Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
wirless router
STRANA 1 OD 1
horacio wirless router 17.08.2009. 21:40 T19441

status: user
broj poruka: 117
tp-link tl-wr340g sbb kablovski net
kako da zastitim mrezu ,pronasao sam ovaj post od prosle god. i nije mi jasno gde su te opcije za firewall,da li je dovoljno da se cekira u security-firewall -enable MAC address filtering ili treba jos nesto da se cekira(enable IP address filtering) . IP adresu sam promenio kao i pass(admin,admin)

baxov post
Jedino što sam ja sebi trebao da izmenim u opcijama rutera (192.168.1.1 default, admin, admin ) je njegova interna IP adresa. DNS koji ti stiže od provajdera proveri sa ipconfig /all i gledaj da ti se ne poklopi njegova IP adresa sa ovim DNS-a. U opcijama za Firewall dodaj MAC adrese računara koji će biti ubodeni u ruter, a adrese ćeš takoće saznat iz ipconfig-a. Možeš i da upališ opciju uPNP. To je sve što sam dirao i radi ko zmaj.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 17.08.2009. 22:06 #133702

status: user
broj poruka: 12057

To je sve OK. Mada ako nešto kačiš wireless na njega, bilo bi pametno pa aktiviraš WPA2 security sa odgovorajućim passwordom koji ćeš zadati.

To sve podešvaš u tvom ruteru.
Problem je sledeći. Svi novi ruteri imaju default IP adresu 192.168.1.1 što je verovatno IP adresa tvog kablovskog modema. Dakle poveži samo TP link na komp sa patch kablom i podesi ga.

Stavi mu IP na primer 192.168.1.10.
U Wireless / Wireless Settings ima WPA2 security, znači:
1. Enable Wireless Security
2. WPA-PSK / WPA2-PSK odaberi
3. TKIP
4. Izmisli neku šifru ali je DOBRO zapamti
5. Ovo vrednost ostavi koja jeste.

Ovo je `upgrade` rešenja sigurnosti u odnosu na MAC filter.

Kablovski modem u WAN port TP linka, TP link u LAN karticu na kompu, sve to povezuješ patch kablom i to je to. Na kompu, koji se wireless kači na mrežu naprovi profil sa WPA security opcijama kako bi video mrežu i net korektno.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
horacio re: 18.08.2009. 00:07 #133748

status: user
broj poruka: 117

zahvaljujem na odgovoru

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646096.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs