Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
Windows XP vs Windows 7 Final - TEST PERFORMANSI!
STRANA 1 OD 2  
SkyFire Windows XP vs Windows 7 Final - TEST PERFORMANSI! 27.09.2009. 02:28 T20455

status: user
broj poruka: 18472
Konacno sam se naterao da odradim jedan uporedni test izmedju vec starog i dobrog Windows XP-a i njegovog najmladjeg brata Windows 7 koji je najavljen kao OS koji obecava.
Da li su to samo Microsoftove prazne reci i da li je Windows 7 samo prepeglana Vista sa nedostatcima koji nisu reseni videcemo iz narednih kratkih testova.

Prvi test koji sam uradio je sinteticki test provere brzine konfiguracije.
Radi se od 3D Mark 2006.Naime iz prilozenog koje ce te videti jasno naglasava da operativni sistem slabo komunicira sa testovima ove prirode tj generalno slabo je optimizovan a poseban detalj upada u oci je iskoriscenje CPU snage koja je mnogo slabija nego li kod XP-a a to potvrdjuje i sledeci pravi RENDER test.
Setovanja koriscena za test su ista u oba slucaja.

Sinteticki Test Performansi :

3D Mark 2006:

http://img197.imageshack.us/i/windows7vsxp3dmark2006f.jpg/

Score :

Windows XP : 24053

Windows 7 : 22916


Ovaj prvi korak me je nagnuo da poverujem da ce se daljni razvoj mog zapazanja ipak svesti da je gaming na platformi koja je bazirana na windows 7 operativnom sistemu zavrsiti kao i sa Vistom u odnosu na XP ali videcemo..

Uzeh u obzir i to da 3D Mark ne mora da bude merilo krenuo sam na nesto ozbiljniji test performansi koji zahteva pravi render :

Ovo je potvrdilo moje sumnje i prvo zapazanje da Windows 7 zaista ne iskoriscava snagu CPU-a dovoljno dobro.

Rendering :

Cine Bench Test :

Multiple Core Score :

Windows 7 : 16312

Windows XP : 16864

Takodje obratite paznju na opengl standard!

http://img97.imageshack.us/i/cinebenchfull.jpg/


Sledeci test koji me je interesovao je Win Rar bench i to sve zbog iskoriscenja CPU snage i brzine samog rendera.

Win Rar Benchmark :

Score :

Windows XP : 3.208

Windows 7 : 2.926

http://img7.imageshack.us/i/winrarbenchmark.jpg/


Sledeci korak kojim sam krenuo je sta se zapravo desava u enkodiranju i da li tu postoji razlika u brzini pa sledi sledece :

Divx to DVD encoding

Zapremina video file-a je 701 MB

Mereno u realnom vremenu :

Windows XP :08.46.2 (mereno proracunima programa-6 min)

Windows 7 :08.43.3 (mereno proracunima programa-7 min)


Po ovom testu moze da padne u vodu test provere brzine sistema jer je u renderingu bitno realno vreme a ne broj poena koji je dobijen u nekom render benchmark testu.
Ipak,sumnja je bacena na iskoriscenje CPU-a kroz Windows 7 sistem.

Kao sto znate da brzina odredjenih programa zavisi od brzine celokupnog sistema pocev od operativnog sistema do glavnih komponenti CPU,Maticna ploca,Memorija,Hard Disk tako sam mogao da primetim i dam za primer program Riva Tuner cije implementiranje baze u sistem zavisi od ovih navedenih faktora.
Test je meren u realnom vremenu :

Riva Tuner Data Base Builder :

Windows XP : 00.26s

Windows 7 : 00.52S

Neverovatno ali po testu je tacno ispalo da je radnja duplo brza u XP-u!

Posle svega ovog nisam mogao da ne proverim i brzinu prenosa podataka.Tako sam merio vreme backupovanja odredjene velicine file-a sa jednog Harda na Drugi.
Oba Harda su Samsung F1 1TB a vreme kopiranja file-a od 7.91 GB je sledece :

Kopiranje i brzina prenosa podataka (ovo takodje zavisi i od same brzina hard diska) :


Windows XP : 1.33 min

Windows 7 : 1.28 min

Definitivno Windows 7 je brzi na ovom polju.

Kretanje kroz aplikacije ,(otvaranje ikona-foldera) za onoliko koliko je oko moglo da zapazi mislim da je Windows XP bio malo brzi ali to je toliko neznatno da nije ni vredno pomena.
Evo na primer brzina ulaska u Microsoft Excel i Word i kod jednog i kod drugog sistema je bukvalno za tren oka.

Iscitavanje podataka iz sistema kao npr Everest Builder,podizanje ovog programa u Windows XP i Windows 7 je identicno,2.4s.

Takodje sam zapazio da su instalacije programa podeljene po brzinia.Negde je brza u XP a negde u Windows 7 mada cini mi se da je veci procenat brzeg rada u Windows 7.

Da dodam jos jedno zapazanje a to je da Hard Disk manje drlja pod Windows 7 i takodje ima odsecniji odziv.

Ono mozda i najinteresantnije svima nama a i meni sto me je najvise kopkalo jeste Gaming baziran na Windows 7 operativnom sistemu.
Na samom startu imao sam predrasude da je Windows 7 i dalje na nivou Viste po tom pitanju i da je i taj detalj izostavljen i nije ispravljen ali su me rezultati jako iznenadili pa sam testirao neke naslove popularnih igara.



Gaming Test :

Sva setovanja su ista i u jednom i drugom sistemu :

Crysis -detalji na HI,NO AA,rezolucija 1920x1200 :

Windows XP: 78.85 FPS

Windows 7 :80.91 FPS

http://img97.imageshack.us/i/crysisfull.jpg/


Nisam hteo da padnem na prvu i da me ovo kupi jer je postojala mogucnost velikog marketinga Windows 7 sistema kao boljem operativnom sistemu za gaming jer se mnogo po netu pricalo i reklamiralo a zna se da je Crysis postavio standarde pomislio sam da je Microsoft napravio optimizaciju Windows 7 ka ovoj igri tako da sam
presao i na neke druge popularne naslove..

Far Cry 2 - Ultra Hi Setovanja,16xAA,rezolucija 1920x1200 :

Windows XP :96.22 FPS

Windows 7 :97.20 FPS

http://img97.imageshack.us/i/farcry2final.jpg/


Pomislih,i ovo je jedna od popularnijih igara pa mozda postoji mogucnost da je i tu Win 7 podesen za bolje performanse pa sam zato uzeo na test jedan stariji naslov..

Lost Planet Extreme Condition - Detalji na HI,16XAA,rezolucija 1920X1200 :

Windows XP : 120.7 FPS

Windows 7 :128.7 FPS

http://img97.imageshack.us/i/lostplanetfull.jpg/

Ovaj test je odneo sve moje sumnje da win 7 nije brzi od XP-a po pitanju Gaming-a i to me je kao korisnika jako obradovalo.
A sta se desilo sa najnovijim naslovima mozete videti recimo iz ovog primera :

Resident Evil 5,detalji na HI,16XAA :

Windows XP :120.01 FPS

Windows 7 :110.00 FPS

http://img197.imageshack.us/i/residentevil5full.jpg/


Zacudjujuce ali engine ove igre ipak bolje lezi XP-u!

Sto se tice gaming-a definitivno su se potrudili da sistem optimizuju i okrenu prema igrama.Ovo je verovatno doprinelo veliko nezadovoljstvo igraca celog sveta koji su zbog toga bili kivni na Windows Vista operativni sistem.
Napominjem da sam probao razne Buildove Windows 7 sistema i isto se ponasao kao i Vista za Gaming ali ovaj Final je definitivno odradjen kao bolji za te uslove.
Kako ce se novi naslovi pokazati pod uticajem DX11 to cemo tek videti,da li bolje ili slabije performanse uz poboljsane efekte daje ovaj sistem.Na to se cekaju i graficke karte bazirane na DX11.Neke od njoh su se vec pojavile tako da ce ubrzo krenuti i igre sa ovom podrskom.


Posle svega..

Moj finalni zakljucak na osnovu mojih zapazanja jeste da Windows 7 ne donosi nista specijalno vec samo jedno osvezenje,sistem koji je nekad trebala da bude Vista.Imacemo novo okruzenje i par novotarija,negde malo brze performanse,negde malo sporije
i tu ce se praviti kompromis od korisnika do korisnika.
Smatram da Finalni Windows 7 nece ostati netaknut,bice tu jos ispravki i dopuna u vidu Service Pack-ova pa ako dodjemo do neke verzije Windows 7 SP 2 ili 3 kao sto je sa XP-om verujem da ce ovaj sistem mozda i biti savrsen ako uzmemo u obzir koliko znacenje ima savrsenstvo tj da nista zapravo nije savresno.
DA LI CU GA KORISTITI KAO PRIMARNI OS?Hocu naravno,a kakvi su vasi utisci prosudite sami..

Green Green Grass Of Home
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG ... 27.09.2009. 03:15 #143352

status: user
broj poruka: 1586
Svaka cast na ulozenom trudu, na uporednom testu!

Drago mi je da nije znacajno brzi od XP-a, na neki nacin mi govori da su vise bili okrenuti stabilnosti sistema nego njegovim performansama. Pack-ovi ce, pretpostavljam, samo stabilnost i performanse podici na visi nivo.

Da li ce se u krevetu odigrati komedija ili tragedija zavisi od - komada!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Hvala. 27.09.2009. 03:23 #143353

status: user
broj poruka: 18472
Delimo isto misljenje.Za sad je situacija takva kakva jeste,hoce li se znatnije promeniti to cemo valjda docekati-mozda.

Green Green Grass Of Home

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zlaja87 Jos malo dopune... 27.09.2009. 03:31 #143354

status: user
broj poruka: 3
Lepo sto si se potrudio, medjutim ipak imam par zamerki...

Nisi naveo Test system, a ni dodao da je OC , po SS sam primetio da je u pitanju Q9550, GTX 295... Koja je ovo kolicina rama 2816MB? 2x1GB + 512 + 256?


Kad vec radis testove, navedi verzije programa koje si koristio tipa winrar 3.90, RivaTuner 2.24c.

Koje si drajvere koristio za graficku... Na XP su ti poslednji 190.62 a na win7 ti je stavljen 186.91... Zasto?

RTM Finalnog windowsa je izbacen, sto znaci da nece biti vise modifikacija do izlaska windows-a, btw nisi naveo koja je verzija windows 7 posto izmecu 7100 i 7600 ima bitnih razlika u benchmarku...

Poz...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Pa sve je radjeno.. 27.09.2009. 03:44 #143355

status: user
broj poruka: 18472
Pod istim uslovima na istim setovanjima.Naglasavao sam kada sam predstavljao svaki test.
Nije Q9550 vec Q9650 pa iz istog posto na scrreen-u imas CPU-Z i GPU-Z stoga nisam ni morao da navodim klokove i komponente.Sve lepo pise.
Masina je meni uvek OC-ovana tako da je to kao dobar dan.

Sto se tice programa ,iste sam programe koristio a eto sam si i ti dopunio.

Driver je razlicit zato sto nemaju isti driveri za XP i W7 a kod nvidie nema razlike u performansama driver-a,retko kad ,ima samo razlika izmedju ova dva operativna sistema.

Imam 4GB radne memorije,sistemi su 32-bitni ali 3D Mark 2006 referira kao 2.8 GB zbog dva GPU-a koji povlace sistemske memorije.

Green Green Grass Of Home

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Jebivetar Recite vi meni 27.09.2009. 03:44 #143356

status: user
broj poruka: 2386
da li je DEFINITIVNO build 7600 finalna verzija koja ce izaci krajem oktobra? Skinuo sam x64 ultimate ali mi se ne instalira ako to nije ono shto ce izaci za par nedelja.
I da li ce ti buduci sp-ovi moci da se nadograde na 7600?

cash rules everything around me

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Recite vi meni 27.09.2009. 03:47 #143357

status: user
broj poruka: 18472
To je to definitivno.
Ako budu izbacili SP-ove moci ce da se nadograde mada uvek je bolje ici na vec implamentiranie packove u sistem.

Green Green Grass Of Home

:: da li je DEFINITIVNO build 7600 finalna verzija koja ce izaci krajem oktobra? Skinuo sam x64 ultimate ali mi se ne instalira ako to nije ono shto ce izaci za par nedelja
:: I da li ce ti buduci sp-ovi moci da se nadograde na 7600
::
:: cash rules everything around me
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dule2303 renderovanje 27.09.2009. 03:51 #143359

status: user
broj poruka: 84



imam isto q9550 i moram reci da ovo za renderovanje video materijala nije istina,cak i na visti je renderovanje odradjeno bar 30% brze nego na xp-u,provereno u praksi vise puta,a o na sedmici radi jos malo brze juce provereno,cak i na msi wind-u sedmica renderuje brze nego xp
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire @dule2303 27.09.2009. 03:53 #143360

status: user
broj poruka: 18472
Ja stvarno to sad prvi put cujem..Ostao sam bez texta.
Jel hoces da kazes da ja lazem ili da si se ti ipak malo zbunio???!!!
Kad si vec proveravao daj i nama tacne podatke,budi precizniji..

Ja imam Q9650 ,to nije isto :)

update :

Za enkodiranje je koriscen program ConvertXtoDVD !!!

Green Green Grass Of Home

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zlaja87 No hard filings... 27.09.2009. 04:48 #143362

status: user
broj poruka: 3
Pa verujem ja da su programi iste verzije, ali koje .)
Drugo Drajveri imaju veze sigurno...
Masina je odlicna nisam znao da Grafike pojedu toliko rama...
A za RENDER mogu da potvrdim da je brzi u windows 7 & vista...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire RE:No hard filings... 27.09.2009. 05:17 #143364

status: user
broj poruka: 18472
Ma naravno..

Nisam naveo programe zato sto nisu ni od najmanje vaznosti jer je poenta bila poredjenje brzine performansi sistema.Svakako da se podrazumeva da cu za test da koristim iste programe,bukvalno iste verzije.
Sto se tice driver-a,on moze da varira 1 FPS,nekad dva ali nikad 10 FPS itd kao sto je slucaj sa Resident Evil.Inace igre sam probao i na prethodnim Buildovima Windows 7 pa su sa istim driverima davali losije u nekom slucaju iste performanse kao U XP-u.Uopste ne mora da budu driveri iste serije a i nema ih jer se posebno prave za Windows 7 a posebno za XP.Sta sam onda pogresio?

Vistu sam koristio i nije brze enkodiranje vec sporije.
Znaci sve sam merio u realnom vremenu i ne radim ovo prvi put..
100% je ovako,ne moze nikako drugacije da bude i nema oscilacija.

Ko misli drugacije stopericu u ruke i nek baci rezultate da razuveri i sebe i nas.

Trazite dzaba dlaku u jajetu umesto da nesto naucite i da vam ovo bude od koristi..
Nisu bitne sitnice koje su izostavljene sa razlogom vec poenta.

Green Green Grass Of Home

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG Malkice sam istrazivao i ... 27.09.2009. 05:20 #143365

status: user
broj poruka: 1586
Ovaj nezavisni tester je takodje poprilicno potvrdio Sky-eve rezultate...

http://www.testfreaks.com/blog/information/windows-xp-vs-vista-vs-7/

Pronasao sam jos jedan test gde je razlika izmedju XP i 7 u Blender-u 5 sekundi u korist XP

http://blenderartists.org/forum/showthread.php?p=1476896

E sad, ovo su sve rezultati testiranja, dakle nista u realnom radu (sem ovog Blendera). Ako neko ima sta da prigovori na rezultate bench-testova, konkretno renderovanja, neka uradi test i neka baci screenshot sa rezultatima da se ne bi ubedjivali da li je brze ili nije, jednostavno da imamo neka pravila igre i da bi se izbeglo kontriranje iz inata.

P.S. I ovo sto sam pregledao po netu ipak potvrdjuju da je 7 radjen da bude primarno stabilan, sekundarno brz u gamingu. Da ne ureknem, svi koji su radili testove nisu se zalili na nekompatibilnost, probleme sa instalacijama programa, pucanja, zamrzavanja i sl.

Da li ce se u krevetu odigrati komedija ili tragedija zavisi od - komada!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Odlicno Miloshe.. 27.09.2009. 05:24 #143366

status: user
broj poruka: 18472
Dobro je za uporediti,ipak dolazimo do zakljucka da i drugi ljudi imaju ista iskustva.
To je onda to..

P.S.Tamo su jos i 64-bitni sistemi,definitivno izgleda bolje rade od 32 bit-a.
Moje konkretno poredjenje je XP 32 bit sa Win 7 32 bit..
Sve sam precizno merio..




Green Green Grass Of Home

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Antilohije Re: Malkice sam istrazivao i ... 27.09.2009. 05:37 #143369

status: user
broj poruka: 684
Microsoft je to pravio za business korisnike (tu je lova) a za gamere (decu) pravio je x box :)
Ne rece nas tester koje editions je testirao.
::
:: P.S. I ovo sto sam pregledao po netu ipak potvrdjuju da je 7 radjen da bude primarno stabilan, sekundarno brz u gamingu. Da ne ureknem, svi koji su radili testove nisu se zalili na nekompatibilnost, probleme sa instalacijama programa, pucanja, zamrzavanja i sl
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
TheBear Bravo Sky 27.09.2009. 07:47 #143370

status: user
broj poruka: 6502
znao sam ja da je 7 kao Vista otprilike sto se tice tih performansi u odnosu na XP... Ono pre sto su pravili neke testove kao rade igre bolje nego na XP-u i slicne gluposti, to je samo reklama bila...


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dule2303 render 27.09.2009. 07:51 #143371

status: user
broj poruka: 84



ja se izvinjavam,nisam napomenuo da sam sve radio sa 64-bitnom sedmicom,odnosno xp-om i da definitivno osetno brze renderuje na sedmici nego na xp-u
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dautovic SkyFire 27.09.2009. 08:05 #143372

status: user
broj poruka: 2855


Bravo za test. Stvarno svaka cast

Pitanje imam samo jedno, ja koristim Windows 7 x64 i naravno sve programe koji su mi potrebni a ima ih u x64 izvedbi sam stavio...

U kakvom su odnosu : win7 x64 - winXP x86 - winXP x64 sto se tice ovih glavnih parametara koje si u testu odradio?

Jos jednom odlican test
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Scyter Re: 27.09.2009. 08:28 #143374

status: user
broj poruka: 8139
Svaka cast Sky!Sve pohvale na trudu!

Bas mi je trebao ovaj test jer sam bas juce instalirao W7 32 bit Final(build7600).
Odusevio sam se naravno,ali su me malo igrice zezale u smislu seckanja.Na primer,PES 2010 DEMO je malko seckao,upalim FRAPS,kad ono imam konstantno 60 FPS.A na XP-u je radio normalno,bez ikakvog seckanja.Nemam pojma do cega moze biti.Danas cu da probam Batman-a,RE5 i NFS Shift.Kod Batman-a sam vec uradio benchmark,min sam imao oko 17 FPS,a max 46 FPS.Sve na Ultra High,AA 4x i PhysX na Normal.To je bilo na XP-u 32 bit SP2.Ovih dana cu da probam na W7 pa cu da postujem rezultate.

Sorry ako sam otisao malo u off.

The Way It`s Meant To Be Played
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
doca80 Svaka cast 27.09.2009. 08:34 #143375

status: user
broj poruka: 3053
Sky,za ulozen trud i vreme potroseno na ovakvo,veoma korisno testiranje....Verujem da ce ovaj tvoj test pomoci mnogima da se odluce koji os ce koristiti u buduce,i sta sve donosi nova sedmica...

KO NORA NIRA,IL` JE KARPE,IL` JENI LANNORMA!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
TheBear Ja sam sa XP 32bit 27.09.2009. 08:41 #143376

status: user
broj poruka: 6502
presao na Vista 64bit Ultimate, pa sa Viste na W7 64bit Ultimate Final RTM... I mogu da kazem da su Vista 64 i 7 jako slicni, i po zahtenosti i svemu, 7 ima nekih razlika i funkcija novih... I malo se vizuelno razlikuje... Inace ko ima Vistu i ne mora da prelazi na 7 po meni.
I 7 zauzima mozda 200MB manje rama jedin to.



:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
doca80 Re: Ja sam sa XP 32bit 27.09.2009. 08:52 #143378

status: user
broj poruka: 3053
Ja se ne bih slozio sa tobom...Dugo sam koristio vistu,i kada sam poceo da koristim sedmicu,komp mi se preporodio... Zauzima 350mb ram-a manje od viste a po brzini je podjednaka sa XP-om...Ja sam prezadovoljan sedmicom i mislim da se DEFINITIVNO isplati preci sa bilo kojeg os-a na sedmicu....

KO NORA NIRA,IL` JE KARPE,IL` JENI LANNORMA!!!

:: presao na Vista 64bit Ultimate, pa sa Viste na W7 64bit Ultimate Final RTM... I mogu da kazem da su Vista 64 i 7 jako slicni, i po zahtenosti i svemu, 7 ima nekih razlika i funkcija novih... I malo se vizuelno razlikuje... Inace ko ima Vistu i ne mora da prelazi na 7 po meni
:: I 7 zauzima mozda 200MB manje rama jedin to.
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dogg43 ..... 27.09.2009. 09:48 #143383

status: user
broj poruka: 33
Ja kad sam radio 3dmark 06 xp vs win 7 dobio sam skoro identicne rezultate...
Evo win 7 posle 3 meseca (od kako je instaliran) radi kao prvog dana, dok na xpu cim ga instaliram i stavim neophodne programe komp vec radi usporeno, my computer otvara 2-3 sekunde. Meni je dovoljno sto se win 7 ne uspori posle dosta instaliranih programa i sto je winrar brzi bar 20% od xp-a.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ravenoss Bravo za skay-a 27.09.2009. 10:09 #143384

status: user
broj poruka: 486
Svaka cast za ovako iscrpne nestove..a ovi sto znaju sve sa sajtova bolje da iznesu svoje testove neko samo da naklapaju jednu preko druge :D
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Valheru 27.09.2009. 11:09 #143393

status: user
broj poruka: 750
Slava ti NebeskaVatro :D


...i pored sveg spida koji je uzimao, svih zaokreta i prečica kojima je išao u Noćnom Gradu, još je u snu video matricu, blistave rešetke logike kako se šire u bezbojnoj praznini.....

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Slavuj ... 27.09.2009. 11:10 #143395

status: user
broj poruka: 2236
Nisam znao da još uvek postoje ljudi koji od novih stvari očekuju da budu primetno bolje od starih, a ne samo našminkane.

Što se mene tiče, mislim da bi pun pogodak bio da su 64bit XP napravili ``do kraja``, zato što je ``leteo`` i na Athlonu 2800+, ne mogu ni da zamislim kako bi radio sa nekim E8xxx ili Phenomom 550.

Što se tiče iskorišćenja jezgara, mislim da je čitava problematika u tome što 3/4 korisnika PC-a još uvek ima jedno procesorsko jezgro i dok se to ne promeni proći će najmanje još 5 godina, a i opet će biti promena više zbog isteka roka trajanja trenutnih komponenti nego zbog nekih teoretskih ``dupe i oko`` razlika u brzini rada koju ``donose`` nove.

Srbologija, nauka belosvetska.
:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aco SkyFire 27.09.2009. 11:16 #143396

status: user
broj poruka: 2788
svaka cast na ulozenom trudu...

jos vise si me ubedio da ne prelazim na w7 razlike su veoma male cak je xp brzi u stvarima koje su meni potrebne tako da na w7 cu da predjem tek kad mi nesto ne bude radilo..pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs