Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
SEAGATE - nikad vise!
STRANA 1 OD 3  
imarkovic SEAGATE - nikad vise! 18.09.2009. 23:52 T20216

status: user
broj poruka: 18941
ode i zadnji preostali hdd od 1TB kupljen 2008.godine, poserem se na Seagate i njihov kvalitet, pocrkase mi svi, ali svi!!! od sad, samo Hitachi i Samsung.

sorry na negativnoj energiji, ali morao sam da podelim lose iskustvo jer zasluzuju... veliki gubitak podataka..ufff
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Svasta 18.09.2009. 23:57 #140995

status: user
broj poruka: 7700
A jesu ti bili na ide sata ili raid sata?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
doca80 Re: SEAGATE - nikad vise! 19.09.2009. 00:02 #140997

status: user
broj poruka: 3053
i ti si to tek sad shvatio!!!

KO NORA NIRA,IL` JE KARPE,IL` JENI LANNORMA!!!

:: ode i zadnji preostali hdd od 1TB kupljen 2008.godine, poserem se na Seagate i njihov kvalitet, pocrkase mi svi, ali svi!!! od sad, samo Hitachi i Samsung.
::
:: sorry na negativnoj energiji, ali morao sam da podelim lose iskustvo jer zasluzuju... veliki gubitak podataka..uff
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Seerauber SEAGATE - nikad vise! 19.09.2009. 00:06 #140998

status: user
broj poruka: 946


pa zar oni nemaju 5 godina garanciju?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi ebes i da ti da nov za taj sto je rikno 19.09.2009. 00:06 #140999

status: user
broj poruka: 7700
u pitanju su podaci ,to je neprocenjivo.Ja kako sam stavio 2 WD-a u raid 0 ,apsolutno nemam te probleme.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst Hm... 19.09.2009. 00:12 #141001

status: user
broj poruka: 2909
Moja Barakudica jos dobro radi...Mada iskreno posle svih ovih prica ozbiljno razmisljam o kupovini jednog WDa za bekap podataka...Da se nadje za svaki slucaj...
Sto kaze Obrad...*ebes garanciju,ako izgubim podatke nista mi ne vredi garancija...


DaSickSystem

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Jebivetar Samo WD 19.09.2009. 00:15 #141003

status: user
broj poruka: 2386
chetiri Sata WD sam izmenjao i opet bih WD uzeo. Svi `moji` kupuju WD jer se posavetuju sa mnom. :)

cash rules everything around me

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
GAMER4LIFE Seagate 19.09.2009. 00:20 #141005

status: user
broj poruka: 839

Je nekada valjao vishe ne! meni je prso bas skoro jedan i izgubio sam preko 30 HD filmova.. bruka! sad imam WD 1TB i extra je sve lepo radi


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic @@ 19.09.2009. 00:22 #141006

status: user
broj poruka: 18941
@obradmi - svasta, bas svasta, stvarno vise nema smisla sa njihove strane, imao sam mnogo hardova i svi su bili na SATA portu, sigurno napajanje, sigurna ploca - uvek.

@doca80 - pa shvatio sam ja to odavno, nego reko, ajde da ostavim ovaj od 1TB, to je jedini koji mi je ostao Seagate, kao, trebalo bi da je kvalitetniji, medjutim utero` mi ga i to onako muski..

DaSickSyst - WD znam da necu kupiti nikad u zivotu, nekako sam skeptican prema tom brendu, znam da je dobar, ali sta ces, kao prema Gigabyte-u, neam pojma zasto, to je neki moj stav i to je to, znaci dolazi u obzir samo Samsung za system i Hitachi za podatke, za sad su to po meni za home upotrebu najpouzdaniji hardovi, dok ne izdaju, vala nikad se ne zna...ili neki SSD, ne znam vise ni sam, svo zivce mi pokidase, djubre..


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Seerauber SEAGATE - nikad vise! 19.09.2009. 00:22 #141007

status: user
broj poruka: 946
malo sam pogledao komentare i misljenja na drugim sajtovima,ovaj je iz prosle godine:

Crkla su mi cak 2 komada u roku od 3 meseca.Zvao sam njihovo zastupnistvo a oni mi rekli da je crklo cak 800 komada u roku od 3 nepune nedelje,,kazu da je losa serija i da ce najverovatnije da povuku ceo kontingent.Jedno je sigurno ja ga nikad vise necu kupiti.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst Re: Seagate 19.09.2009. 00:26 #141010

status: user
broj poruka: 2909

:: Je nekada valjao vishe ne! meni je prso bas skoro jedan i izgubio sam preko 30 HD filmova.. bruka! sad imam WD 1TB i extra je sve lepo rad
Znaci ipak nije baksuz koji bije Imarkovica...

@imarkovic & GAMER4LIFE
Cisto informativno jel bio u pitanju Diamodmax ili Barracuda???


DaSickSystem
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ishmerish Nemogu 19.09.2009. 00:34 #141012

status: user
broj poruka: 7286
da tvrdim za ove nove,ali malo starije Barracude su bogovi i dan danas.Zilion ih je proslo kroz moju avliju ali prva(250GB 16MB) je jos tu i peva pa rastura.


`Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran`



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 19.09.2009. 00:38 #141013

status: user
broj poruka: 12057

Jel treba nekom dve mrtve Seagate Cheetah na 10k.....majku im šabansku raspalu....baš nisu morale.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
GAMER4LIFE Seagate 19.09.2009. 00:39 #141014

status: user
broj poruka: 839



Max je bio, ma vratio sam im posto je pod garancijom i uzeo pare..
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst Re: @@ 19.09.2009. 00:44 #141016

status: user
broj poruka: 2909
:: DaSickSyst - WD znam da necu kupiti nikad u zivotu, nekako sam skeptican prema tom brendu, znam da je dobar, ali sta ces, kao prema Gigabyte-u, neam pojma zasto, to je neki moj stav i to je to, znaci dolazi u obzir samo Samsung za system i Hitachi za podatke, za sad su to po meni za home upotrebu najpouzdaniji hardovi, dok ne izdaju, vala nikad se ne zna...ili neki SSD, ne znam vise ni sam, svo zivce mi pokidase, djubre.
Znam za tvoj stav prema GA...Ali ja predrasude ostavljam po strani kad je upitanju hardver,a to predlazem i tebi...Meni su crkle dve Asus ploce i nagledao sam se silnih gluposti i bagova na njima,ali nista sto nisam znao da resim ili nesto sa cime nisam mogao da izadjem na kraj...Bez obzira na crkavanje verovatno cu nekad ponovo uzeti neku Asus plocu,ali bi u svako doba dao prednost Gigabytu u istom cenovom rangu...

Moram da ti kazem nejgluplju stvar u ovom trenutku:
Nemoj da se nerviras....Spali taj Seagate i igraj indijanski ples oko njega dok gori...Bice ti makar malo lakse...
Cuvaj zivce za ozbiljnije stvari...

Ovo ti kazem reda radi u nadi da ces da se smiris,ali realno i ja bi isto ispizdeo...


DaSickSystem
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst Re: Seagate 19.09.2009. 00:52 #141017

status: user
broj poruka: 2909

:: Max je bio, ma vratio sam im posto je pod garancijom i uzeo pare..
Diamondmax izlazi sa Maxtorovih postrojenja,za njega me i ne cudi da je crko,ali Barakude koje su uvek bile olicenje kvaliteta i performansi mi stvarno neverovatno...


DaSickSystem
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic @DaSickSyst 19.09.2009. 00:52 #141018

status: user
broj poruka: 18941
u mom slucaju DiamondMax 22 (ili STM) od 1TB i ko zna koliko onih ST500..AS, odnosno Barracuda-e.

ok, kapiram, ali zato sam ja uzeo ASUS max.formula 2 plocu, da budem siguran, bilo mi je bitno da ima puno SATA portova, da provodi dobar napon, itd, hvala ti na savetima, poslusacu te, ipak nije ni kraj sveta, dace mi drugi hard, nego mene sad jedna druga muka muci, ja sam ga kupio prosle godine u WebHouse-u, a sada je to VipHouse, i znam da cu da se cimam sa njima oko toga, jer sam kupio u firmi koja vise ne postoji, i dok oni odrade tu papirologiju, izgorecu..a znam da ce sve moguce da urade, ali pare necu dobiti tako lako..


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict jebo te maxtor... 19.09.2009. 00:53 #141019

status: user
broj poruka: 4515
De to smece uze...

- -
- - Socijalna Mreza!!!


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic @markopvict 19.09.2009. 00:55 #141021

status: user
broj poruka: 18941
pa jbg, to mi je za nauk, ma nije to max, to je Seagate u stvari, nego se proizvodi u fabrici Maxtor, to je sve, inace isto izgleda kao seagate.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ishmerish Re: @markopvict 19.09.2009. 00:58 #141022

status: user
broj poruka: 7286
Ne to nikada nije bio Seagate.Pa i Marlboro se proizvodi u Nisu

I Maxtori su jedini na trzistu HDD-a koji nikada ali apsolutno nikada nisu valjali.


`Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran`



:: pa jbg, to mi je za nauk, ma nije to max, to je Seagate u stvari, nego se proizvodi u fabrici Maxtor, to je sve, inace isto izgleda kao seagate
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst Re: @DaSickSyst 19.09.2009. 01:02 #141023

status: user
broj poruka: 2909
:: u mom slucaju DiamondMax 22 (ili STM) od 1TB i ko zna koliko onih ST500..AS, odnosno Barracuda-e
::
:: ok, kapiram, ali zato sam ja uzeo ASUS max.formula 2 plocu, da budem siguran, bilo mi je bitno da ima puno SATA portova, da provodi dobar napon, itd, hvala ti na savetima, poslusacu te, ipak nije ni kraj sveta, dace mi drugi hard, nego mene sad jedna druga muka muci, ja sam ga kupio prosle godine u WebHouse-u, a sada je to VipHouse, i znam da cu da se cimam sa njima oko toga, jer sam kupio u firmi koja vise ne postoji, i dok oni odrade tu papirologiju, izgorecu..a znam da ce sve moguce da urade, ali pare necu dobiti tako lako..
Ne znam ko je distributer Seagate-a za Srbiju,ali svakako ako je mrtva firma obrati se njima i dobices novi HDD...Za pare nisam siguran da ce hteti da ti vrate...
Ja sam imao problema sa jednom ram memorijiom koju sam kupio u firmi koja se zatvorila...Otisao sam do CTa koji su zvanicni distributeri za Corsair i dobio sam novu istog dana....Tako da cisto sumnjam da ce ti praviti neki problem...


DaSickSystem
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Antilohije Re: @markopvict 19.09.2009. 01:14 #141026

status: user
broj poruka: 684
Inace FYI maxtor se proizvodio u seagate fabrikama (a ne obratno), a baracude bi trebalo da su malo kvalitetnije, bar one stare


:: pa jbg, to mi je za nauk, ma nije to max, to je Seagate u stvari, nego se proizvodi u fabrici Maxtor, to je sve, inace isto izgleda kao seagate
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic @Antilohije 19.09.2009. 01:23 #141032

status: user
broj poruka: 18941
ne znam sad odakle ta informacija, ja bas mislim da je obrnuto, al` nije ni bitno, znaci uopste me ne interesuje vise ni Seagate ni Maxtor, ni stara Barracuda, staro je prevazidjeno, hard disk se kupuje nov, a ne polovan (znam na sta mislis, ali to vazi za one koji ih vec poseduju), pricali su da su kvalitetniji oni slim hdd-ovi Seagate, pa mi je i taj geknuo pre mesec dana od 250GB...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rasha44 Moja iskustva sa Seagate 19.09.2009. 01:24 #141033

status: user
broj poruka: 1492
Nisam stručnjak za hardware, govorim samo o onome što se meni desilo.
Seagate 160GB ATA radi već četiri godine kao sat. Seagate 250GB SATA 2, vezan kao externi drive u fijoci, radi dve godine bez problema.
U martu ove godine sam kupio Seagate 500GB, novu seriju. Posle dve nedelje je počeo da krči i pucketa. Vratio sam ga u VIP House, gde sam ga i kupio, i dobio kao zamenu (uz doplatu) WD 640GB Black. Za sada radi bez problema.
Inače, VIP House drže isti ljudi koji su radili u WEB House. Samo su promenili naziv, jer su se odvojili od veće firme (WEB House). Vrlo su ljubazni i siguran sam da nećeš imati problema sa njima. Pare teško da ćeš dobiti nazad, ali ćeš sigurno dobiti nov hard.

Nightbird
ISKUSTVO - Proporcionalno količini uništene opreme.
HOBI - Način umaranja tokom slobodnog vremena.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic @rasha44 19.09.2009. 01:30 #141036

status: user
broj poruka: 18941
vazi raso, fala na informaciji, nadam se da ce tako i biti, sutra idem ujutru u Vip.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy Baš čudno 19.09.2009. 03:15 #141048

status: user
broj poruka: 4163
Sigejt hardove kupujem više od 10 godina tj. od kako sam kupio prvi hard disk sa 2Mb keša. Bila je to sigejt barakuda od 20Gb na 7200rpm i 2Mb keša. Do današnjeg dana sam ih ugradio sigurno preko 500 komada svih mogućih kapaciteta i serija i mislim da su mi riknule samo 2 osamdesetice koje su bile iz iste serije i to PATA pre neke 3 godine. Ostalih proizvođača sam se izreklamirao mnogo puta pogotovo hitačija i samsunga koje sam uzimao u više navrata zbog bolje cene. Npr pre par dana sam kupio nov samsung od 1,5 Tb i vratio sam ga posle 2 dana na zamenu. Sa WD imam dosta bolje iskustvo ali kada sve saberem (količine su velike) sigejt i uvek sigejt.

Shit happens

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 3  
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646143.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs