
broj poruka: 9122
Ja cu ban obojicu.

Pozdrav!


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe @markopvict 12.07.2009. 17:22 #128068

status: user
broj poruka: 12057

E da su Miša i Željko jednom ispunili obećanje za banovanje određenih osoba, bila bi ovde milina. Naročito ako ti koji su zamalo izbegli ban budu moderatori ja ću svoj nalog da obrišem da svih 7k+ odgovora, ne znam još kako, ali raspitaću se.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Hoping for the best but expecting the worst.

:: rado cu napustiti forum i prihvatiti ban. :
:: Stvari koje ja radim, i koje me zanimaju tesko da ce ta tvoja prazna lobanja moci da razume.
:: Ali ipak si ti #5 u IT-u...
::
:: - - - -
:: POSALJITE VASU NAJNIZU JEDINSTVENU PONUDU ?!!?
-

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Ulizica ,dvolicna osoba.. 12.07.2009. 17:25 #128069

status: user
broj poruka: 18472
Kako te samo nije sramota da citiras nekog koga si pljuvao i govorio da je nenormalan i budala i da mu nesto u glavi fali!E...Ccccccc...Prvo se kod Zeljka raspitaj malo kako funkcionise forum posto ces jos malo da probijes limit od 9999 postova pa ce ti tesko pasti ako se tu i zaustave.
Ja mogu i sutra da odem,nisam psiholoski vezan za ovu berzu kao neki..Meni je sasvim sve jedno.
Ovo za pljuvanje imam argumente a mogu da pozovem jos neke usere da posvedoce!

Green Green Grass of Home




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: Ulizica ,dvolicna osoba.. 12.07.2009. 17:35 #128074

status: user
broj poruka: 12057

Ono što on zna ti nećeš nikada znati, zato ćuti i uživaj. Jedina moja pogrešna procena je bila za DSS i to je to. Neka bude 2 godine 9999 boli me uvo, samo ti imaš probleme sa tim.
Mojih 10 vredi više od tvojih 5.000.000.000. Ako ti bueš moderator, apsolutno se gubim odavde, biće samo gore, jer sa tvojim znanjem i mentalnim sklopom desetogodišnjaka, Number 5, biće samo gore. A tebi mogu samo 10-godišnjaci da veruju, jer osim maltretiranja hardware-a, pojma ni sa čime nemaš. Gudim samo vreme i trošim prste na tebe bez protrebe.

Au koga Mša i Željko imaju poverenja to ćemo da vidimo. Ono što misle o tebi već su rekli.
Ende.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Hoping for the best but expecting the worst.

:: Kako te samo nije sramota da citiras nekog koga si pljuvao i govorio da je nenormalan i budala i da mu nesto u glavi fali!E...Ccccccc...Prvo se kod Zeljka raspitaj malo kako funkcionise forum posto ces jos malo da probijes limit od 9999 postova pa ce ti tesko pasti ako se tu i zaustave
:: Ja mogu i sutra da odem,nisam psiholoski vezan za ovu berzu kao neki..Meni je sasvim sve jedno
:: Ovo za pljuvanje imam argumente a mogu da pozovem jos neke usere da posvedoce
::
:: Green Green Grass of Home
::
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Eh samo da imas malo vise inteligencije znao bi.. 12.07.2009. 17:41 #128076

status: user
broj poruka: 18472
...da se iza svakog korisnika moze da izvuce psiholoski profil i da za to postoji sablon.Ti se sa svojim pisanjem tako otkrivas ljudima da ja nemam reci.Neki to vide,neki ne ali svakako ces kad tad pokazati svoje pravo lice.
Samo ti uzivaj sa svojim znanjem i budi mi ok.Ja i dalje nemam nista protiv tebe nit mi smetas ali sam tu da kazem uvek istinu i da pravdu iznesem na sunce..
Posto si se sad sam ofirao da si i DSS-a pljuvao niko te nije tukao po usima da to sam javno priznajes ajde da otvorimo listu ljudi kojima si sve pricao iza ledja i govorio ruzne reci o njima.Foliras se ovde na berzi i slihtas se forumasima ,izgradjujes sliku nekog nevinasceta a ovamo na siroko blatis i pljujes ljude.Mogu misliti sta samo sve govoris o meni..Ccccccc.Strasno..Mogu da te podsetim sta si sve pricao i za MACHINE-a!!!I to imam sacuvano,samo tako nastavi i sve ce biti slikovno argumentovano na berzi.Pa da vidimo naseg malog svetca kakav je zaista!


Green Green Grass of Home




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: Eh samo da imas malo vise inteligencije znao bi.. 12.07.2009. 17:47 #128078

status: user
broj poruka: 12057

MACHINE je dečko legenda, sa kojom sam se video i razgovarao. A ti si lagao (po ko zna koji put) da će sa njim raditi testove napajanja a dečka sam pitao na MSN-u, veze nema o čemu si pisao. Za machinu sam rekao da ponekad preteruje sa detaljima, kada za to nema potrebe. Samo nastavi da se tripuješ. Misliš da ja nemam history MSN-a dečko, e lepo si se zajebao. A inače samo slina može takve stvari da koristi. A šta tebi pričam iza leđa, samo ono što je istina. Pa ti razmisli šta pričam.

To svetac je samo pokazatelj kakve ti klinačke komplexe imaš pa pošto si u tridesetim, teško da ćeš ih se ikad rešiti.

Izmišljaš, izmišljaš, to infinity.

P.S.
jovanva761082282225.xml (preko 1 MB) pa ti razmisli.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Hoping for the best but expecting the worst.

:: ...da se iza svakog korisnika moze da izvuce psiholoski profil i da za to postoji sablon.Ti se sa svojim pisanjem tako otkrivas ljudima da ja nemam reci.Neki to vide,neki ne ali svakako ces kad tad pokazati svoje pravo lice
:: Samo ti uzivaj sa svojim znanjem i budi mi ok.Ja i dalje nemam nista protiv tebe nit mi smetas ali sam tu da kazem uvek istinu i da pravdu iznesem na sunce.
:: Posto si se sad sam ofirao da si i DSS-a pljuvao niko te nije tukao po usima da to sam javno priznajes ajde da otvorimo listu ljudi kojima si sve pricao iza ledja i govorio ruzne reci o njima.Foliras se ovde na berzi i slihtas se forumasima ,izgradjujes sliku nekog nevinasceta a ovamo na siroko blatis i pljujes ljude.Mogu misliti sta samo sve govoris o meni..Ccccccc.Strasno..Mogu da te podsetim sta si sve pricao i za MACHINE-a!!!I to imam sacuvano,samo tako nastavi i sve ce biti slikovno argumentovano na berzi.Pa da vidimo naseg maog svetca kakav je zaista
::
::
:: Green Green Grass of Home
::
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs